Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@gorzki99: Jak lekarze złoża wypowiedzenie to nagle pojawiają się artykuły w lokalnej gazecie, o tym że przez chciwość lekarzy wstrzymane są operacje i że dla chciwych lekarzy pieniądze są ważniejsze niż życie. Dyrektor udziela wywiadu w lokalnej telewizji ze przecież jego lekarze zarabiają po 20k nie podając ani ze brutto, ani za ile godzin i dyżurów. Potem opinia publiczna linczuje chciwych lekarzy, następują tygodnie grillowania do czasu upłynięcia wypowiedzenia. Konkludując
@dr_Batman: podobna sytuacja gdy lekarz albo pielęgniarka wygrywa w sądzie ,wtedy też jedt nagonka że nie działają dla dobra pacjentów.To że dyrektor ma swojego kierowce to co innego
- 0
- 0
Mam pytanie, mieliście może kiedyś coś takiego?
Intryguje mnie czy sobie przygryzłem - czy to jakiś czerniak.
Najgorsze, że też mam wyschnięte usta i takie aż opuchnięte z zewnątrz - (wczoraj pracowałem na słońcu, chyba mnie pokarało, że w święto wziąłem się za łopatę xD)
Zaraz idę do lekarza ale z doświadczenia lubię podpytać inne osoby, bo często diagnoza lekarza nie musi być w 100% trafna - a wolę mieć kilka opinii - osób
Intryguje mnie czy sobie przygryzłem - czy to jakiś czerniak.
Najgorsze, że też mam wyschnięte usta i takie aż opuchnięte z zewnątrz - (wczoraj pracowałem na słońcu, chyba mnie pokarało, że w święto wziąłem się za łopatę xD)
Zaraz idę do lekarza ale z doświadczenia lubię podpytać inne osoby, bo często diagnoza lekarza nie musi być w 100% trafna - a wolę mieć kilka opinii - osób
źródło: temp_file.png4228991358067710130
PobierzJestem sobie na paru grupach dla stażystów i jedno co zauważyłem: te wszystkie doktorki z ukrainy, bialorusi czy innego wschodu tylko szukają sposobów jak ten staz skrócić, zachachmecic czy nie iść na niego. K*rwa mac. Po tym co widzialem w czasie swojego stazu do tej pory to uważam że powinny mieć nie jeden rok stażu a dwa, a najlepiej jakby poszły pozdawac 6ty rok na polskiej uczelni. ich wiedza i umiejętności naprawdę
@pieknylowca: w niektórych krajach trzrba zdać cały 6 rok.U nas też tak powinno być
- 2
serio są tacy beznadziejni?
@chromypies: mireczku, jak pani doktor po skończonych studiach nie wie do czego stosuje się furosemid?
76
ChatGPT może mieć w sobie więcej empatii niż Twój lekarz

Uczeni ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badanie, porównując jakość odpowiedzi udzielanych na pytania pacjentów przez lekarzy i ChatGPT. ChatGPT odpowiadał na pytania lepiej i z większą empatią.
z- 24
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Jesli jestes lekarzem, ile zarabiasz miesiecznie netto/na czysto?
- jestem bezrobotnym lekarzem - nic 21.7% (10)
- do 8000 pln 10.9% (5)
- 8001-16000 pln 2.2% (1)
- 16001-20000 pln 4.3% (2)
- 20k-30k pln 0% (0)
- 30k-50k pln 8.7% (4)
- 50k-70k pln 6.5% (3)
- 70k-100k pln 2.2% (1)
- powyzej 100k pln 43.5% (20)
Czy to możliwe, że klinika, w której byłem dodatkowo wyłudziła za mnie środki z NFZ z tytułu prywatnej wizyty jeżeli: 1. Nie dostałem od nich paragonu za usługę 2. Woleli bym im zapłacił gotówką 3. Na wizycie lekarz dopytywał czy mieszkam w Polsce. #lekarz
Czy klinika wyłudza kasę z NFZ?
- Zdecydowanie tak 86.7% (13)
- Nie, to o niczym nie świadczy 13.3% (2)
@przegrywNL: możesz w sumie na pacjent gov sprawdzić czy dana wizyta była realizowana za środki z NFZ
Mirki, polećcie mi proszę lekarza neurochirurga w #krakow. Ojciec Zaczął mieć problemy z chodzeniem. Trochę ciągnie za sobą nogi, a dziś to w ogóle bardzo ciężko mu się chodziło. Był u lekarza, ale w moim mieście to raczej nie są najlepsi (obecny przypisał mu zastrzyki z witaminami).W niedziele będzie iść na rezonans i chciałbym z wynikami uderzyć do lepszego lekarza.
Wiec, tak jak pisałem - poleci ktoś neurologa w
Wiec, tak jak pisałem - poleci ktoś neurologa w
@kurazjajami: jest dość duża róznica między neurologiem a neurochirurgiem
@kurazjajami czekając na rezonans i lekarza to te witaminy warto też łykać. Niedobory witamin z grupy B mogą zrobić wiele złego. Ciągnięcie nogi to niestety trochę niepokojący objaw.
- 0
Orientujecie się czy jutro są otwarte przychodnie? Bo na to pytanie, to nawet Gugel mi odpowiedzieć nie potrafi.
#lekarz #przychodnia #choroby #leki #pytanie
#lekarz #przychodnia #choroby #leki #pytanie
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć! Czy możecie polecić dobrego #endokrynolog w #krakow? Chłop 30+ i ma problemy hormonalne, trądzik itd., śmiechu warte...
#lekarz #medycyna #mirabelkopomusz #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow
Cześć! Czy możecie polecić dobrego #endokrynolog w #krakow? Chłop 30+ i ma problemy hormonalne, trądzik itd., śmiechu warte...
#lekarz #medycyna #mirabelkopomusz #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow
konto usunięte via Wykop
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Mam duży problem, który zniechęca mnie do życia. Może ktoś z Was miał podobny problem? Przepraszam ,że teraz tak dużo napiszę ,ale chciałem dokładnie opisać o co chodzi.
Miałem dwa lata temu mocne zapalenie dróg moczowych. Jednego dnia napadł mnie nagle silny ból pęcherza , problemy z sikaniem bo był ból podczas sikania, bardzo słaby strumień moczu, nieprzyjemne uczucie parcia. Mocno bolało mnie na dole pleców . W dodatku bolał mnie też brzuch.
Miałem dwa lata temu mocne zapalenie dróg moczowych. Jednego dnia napadł mnie nagle silny ból pęcherza , problemy z sikaniem bo był ból podczas sikania, bardzo słaby strumień moczu, nieprzyjemne uczucie parcia. Mocno bolało mnie na dole pleców . W dodatku bolał mnie też brzuch.
@kasirra
Wybacz, ale się nie powstrzymam od napisania tego - jesteś pierwszą osobą która daje mi przykład na to, że obrzezanie noworodków praktykowane w USA może mieć głębszy sens, bo argument utrzymania higieny nie przemawiał do mnie.
Co do problemu - jesli to faktycznie zapalenie prostaty to moze sie leczyć długo i trudno, a posiewy moczu
przez wiele lat nie zdejmowałem napletka z członka i nie myłem tego miejsca pod napletkiem.
Wybacz, ale się nie powstrzymam od napisania tego - jesteś pierwszą osobą która daje mi przykład na to, że obrzezanie noworodków praktykowane w USA może mieć głębszy sens, bo argument utrzymania higieny nie przemawiał do mnie.
Co do problemu - jesli to faktycznie zapalenie prostaty to moze sie leczyć długo i trudno, a posiewy moczu
@kasirra: Oddawanie stolca podrażnia ci prostatę, zdaje się to potwierdzać rozpoznanie urologa. Najwyrażniej diagnoza dobra tylko Pacjent nie współpracuje.
Nic w tej hiatorii nie jest dziwne, od zwykle objawy przewlekłego zapalenia. Gorzej że opóźnienie leczenia i zwlekanie pogarsza rokowanie i zwieksza ryzyko przewlekłych zespołów bólowych. Więc lepiej weź się porządnie za leczenie, wracaj do lekarza, bierz leki, poczytaj o zmianie trybu życia i metodach pomocniczych. Czasem trzeba zrobić dodatkowo posiew
Nic w tej hiatorii nie jest dziwne, od zwykle objawy przewlekłego zapalenia. Gorzej że opóźnienie leczenia i zwlekanie pogarsza rokowanie i zwieksza ryzyko przewlekłych zespołów bólowych. Więc lepiej weź się porządnie za leczenie, wracaj do lekarza, bierz leki, poczytaj o zmianie trybu życia i metodach pomocniczych. Czasem trzeba zrobić dodatkowo posiew
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
zawsze się mi wydawało, że lekarze to wykształceni i kulturalni ludzie
@sberatel: I dobrze Ci się wydawało. Są wykształceni, to wymóg do podjęcia pracy w tym zawodzie.
I są ludźmi, posiadają emocje.
@Fan_Morawieckiego Nie można tego zyeba jakoś postraszyć, że np. jeśli nie zaprzestanie bezpodstawnego oczerniania, to sprawa zostanie zgłoszona na policję i znajdą go po IP czy coś?
Ludzie są powaleni. Z ogromną satysfakcją przeczytałam, jak ten chirurg z Kalisza odmówił pacjentowi leczenia po tym, jak go szkalował ʕ•ᴥ•ʔ
Ludzie są powaleni. Z ogromną satysfakcją przeczytałam, jak ten chirurg z Kalisza odmówił pacjentowi leczenia po tym, jak go szkalował ʕ•ᴥ•ʔ
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@piotr-py: W takich przypadkach zawsze warto zrobić to samo badanie gdzie indziej jeszcze raz
@piotr-py: nie załamuj się :) na razie nie masz potwierdzenia w 100%, a jeżeli już doszłoby do tego to ze sztuczną zastawką żyje się prawie normalnie, nic strasznego. Głowa do góry :)
Próbował ktoś receptomatu (tej strony)? Działa to? Potrzebuję jednego leku #ssri
#depresja #leki #psychiatria #lekarz
#depresja #leki #psychiatria #lekarz
@mentalbreakdown: Działa, ale nie "bez powodu". Najlepiej dołączyć wcześniejszą receptę, opisać sytuację dlaczego akurat potrzebujesz z receptomatu. Jak ktoś dostał odmowę to pewnie chciał bez podkładki, jak jest podstawa do wystawienia to na luzie - muszą mieć jednak jakiś powód żeby to komuś wypisać.
konto usunięte via Wykop
- 3
@mentalbreakdown: nie z tej akurat, ale z erecept bez żadnej dokumentacji dostawałem wszystko co chciałem (głownie ssri i snri). Raz nawet receptę na izotek udało mi się otrzymać (ale to jeszcze na innej stronce) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
11
Kalisz. Pacjent hejtował lekarza. Ten odmówił mu zabiegu

Lekarz odmówił pacjentowi wykonania zabiegu urologicznego. Jednym z powodów było długotrwałe szkalowanie specjalisty na stronach szpitala i niektórych mediów - poinformował w oświadczeniu na swojej stronie społecznościowej szpital w Kaliszu.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@dr_Batman: Lekarz na SOR jest na dyżurze zapewniając ciągłość pracy i jest na innych zasadach. I tak ma obowiązek pracować bez przerwy, skoro jest potrzeba. Wielokrotnie widziałem lekarzy, co mają w dupie ciężkie przypadki w szpitalu, nie mówiąc o POZ, gdzie pracuje mnóstwo niedojd i debili, którzy na przykład po zlikwidowaniu e-skierowań na SOR drukują je na papierze
A jak nie ma na SOR roboty, to ma prawo do robienia
A jak nie ma na SOR roboty, to ma prawo do robienia
Jesli np czyjaś żona czekała 8h to może tamten lekarz pracował przynajmniej 8h bez przerwy i wtedy poszedł na kawę?
@dr_Batman: dobra, raz ci odpiszę chociaż czuję że daremny mój trud. Żona czekała 8h a ja wtedy byłem w pracy. Kiedy dowiedziałem się co się dzieje to po prostu pojechałem do niej na SOR. Siedziała sama (tj nie było innych pacjentów) w poczekalni i mało nie płakała, najpierw postanowiłem ją ogarnąć
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Pomyśl jakie sprawy pozwoliła załatwić pandemia które były wcześniej nieakceptowane.
To jak to było z tym covidem, szczerze?
@sheslostcontrolagain: W dużym skrócie to więcej problemów wygenerowała dla nas wszystkich walka z tym wirusem niż puszczenie tego od początku na żywioł i kto ma umrzeć ten umrze a kto ma mieć powikłania to będzie miał.

























Coś tam pozmieniało, bo lekarz bedxie miał wgląd ile paczek brałeś u innego lekarza