Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
zabbii

zabbii

Dołączył 17 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 17510
  • Znaleziska 17268
  • Mikroblog 242
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 0

136

Zaginione miasto Majów pozostawało nietknięte przez ponad tysiąc lat

Zaginione miasto Majów pozostawało nietknięte przez ponad tysiąc lat

W gęstej dżungli Rezerwatu Biosfery Calakmul w stanie Campeche archeolodzy odnaleźli niemal nienaruszone miasto Majów, które przez ponad tysiąc lat pozostawało ukryte przed światem. Naukowcy nadali mu nazwę Minanbé, co można przetłumaczyć jako miejsce, do którego nie prowadzi żadna ścieżka

freedomseeker
z
focus.pl
dodany: 17 godz. i 43 min temu
  • 26
  • #
    archeologia
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    meksyk
zabbii
zabbii przed chwilą via Wykop
  • 0
i niech szuka śladów dawnych cywilizacji, osad, miast itp.


@Gieekaa: ...i wszystkich śladów pieniędzy z komunii ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

1397

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

To nie żart. Ministerstwo Zdrowia wyhamowuje tempo rozwoju studiów lekarskich. Resort nie planuje już ani dalszego zwiększania liczby miejsc, ani nowych kierunków. W kolejnych latach limity mogą nawet zacząć spadać. "Nie ma potrzeby". Czy przyjdzie nam zdy--ać w kolejkach do lekarzy milionerów?

Z_dupy_strzelec
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 4 godz. i 37 min temu
  • 174
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz500k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
zabbii
zabbii przed chwilą via Wykop
  • 0
Tytuł wprowadza w błąd. Powinno być: "Będziemy zdy--ać w kolejkach na NFZ?"
Na prywatne będzie szybciej ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

549

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Sąd Rejonowy w Cieszynie ogłosił wyrok w sprawie Damiana D. oskarżonego za podanie psom sąsiadów trutki na ślimaki w Brennej.

ken-wawa
z
o2.pl
dodany: przedwczoraj, 16:24:51
  • 236
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    informacje
zabbii
zabbii 20 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 10
Nikt nie zatruł psów! To była trutka na ślimaki! Psy powinny wiedzieć, że nie mogą tego jeść bo będzie conajmniej brzuszek bolał. A czy ktoś sprawdził i ma dowody, że psy zapoznały się z ulotką dołączoną do opakowania lub, że skontaktowały się z lekarzem lub farmaceutą przed spożyciem?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zabbii
zabbii 5 min temu via Wykop
  • 0
W przypadku psów biegających wolno i stanowiących zagrożenie nawet niewielkie przepisy powinny pozwalać policji, myśliwym i innym służbom jak i osobom uprawnionym do noszenia broni do odstrzału takiej zwierzyny oraz nałożenie kary na właściciela zwierząt - proste.

Bezpieczeństwo ludzi, a przede wszystkim dzieci powinno być na pierwszym miejscu.


@lazarus-x: Ale tak się dzieje jak psy latają czasami luzem po lesie. No i co się wtedy dzieje jak myśliwy zastrzeli takiego

121

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Zamówienia przedpremierowe GTA 6 wystartowały, ale gracze i inwestorzy mają zdecydowanie mieszane uczucia. Rockstar Games, zamiast tradycyjnego święta dla fanów, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi, które uderzyło rykoszetem w rynki finansowe. Decyzja o dystrybucji fizycznych wydań Grand Theft Auto 6

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 3 godz. i 47 min temu
  • 101
  • #
    gry
  • #
    technologia
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gta
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
zabbii
zabbii 10 min temu via Wykop
  • 0
Ja pi di di jak to mawiają teraz dzisiejsze dzieci. Problemy już nie pierwszego świata tylko zerowego świata czy gra będzie w pudełku z płytą czy tylko kod ¯\(ツ)/¯ Mój śp. dziadzio by powiedział na to - w du$@%pach pełno (-‸ლ)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

544

Hiszpański minister Sáncheza dostał 24 lata za ustawianie maseczek w pandemii

Były minister transportu José Luis Ábalos (kiedyś potężny człowiek w PSOE) właśnie dostał od Sądu Najwyższego 24 lata i 3 miesiące więzienia. Jego prawa ręka Koldo García 19 lat i 8 miesięcy. Chodzi o klasyczną aferę z ustawianiem przetargów na maseczki i sprzęt medyczny na początku COVID-u.

awe-spam
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 17:20:30
  • 40
  • #
    hiszpania
  • #
    polityka
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    kryminalne
zabbii
zabbii 20 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 7
A jak tam w Polsce? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
zabbii - A jak tam w Polsce? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: IMG_1339

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

320

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 07:56:58
  • 242
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
zabbii
zabbii przedwczoraj, 10:17:34 via Wykop
  • -6
EU zwalcza ceny dumpingowe Chin ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

318

Ta gra ma 27 lat, a Polacy wciąż są w niej mistrzami świata. Jak to możliwe?

Ta gra ma 27 lat, a Polacy wciąż są w niej mistrzami świata. Jak to możliwe?

Mimo upływu 27 lat od premiery, Heroes of Might and Magic III w ogóle się nie starzeje. Dlaczego kultowa strategia turow

Kuklak
z
zero.pl
dodany: 22.06.2026, 09:27:29
  • 71
  • #
    heroes3
  • #
    gry
zabbii
zabbii przedwczoraj, 08:35:21 via Wykop
  • -1
HoM&M2 było lepsze ;) Albo po prostu człowiek był młodszy ¯\(ツ)/¯
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zabbii
zabbii przedwczoraj, 09:44:00 via Wykop
  • 0
@jpingus: To pewnie tak, że jak się grało w H2 a potem już nie grało z braku czasu i ogólnie życia i innych zajęć to rozpoczęcie H3 po latach byłoby już zbyt rozbudowane jak na grę "z doskoku" w wolnej chwili. Czasami już nie ma czasu na "granie w gry" - takie życie ¯\(ツ)/¯

2308

Lekarz milioner z PiS przyspawany do stołka dyrektora od 18 lat

Lekarz milioner z PiS przyspawany do stołka dyrektora od 18 lat

Jest dyrektorem szpitala, ale jeździ też na karetce i dorabia w innym szpitalu, mimo że ma zakaz. W ten sposób zarobił w

aiksto
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 10:12:38
  • 125
  • #
    pis
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
zabbii
zabbii przedwczoraj, 08:55:02 via Wykop
  • 4
Nie od dzisiaj wiadomo, że każda władza - powtarzam KAŻDA - wstawia na wszelakie możliwe stanowiska swoich ziomków. Tak było, jest i będzie . I nawet jakby taka Konfederacja coś kiedyś wygrała albo chciała wygrać to też będzie wstawiać gdzie popadnie swoich ziomeczków, aby system się dobrze kręcił. To coś jak PiS krzyczał o domykaniu systemu rząd + prezydent z jednej partii jak Czaskun prawie został prezydentem. O dziwo nie przeszkadzało PiS'owi
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

434

Tony przeterminowanej żywności. Trafiały m.in. na kaliskie targowiska!

Tony przeterminowanej żywności. Trafiały m.in. na kaliskie targowiska!

Sery, ciastka, napoje, a nawet mięso z przerobionymi datami przydatności do spożycia To wszystko czekało na klientów ta

karol1011
z
faktykaliskie.info
dodany: 21.06.2026, 03:48:19
  • 47
  • #
    polska
  • #
    kalisz
zabbii
zabbii 21.06.2026, 22:59:54 via Wykop
  • -9
Znowu ci Niemcy...a nie czekaj...Znowu ci Ukraińcy....a nie czekaj.... To Polacy jednak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czoso
Czoso
17.06.2026, 13:12:53
  • 3441
Zarobki miesieczne. Od najwyzszych do najnizszych

1. Ortopeda z Grójca - 60 000 USD miesiecznie

2. Prezydent USA - 33 000 USD

3.Przewodniczacy
Czoso - Zarobki miesieczne. Od najwyzszych do najnizszych

1. Ortopeda z Grójca - 60 ...

źródło: image

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zabbii
zabbii 19.06.2026, 09:45:19 via Wykop
  • 0
Lekarz odpowiada za czyjeś zdrowie a reszta tylko przerzuca i podpisuje papiery, które im podrzuci asystentka ¯\(ツ)/¯
Więc nie wiem skąd to zdziwienie zarobkami?
  • Odpowiedz
zabbii
zabbii 19.06.2026, 09:53:16 via Wykop
  • 0
przecież to dalej wypada niedorzecznie. Ortopeda w pipidówie zarabia 2 razy tyle co mediana w USA xD


@Ogau: No dobra to teraz jeszcze by się przydało ile jest takich ortopedów w PL co zarabiają taką kasę? Bo to, że jednej mieścinie kosi taką siekę nie oznacza, że wszyscy taką siekę koszą. Ja wiem, że medialnie to już poszło w świat, że każdy lekarz zarabia 3 miliony rocznie no ale chyba
  • Odpowiedz

280

Dlaczego pokrzywa parzy?

Dlaczego pokrzywa parzy?

Kiedy zadano mi kiedyś to pytanie odpowiedziałem "Bo ma w sobie kwas mrówkowy". Ale potem poszukałem na ten temat informacji i stwierdziłem, że jednak trochę nie do końca. Skład chemiczny jadu pokrzywy jest bardziej skomplikowany i samo zoojętnienie kwasu nie pomaga na pieczenie.

KubaGrom
z
nowaalchemia.blogspot.com
dodany: 18.06.2026, 17:37:47
  • 47
  • #
    chemia
  • #
    botanika
  • #
    nauka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
zabbii
zabbii 19.06.2026, 09:43:21 via Wykop
  • 9
Dlaczego pokrzywa parzy?

  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3038

Lekarz - człowiek bez wstydu

Lekarz - człowiek bez wstydu

Trzymajcie się bo tego się chyba nie spodziewaliśmy. Okazuje się, że pogorszyliśmy stan psychiczny p. lekarza Kacprzyka - ale spokojnie ORL wysyła mu kogoś do pomocy. Ciekawe ile musiał czekać na wizytę...

else_if
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 18.06.2026, 18:52:13
  • 213
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    afera
zabbii
zabbii 19.06.2026, 09:42:33 via Wykop
  • -4
A dlaczego wszystkich lekarzy wsadza się do jednego wora jako "Lekarz - człowiek bez wstydu"? Czy każdy taki jest? Jeżeli autor to miał na myśli to pewnie nie przeszkadza to na przykład stwierdzenie: Polak - największy idiota na świecie? To przecież to samo no nie?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

384

Lekarze zarabiają za dużo". Poseł bez ogródek o opiece zdrowotnej

Lekarze zarabiają za dużo". Poseł bez ogródek o opiece zdrowotnej

Osiem miesięcy temu powiedziałem w jednym z programów, że lekarze zarabiają za dużo, że to jest żerowanie na systemie, że to jest żerowanie na obywatelu, na pacjencie - mówił Michał Kołodziejczak

PIAN--A_A--KTYWNA
z
polsatnews.pl
dodany: 17.06.2026, 06:43:48
  • 31
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
  • #
    polska
zabbii
zabbii 18.06.2026, 11:36:30 via Wykop
  • 0
Co to znaczy "za dużo"? Bo tak się zastanawiam czy jest jakiś limit, który będzie oznaczał czy jest OK czy już przekroczony? Jaka to by miała być kwota w pieniądzach?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1301

Rząd wiedział o astronomicznych zarobkach lekarzy już w 2024 roku

I nie zrobił nic.

tenner
z
medonet.pl
dodany: 18.06.2026, 06:36:51
  • 145
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polityka
zabbii
zabbii 18.06.2026, 11:30:41 via Wykop
  • 2
A ja myślałem, że każdy rząd ten i poprzednie też wiedzieli o astronomicznych zarobkach lekarzy i czy któryś z tych rządów coś zrobił oprócz Dorna co to straszył lekarzy, że pójdą w kamasze?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1303

