konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mogę gdzieś w necie sprawdzić na kiedy się zapisałem do szpitala? xD Na portalu pacjenta jest tylko że skierowanie zarejestrowane ale żadnych szczegółów nie ma.
#medycyna #lekarz #nfz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej miałem tak z miesiąc temu migotanie przecsiąkow i biore 3 razy dziennie propranolol 10mg i czy moge lub co się stanie gdybym tak z 2 lub 3 małpki wypił lub 0.7
#lekarz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wypiłem jakieś 10 kieliszków wódki x25ml, a teraz wjechała gorączka 39.8 stopni. Okladam głowę mokrym ręcznikiem, po jakim czasie od wypicia można wziąć tabletkę?
#medycyna #choroby #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu ktoś kto sie zna na zapaleniu spojówek? Moja mama w środę na to zachorowała. Dzisiaj jest już git, oko jeszcze lekko czerwone. Kwestia jak tutaj ze świetami, bo sie zastanawia czy nie odwoływać gości itp. Można śmiało przyjąć ludzi i siedziec przy stole czy będzie masowo zarażać?

#medycyna #lekarz #okulista #farmacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dakkar: wystawiają praktycznie na wszystko. Kwestia ilości i częstotliwości z jaką zamawiasz.

Edit przy cukrzycy (i innych przewlekłych) mogą poprosić o skan dokumentacji medycznej np. poprzednia Recepta. Do refundowanej recepty trzeba dopłacić. Receptomat spróbuj. Jeśli będzie odmowa to albo zostaje kasa na inną receptę albo zwracają kasę - 10pln.
  • Odpowiedz
czu zrobić? żołundek chłopa boli od 2 tygodni se.
to helicobacter plyrori?

znacie jakieś ziółka na to se? Na dokturów nie liczę, bo oni żałują leków. Pewnie mnie skierują tylko na wkłądanie rurki do ryja i pewnie nic nie wyjdzie z tych ich gównianych badań zamiast leki dać.

#medycyna #lekarz #gastrologia #dieta
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aczutuse: Nie wiem, nie jestem lekarzem. Ale mi test na helico wyszedł negatywny, a miałem podejrzenie wrzodów.
Dostałem leki na żołądek (nie pamietam nazwy, ale był na receptę, tani bo refundowany, z gruby inhibitorów pompy protonowej), miałem brać 2 tygodnie żeby wrzody zaleczyć. Termin gastro miałem 3-4 tygodnie później, wiec byłem już po terapii. Badanie wyszło czyste.
Przychodzi taki wiek, że trzeba dać sobie rurkę wsadzić tu i ówdzie. Ciebie
  • Odpowiedz
Kup, spróbuj. Jeśli masz nadkwaśność, to spróbuj spać też wyżej głowę i na lewym boku. Wizytę u lekarza też umów. Terminy są jakie są, a zawsze można odwołać
  • Odpowiedz
Siema, potrzebuje skierowanie do dermatologa na NFZ w Warszawie, ale mój lekarz rodzinny jest z innego miasta. Jak pójdę do przychodni w Warszawie to mi to ogarnął? Może ktoś poleca jakaś konkretna przychodnie? Mieszkam na dolnym mokotowie.
#warszawa #zdrowie #lekarz #nfz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się weźmie lek typu CR (o przedłużonym uwalnianiu) 2x 20mg to efekt będzie taki sam jak się weźmie CR 40mg? Wiem, że matematycznie tak xD Ale wolę dopytac bo może reakcje chemiczne pokonują moją akademię chłopskiego rozumu.

