#kamica #kolka #szpital #leczenie #lekarz #pytaniedoeksperta #nfz #zdrowie

Miałem atak kolki nerkowej równo miesiąc temu, trafiłem na sor, bo rzygałem z bólu, po 3 godzinach ból mi przeszedł. Po usg i rtg wyszedł kamień długość 6mm ale taki podłużny może 1/2mm grubości w moczowodzie. Dostałem lek do brania ranlosin na 5 dni, on niby jest stosowany
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że wykop to nie miejsce na porady medyczne i diagnozy, ale może ktoś podpowie. Córka 3 lata, już 3x wciągu 1.5-2miesiecy miała perforacje ucha. Już 2x był dawany antybiotyk. I przez ostatnie 3tyg siedzieliśmy w domu, żeby chociaż częściowo zagoiła się błona. Dzisiaj rano po lekkim kataru znów ma wyciek z ucha. Znów pójdziemy do lekarza i dadzą antybiotyk, a potem za 2tyg znów złapie katar i znów jej przerwie błone
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ortaliontrenera a 3 migdał sprawdzany? Jak jest przerośnięty często są problemy z częstym zapaleniem ucha. U nas jest lekko przerośnięty i skutkuje to tym, że katar odrazu idzie na uszy. Ale nie jest to i tak aż takie częste, więc póki co czekamy czy się obkurczy. Od jesieni córka miała 3 razy zapalenie ucha. Plus alergia jak ktoś wspominał, może dawać katar, a katar może wciągać błonę bębenkową, co w efekcie
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera a antybiotyk przy uchu niestety konieczny z tego co nam mówiono. W sensie z tego mi laryngolog tłumaczyła u dzieci starszych można czekać 3 dni czy objawy ustąpią, jak nie to trzeba dać antybiotyk, bo mogą być groźne powikłania inaczej. Jeszcze dostaliśmy po antybiotykoterapii już którejś z kolei od lekarza probiotyk vivomixx, że niby super na wyjałowienie, lepszy od innych bo ma 2 linie bakerii.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: prostata również, badanie trwa dosłownie kilka sekund, wykonuje je urolog. Jeśli nie masz objawów i predyspozycji to możesz wykonać usg prostaty przez powłoki brzuszne po uprzednim przygotowaniu. Urolog decyduje na podstawie wywiadu. Super ze się badasz!
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki pomóżcie, bo powoli zaczynam wysiadać psychicznie... Mam syna lvl 3, który ostatnie miesiące ciągle choruje... Wiem, że teraz grypa itd., ale to zaczęło się wcześniej, więc to nie jest kwestia że "teraz wszyscy chorują". Od września był w przedszkolu dosłownie kilkanaście dni, kilkanaście dni na 4 miesiące. I ja wiem, że dziecko musi nabrać odporności, ja wiem że pierwszy rok w przedszkolu dziecko choruje, zwłaszcza jak nie był
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz byłem u kardiologa i kolejka w *uj bo jakiś staruszek 84lata miał stan po zawałowy jakiś stary i pogotowie go zabrało a zmoim sercem wszystko w porządku , pani lekarz miała takie urządenie ze smarowała i serce było widać na ekranie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Byłam w poradni X jakieś 4 lata temu, gdzieś zgubił jeden odcinek badania ( pewnie jakiś lekarz zabrał zamiast zrobić kopię) czy po takim czasie mogę zgłosić się do nich po kopie wyników?
#nfz #lekarz , #zdrowie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#krakow #otylosc #nawaga #farmacja #lekarz #zdrowie
Ma ktoś może namiar na jakiegoś lekarza w Krakowie, który stosuje farmakoterapię w leczeniu otyłości?
Chodzi mi w szczególności o przebadanie i sprawdzenie czy terapia mysimba wchodziłaby u mnie w grę i ewentualne przepisanie recepty. Nie chce korzystać z receptomatow.
Konsultacja może być prywatnie lub na Luxmed.

---
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: nie wydawaj kasy na lekarzy. Podaje receptę:
Wywal z szafek i lodowki śmieciowe żarcie i zacznij kupować same podstawowe proste produkty. Potem sama/sam z tego przygotowuj swoje posiłki. Zacznij więcej się ruszać. Leczenie otyłości, to jakiś nowy wymyśl producentów tabletek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć może ktoś ma ten sam problem. Chciałem skorzystać z lekarza specjalisty który w moim mieście przyjmuje prywatnie (250 zł wizyta). Szukając w luxmed jakiegoś specjalisty zauważyłem, że ta Pani przyjmuje raz w tygodniu w luxmedzie więc wziąłem sobie pakiet z pracy żeby skorzystać z wizyty. Jeszcze w tamtym tygodniu masa wolnych terminów do tego lekarza jak i do innych. Wykupiłem pakiet wchodzę dziś na portal pacjenta chcąc umówić
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki ktoś się zna ze specjalności neurologii bo mam dość ciekawą wątpliwość teoretyczną, czy część mózgu odpowiadająca za tzw. koszmary senne tutaj opis na dole czy da się to teoretycznie powiązać z tzw. Synestezja lustrzanego dotyku której dotyczy 2 procent społeczeństwa? bo wychodzi że oba zjawiska są bardzo logiczne.. ale jakoś w medycynie się tego nie bada bo mało takich przypadków?

Zaburzenia mózgu: Nieprawidłowe działanie części mózgu odpowiedzialnych za tworzenie obrazu ciała
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rys93: lekarz ujek, nie ma czegoś takiego.

Na jednej porodówce w Lublinie też za "dodatkowe" usługi, typu lepsze zszycie zaczęli kasować i prawie doprowadzili do zamknięcia się, bo jak się rozniosło za co trzeba dopłacać i w jakich stawkach to poród prywatny wychodził xD
  • Odpowiedz
@rys93: niestety przy rządach pisu i tym jak z-----i slużbę zdrowia, jesli sie ma kase to lepiej zapłacić dla bezpieczenstwa

To juz nie są lekarze i pielęgniarki - to w większości gruboskórne odpady, którzy mają dobro pacjentów w dupie
  • Odpowiedz