Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
torian15
torian15

torian15

Dołączył 3 lata i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 483
  • Znaleziska 28
  • Mikroblog 455
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 0
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 10:38:20
  • 0
od dziecka zastanawiało mnie jaki sens ma ortografia i czemu ma służyć? oczywiscei poza komplikacjom zycia i czasu. w jezyku chodzi o to by przekazac tresc, a jak ona zostanie przekazana to juz drugorzedna rola. czemu nie mogłoby byc jedno "może" a nie jeszcze "morze", to samo "mówić" lub muwić" żadnych ó ż itp. byłoby prościej. w mowie przecież nie słyszymy róznicy czy ktoś mowi dane słowo przez u czy ó :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15
Autor
przedwczoraj, 10:46:47 via Wykop
  • 0
@asdfghjkl: ciekawe czy ktos podejmowal sie prób stworzenia nowego mega prostego języka, bez gramatyki miliona odmian, bazującego na alfabecie - coś co mogłoby być uniwersalne i szybkie do wdrożenia na całym świecie
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 10:35:32
  • 0
myslicie ze kiedys powstanie cos na ksztalt nowego internetu? całkowicie wolnego od durnych social media, ai sloopu reklam, sponsorowanych tresci itd. wszystko robione "kraftowo" i "rzemieslniczo" - zapewne z sowitą opłatą za możliwość wejscia? im bardziej sledze rozwoj ai i internetu tym bardziej twierdze ze to jak najbardziej mozliwe. juz teraz wyszukanie czegokolwiek graniczy z cudem - jedynie fachowe odpowiedzi podpowiada ai - i robi to naprawde dobrze. kwestia czasu az ktos
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bialy100k
bialy100k
przedwczoraj, 16:00:23 via Wykop
  • 0
@Larsberg: Tak, z pewnością.
  • Odpowiedz
bialy100k
bialy100k
przedwczoraj, 16:06:43 via Wykop
  • 0
@torian15: Próbowałeś zarzucić temat AI jakie warunki musiałby spełnić "Nowy Internet" by nie został natychmiast skażony rzeczami jak social media, sponsoring i inny slope?
  • Odpowiedz

728

Martwy internet: AI generuje 21% filmów na YouTube i 60% na TikToku

Martwy internet: AI generuje 21% filmów na YouTube i 60% na TikToku

Ponad połowa TikToka to już odmóżdżający AI slop, a najgorzej jest tam, gdzie powinno być najbezpieczniej - w treściach dla najmłodszych.

matixrr
z
antyweb.pl
dodany: 25.06.2026, 15:35:29
  • 131
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    youtube
  • #
    tiktok
  • #
    internet
  • #
    informatyka
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 10:26:16 via Wykop
  • 1
@kwanty: tylko z czego modele beda sie uczyc?
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 10:28:29 via Wykop
  • 0
@dreadingit: sprawdzony pewny produkt nie potrzebuje duzej reklamy, jest sporo produktów których reklam nie ma praktycznie nigdzie - niszowe, specyficzne zastosowania. środki czyszczące które faktycznie działają nie widziałem w tv reklam, chleba tez :)
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 10:32:17 via Wykop
  • 1
@Filipterka25: dokładnie, ciekawe ze w latach 90 i poczatek 2000 mimo iz bylo o iwele mniej uzytkownikow to ilosc stron zwyklych ludzi byla o wiele wieksza, ludzie stawiali wlasne fora tematyczne, byly mega spolecznosci specjalistow w danej dziedzinie. jak czegos nie bylo po potrafilismy sobie pomoc, za darmo. szkoda mi tych for i szkoda tego internetu
torian15
torian15
torian15 przedwczoraj, 07:57:50
  • 0
ostatnio przerzucając kanały na tv z nudów trafiłem na program o polkach za granicą - nie pamietam jaka to stacja ale głównie chodzi o to że pokazują kobitki które wyjechały w jakieś zagraniczne rejony i pokazują swoje życie. i o dziwo (jasne) najczesciej są w związku z obcokrajowcem. co ciekawe większośc nie mieszka w luksusach, a to jakas rozlatująca się chałupka, a to mieszkanie na strychu lub z wynajmowanie z 10 innymi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzieju41
dzieju41
przedwczoraj, 08:04:40 via Android
  • 0
@torian15: TVN style Jestem z Polski
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 25.06.2026, 09:49:21
  • 0
ostatnio czesto wyswietlaja mi sie rolki z USA z wysokimi ludźmi - robią jakieś zloty, spotkania - chłopy ponad 2m i babki też:) ktoś wie czy coś takiego w Polsce istnieje? Ciekawie się by było tak zobaczyć - na żywo robi to mega wrażenie jak w jednym miejscu jest kilka/kilkanaście osób bardzo wysokich. Ilu nas jest tutaj takich ponad 2m? Sam mam 202cm i nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem kogoś wyższego od
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niegwynebleid
niegwynebleid
25.06.2026, 09:50:56 via Wykop
  • 0
@torian15: Ecco ma duże rozmiary. Adidas ma rozmiarowke tall ale do wyszukania tylko na Amazon de
Nike też wprowadził tall ale g---o drogie
  • Odpowiedz

319

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 21:40:56
  • 110
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
torian15
torian15
torian15 24.06.2026, 12:09:13 via Wykop
  • 6
@ZolniezMordoru : to samo jest chyba też w filmach. jak kasy skąpia na scenografie to akcja całego filmu potrafi się dziać w zaledwie kilku lokacjach (i to zamkniętych typu dom/klub/biuro) - najlepiej aby można to bylo ograć w studio, zapanować nad swiatłem i zeby nie tzeba bylo jezdzic z całą ekipą. odkąd to zrozumiałem nie moge ogladac filmów i seriali bo od razu widze że dany film bedzie kiepski i z
torian15
torian15
torian15 25.06.2026, 08:01:41 via Wykop
  • 1
@sztygar: @kukurydzapomidor: 12 gniewnych ludzi to arcydzieło - nie można porównywać do tych gniotów co teraz wychodzą. ciężko jest zrobić dobry film skupiając się na jednej zamkniętej lokacji. wiele filmów ma ten sam motyw - jeden bohater, cos mu sie przytrafia i musi sam sie z nim zmierzyć.
Z Polskich seriali np. Korona Królów - przecież aż się prosi o akcje jak np w Ogniem i Mieczem, wielkie
kamil-tika
kamil-tika
23.06.2026, 22:43:30
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 24.06.2026, 08:30:52 via Wykop
  • 4
@kamil-tika: niestety sama prawda. zyje juz na tym swiecie prawie pol wieku i sporo widzialem i o ile jeszcze w mlodosci wierzylem w te bajki i romantyzm to od dluzszego czasu nie mam zludzen. nie wiem czy gdzies w przyrodzie sa gatunki zwierzat gdzie 2 osobniki wiaza sie na stale a nie ze jak samica znajdzie lepszego partnera to czmycha od starego do niego. prawda jest taka ze jedyna kobieta
  • Odpowiedz
szejas
szejas
20.06.2026, 07:25:46
  • 412
Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii ludzkości, wstrzymując oddech pod wodą przez 29 minut i 3 sekundy – co stanowi nowy rekord Guinnessa.

Eksperci od dawna uważali, że tak długi czas trwania jest niemożliwy do osiągnięcia. O ile wytresowany delfin potrafi zazwyczaj wstrzymać oddech na 8–10 minut, a większość ludzi z trudem wytrzymuje minutę lub dwie, Maričić pozostawał pod wodą w całkowitym bezruchu przez blisko pół
szejas - Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezw...

źródło: u1sl2j8yg68h1

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 23.06.2026, 11:44:10 via Wykop
  • 0
ale jak ograniczył ślad węglowy! :)
  • Odpowiedz
kankes
kankes
kankes
22.06.2026, 08:34:45
  • 384
Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #podrywajzwykopem #logikarozowychpaskow #blackpill
kankes - Ufff całe szczęście, że nie ma (jeszcze) przymusu umawiania się...

#p0lka #...

źródło: p0lka

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 22.06.2026, 13:30:33 via Wykop
  • 1
@omega33: doskonale wiedzą, one musze miec wyjatkowego i wysokiego i tyle w temacie, jakby taki wzrost byl powszechny to chcialyby 200:)
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 22.06.2026, 13:37:45 via Wykop
  • 0
@Coopshtyl: moim zdaniem jeszcze mniej, tez mam troche lat, sporo przezylem, sporo widzialem, w róznych kręgach byłem i nie ma zanczenai czy sprzedawczyni w sklepie, pani doktorantka na medycynie czy urzędniczka - standardy w wiekszosci te same. ciezko teraz znalezc porzadna kobiete, dobry material na zone - z facetami znacznie łatwiej - jest o wiele więcej - wiernych, z zasadami, ale co z tego jak nie wpisuja sie oni w
  • Odpowiedz

373

Zrobiłem darmowe narzędzie do rozpoznawania czcionek

Zrobiłem darmowe narzędzie do rozpoznawania czcionek

Wytrenowałem własny model ai który rozpoznaje czcionki z dodanego zdjęcia/obrazka. Na razie w bazie jest 140k czcionek, dodaje więcej sukcesywnie. Może komuś się przyda. Dajcie jakiś feedback.

Karoslaw_jarczynski
z
fontownia.com
dodany: 02.06.2026, 15:50:51
  • 123
  • #
    chwalesie
  • #
    typografia
  • #
    design
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
torian15
torian15
torian15 03.06.2026, 11:31:36 via Wykop
  • 0
korzystałem z wielu narzędzi tego typu ale jeszcze nigdy nie udało mi się nimi poprawnie znaleźć użytego fontu. lata temu z pierwszego narzędzia na myfonts, potem w tych wbudowanych w apki adobe (illustrator, photoshop). Zazwyczaj te narzędzia podpowiadały coś bliskiego ale różniącego się niuansami i to bez Polskich znaków (w orginale były) i niestety drogie do kupna (mimo iż orginał to font z darmowej biblioteki googla). Tutaj też wrzuciłem kilka i niestety
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

torian15
torian15
torian15 28.05.2026, 12:25:24
  • 1
jakie to złącze w Atari 65XE? (to zaznaczone). Pewnie umożliwia podpięcie do TV ale nie jest to standardowyc cinch. Normalnie podpinałem tym po lewej DIN na chinch ale mam uszkodzone i zastanawiam się czym jeszcze można spiąć Atari 65XE do nowych TV? #atari #retrogaming
torian15 - jakie to złącze w Atari 65XE? (to zaznaczone). Pewnie umożliwia podpięcie ...

źródło: 20190413_100920

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15
Autor
28.05.2026, 13:24:51 via Wykop
  • 0
@Koksiarz73: a jakie jest druga koncowka tego przewodu?
  • Odpowiedz

3080

Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć

Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć

System zarządzania odpadami przeszedł dziwaczną transformację, gdzie za regularnymi podwyżkami idzie również coraz większa liczba obowiązków dla mieszkańców.

uknot
z
innpoland.pl
dodany: 26.05.2026, 17:40:51
  • 345
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    odpady
  • #
    smieci
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
torian15
torian15
torian15 27.05.2026, 09:31:18 via Wykop
  • 4
sa ludzie (serio) którzy jeszcze twierdzą, że na tym oddawaniu (swoich) butelek zarabiają. podejrzewam, że może być to nawet wiekszość, bo nie kumają, ze najpierw to im ta kaucja jest doliczana do rachunku.
O traceniu czasu na oddawanie nawet nie wspomne bo wiele ludzi jeździ z tymi butlami raz w tygodniu jak uzbierają większą ilość (najczęściej wtedy trafiają na zapchane maszyny i albo szukają innej i tracą jeszcze więcej czasu albo wracają
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

torian15
torian15
torian15 27.05.2026, 09:33:00 via Wykop
  • -1
@Rekonesans: te butelki w maszynach są w większości zgniatane po oddaniu. chodzi chyba o to by kod był widoczny dla skanera a przy zgniecionej butli ciężko o to :)
torian15
torian15
torian15 27.05.2026, 11:28:31 via Wykop
  • 0
@bossssob: dokładnie, kwestia przyzwyczajenia, za rok nie bedzie nikt pamietal ze kiedys nie trzeba bylo placic tych kaucji czy stac w kolejkach do butelkomatow.
pietrek16
pietrek16
24.05.2026, 13:12:31
  • 16
#korsir

W filmie zatytułowanym „ULEP dał mi W KOŚĆ... 3 dni NAPRAWY przez czyjeś ZANIEDBANIE!!! Odc.469” na kanale Korsir, autor mierzy się z problemami technicznymi w dwóch swoich pojazdach: samochodzie Audi (będącym mechanicznym „ulepem”) oraz motocyklu KTM (crossie).

Oto szczegółowe streszczenie najważniejszych wątków filmu:

1.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 27.05.2026, 10:51:06 via Wykop
  • 0
@pietrek16: swietne:) to by bylo dobre jako wiekszy projekt - strescic tak kazdy odcinek i wydac w formie Kronik Korsira. Ladne tomisko by powstalo
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 25.05.2026, 13:10:16
  • 7
czy kojarzycie innego influencera, celebrytę, sportowca który w historii mialby tak potężną pozytywną widownie i odbiór jak #latwogang ? Kogoś dla kogo ludzie potrafiliby wyjść i machać w środku nocy przed dom? I to w całej Polsce. chyba tylko Adam Małysz w czasach najlepszego swojego primu mógłby czegoś takiego dokonać. Celebryci, muzycy, gwiazdki - chyba nikt czegoś takiego wczesniej nei dokonal.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15
Autor
25.05.2026, 13:38:13 via Wykop
  • 0
@youmimicanski: była taka sytuacja że był np tak witany przez tysiące ludzi w całej Polsce? Mozliwe że coś podobnego by było gdyby reprezentacja Polski wygrała euro/mundial -może ta stara ekipa z dawnych lat?
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 25.05.2026, 13:01:16
  • 0
załóżcie że wasze życie zaczynałoby się jak gra komputerowa od wyboru poziomu trudności (jak to dawniej bywało), jaki byście wybrali? Powiedzmy że poziom 0 to super easy gdzie nie spawnują się żadne nieprzyjemne stworki - a przekładając to na nasze życie - rodzicie się w bardzo bogatej rodzinie, macie wszystkiego pod dostatkiem, w kraju bez wojen w pokojowych czasach, macie w pełni spokojne życie. A poziom 10 to ultra hardcore, gdzie rodzicie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 25.05.2026, 12:50:55
  • 20
jak tak dalej pojdzie to #korsir za pare odcinków rozpocznie budowe podziemnego zderzacza hadronów na pętli Wieruszów -> Węglewice ;) w celu łatwiejszego i szybszego diagnozowania usterek prądowych w swoich autach. Najpierw będzie tylko trzeba zaplanować windę ale w drugą stronę (podziemną), przenieść rzeczy z garażu do kontenera, z kontenera na strych a ze strychu na pake busa i praktycznie już będzie można ruszać z budową. No chyba że braknie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 21.05.2026, 11:36:51
  • 9
ostatnio ogladajac #korsir na youtubku zaczalem sie zastanawiac co ja robie ze swoim wlasnym czasem. czy az tak nisko go wyceniam, że poswiecam na ogladanie jak obcy chlop przestawia na swoim podworku szpargaly z jednego kąta w drugi? a moze w tv i na necie juz nie ma co ogladac ze taki kontent sie paradoksalnie dobrze oglada? tv nie ogladam od jakis 10 lat. jak raz na rok wlacze gdzies
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15
Autor
21.05.2026, 12:04:27 via Wykop
  • 11
@Dejwor: poczatki to glownie wyprawy i poszukawania - nie pamietam dokladnie ale czy on czasem nie zostal wciagniety w uniwersum przez Odyna podczas naprawy dziadka gdzies za granica za szklanke rozgazowanej cieplej kolki?
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15
Autor
25.05.2026, 11:51:13 via Wykop
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: zgadzam sie, to nie tak ze oni sa tak slabi ze robia tego typu programy, to inteligentni ludzie i umia liczyc. wiedza co sie bedzie lepiej ogladalo i czego chce widz. a jaki widz jest kazdy widzi. jak sobie wlasnie przypomne te 25 lat temu a nwet i 15 jak mozna bylo obejrzec naprawde ciekawe programy to teraz juz tylko na youtube mozna cos podobnego znalezc, przedzierajac sie przez
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 21.05.2026, 07:02:50
  • 0
temat z #budownictwo - jak byście wykonczyli wejscie na taras w domku jednorodzinnym z przesuwanego HSa? sciany są ocieplone styropianem, pod wejściem Hs jest zostawione miejsce ok 20cm grubości - tak jak styro eps. Czym to najlepiej wykończyć? Na tarasie płyty betonowe na podbudowie (piasek cement, pod tłuczeń). Myślałem żeby dać mocnego xps do ściany i pianka. Ale uszczelnienie? Hydroizolacja czy papa? Drugie pytanie - jak taras styka się z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15 20.05.2026, 11:12:28
  • 1
zagrałbym w gry z lat 90 ale z wdrozonym rozumowaniem z najnowszych poteznych modeli ai. dajmy na to takie diablo 1, red alert 2, commandos - w lekko zremasterowanej grafice ale z przeciwnikami uczącymi sie na wlasnych bledach.lub gry gdzie zamiast npc bylyby twory robione na llmach, gdzie w grach fabularnych kazda interakcja bylaby inna, kazdy dialog czy ściezka rozumowania takiego npc inna. Wyobraźcie sobie takągrę rpg gdzie kierujemy naszą postacią i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lacznikantygrawitacyjny
lacznikantygrawitacyjny
lacznikantygrawitacyjny
20.05.2026, 13:19:08 via Wykop
  • 0
@torian15: jest to mozliwe, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest to nie oplacalne.
  • Odpowiedz
HammerWZZN
HammerWZZN
20.05.2026, 15:39:30 via Wykop
  • 0
zamiast npc bylyby twory robione na llmach, gdzie w grach fabularnych kazda interakcja bylaby inna, kazdy dialog czy ściezka rozumowania takiego npc inna.


@torian15: https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/98631

Tu masz mod do Skyrima który to robi.
  • Odpowiedz
torian15
torian15
torian15 19.05.2026, 11:59:49
  • 0
czemu dziwny trafem jak #felus cos kupuje to po krotkim czasie lub nawet w tym samym momencie #korsir rowniez to nabywa? quad, motorek, pajero, jeep, zalozenie firmy, bus itd itp.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

torian15
torian15
torian15
Autor
20.05.2026, 10:10:18 via Wykop
  • 0
@bafu2203: bede tagowac jak mi sie bedzie podobac
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

torian gorian

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 23.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking