Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Asceus
Asceus

Asceus

Dołączył 12 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2399
  • Znaleziska 180
  • Mikroblog 2219
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 44
Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
3 godz. i 17 min temu
  • 6
XTB: "W tym tygodniu dodam nowe instrumenty"
Ja: "Jakie?"
XTB: "Takie same jak tydzień temu"
#gielda #xtb
Imperator_Wladek - XTB: "W tym tygodniu dodam nowe instrumenty"
Ja: "Jakie?"
XTB: "Ta...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 3 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 1
@Imperator_Wladek: Będzie dźwignia 2:1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ProfesorP1ZDAN
ProfesorP1ZDAN
3 godz. i 23 min temu
  • 12
#gielda jest jakiś ETF albo CFD na klimatyzatory?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 3 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 2
@ProfesorP1ZDAN: AdvisorShares HVAC and Industrials ETF
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mimik739
mimik739
wczoraj, 10:33:59
  • 3
#gielda

Człowiek by sobie dokupił etf, a tu takiego wała
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus wczoraj, 11:32:53 via Wykop
  • 0
ten 6% bezterminowy?


@Tommy_Cares: Ta dożywotnio ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
Nie ma czegoś takiego jak bezterminowe oprocentowanie. To jest promocja, ma na celu przyciągnięcie klientów i w końcu oprocentowanie spadnie. Kiedy? Nie zostało to określone jak na razie, wszystko kwestia jakie będą efekty tej promocji i jak będzie im się spinał budżet.

Jak długo możemy utrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie? Mówiąc wprost: to zależy również od naszych klientów.
  • Odpowiedz
pepedros
pepedros
pepedros
25.06.2026, 16:37:56
  • 5
Odnośnie wpisu https://wykop.pl/wpis/86647379/ostroznie-z-inwestowaniem-w-totalne-smieciuchy-na- od @Asceus
zapytałem w Bossa jak to wygląda. Otrzymałem odpowiedź, którą wklejam. Jak widać są brokerzy i brokerzy :)

#gielda #ike i trochę #xtb niech się uczą :)
@Asceus +12
Ostrożnie z inwestowaniem w totalne "śmieciuchy" na #ike / #ikze
Ludzie żyją w przekonaniu, że wszystkie środki można z IKE wycofać bez problemu w dowolnym momencie, jednak okazuje się, że może się tu pojawić pewien problem, który to uniemożliwi lub przynajmniej znacznie odroczy.

Pełen zwrot z
więcej
pepedros - Odnośnie wpisu https://wykop.pl/wpis/86647379/ostroznie-z-inwestowaniem-w-...

źródło: {6D802408-655E-480F-8DCB-0A79F7EF9259}

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 25.06.2026, 17:46:26 via Wykop
  • 0
@pepedros: O czyli ktoś przewidział taką możliwość w prawie, to akurat całkiem spoko, bo przynajmniej DM mają podstawę do działania.

1.  Wypłata, wypłata transferowa, częściowy zwrot oraz zwrot środków zgromadzonych na IKE lub IKZE są dokonywane w formie pieniężnej.

2.  Przepisu ust. 1 nie stosuje się do zgromadzonych na IKE lub IKZE papierów wartościowych:

1) w przypadku wypłaty transferowej z jednego podmiotu prowadzącego działalność maklerską do innego podmiotu prowadzącego taką
  • Odpowiedz
luke-dolla7
luke-dolla7
25.06.2026, 16:11:26
  • 0
Poyebane jest to, że w PKO nie jestem w stanie zrobić przelewu natychmiastowego na kwotę ponad 100k o godzinie 17 w dzień roboczy. Ich natychmiastowe mają jakieś śmieszne limity, a sorbnet działa do 15:15. Czy to tylko PKO czy większość banków jest upośledzona w tym zakresie?
#banki #bankowosc #bank #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 25.06.2026, 16:25:31 via Wykop
  • 1
w PKO nie jestem w stanie zrobić przelewu natychmiastowego na kwotę ponad 100k


@luke-dolla7: Nigdzie nie zrobisz ponad 100k, bo 100k to jest limit systemu Express Elixir (poza przelewem podatkowym)

Do tej kwoty poszczególne banki ustalają swoje własne limity i tu jest dość mocny rozstrzał.
Pekao i PKO mają bardzo niskie limity dla klientów indywidualnych.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 25.06.2026, 13:12:42
  • 12
Ostrożnie z inwestowaniem w totalne "śmieciuchy" na #ike / #ikze
Ludzie żyją w przekonaniu, że wszystkie środki można z IKE wycofać bez problemu w dowolnym momencie, jednak okazuje się, że może się tu pojawić pewien problem, który to uniemożliwi lub przynajmniej znacznie odroczy.

Pełen zwrot z IKE wymaga wcześniejszej sprzedaży wszystkich instrumentów posiadanych na tym rachunku, gdy z jakiegoś powodu chociaż jedna spółka zostanie zawieszona/wycofana z obrotu nie będzie to
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czuczupikczu
czuczupikczu
25.06.2026, 13:31:25 via Wykop
  • 13
@mimik739: @BlueBlack a skad wiecie, ze wasze dzisiejsze czempiony za 10-20 lat nie beda smieciuchami? taka sytuacja to czysty skandal i zrzeczenie sie dowolnych akcji powinno byc formalnoscia do wyklikania w apce a nie batalia gdzie sam makler nie wie co ma zrobic i blokuje ludzi
  • Odpowiedz
BenAli
BenAli
25.06.2026, 13:49:53 via Android
  • 17
ktos inwestuje w spolki typu Januszex, to nawet mi takich osob nie zal. Druga sprawa jest taka, ze jak sie inwestuje w smieci, to powinno sie je regularnie analizowac czy nie śmierdzi upadłościa... a jak sie nie ma na to czasu to etf i koniec tematu


@mimik739: Zawsze się znajdzie jakiś przychlast, który zamiast skupić się na niespodziewanym i wyraźnym problemie prawnym czy technicznym, to przyjdzie i będzie się mądrzył.
  • Odpowiedz
maniok
maniok
25.06.2026, 09:45:33
  • 0
#banki #kartykredytowe #bankowosc #velobank

Poleci ktoś jakiś bank gdzie obsługa karty kredytowej jest normalna? Po przeniesieniu Citibanku (który działał jako tako ale działał) do Velobanku to jest masakra. Aplikacja ledwo zipie. Nawalona masa niepotrzebnych rzeczy. Danych karty nie da się podejrzeć. Wszystko jest nieczytelne, nie widzę informacji jaki jest stan zadłużenia na dzień wystawienia wyciągu tylko obecne za dzień dzisiejszy. Myślałem, że najgorszym bankiem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 25.06.2026, 11:59:27 via Wykop
  • 0
@maniok: To już większość opcji odpada.
Zostało Ci chyba tylko Millenium i PKO BP do wyboru jeśli chcesz mieć BLIKa z karty.
  • Odpowiedz
xCinek
xCinek
18.06.2026, 13:14:59
  • 0
da się plan inwestycyjny z etf opakować w ike po fakcie? czy trzeba sprzedać etfy które mam „luzem” i wykupić jeszcze raz na nowo już w ike?

#xtb
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 18.06.2026, 13:18:24 via Wykop
  • 1
@xCinek: Nie da. Na IKE możesz wpłacić tylko PLN, nie da się nic przenosić tam (pomijając transfer z innego IKE lub PPE).
  • Odpowiedz
Just_Jump
Just_Jump
Just_Jump
16.06.2026, 08:23:23
  • 0
Czy na #ibkr normalnie przelewacie złotówki? Czy $? Oni sami nieźle przewalutują przy zakupie w innych walutach.Ale zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyłem. #gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 16.06.2026, 09:57:08 via Wykop
  • 0
@Just_Jump: Przewalutowując przy zakupie masz kurs rynkowy z prowizją 0,03%.
Przy większych kwotach da się jeszcze taniej, przewalutowując ręcznie, wtedy jest prowizja 0,002% ale z min 2€.

Więc ogólnie wszystkie kantory, revoluty i inne wynalazki pozostają daleko w tyle.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 16.06.2026, 11:45:49 via Wykop
  • 0
@powodzenia: Ogólne było od Brexitu, gdy zmigrowali ludzi do Interactive Brokers Central Europe. Później była chwilowa przerwa po migracji do Interactive Brokers Ireland, gdzie nie było funkcjonalności autofx ale w końcu tam też została dodana.
  • Odpowiedz
interpenetrate
interpenetrate
interpenetrate
16.06.2026, 05:06:56
  • 140
J----y bantustan xD
Na Słowacji jest 0% dochodowego od etf trzymanego ponad rok. Czechy 3 lata. Ehhhhh
Weźmy w---------y z stołków w końcu ten układ Kiszczaka po Magdalence pliiiissss
#gielda #pieniadze #polska #zarobki #oszczedzanie #inwestowanie
interpenetrate - J----y bantustan xD
Na Słowacji jest 0% dochodowego od etf trzymaneg...

źródło: 1000021023

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 16.06.2026, 10:26:37 via Wykop
  • 1
@interpenetrate: Jest więcej takich krajów w Europie.
- Bułgaria - 0% bez wymogu czasowego trzymania
- Chorwacja - 0% po 2 latach
- Cypr - 0% bez wymogu czasowego trzymania
- Grecja - 0% bez wymogu czasowego trzymania
- Luksemburg - 0% po 6 miesiącach
- Słowenia - 0% po 15 latach
  • Odpowiedz
BajanArt
BajanArt
13.06.2026, 16:46:01
  • 0
Potrzebuje hajsu na koncie usd w xtb. Jak najlepiej przelać pln aby jak najmniej odciągnęli za przewalutowani i prowizje? Czy zrobić przelew na konto pln i potem przelać na konto usd? Zrobić przelew na konto euro i potem z niego na usd? Czy założyć karte xtb? A może jeszcze inaczej? Mam zwykłe konto w Erste i otworzyłem konta w pln, euro i usd na xtb. Z góry dziękuję

#gielda #
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 13.06.2026, 17:51:10 via Wykop
  • 3
ja przesyłam PLN na Revolut, wymieniam i doładowuję XTB kartą. Jak masz lepszy plan w Revolucie to wymiana jest bezpłatna bez limitów. Wtedy tylko XTB pobiera 0.95% i to wszystko.


@Sir_Lucifer: Kiepski kurs Revoluta + 0,95% prowizji. to chyba najbardziej niekorzystna opcja jaką dało się wymyślić...
Przecież prościej i opłacalniej już jest wpłacić PLN od razu do XTB i tam wymienić z lepszym kursem i prowizją 0,5%. (Oczywiście w Walutomacie
  • Odpowiedz
andandand
andandand
andandand
13.06.2026, 15:34:49
  • 0
Gdzie najlepiej przenieść akcje teraz obsługiwane przez brokera z USA? Obecny ma za duże prowizje za trzymanie #gielda #akcje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 13.06.2026, 16:17:18 via Wykop
  • 1
@andandand: W USA mają swój system transferowania pozycji ACATS (Automated Customer Account Transfer Service), przeniesienie z jego wykorzystaniem będzie najszybsze i najprostsze. Można np. do Interactive Brokers - https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/faq/#/content/28227240
  • Odpowiedz
hapidoggo
hapidoggo
11.06.2026, 10:17:49
  • 0
jaki najlepszy ticker na złoto?
ETFPZUGOLD, 4GLD, IGLN? Chyba, że coś pominąłem.

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 14:49:08 via Wykop
  • 0
ETFPZUGOLD


@hapidoggo: To inwestuje w kontrakty terminowe na złoto.

4GLD,
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 14:51:46 via Wykop
  • 0
a ETC na złoto od Ishares?


@eSports24:
Asceus - >a ETC na złoto od Ishares?

@eSports24:

źródło: gold

Pobierz
  • Odpowiedz
thisguy1
thisguy1
11.06.2026, 14:02:06
  • 0
#gielda jest jakiś sens wchodzenia w Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100? Rok do roku podobne wyniki ale mam wrażenie, ze w przyszłości hegemonia Mag7 (szczególnie Googlorza i nvidii) tylko się powiększy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 14:21:55 via Wykop
  • 1
jest jakiś sens wchodzenia w Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100?


@thisguy1: Dawał szanse na wyższy zwrot, kosztem mniejszej dywersyfikacji.
Ale i tak nie jest idealny (dla kogoś kto chce mieć wysoką ekspozycję na IT), bo wciąż ~10% w tym jest spoza IT, np. 3,6% Wallmart, 2,7% Costco

Jeszcze wyższą ekspozycję na IT daje IUIT - iShares S&P 500 Information Technology Sector UCITS ale za to w nim brakuje spółek które
Asceus - >jest jakiś sens wchodzenia w Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq...

źródło: etf

Pobierz
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 14:24:21 via Wykop
  • 1
Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100


Tu akurat przykład (ostatni miesiąc), jak może to zadziałać w drugą stronę (osłabić wynik względem pełnego indeksu)
Asceus - >Nasdaq Top-30 ETF zamiast standardowego Nasdaq 100

Tu akurat przykład (ost...

źródło: etf2

Pobierz
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
11.06.2026, 12:03:48
  • 12
Tygodniowe wyplaty to jednak swietna rzecz jest, W Uk np czyli jednej z stolic finansowych swiata to rozumieja i mozna co tydzien dokupywac cos na gieldzie!
A nie czekac na ten jeden dzien w miesiacu jak przyjdzie przelew,
Dzieki temu szybciej i mocniej kapital moze pracowac.
Ja 3 tygodniowe wplywy na konto reinwestuje a ostatni przelew zostawiam se na oplaty, i konto jest puste po oplaceniu rachunkow wiec nic nie lezy i
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 12:58:50 via Wykop
  • 0
Tygodniowe wyplaty to jednak swietna rzecz jest, W Uk np czyli jednej z stolic finansowych swiata to rozumieja i mozna co tydzien dokupywac cos na gieldzie!


@adamsowaanon: Przecież wystarczy karta kredytowa jak ktoś chce tak robić i nie trzeba nawet tydzień czekać, tylko można w dowolnym momencie. Po otrzymaniu miesięcznego wynagrodzenia wystarczy spłacić kartę i nie ma żadnych kosztów takiej operacji.
  • Odpowiedz
Asceus
Asceus
Asceus 11.06.2026, 13:10:27 via Wykop
  • 0
Karta kredytowa zasilac XTB? niby jak nie ma za to extra oplat.?


@adamsowaanon: Przykładowo są banki w których źródłem BLIKa może być saldo karty kredytowej, więc można doładować XTB przy pomocy BLIKA z karty.
  • Odpowiedz
thepjoter
thepjoter
thepjoter
09.06.2026, 12:23:54
  • 0
Czy ta promka na Trade Republic co dają 250zł darmo jest dalej aktualna? Wszędzie na stronach z promocjami piszą tylko o 100zł wiec może sobie przytulają resztę jako affiliate? Skąd o tym wiedzieliście? Bo na stronie głównej zero info, a pomoc techniczna dostepna dopiero w apce = jak będę miał konto. A jak zaraz się okazuje że zarejestrowałem konto bez promocji to mi nie dadzą promki i się wtopię #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 09.06.2026, 14:04:51 via Wykop
  • 2
wiesz czy traderepublic rozlicza belkę?


@nabrzmialy: Rozlicza. PIT-8C też wystawia.

Nie rozlicza, to niemiec
  • Odpowiedz
okoboji
okoboji
09.06.2026, 09:08:28
  • 1
ale ten mbank to jest gowno, potrzebuje 15k euro wyplacic i jeżeli złożę zlecenie dziś to wypłacą mi tą kasę ZA TYDZIEŃ we wtorek, co za żenada

przelew do innego banku w UE - wyslany teraz będzie jutro XDDD

w innych bankach też tak jest? ewentualnie jak wyplacic kase bez prowizji? mam revolut

#mbank #banki #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asceus
Asceus
Asceus 09.06.2026, 13:52:33 via Wykop
  • 0
@okoboji: To nie jest problem tylko mBanku. Banki nie są nastawione na walutową obsługę od ręki. Większość banków w Polsce nie wypłaci Ci ponad 5k EUR bez awizacji, a ponad 10k to już rzadkość. Nie jesteśmy w strefie Euro.
Więc musiałbyś przelać do banku gdzie limit jest wysoki i obskoczyć kilka oddziałów (a bez awizacji i tak nie ma gwarancji dostępności pełnej kwoty).

Pamiętaj też że jak zamówisz i nie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.09.2016

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 16.02.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking