Właśnie się dowiedziałem, że każdy może zmienić pracodawcę jeżeli inny zaproponuje mu więcej pieniędzy albo jeżeli nie odpowiadają mu warunki pracy chyba, że chodzi o zawód lekarza. Wtedy to co innego xD
Hipokryzja wykopków.

#szpital #lekarz #medycyna #praca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99: Jak lekarze złoża wypowiedzenie to nagle pojawiają się artykuły w lokalnej gazecie, o tym że przez chciwość lekarzy wstrzymane są operacje i że dla chciwych lekarzy pieniądze są ważniejsze niż życie. Dyrektor udziela wywiadu w lokalnej telewizji ze przecież jego lekarze zarabiają po 20k nie podając ani ze brutto, ani za ile godzin i dyżurów. Potem opinia publiczna linczuje chciwych lekarzy, następują tygodnie grillowania do czasu upłynięcia wypowiedzenia. Konkludując
  • Odpowiedz
@HxRT0301: Na przyszłość zawczasu pijemy sporo marchewek, a naświetlamy się po kilka minut, przerwy to cień, lub okrycie białym przewiewnym odzieniem, w tym kapelusz z rondem.
  • Odpowiedz
Mam pytanie, mieliście może kiedyś coś takiego?

Intryguje mnie czy sobie przygryzłem - czy to jakiś czerniak.
Najgorsze, że też mam wyschnięte usta i takie aż opuchnięte z zewnątrz - (wczoraj pracowałem na słońcu, chyba mnie pokarało, że w święto wziąłem się za łopatę xD)

Zaraz idę do lekarza ale z doświadczenia lubię podpytać inne osoby, bo często diagnoza lekarza nie musi być w 100% trafna - a wolę mieć kilka opinii - osób
Yakooo - Mam pytanie, mieliście może kiedyś coś takiego? 

Intryguje mnie czy sobie p...

źródło: temp_file.png4228991358067710130

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@bulwapospolita: Dokładnie to powiedział. Gdyby się nie zagoiło w najbliższych dwóch tygodniach - żebym użył skierowania do jakiegoś tam specjalisty od tego typu rzeczy.
  • Odpowiedz
Jestem sobie na paru grupach dla stażystów i jedno co zauważyłem: te wszystkie doktorki z ukrainy, bialorusi czy innego wschodu tylko szukają sposobów jak ten staz skrócić, zachachmecic czy nie iść na niego. K*rwa mac. Po tym co widzialem w czasie swojego stazu do tej pory to uważam że powinny mieć nie jeden rok stażu a dwa, a najlepiej jakby poszły pozdawac 6ty rok na polskiej uczelni. ich wiedza i umiejętności naprawdę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesli jestes lekarzem, ile zarabiasz miesiecznie netto/na czysto?

  • jestem bezrobotnym lekarzem - nic 21.7% (10)
  • do 8000 pln 10.9% (5)
  • 8001-16000 pln 2.2% (1)
  • 16001-20000 pln 4.3% (2)
  • 20k-30k pln 0% (0)
  • 30k-50k pln 8.7% (4)
  • 50k-70k pln 6.5% (3)
  • 70k-100k pln 2.2% (1)
  • powyzej 100k pln 43.5% (20)

Oddanych głosów: 46

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to możliwe, że klinika, w której byłem dodatkowo wyłudziła za mnie środki z NFZ z tytułu prywatnej wizyty jeżeli: 1. Nie dostałem od nich paragonu za usługę 2. Woleli bym im zapłacił gotówką 3. Na wizycie lekarz dopytywał czy mieszkam w Polsce. #lekarz

Czy klinika wyłudza kasę z NFZ?

  • Zdecydowanie tak 86.7% (13)
  • Nie, to o niczym nie świadczy 13.3% (2)

Oddanych głosów: 15

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, polećcie mi proszę lekarza neurochirurga w #krakow. Ojciec Zaczął mieć problemy z chodzeniem. Trochę ciągnie za sobą nogi, a dziś to w ogóle bardzo ciężko mu się chodziło. Był u lekarza, ale w moim mieście to raczej nie są najlepsi (obecny przypisał mu zastrzyki z witaminami).W niedziele będzie iść na rezonans i chciałbym z wynikami uderzyć do lepszego lekarza.

Wiec, tak jak pisałem - poleci ktoś neurologa w
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam duży problem, który zniechęca mnie do życia. Może ktoś z Was miał podobny problem? Przepraszam ,że teraz tak dużo napiszę ,ale chciałem dokładnie opisać o co chodzi.

Miałem dwa lata temu mocne zapalenie dróg moczowych. Jednego dnia napadł mnie nagle silny ból pęcherza , problemy z sikaniem bo był ból podczas sikania, bardzo słaby strumień moczu, nieprzyjemne uczucie parcia. Mocno bolało mnie na dole pleców . W dodatku bolał mnie też brzuch.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@kasirra

przez wiele lat nie zdejmowałem napletka z członka i nie myłem tego miejsca pod napletkiem.


Wybacz, ale się nie powstrzymam od napisania tego - jesteś pierwszą osobą która daje mi przykład na to, że obrzezanie noworodków praktykowane w USA może mieć głębszy sens, bo argument utrzymania higieny nie przemawiał do mnie.

Co do problemu - jesli to faktycznie zapalenie prostaty to moze sie leczyć długo i trudno, a posiewy moczu
  • Odpowiedz
@kasirra: Oddawanie stolca podrażnia ci prostatę, zdaje się to potwierdzać rozpoznanie urologa. Najwyrażniej diagnoza dobra tylko Pacjent nie współpracuje.
Nic w tej hiatorii nie jest dziwne, od zwykle objawy przewlekłego zapalenia. Gorzej że opóźnienie leczenia i zwlekanie pogarsza rokowanie i zwieksza ryzyko przewlekłych zespołów bólowych. Więc lepiej weź się porządnie za leczenie, wracaj do lekarza, bierz leki, poczytaj o zmianie trybu życia i metodach pomocniczych. Czasem trzeba zrobić dodatkowo posiew
  • Odpowiedz
zawsze się mi wydawało, że lekarze to wykształceni i kulturalni ludzie


@sberatel: I dobrze Ci się wydawało. Są wykształceni, to wymóg do podjęcia pracy w tym zawodzie.
I są ludźmi, posiadają emocje.
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego Nie można tego zyeba jakoś postraszyć, że np. jeśli nie zaprzestanie bezpodstawnego oczerniania, to sprawa zostanie zgłoszona na policję i znajdą go po IP czy coś?
Ludzie są powaleni. Z ogromną satysfakcją przeczytałam, jak ten chirurg z Kalisza odmówił pacjentowi leczenia po tym, jak go szkalował ʕʔ
  • Odpowiedz
@piotr-py: nie załamuj się :) na razie nie masz potwierdzenia w 100%, a jeżeli już doszłoby do tego to ze sztuczną zastawką żyje się prawie normalnie, nic strasznego. Głowa do góry :)
  • Odpowiedz
@mentalbreakdown: Działa, ale nie "bez powodu". Najlepiej dołączyć wcześniejszą receptę, opisać sytuację dlaczego akurat potrzebujesz z receptomatu. Jak ktoś dostał odmowę to pewnie chciał bez podkładki, jak jest podstawa do wystawienia to na luzie - muszą mieć jednak jakiś powód żeby to komuś wypisać.
  • Odpowiedz
@mentalbreakdown: nie z tej akurat, ale z erecept bez żadnej dokumentacji dostawałem wszystko co chciałem (głownie ssri i snri). Raz nawet receptę na izotek udało mi się otrzymać (ale to jeszcze na innej stronce) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_Batman: Lekarz na SOR jest na dyżurze zapewniając ciągłość pracy i jest na innych zasadach. I tak ma obowiązek pracować bez przerwy, skoro jest potrzeba. Wielokrotnie widziałem lekarzy, co mają w dupie ciężkie przypadki w szpitalu, nie mówiąc o POZ, gdzie pracuje mnóstwo niedojd i debili, którzy na przykład po zlikwidowaniu e-skierowań na SOR drukują je na papierze
A jak nie ma na SOR roboty, to ma prawo do robienia
  • Odpowiedz
Jesli np czyjaś żona czekała 8h to może tamten lekarz pracował przynajmniej 8h bez przerwy i wtedy poszedł na kawę?


@dr_Batman: dobra, raz ci odpiszę chociaż czuję że daremny mój trud. Żona czekała 8h a ja wtedy byłem w pracy. Kiedy dowiedziałem się co się dzieje to po prostu pojechałem do niej na SOR. Siedziała sama (tj nie było innych pacjentów) w poczekalni i mało nie płakała, najpierw postanowiłem ją ogarnąć
  • Odpowiedz
To jak to było z tym covidem, szczerze?


@sheslostcontrolagain: W dużym skrócie to więcej problemów wygenerowała dla nas wszystkich walka z tym wirusem niż puszczenie tego od początku na żywioł i kto ma umrzeć ten umrze a kto ma mieć powikłania to będzie miał.
  • Odpowiedz