Głównym problemem jest moja wymowa, wysławianie się. Od około 1,5 - 2 lat mam problem z mową. Mówię niewyraźnie, niezrozumiale. Często brakuje mi słów , mam pustkę w głowie. Nawet zwykłe rozmowy powodują u mnie zmęczenie psychiczne.Gdy widzę że ktoś próbuje ze mna porozmawiać od razu czuje że nie będę wiedział jak prowadzić rozmowę. Dlatego staram sie ją jak najszybciej zakonczyć . Odpowiadając krótko zdaniami.
Mowa mnie po prostu męczy. Zarówno z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bog666: No to zacznij pić wodę wysokomineralizowaną. Do tego magnez, potas i co tam jeszcze potrzeba minerałów. Na tę chwilę to pijesz kranówę z cukrem, więc może to nawet i od nadmiaru cukru.
  • Odpowiedz
#obowiazkowecwiczeniawojskowe Dzwoniłem właśnie do WCR-u na #wroclaw. Powiedziano mi że po powołaniu na ćwiczenia, one rozpoczynają się złożeniem obowiązkowej przysięgi wojskowej. Po ćwiczeniach można (ale niekoniecznie) dostać przydział mobilizacyjny w zależności od potrzeb ludzkich. Szczególnie pożądane są zawody jak #lekarz, #programista15k, etc., co pokrywa się tym artykułem: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pracujesz-w-tych-zawodach-mozesz-wkrotce-dostac-list-z-wezwa,nId,6458506

To nie jest żaden bait czy inny troll, więc zapraszam na protesty https://www.facebook.com/events/s/protest-antypoborowy-wroc%C5%82aw/863729298156406/
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sloblock czyli programiści15k robili sobie heheszki z ofert MONu za stawkę podoficera , to MON znalazł sobie sposób na załatanie dziur, co prawda tylko na papierze, ale co tam sowiecki duch w naszej armii wiecznie żywy
  • Odpowiedz
@wwa_zawij: Tam jak dzwoniłem na główny numer WCR-u, to usłyszałem inną wersję niż od człowieka na numerze wewnętrznym który się tym bezpośrednio zajmuje. Niezrozumienie ustawy panuje i do tego politycy robią damage control przed wyborami (patrz zmiana z 30 dni na weekendowe szkolenia), więc ja bym przyjmował pesymistyczny wariant
  • Odpowiedz
Hej. Załóżmy, że chcę zdobyć swoją dokumentację medyczną, wyniki z jakiegoś rtg-a, który robiłem kiedyś nie pamiętam gdzie.
Da się gdzieś podejrzeć, w jakimś systemie czy założyć w jakimś systemie konto, żeby mieć wykaz takich różnych badań?
#sluzbazdrowia #zdrowie #lekarz #nfz #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mala_rybka: ja slyszalem, że dobrze robią na Szaserów, tam też pojechałem z moją połamaną łapą (od momentu zgłoszenia na SOR do operacji mineło 9 dni). Dłon złozyli mi bardzo dobrze, wszystko jest już jak przed urazem
  • Odpowiedz
Mirki. Od trzech tygodni mam sporą nerwówkę prywatnie i w pracy. Od mniej-więcej tego czasu mam permamętny ból i napięcie w brzuchu. Dodatkowo przy zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego odczuwam kłucie oraz stan pełności przy siedzeniu. Gdzie z tym iść? Od razu do gastrologa, czy do rodzinnego? To chyba nie reflux, bo nie czuję pieczenia ani nic z tych rzeczy.
#gastrolog #medycyna #lekarz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co można zrobić żeby uspokoić osobę, która doświadcza ataku paniki (pomóc jej przetrwać taki atak)? W sensie mówienie jej uspokój się raczej nie działa. Danie coś do picia, nakrycie kocem - co można zrobić żeby komuś takiemu pomóc? #psychologia #zdrowie #pomoc #lekarz #medycyna
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RitmoXL Zależnie od relacji najlepsze co można zrobić to zapewnienie tej osobie komfortu na tyle na ile można sobie na to pozwolić, zamiast mówić "będzie dobrze" zapewniać ze jest się przy tej osobie jeśli tylko potrzebuje, pod żadnym pozorem nie grać psychologa i próbować wyjaśniać jak działa umysł i jak ma wyzdrowieć
  • Odpowiedz
@RitmoXL Nie można też działać ponad swoje możliwości. Sam mam paranoje, ataki paniki, wiem, że czasem muszę się sam uspokoić i nikt mi nie pomoże. Dlatego jak czujesz, że już kompletnie nie wiesz co robić i nic nie działa co robisz, to nie próbuj na siłę, po prostu zachowuj się tak by druga osoba nie czuła, że ją ignorujesz, ale też nie daj się ponieść wrażeniu, że musisz coś koniecznie zrobić
  • Odpowiedz