od dziecka zastanawiało mnie jaki sens ma ortografia i czemu ma służyć? oczywiscei poza komplikacjom zycia i czasu. w jezyku chodzi o to by przekazac tresc, a jak ona zostanie przekazana to juz drugorzedna rola. czemu nie mogłoby byc jedno "może" a nie jeszcze "morze", to samo "mówić" lub muwić" żadnych ó ż itp. byłoby prościej. w mowie przecież nie słyszymy róznicy czy ktoś mowi dane słowo przez u czy ó :)
@asdfghjkl: ciekawe czy ktos podejmowal sie prób stworzenia nowego mega prostego języka, bez gramatyki miliona odmian, bazującego na alfabecie - coś co mogłoby być uniwersalne i szybkie do wdrożenia na całym świecie
myslicie ze kiedys powstanie cos na ksztalt nowego internetu? całkowicie wolnego od durnych social media, ai sloopu reklam, sponsorowanych tresci itd. wszystko robione "kraftowo" i "rzemieslniczo" - zapewne z sowitą opłatą za możliwość wejscia? im bardziej sledze rozwoj ai i internetu tym bardziej twierdze ze to jak najbardziej mozliwe. juz teraz wyszukanie czegokolwiek graniczy z cudem - jedynie fachowe odpowiedzi podpowiada ai - i robi to naprawde dobrze. kwestia czasu az ktos
@torian15: Próbowałeś zarzucić temat AI jakie warunki musiałby spełnić "Nowy Internet" by nie został natychmiast skażony rzeczami jak social media, sponsoring i inny slope?
@dreadingit: sprawdzony pewny produkt nie potrzebuje duzej reklamy, jest sporo produktów których reklam nie ma praktycznie nigdzie - niszowe, specyficzne zastosowania. środki czyszczące które faktycznie działają nie widziałem w tv reklam, chleba tez :)
@Filipterka25: dokładnie, ciekawe ze w latach 90 i poczatek 2000 mimo iz bylo o iwele mniej uzytkownikow to ilosc stron zwyklych ludzi byla o wiele wieksza, ludzie stawiali wlasne fora tematyczne, byly mega spolecznosci specjalistow w danej dziedzinie. jak czegos nie bylo po potrafilismy sobie pomoc, za darmo. szkoda mi tych for i szkoda tego internetu
ostatnio przerzucając kanały na tv z nudów trafiłem na program o polkach za granicą - nie pamietam jaka to stacja ale głównie chodzi o to że pokazują kobitki które wyjechały w jakieś zagraniczne rejony i pokazują swoje życie. i o dziwo (jasne) najczesciej są w związku z obcokrajowcem. co ciekawe większośc nie mieszka w luksusach, a to jakas rozlatująca się chałupka, a to mieszkanie na strychu lub z wynajmowanie z 10 innymi
ostatnio czesto wyswietlaja mi sie rolki z USA z wysokimi ludźmi - robią jakieś zloty, spotkania - chłopy ponad 2m i babki też:) ktoś wie czy coś takiego w Polsce istnieje? Ciekawie się by było tak zobaczyć - na żywo robi to mega wrażenie jak w jednym miejscu jest kilka/kilkanaście osób bardzo wysokich. Ilu nas jest tutaj takich ponad 2m? Sam mam 202cm i nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem kogoś wyższego od
Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.
@ZolniezMordoru : to samo jest chyba też w filmach. jak kasy skąpia na scenografie to akcja całego filmu potrafi się dziać w zaledwie kilku lokacjach (i to zamkniętych typu dom/klub/biuro) - najlepiej aby można to bylo ograć w studio, zapanować nad swiatłem i zeby nie tzeba bylo jezdzic z całą ekipą. odkąd to zrozumiałem nie moge ogladac filmów i seriali bo od razu widze że dany film bedzie kiepski i z
@sztygar: @kukurydzapomidor: 12 gniewnych ludzi to arcydzieło - nie można porównywać do tych gniotów co teraz wychodzą. ciężko jest zrobić dobry film skupiając się na jednej zamkniętej lokacji. wiele filmów ma ten sam motyw - jeden bohater, cos mu sie przytrafia i musi sam sie z nim zmierzyć. Z Polskich seriali np. Korona Królów - przecież aż się prosi o akcje jak np w Ogniem i Mieczem, wielkie
@kamil-tika: niestety sama prawda. zyje juz na tym swiecie prawie pol wieku i sporo widzialem i o ile jeszcze w mlodosci wierzylem w te bajki i romantyzm to od dluzszego czasu nie mam zludzen. nie wiem czy gdzies w przyrodzie sa gatunki zwierzat gdzie 2 osobniki wiaza sie na stale a nie ze jak samica znajdzie lepszego partnera to czmycha od starego do niego. prawda jest taka ze jedyna kobieta
Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii ludzkości, wstrzymując oddech pod wodą przez 29 minut i 3 sekundy – co stanowi nowy rekord Guinnessa.
Eksperci od dawna uważali, że tak długi czas trwania jest niemożliwy do osiągnięcia. O ile wytresowany delfin potrafi zazwyczaj wstrzymać oddech na 8–10 minut, a większość ludzi z trudem wytrzymuje minutę lub dwie, Maričić pozostawał pod wodą w całkowitym bezruchu przez blisko pół
@Coopshtyl: moim zdaniem jeszcze mniej, tez mam troche lat, sporo przezylem, sporo widzialem, w róznych kręgach byłem i nie ma zanczenai czy sprzedawczyni w sklepie, pani doktorantka na medycynie czy urzędniczka - standardy w wiekszosci te same. ciezko teraz znalezc porzadna kobiete, dobry material na zone - z facetami znacznie łatwiej - jest o wiele więcej - wiernych, z zasadami, ale co z tego jak nie wpisuja sie oni w
Wytrenowałem własny model ai który rozpoznaje czcionki z dodanego zdjęcia/obrazka. Na razie w bazie jest 140k czcionek, dodaje więcej sukcesywnie. Może komuś się przyda. Dajcie jakiś feedback.
korzystałem z wielu narzędzi tego typu ale jeszcze nigdy nie udało mi się nimi poprawnie znaleźć użytego fontu. lata temu z pierwszego narzędzia na myfonts, potem w tych wbudowanych w apki adobe (illustrator, photoshop). Zazwyczaj te narzędzia podpowiadały coś bliskiego ale różniącego się niuansami i to bez Polskich znaków (w orginale były) i niestety drogie do kupna (mimo iż orginał to font z darmowej biblioteki googla). Tutaj też wrzuciłem kilka i niestety
jakie to złącze w Atari 65XE? (to zaznaczone). Pewnie umożliwia podpięcie do TV ale nie jest to standardowyc cinch. Normalnie podpinałem tym po lewej DIN na chinch ale mam uszkodzone i zastanawiam się czym jeszcze można spiąć Atari 65XE do nowych TV? #atari #retrogaming
System zarządzania odpadami przeszedł dziwaczną transformację, gdzie za regularnymi podwyżkami idzie również coraz większa liczba obowiązków dla mieszkańców.
sa ludzie (serio) którzy jeszcze twierdzą, że na tym oddawaniu (swoich) butelek zarabiają. podejrzewam, że może być to nawet wiekszość, bo nie kumają, ze najpierw to im ta kaucja jest doliczana do rachunku. O traceniu czasu na oddawanie nawet nie wspomne bo wiele ludzi jeździ z tymi butlami raz w tygodniu jak uzbierają większą ilość (najczęściej wtedy trafiają na zapchane maszyny i albo szukają innej i tracą jeszcze więcej czasu albo wracają
@Rekonesans: te butelki w maszynach są w większości zgniatane po oddaniu. chodzi chyba o to by kod był widoczny dla skanera a przy zgniecionej butli ciężko o to :)
@bossssob: dokładnie, kwestia przyzwyczajenia, za rok nie bedzie nikt pamietal ze kiedys nie trzeba bylo placic tych kaucji czy stac w kolejkach do butelkomatow.
W filmie zatytułowanym „ULEP dał mi W KOŚĆ... 3 dni NAPRAWY przez czyjeś ZANIEDBANIE!!! Odc.469” na kanale Korsir, autor mierzy się z problemami technicznymi w dwóch swoich pojazdach: samochodzie Audi (będącym mechanicznym „ulepem”) oraz motocyklu KTM (crossie).
Oto szczegółowe streszczenie najważniejszych wątków filmu:
czy kojarzycie innego influencera, celebrytę, sportowca który w historii mialby tak potężną pozytywną widownie i odbiór jak #latwogang ? Kogoś dla kogo ludzie potrafiliby wyjść i machać w środku nocy przed dom? I to w całej Polsce. chyba tylko Adam Małysz w czasach najlepszego swojego primu mógłby czegoś takiego dokonać. Celebryci, muzycy, gwiazdki - chyba nikt czegoś takiego wczesniej nei dokonal.
@youmimicanski: była taka sytuacja że był np tak witany przez tysiące ludzi w całej Polsce? Mozliwe że coś podobnego by było gdyby reprezentacja Polski wygrała euro/mundial -może ta stara ekipa z dawnych lat?
załóżcie że wasze życie zaczynałoby się jak gra komputerowa od wyboru poziomu trudności (jak to dawniej bywało), jaki byście wybrali? Powiedzmy że poziom 0 to super easy gdzie nie spawnują się żadne nieprzyjemne stworki - a przekładając to na nasze życie - rodzicie się w bardzo bogatej rodzinie, macie wszystkiego pod dostatkiem, w kraju bez wojen w pokojowych czasach, macie w pełni spokojne życie. A poziom 10 to ultra hardcore, gdzie rodzicie
jak tak dalej pojdzie to #korsir za pare odcinków rozpocznie budowe podziemnego zderzacza hadronów na pętli Wieruszów -> Węglewice ;) w celu łatwiejszego i szybszego diagnozowania usterek prądowych w swoich autach. Najpierw będzie tylko trzeba zaplanować windę ale w drugą stronę (podziemną), przenieść rzeczy z garażu do kontenera, z kontenera na strych a ze strychu na pake busa i praktycznie już będzie można ruszać z budową. No chyba że braknie
ostatnio ogladajac #korsir na youtubku zaczalem sie zastanawiac co ja robie ze swoim wlasnym czasem. czy az tak nisko go wyceniam, że poswiecam na ogladanie jak obcy chlop przestawia na swoim podworku szpargaly z jednego kąta w drugi? a moze w tv i na necie juz nie ma co ogladac ze taki kontent sie paradoksalnie dobrze oglada? tv nie ogladam od jakis 10 lat. jak raz na rok wlacze gdzies
@Dejwor: poczatki to glownie wyprawy i poszukawania - nie pamietam dokladnie ale czy on czasem nie zostal wciagniety w uniwersum przez Odyna podczas naprawy dziadka gdzies za granica za szklanke rozgazowanej cieplej kolki?
@DryfWiatrowZachodnich: zgadzam sie, to nie tak ze oni sa tak slabi ze robia tego typu programy, to inteligentni ludzie i umia liczyc. wiedza co sie bedzie lepiej ogladalo i czego chce widz. a jaki widz jest kazdy widzi. jak sobie wlasnie przypomne te 25 lat temu a nwet i 15 jak mozna bylo obejrzec naprawde ciekawe programy to teraz juz tylko na youtube mozna cos podobnego znalezc, przedzierajac sie przez
temat z #budownictwo - jak byście wykonczyli wejscie na taras w domku jednorodzinnym z przesuwanego HSa? sciany są ocieplone styropianem, pod wejściem Hs jest zostawione miejsce ok 20cm grubości - tak jak styro eps. Czym to najlepiej wykończyć? Na tarasie płyty betonowe na podbudowie (piasek cement, pod tłuczeń). Myślałem żeby dać mocnego xps do ściany i pianka. Ale uszczelnienie? Hydroizolacja czy papa? Drugie pytanie - jak taras styka się z
zagrałbym w gry z lat 90 ale z wdrozonym rozumowaniem z najnowszych poteznych modeli ai. dajmy na to takie diablo 1, red alert 2, commandos - w lekko zremasterowanej grafice ale z przeciwnikami uczącymi sie na wlasnych bledach.lub gry gdzie zamiast npc bylyby twory robione na llmach, gdzie w grach fabularnych kazda interakcja bylaby inna, kazdy dialog czy ściezka rozumowania takiego npc inna. Wyobraźcie sobie takągrę rpg gdzie kierujemy naszą postacią i
zamiast npc bylyby twory robione na llmach, gdzie w grach fabularnych kazda interakcja bylaby inna, kazdy dialog czy ściezka rozumowania takiego npc inna.
czemu dziwny trafem jak #felus cos kupuje to po krotkim czasie lub nawet w tym samym momencie #korsir rowniez to nabywa? quad, motorek, pajero, jeep, zalozenie firmy, bus itd itp.