@Tommy_Cares: Ta dożywotnio ( ͡€ ͜ʖ͡€) Nie ma czegoś takiego jak bezterminowe oprocentowanie. To jest promocja, ma na celu przyciągnięcie klientów i w końcu oprocentowanie spadnie. Kiedy? Nie zostało to określone jak na razie, wszystko kwestia jakie będą efekty tej promocji i jak będzie im się spinał budżet.
Jak długo możemy utrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie? Mówiąc wprost: to zależy również od naszych klientów.
Ostrożnie z inwestowaniem w totalne "śmieciuchy" na #ike / #ikze Ludzie żyją w przekonaniu, że wszystkie środki można z IKE wycofać bez problemu w dowolnym momencie, jednak okazuje się, że może się tu pojawić pewien problem, który to uniemożliwi lub przynajmniej znacznie odroczy.
Poyebane jest to, że w PKO nie jestem w stanie zrobić przelewu natychmiastowego na kwotę ponad 100k o godzinie 17 w dzień roboczy. Ich natychmiastowe mają jakieś śmieszne limity, a sorbnet działa do 15:15. Czy to tylko PKO czy większość banków jest upośledzona w tym zakresie? #banki #bankowosc #bank #finanse
w PKO nie jestem w stanie zrobić przelewu natychmiastowego na kwotę ponad 100k
@luke-dolla7: Nigdzie nie zrobisz ponad 100k, bo 100k to jest limit systemu Express Elixir (poza przelewem podatkowym)
Do tej kwoty poszczególne banki ustalają swoje własne limity i tu jest dość mocny rozstrzał. Pekao i PKO mają bardzo niskie limity dla klientów indywidualnych.
Ostrożnie z inwestowaniem w totalne "śmieciuchy" na #ike / #ikze Ludzie żyją w przekonaniu, że wszystkie środki można z IKE wycofać bez problemu w dowolnym momencie, jednak okazuje się, że może się tu pojawić pewien problem, który to uniemożliwi lub przynajmniej znacznie odroczy.
Pełen zwrot z IKE wymaga wcześniejszej sprzedaży wszystkich instrumentów posiadanych na tym rachunku, gdy z jakiegoś powodu chociaż jedna spółka zostanie zawieszona/wycofana z obrotu nie będzie to
@mimik739: @BlueBlack a skad wiecie, ze wasze dzisiejsze czempiony za 10-20 lat nie beda smieciuchami? taka sytuacja to czysty skandal i zrzeczenie sie dowolnych akcji powinno byc formalnoscia do wyklikania w apce a nie batalia gdzie sam makler nie wie co ma zrobic i blokuje ludzi
ktos inwestuje w spolki typu Januszex, to nawet mi takich osob nie zal. Druga sprawa jest taka, ze jak sie inwestuje w smieci, to powinno sie je regularnie analizowac czy nie śmierdzi upadłościa... a jak sie nie ma na to czasu to etf i koniec tematu
@mimik739: Zawsze się znajdzie jakiś przychlast, który zamiast skupić się na niespodziewanym i wyraźnym problemie prawnym czy technicznym, to przyjdzie i będzie się mądrzył.
Poleci ktoś jakiś bank gdzie obsługa karty kredytowej jest normalna? Po przeniesieniu Citibanku (który działał jako tako ale działał) do Velobanku to jest masakra. Aplikacja ledwo zipie. Nawalona masa niepotrzebnych rzeczy. Danych karty nie da się podejrzeć. Wszystko jest nieczytelne, nie widzę informacji jaki jest stan zadłużenia na dzień wystawienia wyciągu tylko obecne za dzień dzisiejszy. Myślałem, że najgorszym bankiem
Czy na #ibkr normalnie przelewacie złotówki? Czy $? Oni sami nieźle przewalutują przy zakupie w innych walutach.Ale zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyłem. #gielda
@Just_Jump: Przewalutowując przy zakupie masz kurs rynkowy z prowizją 0,03%. Przy większych kwotach da się jeszcze taniej, przewalutowując ręcznie, wtedy jest prowizja 0,002% ale z min 2€.
Więc ogólnie wszystkie kantory, revoluty i inne wynalazki pozostają daleko w tyle.
@powodzenia: Ogólne było od Brexitu, gdy zmigrowali ludzi do Interactive Brokers Central Europe. Później była chwilowa przerwa po migracji do Interactive Brokers Ireland, gdzie nie było funkcjonalności autofx ale w końcu tam też została dodana.
