Jest taka sprawa
Ogólnie byłem u dentysty z dwa miesiące temu
Miałem mieć zakładana plombę, ale nie dało się jakichś resztek doczyscic i wsadziła mi tam chyba tlenek cynku
Teraz mam mieć wizytę
Ogólnie kompletnie ani trochę mnie nic nie boli, ale jakby czekała mnie kanałówka, bo u niej robi się chyba zatruwanie zęba, to mogę powiedzieć że y w-----a mi tymczasowa plombę i poszukam gabinetu gdzie zrobią mi to bez zatruwania
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krzysio_misio12: jak znajdziesz dobrego endodontę (a na początek po prostu dobry gabinet, który ma endodontę leczącego pod mikroskopem - to nie musi być pierwszy lekarz, który będzie Cię konsultowal) to oddaj decyzyjność jemu

generalnie opcje są: leczenie kanałowe / leczenie zachowawcze - ale nie Ty wybierasz, wybiera stomatolog na podstawie sytuacji klinicznej. w wąskim zakresie przypadków i w bardzo niewielu gabinetach zdarza się jeszcze opcja leczenia biologicznego miazgi, czyli dalej
  • Odpowiedz
  • 7
@Jarek_P: @neerg_ylno @eugeniusz_geniusz @YogiYogi @Anomalocaracid
Osoba mimo sprzeciwu dostarczona na SOR, spędziła tam 3 godziny, miała zrobione EKG i morfologię, a później dostała kroplówkę. Według lekarzy wszystko w porządku, ból i trudność poruszania ramienia to prawdopodobnie bardziej efekt upadku niż porażenia. W zaleceniach obserwować do upływu pełnej doby od momentu zdarzenia. Czyli dmuchaliśmy na zimne, dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
  • Odpowiedz
Czy anestezjologom, panom i paniom doktorom z Bożej łaski, wszystko przeszkadza? Chirurg jest chamem i wyzywa wszystkich - źle. Chirurg jest uprzejmy - źle. Chirurg jest ospały - źle. Chirurg jest energiczny i sobie coś śpiewa podczas operacji - źle. Chirurg jest gburem i nic się nie odzywa - źle. Chirurg jest śmieszkiem i opowiada żarciki - źle. Chirurg dużo operuje - źle. Chirurg mało operuje - źle.
Jeszcze się czepiają że
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co najbardziej zniechęciłoby Was do wizyty u lekarza po obejrzeniu jego prywatnych social media?

  • Chodzi na tęczowe parady z pomalowaną brodą 22.7% (10)
  • Jest myśliwym i kręci go zabijanie zwierząt 13.6% (6)
  • Lubi komentować ploteczki z showbiznesu 0% (0)
  • Codziennie wrzuca kilka selfie swojej sylwetki 9.1% (4)
  • Łapał pokemony w 2016 6.8% (3)
  • W postach kłóci się ze sceptykami COVID 19 15.9% (7)
  • Chwali się swoim bogactwem i luksusem 4.5% (2)
  • Głośno manifestuje swoje poglądy polityczne 4.5% (2)
  • Popiera ObowiązkoweĆwiczeniaWojskowe 4.5% (2)
  • Kręci go kibolstwo i stadionowe zadymy 18.2% (8)

Oddanych głosów: 44

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hipotetyczna sytuacja: macie w rodzinie lub wśród przyjaciół lekarza/pielęgniarkę/rejestratorkę medyczną. Dzięki ich pomocy macie możliwość dostać wcześniejszy termin rezonansu, wizytę u specjalisty za pół roku zamiast za dwa lata, lepszą salę na oddziale itd. Korzystacie bez oporów z takiego przywileju? Czy uważacie że to nie jest w porządku i nie korzystacie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #lekarz #nfz #rozkminy #ankieta

Korzystasz ze znajomości w takiej sytuacji?

  • Oczywiście, jeszcze jak! 79.7% (47)
  • Nie, sumienie mi nie pozwala. 13.6% (8)
  • To zależy... (napisz w kom od czego) 6.8% (4)

Oddanych głosów: 59

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@asadasa Jestem lekarzem - właśnie z racji tego, ze w PL terminy byly dlugie a badania zasadne, zarówno ja jak i cała najblizsza rodzina robiliśmy zawsze wszytsko prywatnie (koszty lecialy czasami w >1tys, np. endoskopie). Nigdy nie skorzystałam z takich możliwości i raczej nie skorzystam.
Jedyna korzyść to prywatne relacje ze specjalistami roznych dziedzin i porada medyczna na stopie prywatnej.
I zdarzyło mi się wypisać recepty znajomym - przeważnie antykoncepcja, nierefundowane.
  • Odpowiedz
  • 3
@asadasa Kliknęłam w ankietę - przypuszczam że wybierający pierwsza odpowiedź mają potem największą paszcze do krytyki ochrony zdrowia za nieuczciwe/niesprawiedliwe z ich perspektywy zachowania.
  • Odpowiedz
Mirki, ktoś orientuje się jakim bezpośrednio powodem jest zatkany nos z rana, katar i ciągłe kichanie zaraz po wstaniu?

Ogólnie mam tak od lat ale teraz mi się przypomniało gdy wiosna nadchodzi, bo właśnie pierwszy raz zaraz po wstaniu musiałem iść wysmarkać nos i już pewnie z każdym dniem będzie tylko gorzej :/

Mam uczulenie na roztocza no ale chodziłem na odczulenia, pewnie teraz będę musiał od nowa zacząć chodzić no ale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lesrley: Z zatok w nocy spływa wydzielina, która osadza się w nosie/gardle/krtani - wiedza powszechna u każdego rodzica, jak dziecko zaczyna chrumkać, wiadomo że leki wjeżdżają na pełnej ;)

Albo masz infekcję zatok, albo uczulenie.
  • Odpowiedz
Pytanie do bardziej medycznych osób. Czy lekarze na stanowiskach konsultanta wojewódzkiego i krajowego to jest topka lekarzy w danej specjalizacji?

A jak jest w przypadku stanowisk kierowniczych? Czy w pracy ordynatora liczą się bardziej umiejętności medyczne czy organizacyjne?

#medycyna #lekarz #zdrowie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Laserowa korekcja wzroku - warto się podjąć temu zabiegowi? Mam astygmatyzm, wadę wzroku (z tego co pamiętam: L: -5.75, P: -4.5)
Noszę okulary (szkła pocieniane).
Ktoś może był w podobnej sytuacji? Jak to wygląda po kilku latach? Nie ma nawrotu? Ile czasu potrzebowaliście, aby "dojść do siebie" po zabiegu? Ja pracuję 8h dziennie przed kompem, więc też pytanie, czy tydzień/dwa i można normalnie patrzeć w ekran, czy nadal będzie jakiś światłowstręt itd.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal-masny: Też się kiedyś przymierzałem do laserowej korekty, również z astygmatyzmem i sporą wadą. Mój okulista nie jest entuzjastą laserowej korekty, jego zdaniem to robienie z oka okularów. Kiedyś w mniej formalnej rozmowie z jednym okulistą poruszyłem ten temat, to potwierdził, aczkolwiek zaznaczył, że czasem komfort życia może być dla kogoś ważniejszy. Ja w każdym razie odpadłem na etapie nagrania z przebiegu operacji xD
  • Odpowiedz
Bolały mnie plecy jakiś miesiąc temu - w odcinku lędźwiowym z lekkim promieniowaniem na prawą nogę. Pobolewają mnie tak co 2 lata jakoś w sumie od dziecka. Nie wiem czy to te słynne korzonki, lumbago czy co. I jak znam innych to każdy tak ma. Ale tym razem bolało tydzień, jak zastygłem siedząc to nie mogłem się wyprostować. I w drugą stronę - jak byłem wyprostowany to nie mogłem się skrzywić. Poszedłem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: Większość Polaków od zbyt długiego siedzenia ("uczą" tego w szkole) ma jakieś tam zmiany degeneracyjne w odcinku lędźwiowym, głównie L5-S1 (z autopsji). Tego nie da się zregenerować w kilka dni, raczej potrzeba lat. Można bardzo sobie poprawić (do stanu w pełni funkcjonalnego) jeśli będzie się przestrzegać pewnych zasad:
1. Dużo leżeć, jak już musimy siedzieć to zapewniamy sporo ruchu odcinkowi lędźwiowemu, można użyć nie za miękkiej pufy, tak aby pracować
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ocinek: Zrobią wszystko czego wymaga sytuacja, jeśli okaże się, że masz coś z-----e w pompce to jeśli nie maja u siebie kardiologii to zawiozą Cię transportem w odpowiednie miejsce.
Chyba nie liczysz na to, że ktoś tu podejmie decyzje czy masz iść do szpitala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wykopki od 2 dni mam jakiś dziwny rodzaj grypy jelitowej . #covid to przy tym była pestka rzygam wszystkim co sporzyje jestem mega odwodniony / gorączka dreszcze tak samo różowa . w odrobinę lepszym stanie jest mój kaszojad który rzygał i srał ostanie 4 doby . Nigdy w życiu tak nie rzygalem dosłownie można posrać się podczas wymiotowania . Ktoś jest w takim stanie był w ostatnim czasie zachodnia polska
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach