Zagadka komputerowa którą przynajmniej trochę chcę rozwiązać.
Radeon 6800xt z powercolora, wersja 2454mhz. No ale nie do końca, czasem rdzeń potrafi wystrzelić do 3400mhz i powoduje to freez który ustępuje kiedy rdzeń się uspokoi (potrafi kilka sekund trzymać się powyżej 3000mhz), dzieje się to tylko w przeglądarkach. W grach to nie występuje. Karta na chłodzeniu aktywnym, temperatury w normie (40-70). Waty nie skaczą przy freezach, na cpu nic dziwnego nie widzę, PSU
Śmiejecie sie z rosji…ze 3dniiwa operacja trwa 3 lata…ha ha ha…z wami cos nie tak??? To dzięki wsparciu europy Ukraina jeszcze istnieje…powinismy wywyższać europe a nie dyskredytowac rosje….
@K-S-: najważniejsze, żeby anteny wifi były na kablu. Żeby je można było wystawić trochę wyżej. Wkręcane bezpośrednio w komputer tracą większość zasięgu.
@LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie: przecież ma TDP 120W. I dokładnie takie osiąga, więc tu jest limit. W innych aplikacjach pewnie jest znacznie wyższa częstotliwość taktowania.
Witam, zacznę od opisania problemu, dzisiaj przyszla mi nowa karta graficzna, wczesniej uzywalem zintegrowanej grafiki, reszta komputera tez jest praktycznie nowa.
@platyniak18: Instalacja windowsa na nowo po podpięciu kart graficznej :) niektórym się nudzi. Wypnij kartę graficzną i spróbuj uruchomić system. Ewentualnie w biosie zmień, żeby się uruchamiało na integrze. Zobacz co się stanie. Właśnie, jakie masz ustawienia co do kart graficznych w bios? Gdzie kabel do monitora wpięty?
Mam takie chlodzenie dla Ryzen 7 3700x z TDP 65W w obudowie mini ITX i daje rade. Mam mozliwosc taniego zakupu Ryzen 9 3900x z TDP 105W - czy taki male chlodzenie da rade, jak bedzie w szczytowych momentach podjezdzac pod 140W?
@vajroos: w specyfikacji chłodzenia powinno pisać maksymalne TDP jakie obsłuży. Jednak różnica jest spora 65 a105. Możesz po prostu spróbować i zobaczysz jakie będą temperatury. Procesor też możesz w biosie ograniczyć. Obstawiam że będzie dochodziło do 95°
Huop potrzebuje komputera z mocną kartą graficzną - RTX 4090 lub 3090 ze względu na wysoki VRAM. 5090 raczej odpada przez brak kompatybilności. Gdzie kupić komputer, żeby nie zrobili mnie w zbója? Najlepiej złożony albo z usługą złożenia. I celować w nowe komponenty, czy pogodzić się z używanymi, zwłaszcza w temacie karty graficznej?
Budżet właściwie nieograniczony, ale wiadomo - nie chcę przepłacać. Dla ciekawskich: zastosowania to hobbystyczna zabawa z LLM, VR, 3D
Krótka piłka: Pixel 8 pro czy Pixel 9? Nie zależy mi na zdjęciach a w miarę długim działaniu na baterii i ogólnej płynności. Też od odblokowywanie twarzą jest spoko, ale to działało dobrze już w p7 więc tu będzie tylko lepiej. #android #pixel #googlepixel
Xiaomi 14 vs Pixel 9. Możecie proponować oneplusy i inne ale nie znam się całkowicie na tych modelach. Zależy mi na bezproblemowym działaniu, poprostu chce płynny telefon. Aparaty są nieistotne, używam rzadko raczej. Który będzie lepszym wyborem na 2-3 lata? Używam obecnie Xiaomi dalej, ale słyszałem że duży problem z reklamami są teraz i urudniono instalacje stocka. No i fajnie działa pseudo face id ale wsm nie jest to chyba gamechange #
@Hole_to_another_universe: Mam pixela 9 i działa bardzo przyjemnie. Pixele są znane z długiego wsparcia i dobrego działania nawet po latach. Ale porównania do Xiaomi nie mam. Jak masz jakieś konkretne pytania to dawaj.
Składam nowy komputer i mam problem z uruchomieniem. Sprzęt startuje elektrycznie — kręcą się wentylatory, działa pompka AIO, podświetlenie też działa — ale nie ma obrazu, a płyta główna zatrzymuje się na kodzie diagnostycznym 00.
#komputery siemka chciałbym sobie kupić dmuchawę do elektroniki - żadne komercyjne użytkowanie, prosty użytek domowy, żeby raz na miesiąc przedmuchać własnego PC, widzę, że dobre opinie są o tych od MOZOS, użytkuje ktoś? Interesuje mnie model MOZOS XB1-MAX. Sprężone powietrze jest męczące w użytkowaniu. Podzieli się ktoś wrażeniami z takich wynalazków?
Widziałem, że mocno potaniały monitory OLED. Da się kupić jakiś w miarę dobry monitor OLED za około 1500 zł? np. taki legion #monitory #gry #pcmasterrace
@majk3l: kiedyś mieliście stronę na olx. Teraz jej nie widzę. Można gdzieś zobaczyć wasze zestawy, czy wszystko dopiero na zamówienie? majk3lskladapcty
#komputery cześć, jaka klawiatura oraz myszka dla gracza tak do 200 zł. Klawiatura powinna mieć możliwie niskie przyciski. Myszka mogła by być bezprzewodowa
@DrJudym: myszkę pewnie nawet wezmę. Klawiatura wcale nie musi być mechaniczna. To dla młodego i u kolegi gdzieś grał na takiej i mówił że źle mu się korzystało Jedyny warunek to chyba tylko żeby podświetlana była. i możliwie niskie przyciski.
Radeon 6800xt z powercolora, wersja 2454mhz. No ale nie do końca, czasem rdzeń potrafi wystrzelić do 3400mhz i powoduje to freez który ustępuje kiedy rdzeń się uspokoi (potrafi kilka sekund trzymać się powyżej 3000mhz), dzieje się to tylko w przeglądarkach. W grach to nie występuje.
Karta na chłodzeniu aktywnym, temperatury w normie (40-70).
Waty nie skaczą przy freezach, na cpu nic dziwnego nie widzę, PSU