@Mega_Smieszek: podjęzykowo to się tylko Captopril stosuje, a chodzi o to, żeby szybciej wchłonął się do krwioobiegu i szybciej zaczął to ciśnienie zbijać. Z tym że ten lek przyjmuje się doraźnie, w razie skoku ciśnienia. W przypadku przewlekłego nadciśnienia stosuje się inne preparaty, które najczęściej bierze się stale raz dziennie i normalnie połyka.
  • Odpowiedz
znajomy z pracy nie mówi po polsku i kiedy zachoruje i potrzebuje L4 natychmiast to jest problem ze znalezieniem lekarza w luxmedzie który mowi po angielsku a leki i diagnoza są potrzebne już teraz

pytanie, czy może iść do polskiego lekarza z osobą która mówi po polsku i mogłaby robić za tłumacza?
#lekarz #zdrowie #luxmed
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janabanana: nie powinno byc problemów (chyba, że trafisz na jakiegoś skrajnego lekarza przygłupa, chociaż w dzisiejszych czasach lekarze w Polsce chyba są już bardziej zaznajomieni z tym zjawiskiem), najlepiej zapytaj się w rejestracji. Będzie tylko odnotowane w dokumentacji, że ktoś taki i taki służył w trakcie rozmowy za tłumacza, przynajmniej ja zawsze taki fakt jako dupochron odnotowuje w razie gdyby się okazało, że pan tłumacz głupot nawygadywał albo coś przemilczał.
  • Odpowiedz
@janabanana ja normalnie wchodziłem z obcokrajowcami do gabinetu.
mówisz że jesteś jako tłumacz
wtedy lekarz opisuje co będzie robił i zadaje pacjentowi pytania
jak ma potrzebę to wyprosi cię z gabinetu na czas badania a później wchodzisz i tłumaczysz diagnozę.

zero spinki
  • Odpowiedz
Czy ktoś wie może czy ostre wirusowe zapalenie gardła wiąże ze sobą jakieś zmiany w jamie ustnej? właśnie męczy mnie ten wirus i zacząłem czuć pewien dyskomfort w ustach, m.in pojawiły się białe krosty na przodzie języka w tym samym czasie. To jest jakoś powiązane?

#zdrowie #lekarz #choroby #medycyna
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od tygodnia staw kolanowy strzela mi dosłownie co chwilę, gdzie trochę pochodzę występuje napięcie mięśni całej tylnej strony nogi. Przed chwilą jak paliłem papierosa poczułem że jak skieruję stopę po wewnątrz to zaczynam odczuwać mocny ból w śródstopiu, wręcz drętwieje mi cała noga. Tak jutro idę do ortopedy, jest jakiś specjalista na sali?
#lekarz #medycyna #ortopedia #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu badań i obiecujących rozwiązań dotyczących tajemniczego klastra często współwystępujących chorób i dolegliwości, w których dużą rolę odgrywa psychosomatyczny komponent? Chodzi mi o: #fibromialgia, zespół chronicznego zmęczenia #cfs, różne formy #depresja i #nerwica, chroniczne formy #bol, mgła mózgowa (brain fog), #wypalenie, zespół jelita
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z Was orientuje się co do stanu bada...

źródło: how-to-find-a-good-psychotherapist-when-you-need-help-with-treating-your-anxiety-disorder

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polak specjalista od wszystkiego:
Lekarz po studiach powinien mieć OBOWIONZEG odpracować studia w państwowej SŁUŻBIE ZDROWIA a nie zarabiać miliony w PRYWACIE1!1!

Tymczasem lekarz odrabia rok stażu i co najmniej 5/6 lat rezydentury jak nie więcej w państowym kołchozie do niedawna 25zł brutto za h xD


#wykop #polak #polakdebil #chlopskirozum #edukacja #medycyna #lekarz #szpital
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zresztą lekarze pracują tez oprócz w szpitalu gdzie mają rezydenturę i normlanie dostają ponad 100 brutto za h pracy


@lentilek: Nie rozumiem dlaczego ludzie pracujący w innych zawodach po odbębnieniu całego etatu + nadgodzin nie pójdą do dodatkowej roboty sobie dorobić, przecież to takie proste. Tylko by narzekali że piniędzy nie ma, a że lekarz to miliony zarabia
  • Odpowiedz
@gracilis: No układy, kolesiostwo i nepotyzm to jest dramat tej branży. Tort rynku prywatnego też już jest mocno podzielony przez starą kadrę. Więc jak zaraz uczelnie będą srały lekarzami to te biedaki będą skazane na pracę w szpitalu. Ale taki jest plan, nadprodukcja młodych lekarzy by ci stracili swój główny argument że jest ich mało
  • Odpowiedz
Obserwuje od dłuższego czasu sytuacje z nowymi kierunkami lekarskimi w internetowych szkołach robienia hałasu które ostatecznie wymogły na mnie przekwalifikowanie xd Czarnek plus niedzielski to są mistrzowie ruchania w dupe polaków.

Bylejakosc rządzi xd 2200 za rekrutacje na uczelni która nie ma nawet pracowników.

#lekarz #studia #pis #edukacja
g.....s - Obserwuje od dłuższego czasu sytuacje z nowymi kierunkami lekarskimi w inte...

źródło: Screenshot_20230506_113436_Chrome

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bytom ZBM Zdrowie na Powstańców, ale nie wiem jak z terminami u nich może być. A jak coś pilnego i problem z okiem to polecam ostry dyżur w szpitalu na Żeromskiego, jest tam przychodnia jak w amerykańskim serialu.
  • Odpowiedz
Nie jestem przeciwnikiem szczepień uważam, że są koniecznie przynajmniej na te najgroźniejsze choroby.
Nie mniej mam wątpliwości czy pakowanie 6 szczepionek na 8 chorób w dwumiesięcznego niemowlaka nie jest przypadkiem przesadą?

Czy są w ogóle jakieś badania kliniczne, które badają reakcje krzyżowe takich "miksów" szczepionek? Czy testujemy na populacji i sprawdzamy co się stanie?

Co np. zmieniło się w 2021, że dołożono piątą dawkę na polio (pierwsza już w 2 miesiącu) skoro
LaurenceFass - Nie jestem przeciwnikiem szczepień uważam, że są koniecznie przynajmni...

źródło: szczepienia

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dołożono bardzo dużo obowiązkowych np. od 2006 r. to śmiertelność dzieci zmieniła się w niewielkim stopniu i trudno to nawet rozstrzygnąć czy to nie kwestia ulepszonej diagnostyki i leczenia różnych chorób.


@LaurenceFass: skutki chorób to nie tylko śmierć.
  • Odpowiedz
  • 0
np gruźlica, neisseria, polio nowe tzn nowe warianty


@Anomalocaracid:
To może prościej byłoby wymagać kompletu szczepień od imigrantów niż eksperymentować z kalendarzem szczepień na populacji kilkaset tysięcy.
Celowo piszę "eksperymentować" bo nie znalazłem żadnych badań klinicznych dot. podania tylu szczepień w 2 miesiącu po ur. stąd moje pytanie.
To nie jest tak, że można zrobić to bez żadnej kontroli i badań klinicznych (z czasem obserwacji do 5-7 lat) o czym świadczy
  • Odpowiedz
@dr_Batman: faktycznie tego potrzebuję bo orientowałem się też na własną rękę i jestem pod opieką dobrego specjalisty. Niestety na NFZ często mam wrażenie że lekarze wykonują swoją pracę na o-------l. Liczę się z tym, że może kazać mi s--------c :/
  • Odpowiedz