#gielda

Ogólnie to sassy z MAG7 mają przesrane, albo będą tracić przez capex, albo będą tracić po cięciu capexu, bo wyjdzie na to że wydali pieniądze na marne. Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, jedynie przejęcie większości rynku AI przez któregoś gracza może tu uratować jakąś spółkę.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fr33 a co się dzieje? Microsoft zawija się ze świata? Przestaje obsługiwać 99% korpo i instytucji państwowych? Chmura się zwija? Microsoft Word stracił autokorektę?
  • Odpowiedz
Odnośnie wpisu https://wykop.pl/wpis/86647379/ostroznie-z-inwestowaniem-w-totalne-smieciuchy-na- od @Asceus
zapytałem w Bossa jak to wygląda. Otrzymałem odpowiedź, którą wklejam. Jak widać są brokerzy i brokerzy :)

#gielda #ike i trochę #xtb niech się uczą :)
@Asceus +11
Ostrożnie z inwestowaniem w totalne "śmieciuchy" na #ike / #ikze
Ludzie żyją w przekonaniu, że wszystkie środki można z IKE wycofać bez problemu w dowolnym momencie, jednak okazuje się, że może się tu pojawić pewien problem, który to uniemożliwi lub przynajmniej znacznie odroczy.

Pełen zwrot z
pepedros - Odnośnie wpisu https://wykop.pl/wpis/86647379/ostroznie-z-inwestowaniem-w-...

źródło: {6D802408-655E-480F-8DCB-0A79F7EF9259}

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@pepedros: O czyli ktoś przewidział taką możliwość w prawie, to akurat całkiem spoko, bo przynajmniej DM mają podstawę do działania.

1.  Wypłata, wypłata transferowa, częściowy zwrot oraz zwrot środków zgromadzonych na IKE lub IKZE są dokonywane w formie pieniężnej.

2.  Przepisu ust. 1 nie stosuje się do zgromadzonych na IKE lub IKZE papierów wartościowych:

1) w przypadku wypłaty transferowej z jednego podmiotu prowadzącego działalność maklerską do innego podmiotu prowadzącego taką
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Asceus: można spróbować XTB na tej podstawie poprosić, żeby przeksięgowali akcje na zwykłe konto maklerskie
  • Odpowiedz
Nie wiem jak można nie inwestować. Z samych tylko dywidend inwestycja w Metę zwróci mi się w 350 lat. A przecież po tym czasie dalej będę miał akcje i dalej będę otrzymywał dywidendy. Infinite money glitch

#gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie i Panie, ogłaszam koniec kariery inwestora po tygodniu grania. Wyszedłem ze stratą -2400 PLN. Było to ciekawe przeżycie i czułem się jak wilk z wallstreet. W przyszłym miesiącu czeka mnie dieta czokoszokowa. Dziekuje wam za wspólne chwile i przepiękne memy. Powodzenia !!! #gielda
adam-kwiatkowski783 - Panowie i Panie, ogłaszam koniec kariery inwestora po tygodniu ...

źródło: IMG_7326

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Thever: kiedyś urosną :)
Teraz trzeba powolutku dobierać. Uśredni się kurs i nie będzie tak piekło.
  • Odpowiedz
czy to jest ten moment zeby zaladowac sie w microsoft/amazon po same kule? jeszcze zeta/servicenow/palantir mi chodza po glowie #gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sforce: Anetki w korpo podczas coffee breaków, zamiast rozprawiać o maściach na suchość pochwy, będą vibe codować nowy system operacyjny dla firmy. Gdy po 16 w biurze zgaśnie światło, sprzątaczki zamiast rutynowego mycia kibla, napiszą pierwszą klasę pod przyszły komunikator, który za 6 miesięcy zastąpi Teamsy na całym świecie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Ryzcel To oznacza, że opcja jest in-the-money (ITM). Daje prawo kupić akcje po 50 USD, mimo że na rynku kosztują 70 USD. Już w momencie zakupu ma więc 20 USD wartości wewnętrznej na akcję. Więc jeżeli zakładamy że Nancy coś wie, to nie warto szortowac obecnie ubera
  • Odpowiedz