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 283
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
zabbii
zabbii 17.06.2026, 16:17:42 via Wykop
  • 0
@11Sauger18v: trzeba znieść wszystkie limity i brać ludzi z ulicy na lekarzy. Co się może stać? Jak ktoś umrze z powodu niedouczenia to się takiego kogoś co coś skopał posądzi do paki a umarły będzie dowodem, że ten lekarz jest słaby ¯\(ツ)/¯
zabbii
zabbii 17.06.2026, 16:18:29 via Wykop
  • 0
@Let_Me_2_Be: Spoko, następna kadencja Tuska dawno leży w grobie ¯\(ツ)/¯

483

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Do końca tego roku w budżecie NFZ zabraknie 16 mld zł, a w przyszłym luka wzrośnie o kolejne 21 mld zł

tomasztomasz1234
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 15.06.2026, 20:05:35
  • 69
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
zabbii
zabbii 16.06.2026, 05:32:59 via Wykop
  • 0
@Pirs: Kabaret to jest to jojczenie z terminami za 1000 lat. Wystarczy sprawdzić na stronie NFZ i wywali setki wyników na kolonoskopię jak ktoś na pilnie potrzebuje a że nie jest to w kogoś ulubionym szpitalu za rogiem w mieście zamieszkania to sorry - to nie McDonald.
zabbii
zabbii 16.06.2026, 18:28:14 via Wykop
  • 0
Nie jesteś najostrzejszą kredką w piórniku, co? Porównania z d--y, odklejone od tego co napisałem.


@Kapral69: Porównanie dokładnie takie jak w przypadku każdego, komu za wykształcenie zapłaciło Państwo czyli podatnik. W czym lepszy jest na przykład hydraulik, że nie musiałby odpracować swojej darmowej edukacji?

467

Pijany Ukrainiec potrącił pieszego na pasach i nie pomógł rannemu Polakowi

W Lublinie na oznakowanym przejściu dla pieszych, pijany 55-letni Ukrainiec, śmiertelnie potrącił 68-letniego pieszego. Dodatkowo sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

VoxClamantisInDeserto
z
lublin.eska.pl
dodany: 15.06.2026, 17:53:43
  • 33
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wydarzenia
  • #
    polskiedrogi
  • #
    lublin
  • #
    smiertelnewypadki
zabbii
zabbii 16.06.2026, 05:34:55 via Wykop
  • -3
Jak dla Hajto? A nie… THPBNPINPZTŻK ¯\(ツ)/¯
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4809

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
zabbii
zabbii 15.06.2026, 14:56:41 via Wykop
  • -6
Jeżeli plebs myśli, że dowali lekarzom w ten sposób to niech lepiej się przygotuje na to, że kolejki na NFZ się ultra wydłużą bo przecież większość lekarzy może spokojnie egzystować bez kontraktów na NFZ. Dla lekarza wszystko jedno czy płaci NFZ czy prywatny klient ¯\(ツ)/¯ Roboty w tm zawodzie prawie każdej specjalizacji jest opór a mniej nie będzie bo społeczeństwo się starzeje i będzie wymagało takie czy innej opieki medycznej. Ci co
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zabbii
zabbii 15.06.2026, 15:00:37 via Wykop
  • 4
Studia państwowe trzeba odrobić w Polsce.


@Vinizius: A hydraulicy i płytkarze też będą odrabiać na jakiś państwowych posadach szkołę na przykład rok czy dwa bo by mi się taki przydał jak w końcu moje podatki idą na ich edukację? Jeszcze by mi się jakiś darmowy murarz i ogrodnik przydał.
zabbii
zabbii 15.06.2026, 15:04:32 via Wykop
  • 14
@Promozet1: Ilu JESZCZE potrzeba poza tymi co będą na UoP chcieli pracować w państwowych placówkach. ¯\(ツ)/¯
Tych co wylądują na prywacie będzie trzeba pominąć. No ale naród musi przecież to jakoś przetrwać, aby w końcu było wiadomo jak wygląda sytuacja. Tylko niech ten naród nie stęka, że kolejki się wydłużą przypadkiem o ile wydłużą. Tu chodzi o wyższe cele w końcu - aby lekarze pracowali na UoP jak inni na
zabbii
zabbii 15.06.2026, 15:07:27 via Wykop
  • 2
ale przecież nikt nikomu dowalić nie chcę, plebs chce uczciwości ;P


@RandomBits: Plebs zawsze chce dowalić komukolwiek, bo ten ktokolwiek ma mieć tak samo jak plebs. Taki jest mechanizm plebsu. A jak na końcu wychodzi, że jednak to nie wypaliło co sobie wyobrażał plebs to trzeba poszukać następnego potencjalnie winnego. ¯\(ツ)/¯
zabbii
zabbii 15.06.2026, 18:46:11 via Wykop
  • 1
@Kapral69: Niech wszyscy oddadzą za swoje wykształcenie bo zapłaciliśmy za nie wszyscy! Dlaczego nie mam darmowego hydraulika, murarza, dekarza czy innego fryzjera choć jednorazowo na 5 lat w jakiś małym zakresie? A te zawody dorabiają się na moim garbie i za moje się kształcili przecież!
zabbii
zabbii 16.06.2026, 05:19:22 via Wykop
  • 0
@Arisek: Jak trzeba to da się i lekarzy i każdego do wojska powołać. To tylko kwestia ustawy odpowiedniej.

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 650
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
zabbii
zabbii 15.06.2026, 10:31:00 via Wykop
  • 5
Jeżeli ktoś siedzi w "produkcji" przemysłowej to bardzo dobrze widać zwijające się firmy albo takie jadące na oparach. Poza tymi ludźmi nikt nie chce widzieć spowolnienia w produkcji wszelakiej albo nie ma świadomości bo sprzed komputera tego nie zobaczysz. Najbardziej uwielbiam komentarze wszystkich tych co produkcji na oczy nie widzieli a wypowiadają się na podstawie statystyk, teorii i modeli, które to niekoniecznie działają w obecnych warunkach. Czasami trzeba zejść "do kanałów" i
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zabbii
zabbii 15.06.2026, 18:48:08 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Znaczy się papiery same wezmą i sobie przyjdą do kontrolera, dam się oprowadzi po firmie i sam sobie z komputerów i szaf będzie szukał tego co chce sprawdzić? Wiele razy już mieliśmy kontrolę, które wykazały tyle, że jest wszystko prawidłowo bo w US czy innej instytucji mieli polecenie, że trzeba przeprowadzać kontrolę wytypowanych niewiadomo dlaczego firm. I ktoś musiał spędzić czas, aby z taką instytucją się kontaktować, udostępnić materiały
zabbii
zabbii 15.06.2026, 18:58:43 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Bzdura! Sanepid robi zapowiedziane i niezapowiedziane kontrole zależnie jaka jest przyczyna. Mają prawo wejść do firmy kiedy chcą. U nas nie było nigdy niezapowiedzianej może dlatego, że nie było takiego powodu? Dotychczas zawsze się zapowiadali przed inspekcją.
zabbii
zabbii 16.06.2026, 05:17:39 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Jak są zaniedbania, które wymagają jakiś powiedzmy urzędowych papierów to nawet w 3 miesiące się nie ogarnie, aby to wyprostować. Drobne rzeczy da się naprawić na szybko. Większych się nie da.

548

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

3M przenosi 750 osób do zewnętrznej firmy w celu wyszkolenia hinduskich zastępców i uniknięcia odprawy, a potem mogą oni zostać zwolnieni, co pokazują wcześniejsze praktyki z Genpaktem. Pracownicy dowiedzieli się o tym z nagranego wczesnego wideo xD

rail_man
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 13:52:45
  • 145
  • #
    wroclaw
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    korpo
zabbii
zabbii 15.06.2026, 19:12:51 via Wykop
  • 0
@armiakrolewska: To i tak troszkę słabiej niż w 2024 a kilka lat temu było to bliżej lub ponad 80%. Przez ostatnie 10 lat odsetek ten mieścił się w przedziale 75-85%, więc można powiedzieć, że stabilnie mimo atrakcji kowidowych i innych wojenno politycznych gierek na świecie.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.12.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking