Wpis z mikrobloga

Wyskoczyło mi coś takiego na dolnej wardze w po wewnętrznej stronie. Biała krostka która wypełnia się jakimś płynem i pęka i tak w kółko. Raczej nie boli ale jak napecznieje to trochę zaczyna. Do lekarza już jestem umówiony ale trochę się cykam. Ktoś z Was wie co to może być? W google nie mogę nic znaleźć. Afta to raczej nie jest. Drugie zdjęcie w komentarzu.
#dermatologia #medycyna #lekarz
koronawirus - Wyskoczyło mi coś takiego na dolnej wardze w po wewnętrznej stronie. Bi...

źródło: temp_file1732178472698059455

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@koronawirus: moja działka, to się wypowiem. Wygląda na torbiel z wynaczynienia śluzu. Opis twój też pasuje. Umów się do chirurga stomatologicznego albo periodontologa. 10 min i po zabiegu. Ważne, żeby wizyta była w momencie jak jest maksymalnej wielkości, bo jak pęknie to nie zrobią ci raczej zabiegu.
  • Odpowiedz
@koronawirus niegroźne. Myślę, że się przygryzłeś i stąd ta zmiana. Ja ogólnie usuwam zmianę, i okoliczne 2-3 gruczoły, żeby nie wracało. No i ja zawsze daje do hist-patu, tak na wszelki. Ale na myślę 100-200 (może i więcej) takich zmian tylko raz wyszło coś poważniejszego i to na wardze górnej.
  • Odpowiedz
@koronawirus nie potrzebujesz skierowania, bo specjalista dziedzin stomatologicznych to wciąż stomatolog (za wyjątkiem chirurgii szczękowo-twarzowej) ale też na NFZ do chirurga stom pewnie trochę poczekasz. U mnie z badaniem hist-pat to tak 500 zł.
  • Odpowiedz