Byłem z wynikami krwi u lekarza i zauważył, że mam podwyższony TSH i zlecił wizyte u endokrynologa. Przeczytałem, żeby ogarnąć sobie na tą wizyte też badanie ft3, ft4, atg i atpo. Zrobiłem sobie cały pakiet, było tam też tsh. No i tym razem wszystko wyszło bardzo w normie. I teraz nie wiem czy jest sens iść do tego endokrynologa. Nie mam jakiś szczególnych objawów, ale no niby tarczyca to ma szeroki rozstrzał
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam neurologa/fizjoterapeuty w Warszawie albo województwie mazowieckim, który byłby w stanie ustalić przyczynę i zaproponować leczenie ciągłego uczucia zdrętwienia/zmęczenia/osłabienia kończyny górnej poniżej łokcia oraz zaniku mięśni. Ktoś może zna kogoś kto zajmuje się czymś takim?

#lekarz #warszawa #mazowieckie #medycyna #neurologia #fizjoterapia #ortopedia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GodComplex: idż do pierwszego kontaktu. Skierowanie do neurologa. Fizjoterapeuta nic Ci nie stwierdzi. Musisz mieć badania wcześniej. To moze być ter robota dla ortopedy albo cos z krążeniem. I potrzeba operacji.
  • Odpowiedz
@GodComplex: Magdalena Podbrożna, bardzo sympatyczna i konkretna Pani neurolog.
Pomogła mi z uszkodzonym nerwem trójdzielnym, z którym miałem problem o długiego czasu i nikt nie był w stanie mi pomóc
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pewnie wiele takich osób ma nadzieje, że zaraz wojna się skończy i wrócą, że niejako są tymczasowo i po prostu nie chce im się uczyć,
część może być zamknięta w swoim ukraińskim otoczeniu, coś jak polscy robole fizyczni na zachodzie, też niewiele ogarniają mimo wielu lat na emigracji
  • Odpowiedz
Szczepionka mRNA może powodować PASC (Long Covid). To z kolei moze byc przyczyna zapalenia srodblonka naczyn krwionosnych, ktore powoduje zagrazajace zyciu zakrzepy.

Kolec S1 jak i S2 utrzymuje sie przez 15 miesiecy w organizmie. "Zaczipowane" ;) sa "monocyty nieklasycznych i posrednie"

istotny fragment:
n.....g - Szczepionka mRNA może powodować PASC (Long Covid). To z kolei moze byc przy...

źródło: zyla

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AM9-P02742 @nn-borg preprint oznacza tyle, że artykuł został zgłoszony do publikacji w czasopiśmie, ale nie został jeszcze opublikowany.
Nie wiem jak to jest, czy artykuł przeszedł już recenzje czy nie? W zależności od tego na jakim jest etapie może być wartościowym artykułem tyle że oficjalnie jeszcze nie publikowanym. Równie dobrze może być nie do końca wartościowym źródłem wiedzy pełnym błędów.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, w jakim kierunku prowadzić diagnostykę? Kobieta, 90 lat, uskarża się na różne dolegliwości (zmęczenie, zawroty głowy, zadyszkę, drętwienie nóg), nie ma apetytu ani pragnienia, jest stale bardzo rozdrażniona. Od wielu lat leczy się na kontrolowane nadciśnienie, rok temu miała robione EKG i echo, ogólna ocena była taka, że nie jest źle.

Zrobiliśmy niedawno szczegółowe badania krwi i moczu:
- infekcja dróg moczowych (leczona od kilku dni furaginą, podobno pomaga)
-
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, w jakim kierunku prowadzić diagnostykę...

źródło: diagnosis

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, miałem mieć dziś rano wizytę kontrolna w luxmedzie, jednak nie byłem w stanie ruszyć się z domu przez biegunkę. Wizytę odwołałem z zamiarem przełożenia na przyszły tydzień, po czym dostałem maila od luxmedu że z powodu odwołania wizyty na 6 godzin przed terminem dostępność usług medycznych w grafiku została dla mnie ograniczona. Wtf, czy takie coś jest zgodne z polskim prawem?

Nadmienię tylko że konieczność chodzenia do nich na wizyty kontrolne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KomendaGlownaPolicji: moze luxmed by się ogarnął? Termin zniknął od razu z kalendarza więc ktoś go zajął. Wspaniała opieka medyczna luxmed przez swoje błędy mnie okaleczyła a teraz ogranicza mi dostęp do usług medycznych XD 10/10, lider opieki zdrowotnej w kraju
  • Odpowiedz
https://www.dts24.pl/na-kierunku-lekarskim-w-ans-50-miejsc-olbrzymie-wyzwanie-i-nobilitacja/?fbclid=IwAR1BhLisKtdQbGXMcQXgxMOnct3hQ3L6oK13SQDfgernHopT9Bk-LIEF5E4

Pis walcząc z kastą lekarzy tak się zawziął że dopuścił do stworzenia kierunku lekarskiego na jakiejś wiejskiej uczelni. Jako że nie mają zaplecza to będą ich wozili z Nowego Sącza, co tydzień, przez dwa semestry na zajęcia z anatomii do Radomia. Według Google Maps to 260km i prawie 4h jazdy w jedną stronę w godzinach nocnych. Wszystko to za wasze pieniądze xD

Smiejecie się z ruskich a to co robi pis
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zdrowie #lekarz #szpital #badaniakrwi
Mirunie, sprawa jest. Miałem badanie krwii i jednym z nich była glukoza. Zamiast wyniku dostałem adontacje, że: "Brak materiału lub niejednoznaczna identyfikacja". Czy to oznacza, że coś się stało z moją próbką i muszę potwarzać badania?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, byłem u dermatologa i polecił mi izotek. Brałem już inny lek tego typu (axotret) ale za krótko i nawróciło mi zapalenie mieszka włosowego, tym razem na brodzie... problem w tym, że nie mam kasy biegać sobie po lekarzach co miesiąc po recepty na to. Czy wskazanym byłoby wziąć z jakichś stron za 50zł gdzie wystawiają e-recepte online recepty na izotek i stosować go samemu? Jakie mieliście dawkowanie przy tym? Ja brałem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mcwrap: Lekarz jest odpowiedzialny za twoje zdrowie, za leki, które Ci przepisuje. Próby wątrobowe, Alt, Ast przy izoteku jest bardzo ważne. Osobiście po twojej wypowiedzi kazałbym Ci opuścić mój gabinet, jeżeli byłbym lekarzem.
  • Odpowiedz