J----y bantustan xD Na Słowacji jest 0% dochodowego od etf trzymanego ponad rok. Czechy 3 lata. Ehhhhh Weźmy w---------y z stołków w końcu ten układ Kiszczaka po Magdalence pliiiissss #gielda #pieniadze #polska #zarobki #oszczedzanie #inwestowanie
@interpenetrate: Jest więcej takich krajów w Europie. - Bułgaria - 0% bez wymogu czasowego trzymania - Chorwacja - 0% po 2 latach - Cypr - 0% bez wymogu czasowego trzymania - Grecja - 0% bez wymogu czasowego trzymania - Luksemburg - 0% po 6 miesiącach - Słowenia - 0% po 15 latach
Potrzebuje hajsu na koncie usd w xtb. Jak najlepiej przelać pln aby jak najmniej odciągnęli za przewalutowani i prowizje? Czy zrobić przelew na konto pln i potem przelać na konto usd? Zrobić przelew na konto euro i potem z niego na usd? Czy założyć karte xtb? A może jeszcze inaczej? Mam zwykłe konto w Erste i otworzyłem konta w pln, euro i usd na xtb. Z góry dziękuję
ja przesyłam PLN na Revolut, wymieniam i doładowuję XTB kartą. Jak masz lepszy plan w Revolucie to wymiana jest bezpłatna bez limitów. Wtedy tylko XTB pobiera 0.95% i to wszystko.
@Sir_Lucifer: Kiepski kurs Revoluta + 0,95% prowizji. to chyba najbardziej niekorzystna opcja jaką dało się wymyślić... Przecież prościej i opłacalniej już jest wpłacić PLN od razu do XTB i tam wymienić z lepszym kursem i prowizją 0,5%. (Oczywiście w Walutomacie
#gielda jest jakiś sens wchodzenia w Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100? Rok do roku podobne wyniki ale mam wrażenie, ze w przyszłości hegemonia Mag7 (szczególnie Googlorza i nvidii) tylko się powiększy
jest jakiś sens wchodzenia w Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100?
@thisguy1: Dawał szanse na wyższy zwrot, kosztem mniejszej dywersyfikacji. Ale i tak nie jest idealny (dla kogoś kto chce mieć wysoką ekspozycję na IT), bo wciąż ~10% w tym jest spoza IT, np. 3,6% Wallmart, 2,7% Costco
Jeszcze wyższą ekspozycję na IT daje IUIT - iShares S&P 500 Information Technology Sector UCITS ale za to w nim brakuje spółek które
Tygodniowe wyplaty to jednak swietna rzecz jest, W Uk np czyli jednej z stolic finansowych swiata to rozumieja i mozna co tydzien dokupywac cos na gieldzie! A nie czekac na ten jeden dzien w miesiacu jak przyjdzie przelew, Dzieki temu szybciej i mocniej kapital moze pracowac. Ja 3 tygodniowe wplywy na konto reinwestuje a ostatni przelew zostawiam se na oplaty, i konto jest puste po oplaceniu rachunkow wiec nic nie lezy i
Tygodniowe wyplaty to jednak swietna rzecz jest, W Uk np czyli jednej z stolic finansowych swiata to rozumieja i mozna co tydzien dokupywac cos na gieldzie!
@adamsowaanon: Przecież wystarczy karta kredytowa jak ktoś chce tak robić i nie trzeba nawet tydzień czekać, tylko można w dowolnym momencie. Po otrzymaniu miesięcznego wynagrodzenia wystarczy spłacić kartę i nie ma żadnych kosztów takiej operacji.
Czy ta promka na Trade Republic co dają 250zł darmo jest dalej aktualna? Wszędzie na stronach z promocjami piszą tylko o 100zł wiec może sobie przytulają resztę jako affiliate? Skąd o tym wiedzieliście? Bo na stronie głównej zero info, a pomoc techniczna dostepna dopiero w apce = jak będę miał konto. A jak zaraz się okazuje że zarejestrowałem konto bez promocji to mi nie dadzą promki i się wtopię #gielda
@okoboji: To nie jest problem tylko mBanku. Banki nie są nastawione na walutową obsługę od ręki. Większość banków w Polsce nie wypłaci Ci ponad 5k EUR bez awizacji, a ponad 10k to już rzadkość. Nie jesteśmy w strefie Euro. Więc musiałbyś przelać do banku gdzie limit jest wysoki i obskoczyć kilka oddziałów (a bez awizacji i tak nie ma gwarancji dostępności pełnej kwoty).
Ja: "Jakie?"
XTB: "Takie same jak tydzień temu"
#gielda #xtb
źródło: image
Pobierz