@Bog666 mi wszyscy mówili, że nie da się tej glukozy wypić, bo za słodka. A ja jeszcze te grudki rozgryzałem, bo się nie zdążyły rozpuścić ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie,ale miałem kiedyś wypadek na rowerze z którego nic nie pamiętam ,mam uszkodzoną czaszkę z tyłu ręką można to wyczuć ,a w szpitalu po rentgenie tak poprostu mnie do domu wypuścili
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Cześć sorry, że na ano, ale niestety banicja.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś może pakiet rozszerzony w luxmed i może mi powiedzieć jak wygląda robienie badań? Mam bodajże 200 coś badań w moim pakiecie. Chciałem sobie zrobić badania i zastanawia mnie czy muszę iść do lekarza po skierowanie czy po prostu zapisuje sie i ide na badania te ktore chce?
#luxmed
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pacjent przywieziony na SOR z bólem brzucha od dwóch godzin. W wywiadzie tętniak aorty już z jednym epizodem przeciekania stentu, szybkie badania, TK z kontrastem jamy brzusznej, szybko potwierdzona diagnoza - pęknięcie aorty brzusznej. Pacjent w kontakcie, wydolny krążeniowo-oddechowo, ciśnienie trzymał bez pompy, morfologia spadająca, ale bez dramatu. Szybki telefon do najbliższego ośrodka chirurgii naczyniowej - mają miejsca. Pozostało tylko ogarnięcie karetki. Dzwonię po karetkę z ratownikiem, jako że miejsce stacjonowania bazy
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fan_Morawieckiego: Cholerna patola, takiego pacjenta się bierze i jedzie-po kiego grzyba lekarz przy takim transporcie? Niektórzy zapominają po co się robi to, co się robi. No ale jak to bywa zazwyczaj na transportach jest sama śmietanka ratownicza. Tak samo z reszta jak na S’kach zazwyczaj jest sama śmietanka lekarska… ^^
  • Odpowiedz
Nie ma jasnych opisanych standardów, ale jesteś odpowiedzialny za swoją ocenę. Jeśli post faktum okaże się że pacjent był ciężki to ocenią że trzeba było wziąć z lekarzem ¯(ツ)


@dr_Batman: To mnie, nie ich

Co ty nigdy się nie
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy w moim przypadku opłaca się robić rezonans głowy?

Mam od wielu lat depresję, fobię społeczną. Leki słabo sobie radzą z tym. Mam szumy w uszach, derealizację, mrowienie w stopach, bardzo częste dreszcze.
Suplementuję b3, b6, b12. Jak skończą mi się to zamierzam cały kompleks witamin b brać. Biorę magnez, cynk, wit d3.
Ale to nie poprawia mojego stanu.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: idź do apteki i kup sobie maść kasztanową albo proctoglyvenol. Ważne żeby miało aplikator, ewentualnie jak nie chcesz w ten sposób to czopki, skoro nie wywala Ci na wierzch, to masz wewnętrzne.

Jeśli świąd i pieczenie ustąpi, to hemoroidy. Pamiętaj też o zachowaniu większej higieny po wypróżnieniach
  • Odpowiedz
SC: Siemka,
To nie muszą być hemoroidy, sam przerabiałem coś takiego jakiś czas temu i czasem mam 'nawroty'.
Mianowicie jeśli masz jasną, świeżą krew w kale możliwe że masz uszkodzony dolny odcinek przewodu pokarmowego.
Ze mnie po każdym większym zrzuconym balaście problem powracał przez jakiś czas, natomiast ogarniał się jak lepiej jadłem(tzn dużo błonnika, np warzywa).
Na początku byłem z tym u lekarza, zrobił badanie 'analogowe' i powiedział że jak na razie to nie ma
  • Odpowiedz
Drogie Mirki!

Chciałbym zrobić tacie prezent na święta - kojarzy ktoś jakiś zestaw badań profilaktycznych, które warto polecić dla mężczyzny po 50-tce?

Widzę masę różnych reklam na googlu ale żadne nie budzi jakoś specjalnie zaufania a kompletnie sie na tym nie znam.

#badania #lekarz #swieta #prezent #tatacontent
kosa1410 - Drogie Mirki!

Chciałbym zrobić tacie prezent na święta - kojarzy ktoś j...

źródło: comment_1671278685Zyc9SxSTkCBRYdBR0x6oko.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kosa1410 Bo to nie jest typowy nowotwór dla tego przedziału wiekowego. Owszem - zmiany sie zdarzaja, ale zazwyczaj dobrze rokujące o powlnym wzroście, które czujny mężczyzna i tak może wykryć samobadaniem.

Dla tego wieku zaczyna być typowy rak prostaty i wzrasta ryzyko-sercowo naczyniowe.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Znany że swoich wypowiedzi zamordysta i zagorzały fanatyk zamykania wszystkiego i wszystkich.
Chory na ambicje i atencje mimo braku elementarnej wiedzy. Robi se na "analizatora danych" i uważa że dzięki temu ma prawo wypowiedzi z pozycji znafcy. Takie polaczenie Fikołka i tej szurnietej baby Szuster.
Niebezpieczny typ gdyby mógł o czymkolwiek decydować.
  • Odpowiedz
@Grooveer: A ty kim jesteś by oceniać czy chleb jest dobrze wypieczony ? Najpierw sam zdobądź wykształcenie piekarskie i dopiero będziesz miał prawo do takiego komentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: to jest normalne że jak np codziennie będziesz kradł batona ze sklepu, to w końcu, załóżmy za 17 razem cie złapią, ale to nie ma nic wspólnego z żadnymi karmami i innym gonwem ( ͡° ͜ʖ ͡°) 16 razy sie udało bo wtedy nie było karmy, tylko za 17 razem sobie przypomniała o swoim istnieniu?
  • Odpowiedz
Mam medyczne pytanie do lekarzy.

Dwa lata temu przez błąd lekarski zostały wycięte mi zupełnie niepotrzebnie migdałki podniebienne. Po tym zabiegu zacząłem łapać infekcje dróg oddechowych które osiadały mi na oskrzelach, krtani, płucach.

Wcześniej przez całe życie jak łapałem infekcje to były to zwykle bóle gardła, kichanie, Katar, teraz ta infekcja jakby schodziła niżej, obejmowała właśnie oskrzela, drogi oddechowe. Kaszel do wyplucia płuc, duszności, klucia itp.

Czy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Wjolka Rozumiem. Ja pracuję też w gastronomii gdzie mam styczność z ludźmi to też pewnie łatwiej o zachorowania. Szkoda tylko że są tak ciężkie w porównaniu z tym co przechodziłem przed 2020 rokiem. Obecnie mam taką lokomotywę w plucach że mój oddech budzi współlokatora. Ehh.
  • Odpowiedz
  • 2
@dasseltiG Widzisz - sam roznicujesz na to co przed 2020 a teraz. U wielu 2 lata bez infekcji poza przypadkowo złapanym najbardziej z nich zakaznym covidem ktorego łatwo było złapać przy krótkim kontakcie.

Zaczyna się jako wirus, potem może się nadkazic bakteryjnie

Nie wiem czy robiłeś testy - ale wbrew pozorom covid nie zniknął (tylko sa istotnie lżejsze przebiegi), jest epidemia grypy. I są też infekcje wirusowe które nam ww testy
  • Odpowiedz
Którą stronę z e-zwolnieniem polecacie? Złapał mnie ból gardła, gorączka i mocna chrypa, że mówić się nie da, a nie chce wychodzić z domu w taką pogodę i umawiać się po rodzinnych. A że mam pracę gadaną z klientami i szanuję zdrowie to nie będę strugał wariata :)

#lekarz #choroby #choroba #praca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki, Pilnie poszukuje dobrego lekarza laryngologa/neurologa, specjalizującego się w zawrotach głowy (niedowładu błędnika). Mam atak zawrotów od ponad tygodnia, leki które przyjmuje nie pomagają, mam spore problemy z poruszaniem się. Każdy ruch głową, to rollercoaster w głowie, jedynie leżenie i stabilizacja głowy pomagają. Totalna masakra.

Miał ktoś takie problemy, i może kogoś polecić? Najlepiej lekarza/klinikę z kujawsko-pomorskiego.

#zawrotyglowy #laryngologia #lekarz #neurologia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@arahooo problem sam się rozwiązał, niestety połowicznie. Jeśli szukasz dobrego laryngologa specjalizująego się w zawrotach okoloblędnikowych to polecam dr Łasińskiego z Konina. Jak masz jakieś szczegółowe pytania to wal na priv.
  • Odpowiedz
Chcę sobie zrobić zdjęcie cefalometryczne. Czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie? Jeśli tak to jak sprawdzić kto jest moim lekarzem rodzinnym xd?

#stomatologia #lekarz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co około trzy tygodnie jestem chory dość mocno. Zaczęło się od zapalenia tchawicy, potem grypa z wysoką gorączka, potem zapalenie oskrzeli i znów grypa z wysoką gorączka, teraz mam rozwalone zatoki i 39.2 stopnia. Wie ktoś może jakie badania wykonać gdy wyzdrowieje, by sprawdzić czemu pierwszy raz w życiu tak często, i jak na mnie mocno, choruje?
#pytanie #kiciochpyta #medycyna #lekarz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Marchewa24 A co do problemów hematologicznych - masz coś takiego jak objawy ogolne - nocne poty, gorączki, spadek masy. Przy czym to jest coś niepowoazanego z infekcjami i z czym się pacjenci często zgłaszają bo ich martwi.

Można też mieć choroby hematologiczne przy calkowicie prawidłowej morfologii.
Infekcje wcale nie muszą być typowe dla jakichkolwiek chorób.

Więc Ty raczej wyglądasz na kandydata do profilaktyki w momencie pełnego zdrowia.
  • Odpowiedz
Cześć! Jako że lada chwila dołączę do #wykop30club i jest to dobry moment żeby wziąć się za siebie zastanawiam się czy macie jakieś patenty jak żyć długo i zdrowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla przykładu, co jeść, a czego nie, jakich kombinacji żywieniowych unikać, a co warto ze sobą łączyć, ćwiczenia, może jakieś zalecenia pielęgnacyjne. Ogólnie jak żyć :)

Pytanie skierowane może nieco bardziej do medycznych osób – lekarzy,
artesonraju - Cześć! Jako że lada chwila dołączę do #wykop30club i jest to dobry mome...

źródło: comment_1671146369nEhIK6HiWAiresyvJbWZjr.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artesonraju: cwiczyc, ruszac sie nie siedziec tylkiem na fotelu, to pierwsza wazna rada, co roku zbadac sobie krew + choleterol, jak wyniki masz dobre i BMI w normie to mozesz nawet codziennie pizze jesc, ruch, najważniejszy sjest ruch, człowiek nie jest stworzony do siedzenia. Tylko jak przez 30 lat nic nie robiles, to nie licz, ze teraz nadrobisz te braki.
  • Odpowiedz
Mirki, wracam właśnie z Całodobowej Opieki Medycznej i co sie odjaniepawlilo to przechodzi ludzkie pojęcie.
Znacie jakiś sposób aby skutecznie narobić smrodu lekarzowi?
Z chamstwem jakiego byłem świadkiem, trzeba walczyć na pełnej k----e - bez brania jeńców.

#medycyna #lekarz #sluzbazdrowia #nfz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirabelki poratujcie proszę.
Mojemu młodemu (6 lvl) zrobiło się coś na policzku z tylu w buzi. Tak jakby dziura, strasznie go to boli, piszczy z bólu, nic nie je. Myślałem że to afta wiec lekami bez recepty próbowałem mu to jakoś wyleczyć (dentosept mini, anaftin, dentosept tabletki do ssania) żaden z nich nie przynosił mu ulgi w bólu, wiec dawałem u ibuprofen który coś tam pomagał trwało to 7 dni i
nawrat - Mirki, Mirabelki poratujcie proszę.
Mojemu młodemu (6 lvl) zrobiło się coś n...

źródło: comment_1671142511565UrwEj8MylSUdphyMyap.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach