Jako facet chcialbym pierwszy raz w zyciu zbadac swoje hormony zeby zobaczyc czy wszystko gra, czy lekarz rodzinny moze wyslac mnie na takie badania jesli powiem ze chce zrobic to profilaktycznie? Niby mam jakies male objawy ktore mnie lekko niepokoja i chcialbym to sprawdzic. Jesli tak to jakie hormony zbadac? Jedyne co do glowy mi przychodzi to testosteron i prolaktyna
#silownia #lekarz #badania #hormony
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sew1k: Tak, powinien wystawić Ci skierowanie. Po 40 roku życia chyba jest darmowy kompleks takich badań.
Proponuje zbadać trójkę tarczycową tsh , ft3 , ft4
  • Odpowiedz
Różne są zdania na ten temat, ale akurat w przypadku morfologii cześć ekspertów (raczej hematolodzy) zaleca zrobić to 1 x w roku jaki screening oraz żeby ew mieć do czego porównać kolejne wyniki. Także w przypadku obniżonej hemoglobiny, zwłaszcza przy równoczesnym obniżeniu MCV szukamy niedoboru żelaza - stad ocena gospodarki: żelazo, ferrytyna, transferyna i jej wysycenie. Jednak w tym wszystkim nadal jest potrzebny lekarz, bo niedokrwistość (anemia) nie jest chorobą a objawem,
  • Odpowiedz
Ale to jest chore że dyrektor szpitala swoją decyzją może odwołać wszystkie planowe zabiegi - ludzie co czekają kilka miesięcy na operację nagle dostają telefony z sekretariatu że "operacja jest odwołana decyzją dyrektora". I ci ludzie zostają bez pomocy. Mogą się zapisać do innego szpitala ale to też będą od nowa czekać w kolejce. Jeśli już zabiegi musiałyby być odwołane to obowiązkiem szpitala powinno być znalezienie drugiego terminu w innym szpitalu nie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca: A od strony osób zarządzających jak to sobie wyobrażasz, jak to zorganizować? Każdy będzie trzymał terminy „na już” w razie gdyby sąsiedni szpital się wysypał i odwołał zabiegi? Świetny pomysł, dzięki temu czas oczekiwania wydłuży się jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
#lekarz #kielce Mirki polecicie jakiegoś dobrego ortopedę w Kielcach? Nie mogę w ogóle głowy przekręcić w lewą stronę od jakiegoś czasu, leki przeciwzapalne nie pomogły.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podejrzewam, że mam #rwakulszowa W skrócie: jakieś 2 msc temu złapał mnie ból pleców, Wyprostowanie się wymagało kilku minut, a później np. aby usiąść też potrzebowałem kilku minut zginania się. Ogólnie takie bóle łapią mnie od prawie 30 lat powiedzmy raz na 1-2 lata, ale zawsze kilka dni i mijało. Tym razem z półtora tygodnia mnie trzymało, oczywiście były dni lepsze i gorsze ale zdecydowałem się iść do lekarza. Dostałem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: raczej chodzenie, bieganie trochę w lepiej amortyzowanych butach, poza tym poprawa diety, pić marchewki i naświetlać słońcem, krótko, często, bez kremów
  • Odpowiedz
Dlaczego w szpitalach nie ma lekarzy i nie będzie.

Chciałbym wytłumaczyć, że więcej lekarzy nic nie da ponieważ szpitale nie mają na nich pieniędzy. Jedyne pieniądze jakie dostaje szpital to te za zrealizowane świadczenie ryczałtem od NFZ. Czasami jeszcze jakiś wojewoda sypnie groszem na nowy oddział, żeby sobie nabić punktów wyborczych.

Zrobisz wycięcie wyrostka to dostaniesz 2500zł i masz sobie z tego opłacić prąd, wodę, ogrzewanie, remont szpitala, sale, sprzątanie, pielęgniarki, leki,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: Problem z lekarzami jest na całym świecie (ok nie taki jak w Polsce, ale to problem globalny, bo wykształcenie lekarza jest bardzo długie i bardzo drogie). Może coś się zmieni wraz z upowszechnieniem AI
  • Odpowiedz
#biedanonim
Trochę beka z tym poprawnym trzymaniem języka w buzi. Niby wszędzie w necie gdzie byście nie kliknęli to piszą, że ukształtowane podniebienie stanowiące część kości szczęki wpływa znacząco na wygląd twarzy. Jeśli będziesz naciskać językiem na zęby to będą krzywe, jak nie będziesz miał w górze, na podniebieniu, to będzie krzywy zgryz, albo nie wiem szczęka nie taka jaką chcesz xd

Mam 22 lata, całe życie miałem język jak chce, praktycznie
mirko_anonim - #biedanonim
Trochę beka z tym poprawnym trzymaniem języka w buzi. Niby...

źródło: jogapiekna_jezyk-pozycja-kobry

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Musisz się nauczyć oddychać wyłącznie przez nos. Kiedyś za dzieciaka też miałem tak, ze spałem oddychając tylko przez usta. Na szczęście już mi to przeszło i oddychanie przez usta teraz jest dla mnie bardzo niekomfortowe. Pamiętaj, że układ oddechowy został stworzony tak, aby oczyszczać i ogrzewać wdychane powietrze, a oddychając przez usta niestety pozbawiasz się tych właściwości :)
  • Odpowiedz
Na co mogę przekwalifikować się po lekarskim?

Nie widzę się w pracy w zawodzie, chyba, że będę dermatologiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#lekarz #pracbaza
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś miał podobnie? Od wczoraj po przebudzeniu się zaczęło mnie boleć w okolicy serca, bardziej po lewej stronie plus do tego czasami ból promieniował w okolicy lewej ręki. Ból to troche dużo powiedziane bo czuć go głównie podczas kaszlu czy czasami głębszego oddechu, czuć też dużo mocniej gdy próbowałem zasnąć na lewym boku lub brzuchu. Umówiłem sie do lekarza ale może ktoś z was miał podobnie i sie czegoś dowiem

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: Wynik z matury to wielka bzdura. Dzbany, które nie dostały się na dzienne, ale rodziców lekarzy było stać na studia płatne nie tylko robią wielkie kariery, ale są twarzami firm okołomedycznych, prowadzą kursy i stają się autorytetmi w wielu dziedzinach. Jakby to przegrywy powiedziały - mają dynaminę i piszę to jako dentysta w średnim wieku
  • Odpowiedz
Się miliardy rocznie wywala na kompletnie zbędne szczepionki


@KollA: które konkretnie szczepionki są zbędne xd

Ja p------e, tacy ludzie jak ty mają prawa wyborcze (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Szukam sobie charakterystyki produktu leczniczego, dla swojej informacji a tutaj taki komunikat

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Anuluj.


Trochę się zdziwiłem, no bo nie jestem lekarzem i w ogóle a to oznacza, że nie mogę sobie poczytać? Jakiś zakaz jest zdobywania wiedzy o lekach jak się niema odpowiedniego kwitu?

#nfz #prawo #lekarz
TrueShutDown - Szukam sobie charakterystyki produktu leczniczego, dla swojej informac...

źródło: uguy3ak[1]

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@TrueShutDown: nie martw się, nikt nie będzie ciebie ścigać po IP za podszywanie się pod lekarza/farmaceutę xD Ale jak coś to tutaj masz Rejestr Produktów Leczniczych, gdzie w 100% legitnie możesz sobie znaleźć ChPL dowolnego leku https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/rpl/search/public


@PawlaczBorzy: Dzieki za link. Nie no to wiem ze nikt tego nie sprawdza, ale zdziwił mnie po prostu sens tego komunikatu. O co z tym chodzi. Czy to po prostu fantasmagorie
  • Odpowiedz