Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko168
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mrh5g
mrh5g

mrh5g

Dołączył 6 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 91
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 91
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 11
proofd12
proofd12
9 godz. i 58 min temu
  • 1
Witam Panowie z blogosławionego tagu #gielda . Planuję kupić na własność kawalerkę za około 400k. Początkowo będę w niej mieszkał, a później wynajmował. Jeśli wypłaciłbym z giełdy całe pieniądze miałbym około 250k zł. Jak to najlepiej rozegrać z kredytem? Brać jak najmniejszy kredyt przy wyzerowaniu pieniędzy z giełdy czy jednak zostawić coś na etf nasdaq, a wziąć większy kredyt?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 8 godz. i 55 min temu via Wykop
  • 0
@proofd12: hipoteka to jeden z najtańszych kredytów jakie możesz wziąć, imho weź taki kredyt żeby cię miniratka nie bolała (np. równowartość kwoty najmu jaką teraz musisz płacić lub będziesz ściągać od najemcy)
  • Odpowiedz
cytr0netx99
cytr0netx99
11 godz. i 6 min temu
  • 1
#gielda do wszystkich pamieciorzy. nie robie sondy bo losowe cwele będą wciskać guziki.

czy sprzedajesz/kupujesz/trymujesz pod EC? Pisać w komentarzach. Micron wyniki w środę po zamknięciu kasyna.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 10 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 1
@cytr0netx99: ja trzymam microna i dokupię jak będzie promka na mu albo SanDisk
  • Odpowiedz
NogaOdStolu
NogaOdStolu
16 godz. i 50 min temu
  • 4
Dzień dobry.

Poprzez coraz większą ilość wpisów z tagu #gielda na mirko, sam zacząłem myśleć nad tym aby moje pieniądze zaczęły na siebie pracować, a nie tylko być na rachunku bieżącym.

Średnio mi się chcę odkładać pieniądze na lokacie, poprzez fakt że te pieniądze przez inflację będę g---o warte + oprocentowanie tych lokat jest tragiczne.

Ale
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 16 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 1
@NogaOdStolu: poczytaj o ETF

  • Odpowiedz
202492
202492
18.06.2026, 15:46:39
  • 0
#gielda

Micron:

  • sprzedałem/sprzedaje dzisiaj 32.0% (16)
  • trzymam, ale sprzedam przed wynikami 34.0% (17)
  • sprzedam po wynikach (ostrożnie) 34.0% (17)

Oddanych głosów: 50

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 18.06.2026, 16:02:26 via Wykop
  • 0
@202492: ja większość hodluje (17@800), a ostatnio kupiłem trochę @1100 z myślą o kółeczkach
  • Odpowiedz
yet_another_user
yet_another_user
11.06.2026, 18:48:12
  • 0
Na jaką cenę SPCE jutro realnie liczycie? #gielda
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 11.06.2026, 18:59:06 via Wykop
  • 0
@yet_another_user: przy $8 sprzedam pozycje które kupiłem na górce, a pozycje z dołku nie wiem (przy $10 miałbym 100%)
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 09.06.2026, 20:04:27
  • 3
#gielda zaczęła się pompa wiekuista na dziewicy to the mooooon ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

mrh5g - #gielda zaczęła się pompa wiekuista na dziewicy to the mooooon ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

SPOI...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

yet_another_user
yet_another_user
09.06.2026, 20:09:17 via Wykop
  • 4
@mrh5g:
yetanotheruser - @mrh5g:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
IlikeTrains
IlikeTrains
09.06.2026, 21:10:30 via Wykop
  • 3
@mrh5g: Bullish na ten tydzień
  • Odpowiedz
Kamilos01
Kamilos01
09.06.2026, 19:39:42
  • 3
Jest tu jakiś słowniczek tagowy?
Kim są peroniarze, okniarze, szczury, pamięciarze i inne twory?

#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 09.06.2026, 19:43:33 via Wykop
  • 8
@Kamilos01: a co ty taki chitry na wiedzę?

  • Odpowiedz
NimooZysku
NimooZysku
08.06.2026, 16:12:30
  • 1
#gielda jaktam wasza rakieta SPCE? hard HoDleRzY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 08.06.2026, 16:46:07 via Wykop
  • 0
@NimooZysku: mam nadzieję że do piątku nie odpali mi stop lossa :D .
  • Odpowiedz
kuite22
kuite22
kuite22
08.06.2026, 16:27:09
  • 14
#gielda
jakie są typy pozycji na giełdzie, jest long jest szort i to trzecie? wołam chłopaków z #sebcel bo podobno ogarniają
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 08.06.2026, 16:43:00 via Wykop
  • 12
@thority: ej a ja myślałem że to zależy czy trejdujesz w dżinsach albo bokserkach
  • Odpowiedz
gonzo91
gonzo91
08.06.2026, 13:56:09
  • 1
#gielda #apple
WWDC STARTUJE O 19.
gonzo91 - #gielda #apple
WWDC STARTUJE O 19.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
mrh5g
mrh5g
mrh5g 08.06.2026, 14:12:45 via Wykop
  • 1
@vinmcqueen: raczej nic spektakularnego, z tematów które nas bezpośrednio dotyczą będzie Siri po polsku (nie wiem czy dzisiaj to zapowiedzą). Do tego: ulepszona Siri (na podstawie Gemini), może upgrade Mac Studio, może premiera home pod (to taki tablet do sterowania domem ma być + domofon). BTW MacBook neo sprzedaje się powyżej oczekiwań, we wrześniu ma być iPhone składany + do końca roku nowe MacBooki pro "ultra", z oledem i być
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 04.06.2026, 15:18:07
  • 0
#gielda bawara (bmw) ładnie spada, myślicie że warto kupić? Zastanawiam się czy odbije jak już ruszą ze sprzedażą nowej serii 3 (a to koń pociągowy, bo floty to kupują + detaliczni klienci)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
04.06.2026, 15:23:42 via Wykop
  • 0
@sprynek: czemu nie? Europejscy muszą przygotować odpowiedź na Chińczyków, widać go już w vag że poszli po rozum i zaczynają ponownie projektować fury pod europejskiego klienta. Sporo marek wycofało się z planów pełnej elektryfikacji. Akurat w przypadku BMW nową płyta podłogowa jest dostosowana do każdego rodzaju napędu
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
04.06.2026, 15:44:05 via Wykop
  • 0
ok thx za uwagi
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
04.06.2026, 19:43:17 via Wykop
  • 1
@UsmiechnietyAnon: np nowy id polo, który imho jest idealnym elektrykiem do miasta (cena w miarę ok, wszystkie potrzebne przyciski są fizyczne).
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
04.06.2026, 19:45:44 via Wykop
  • 0
@dobrodziejstwo_inwentarza: podobne opinie na początku były o aktualnej generacji (zwłaszcza "bobry" m3 i m4), to samo z "kapibarą x3" i "plastikowym" ix3, a klienci bmw kupują. IMHO zbliżamy się do momentu gdzie europejska motoryzacja musi odbić. Skąd to wiem, bredzę :D
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 03.06.2026, 14:39:45
  • 0
#gielda na spce telepie ale spxc stabilnie w górę (+12%)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
03.06.2026, 15:15:48 via Wykop
  • 0
@thepjoter: pomyliłeś mnie z kimś bo nic wczoraj nie tostowałem ani nie usuwałem. A +13% chodziło mi o wzrost na tym co kupiłem w poniedziałek (sorki za niedopowiedzenie jeżeli wprowadziłem w błąd)
  • Odpowiedz
michalcorobisz
michalcorobisz
02.06.2026, 16:02:55
  • 50
Spokojnie. Może po prostu wykres jest do gory nogami?
Hmm jednak c---a to dało.
#gielda
michalcorobisz - Spokojnie. Może po prostu wykres jest do gory nogami?
Hmm jednak c--...

źródło: IMG_1110

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 02.06.2026, 16:16:02 via Wykop
  • 1
@michalcorobisz: padłem :D
  • Odpowiedz
Rogalikznadzieniem
Rogalikznadzieniem
01.06.2026, 17:29:25
  • 3
Moje kolejne kółeczko z NET powoli dobiega końca, do piątku planuje wszystko sprzedać. Niecały miesiąc i +35% zysku, całkiem nieźle.
Czy można było zrobić w tym czasie więcej? Można, ale dla mnie NET ma tą przewagę że w cenie <200 to jest totalny no-brainer. Kupujesz i leży, zero stresu, nie trzeba go doglądać, urus, jak zwykle.

Będę wołał do kolejnego kółeczka. Cieplutko pozdrawiam
https://wykop.pl/wpis/86092323/przypominam-gielda

#gielda
@Rogalikznadzieniem +8
Przypominam

#gielda
więcej
Rogalikznadzieniem - Moje kolejne kółeczko z NET powoli dobiega końca, do piątku plan...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 01.06.2026, 17:49:35 via Wykop
  • 0
@Rogalikznadzieniem: masz jakąś teorię skąd ta regularność?
  • Odpowiedz
trrxds
trrxds
trrxds
01.06.2026, 17:31:04
  • 1
#gielda a jak z tym spxc, też ma potencjał na ipo spacex?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 01.06.2026, 17:41:56 via Wykop
  • 1
@trrxds: załadowałem dzisiaj na otwarcie 1400$@215, na razie kilka % do przodu. Na moje oko (nie znam się) po tej cenie co dzisiaj latało raczej da się sprzedać, bo w przeciwieństwie do dziewicy nie ma jeszcze fomo (w dziewice też jestem zapakowany). Zobaczę jak kurs jednego i drugiego będzie wyglądał w przyszłym tygodniu, to coś pewnie jeszcze dobiorę.
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
30.05.2026, 18:11:07
  • 8
Dobra przyznawać się, ile wrzucacie w kosmiczna dziewicę, jeśli już coś wrzucacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja myślę 500$

#gielda
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 30.05.2026, 18:19:16 via Wykop
  • 3
@breakdown1: 5k pln załadowane, planuję w poniedziałek 15-20k jeszcze dorzucić o ile kurs od rana nie wystrzeli
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 30.05.2026, 18:24:15 via Wykop
  • 1
@nie_umiem_inwestowac: tldr spekulacja/h----d pod to, że po IPO ludzie będą mylić ticker SpaceX (SPCX) z dziewicą (SPCE) + dziewica ostatnio ma w mediach pozytywne artykuły (cośtam otwierają możliwość kupowania biletów na loty, ale kogo to obchodzi :D ).

Precedens już jest, IPO ZOOMa (ZOOM ma ticker ZM, a wcześniej już był jakiś śmieciuch z tickerem ZOOM)

jeden z wielu wątków na ten temat na Reddit https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/1tq9ui6/on_spacex_ipo_day_the_retards_type_s_p_c_into/?sort=confidence
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 30.05.2026, 18:46:52 via Wykop
  • 0
@IlikeTrains: na xtb da się grać z dźwignia na opcjach (myślałem że tylko cfd)?
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 30.05.2026, 21:14:39 via Wykop
  • 2
@HAMSKLOSS89: któryś z mireczków w piątek już pisał że na spce xtb zablokowało lewar
  • Odpowiedz
mrh5g
mrh5g
mrh5g 30.05.2026, 06:08:14
  • 5
#gielda kusi pogonić w poniedziałek 20k sandiska i władować w dziewice rakieciorza (wczoraj 5k poszło +30%)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g
Autor
30.05.2026, 07:03:51 via Wykop
  • 0
@sprynek: wiem wiem, ale śmierdzi powtórką GameStop
  • Odpowiedz
tomasz-jarmoc
tomasz-jarmoc
28.05.2026, 20:10:53
  • 197
#gielda Polecam kupić nawet dla beki akcje Virgin Galactic (ticker SPCE). SpaceX będzie wchodził na giełdę z bardzo podobnym (SPCX) więc szansa na to, że ludzie będą się mylić jest dość spora. Sam virgin ma małą kapitalizację, mimo że firma w zasadzie umarła to może na chwilę odżyć, więc jak ktoś chce jakiegoś smieciarza złapać, to może tego
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 29.05.2026, 13:58:39 via Wykop
  • 1
wszedłem 300 @ 4.78, na razie na plusie (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Odpowiedz
Czavel
Czavel
29.05.2026, 09:50:54
  • 2
Proszę mnie w tej chwili nagonić na śmieciucha z potencjałem na max 40% bo jak zarobie więcej to przep( ͡€ ͜ʖ ͡€)dole na głupoty
#gielda
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrh5g
mrh5g
mrh5g 29.05.2026, 11:12:44 via Wykop
  • 2
to jest tak głupie, że aż szkoda nie spróbować :D. Wszedłem za 5k pln, bo tyle mogę p-------ć bez specjalnego płakania (Micron najwyżej podgoni :) )
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking