Lekarz to powinien być zawód z powołania czyli utrzymujący sie z co najwyżej z datków od pacjentów, a nie złodziei co robią dla NFZ, później jeszcze przyjmują prywatnie za chore pieniądze i promocje szczypawek #takaprawda #lekarz #nfz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@MetalowyBieg Ziew, piekarz to powinien być zawód z powołania utrzymujący się co najwyżej z datków klientów. I powinien dorzucać do biznesu, kto to widział, zarabiać na ludzkich potrzebach.
  • Odpowiedz
Który szampon z Vichy będzie lepszy przy androgenowym? Dercos K czy Energy? Który Wam pomógł? Wiem, ze to tylko dodatek...Ewentualnie moze wiecie jakie wcierki mają w sobie coś na androgeny....

https://allegro.pl/oferta/vichy-dercos-szampon-wzmacniajacy-energy-400-ml-13851028558
https://www.doz.pl/apteka/p142712-Vichy_Dercos_K_oczyszczajacy_szampon_przeciwlupiezowy_250_ml

#lysienie #wlosy #wlosyboners #finasteryd #zakola #dermatologia #pytanie #lekarz #redpill
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Plomba u dentysty 500zl xdddddddd

Jak w tym kraju ma byc dobrze skoro lobby stomatolilogiczne nie dopuszcza mlodych do pracy w zawodzie i wymaga ukonczenia 5 letnich studiow i stazu gdzie liczna miejsc jest ograniczona?
Czy naprawde potrzeba tyle lat nauki zeby wywiercic dziure w zębie?! Xd
Sztuczne pompowanie ceny uslug.
Takimi prostymi zabiegami moglby zajmowac sie ktos po rocznym kursie policealnej.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: bo mafia lekarska nie dopuszcza ludzi!!!
Powinno być tak ze nie ma żadnych limitów na studia i jeśli na uczelnie zglosi się 1000 osób chcących robic zęby i nawet mają 30% z matury to muszą ich przyjąć.
Nie ma dowodów na to że osoba z maturą na 90% która uczyla się będzie lepsza od kogoś kto zdał maturę na 30%.

Tak powinno być na każdym kierunku. Jeżeli ktoś chce
  • Odpowiedz
Pani sprzątaczka ze szpitala złożyła na mnie skargę XD że zachowałem się wobec niej niekulturalnie - jest pilna operacja, wszyscy się stresują i przygotowują narzędzia, ogólnie pośpiech. Ja, ordynator i jeszcze jeden rezydent myjemy się do zabiegu a tu nagle wielką pani sprzątaczka wbija do śluzy i pomiędzy nas zaczyna pchać ręce i wyciągać pojemniki z mydłem. Powiedziałem jej "możesz poczekać z tym aż się umyjemy?". Odwróciła się i poszła. A najlepsze
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Należy znieść sztuczne ograniczenia narzucane przez izby lekarskie i zlikwidować koniecznosc posiadania przez lekarza studiow medycznych. Tu powinien działać wolny rynek.

Nie oszukujmy się ale do większości procedur wiedza medyczna nie jest potrzebna. Recepty moglby wystawiać ktokolwiek, tak samo skierowania do specjalistow. Np. z chorób żołądka rownie dobrze sprawdziłby się ktoś kto z takimi problemami już się boryka i leczy. Chirurgia również powinna być osobnym kierunkiem i powinna trwać max 3 lata zeby
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: Jerzy Zięba by swoimi ludźmi obsadził te stanowiska mordko może, co? oni dobrze ogarniają wszystko i fajnie leczą ludzi, mówią to czego Ci i tak lekarz nie poda, a jak trzeba to i raka na szybko wyleczą, i nie robią problemu żadnego.
Albo tego Doktora Mengele by zatrudnić też, on podobno fajnie ogarnia, doświadczenie ma duże i fajne innowacyjne metody też wprowadza
no takie moje luźne propozycje mordko, daj
  • Odpowiedz
@gracilis: Bolesna prawda, której lekarze nie chcą słyszeć i mówie to jako już niedługo lekarz. Wiekszosc swiadczen medycznych nie wymaga conajmniej 7+ lat kształcenia
  • Odpowiedz
Hej Mirki, wyszła mi homocysteina lekko ponad 16umol/l(norma 15) zastanawiam się czy może to być przez to, że jem ostatnio bardzo mało mięsa. Myślicie że warto dodatkowo zbadać witaminę B12 i B6? Czy taki wynik może wynikać z niedoboru?

#zdrowie #medycyna #lekarz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem lekki wypadek na motocyklu.
Jakieś siniaki i zadrapania.
Pozbierałem się i wróciłem do domu, ale tego czasu boli mnie w klatce tam gdzie żebra z jednej strony.

Myślałem że przejdzie, ale to już 4 dzień i jest jeszcze gorzej. Nie mogę się pochylać ani leżeć inaczej niż na plecach.
No i boli mnie brzuch pod żebrami.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przegrywam_przez_miasto: jedź do lekarza na litość boską, po coś płacisz (albo będziesz) na ten NFZ, prześwietlą, upewnią się że coś grubiej nie iest walnięte i będziesz miał spokój psychiczny zamiast zastanawiać się czy się jutro obudzisz. Pewnie faktycznie żebro i pewnie faktycznie samo się zrośnie, ale po co ryzykować?
  • Odpowiedz
Od 3 tygodni mam minimalny katar który potrafi zniknąć w ciągu dnia, żeby rano pojawić się znowu, kichnę ze 2-3 razy, zakaszle kilka razy, wygląda to tak jakby mnie zaraz miało wziąć jakieś przeziebienie, ale nic takiego się nie dzieje, wkurvia mnie to, biorę wit C od tygodnia, cynk, imbir, wit d3 i dalej nic, co to za goonwo. Dość często mnie takie coś łapie, i nie wiem co to w ogóle
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach