#lekarski
Potraktujcie ten wpis jako ostrzeżenie i przestrogę.
Medycyna to zmarnowane życie.
Prawda o tym jest taka że w miastach znaleźć pracę jest ciężko,chyba ze za minimalną krajową na zleceniu chociaz i z tym bywa roznie. Jest nadmiar lekarzy. Niedobory tyczą się panstowych szpitali na końcu świata i pozów. Tam gdzie nie ma żadnego sprzętu i rozwoju. Gdzie przyjmujecie pacjentów z bólem brzucha których odsyłacie do innego szpitala bo nie ma zaplecza zeby
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RaKu0: przecież to tylko potwierdza co napisałe: Świebodzin, Wschów, Kostrzyn, Szprotawa XD
Ludzie myślą ze będą specjalistami w szpitalu w centrum wojewódzkiego miasta, będą przytulali po kilkadziesiąt tys miesięcznie a kończy się tak jak napisałem. Jazdą do miasta gdzie mieszka 10tys ludzi i medycyna na poziomie tej z lat 80tych,
  • Odpowiedz
#szpital #pielegniarstwo #operacja #morfina #zdrowie #medycyna #lekarz #leki

Mogłam umrzeć przez pomyłkę pielęgniarek?Niedawno w szpitalu w czasie okołooperacyjnym byłam ok. 5 dni na morfinie. W pierwsze dwa dni po operacji ciągle zasypiałam, do tego stopnia że nie mogłam sklecić jednej wiadomości na telefonie, aż w pewnym momencie zaczęłam zasypiać co kilka minut, później sekund, pamiętam pielęgniarkę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jnvk: Ja się kiedyś obudziłem w szpitalu z poduszką całą we krwi po wycięciu migdałków, także takie "ekscesy", gdzie pacjent może już się nie obudzić jest na pewno multum.
  • Odpowiedz
@jnvk: morfina może wywołać depresje oddechową, a tlen podaje się zgodnie z badaniami gazometrycznymi i saturacją. Skoro obudziłaś się z maską to właśnie ktoś zapobiegł pogorszeniu oddechowemu. Zależy tez jaki miałaś nadzór (monitor itp). Bo jeśli były 2 pielęgniarki na 40 pacjentów to nie ma fizycznie możliwości zapewniania wszystkim stałej opieki, pomimo tego stan pacjentów i tak jest monitorowany. Jeśli byłaś na IT, albo na sali nadzoru gdzie masz 1-3
  • Odpowiedz
Pytanie pewnie z tych głupich, ale mam receptę wystawioną z peselem wystawiającego jego pieczątką i dopiskiem pro familia (twierdzi że tak zawsze wystawiał i zawsze było ok) chociaż w jednej aptece gość powiedział że muszą być moje dane tam. Da się ją jakoś zrealizować czy zostaje tylko kosz?

#farma #medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta #apteka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@sked Rozumiem że to znjaomy Ci wyświadcza przysługę.
Osoba wydająca lek ma prawo nie wydać jak wodzi niezgodności, a jak widzi to samo nazwisko wystawiającego, dopisek pro familie i to samo nazwisko pacjenta to jest to bzdurka do korekty. Możesz próbować, może nie zauważą. :p

Może niech Ci na szybko wystawi ereceptę proauctore.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka dokładnie tak znajomy robi mi przysługę i jak mi się uda go złapać przed wyjazdem to będę męczył żeby wystawił jeszcze raz, no nic skocze i zobaczę może się uda
  • Odpowiedz
Cześć, zamierzam iść na medycynę ,dokładniej na lekarski mon po mat-fiz-ang. Matury napisałem tak dobrze, że mam wstęp na prawię każdą uczelnie, nigdy nie miałem problemów z biologią i chemią. W podstawówce same 6 i 5 a w liceum trochę gorzej przez okres buntu, natomiast bardzo lubiłem biologię. Pamięć mam bardzo dobrą i potrafię zapamiętać 20 stron a4 wraz z przecinkami i układem zdań w ciągu kilku h. Praca w wojsku i
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tobi131: jest niedobór lekarzy chcących pracowac z 8k brutto w szpitalu w p----------e gdzie nie masz poz rtg i usg żadnego innego sprzętu. Takich co chcą robic pieniadze w miastach powyzej 100tys ludzi to jest aż nadmiar
  • Odpowiedz
@Wjolka: ale to muszę iść do przychodni? Prawdę mówiąc to jest to jedynie drobna niedyspozycja podczas której nie chcę pisać trudnego egzaminu i wolę go napisać później z następną grupą. Nie ukrywam, że chciałbym dostać jakieś zaświadczenie na maila żebym mógł później elektronicznie zwrócić się do instytucji przeprowadzającej egzamin załączając właśnie zwolnienie lekarskie czy właśnie to zaświadczenie o stanie zdrowia... W poniedziałek i tak już do pracy pójdę, bo mogę
  • Odpowiedz
Miał ktoś problem z drętwiejąca ręką przez kilka dni?Pierwszy raz coś takiego mam a nie chce mi się za granicą po lekarzach chodzić xd
Zdecydowanie bardziej prawa ręka, chociaż lewa trochę też. Cały dzień raczej choć w ciągu dnia aż tak nie czuć, nasila się wieczorem albo podczas leżenia
Masakra, mam nadzieję że przejdzie xd
#pytanie #zdrowie #lekarz #medycyna #rozkminy #neurologia
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
brzmi to jak jakiś autyzm


@Smonk_Da_Wead: mam atopowe zapalenie skóry od dziecka, i drapanie się po nadgarstkach i dłoniach dawało ulgę ale wtedy się robiły rany, i skóra pękała od naprężeń,
Natomiast sama woda prawię wrzątek dawał i daje ulgę.
  • Odpowiedz