#medycyna #lekarz #leki #farmacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dnO_Oceanu: Po tak obszernym opisie ja jak i wielu lekarzy na tym portalu mogę śmiało zdiagnozować że to malaria ale nie to jest najgorsze, twoja interpunkcja wskazuje na problemy z jelitami może to nawet oznaczać przetokę odbytu. Musisz zacząć robic nasiadówki i wcierać spirytus salicylowy w cebulki, najlepiej na dłoniach jak jakieś znajdziesz. Nie bój się pytać na przyszłość i zdrowiej, możemy też doradzić w sprawach kredytu i wojny na
  • Odpowiedz
Czesto czuje jak lewa skroń mi pulsuje mocniej. Mam takie uderzenia mocniejsze, bezbolesne. Glowa mnie nie boli, ale jak sobie siedze w ciszy to jest to irytujące. Przejmowac sie, olac? Bo nerwica mi sie już nakręca że tętniak
#lekarz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#lekarz #medycyna #pytanie przyszła zima, dwa dni pracy na polu (na dworze) i człowiek chory, katar, gorączka, kaszel. Są jakieś witaminy albo tabletki działające zapobiegawczo? Podnoszące odporność albo coś? W tamtym roku to samo, dwa lata temu też... I tak do z-------a( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja matka dzisiaj po wstaniu z kanapy (w trakcie oglądania TV) mówiła ze miala jakiś zawrót głowy i o malo sie na podłoge nie przewrocila, aż krzykneła.

I zastanawiam sie czy to moglo byc coś powaznego? Jest sie czym przejmować?

#medycyna #zdrowie #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Tego nikt nie wie bez badań. Może to być błahostka jak hipotonia ortostatyczna, którą ma znaczna część populacji (czyli albo nie uprawiający sportu albo szczupłe osoby albo to i to), a mogą to też być jakieś zaburzenia rytmu serca albo jakiś przemijający atak niedokrwienny, czyli taki mini udar mózgu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nic jeśli blister cały+ leżał w jakimś ciemnym miejscu gdzie nie był narażony na ciepło/wilgoć a tak to ewentualnie posiedzenie na kiblu cię czeka
  • Odpowiedz
Jak to wytłumaczyć?

Kiedyś spuchły mi stopy jak piłem lukrecję, ziółeczko czu zatrzymywać może wodę w ograniźmie, wiąże sód i wypłukuje potas, po tym jak napiłem się pepsi. W moczu wychodziły kryształy.

Minął rok. Znów piję lukrecję. Wszystko było ok do momentu jak znów napiłem się pepsi: 500 ml. Znów mi stopy spuchły.
#nefrologia #medycyna #lekarz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nietypowy prezent na święta. Zadbaj o zdrowie swoję i najbliższych.

Ostatnio pisałem więcej o ubezpieczeniach zdrowotnych i wasz odzew był zaskakująco liczny. Głównie pod wpisem Skuteczne i tanie ubezpieczenie. W skrócie czego unikać i co wybrać spośród miliona ofert.

Dziś chciałem wam opowiedzieć o najbardziej opłacalnym zakresie i usłudze premium za rozsądną cenę. To ubezpieczenie do 2 mln euro które odpowiada za organizacje procesu leczenia w najlepszych klinikach na świecie. W przypadku wystąpienia nowotworu(także
droetker4 - Nietypowy prezent na święta. Zadbaj o zdrowie swoję i najbliższych.

Os...

źródło: comment_1671631085zJjqAg7AcOpRopxkceQdsF.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@droetker4: tyle w teorii, pytanie czy płacac te pieniądze otrzyma sie faktycznie pomoc... lub bedzie mialo sie ta rzadką odmiane raka ktora jest w OWU...
  • Odpowiedz
@Issac ubezpieczenie od wszystkiego kosztowało by 100% sumy ubezpieczenia plus koszty obsługi. Uwierz mi, że to działa. Najlepszym przykładem jest to, że jak ktoś skorzystał z pomocy tego rodzaju ubezpieczenia to całe jego otoczenie ustawia się w kolejce po polisę. I to ludzie z branży medycznej z doświadczeniem w leczeniu nowotworów w Polsce i za granicą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Szukam od dwóch dni #pediatra dla mojego syna w #poznan
Nigdzie dosłownie czyt prywatnie czy na NFZ nie ma terminów przed świętami, a wycieczka na pomoc doraźna po 18 z wizją siedzenia kilku godzin nie jest zachęcająca...

Czy ktoś z Was wie może gdzie jest jeszcze szansa się dostać?
#pytanie #lekarz #dzieci
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach