Ci agenci są coraz bardziej beszczelni. Myślałem, że już skończyli wsadzanie ulotek do skrzynek - nie wiem kto im powiedział w ogóle, że to coś działa.

Komiczne są te karteczki :) Nie noszę garnituru ani nie jeżdżę suvem - tak jakby to był wyznacznik czegokolwiek.

Akurat chcę zmienić mieszkanie i mam niskie szanse, przez takich tzveli.

#kompromitacjacwela #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperuch #deweloperka #
wcaleniepchamsiewmultikonto - Ci agenci są coraz bardziej beszczelni. Myślałem, że ju...

źródło: image_picker_B2A2BF82-2765-4C2E-AB9D-E88F3BE8BBCF-81240-00000881CE674986

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byla wajcha ustawiona na szkalowanko #rower , #psiarze #deweloperuch teraz czas ma #lekarz

Pamietajcie tylko, ze przy wyciąganiu milionowych dochodów (IMO słusznie) dotykacie tylko promila cwaniaków. Latwo sie linczuje, ale jednak lekarz na dorobku to inna para kaloszy.
Znaczna wiekszosc do 30 roku zycia kokosow nie zarabia. Oczywiście, to bardzo dobrze zarabiająca grupa, ale te milion rocznie to sladowa liczba tej grupy.
Dopóki ktos
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Famine: No i tak powinien wyglądać vibe coding - jest pomysł, jest zbieranie sensownych treści (danych), obrobienie ich (pewnie też przy użyciu AI, bo szybciej) i finalnie stworzenie jakiejś platformy do przeglądania tego jako finalizacja całego projektu, a nie główny komponent.

@ShadowDancer @PasswordExpired @AnonymousDev @qba82222
tu macie rozgraniczenie między slopem, którego przez weekend tak zażarcie broniliście, a sensownego projektu, gdzie wygenerowanie kodu będzie tylko jednym z
  • Odpowiedz
TL;DR: Zastanawiam się skąd biorą się absurdalne różnice między cenami ofertowymi i transakcyjnymi na rynku pierwotnym. Próbuję przygotować się do negocjacji w sprawie zakupu.

Przymierzam się do zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego. Upatrzyłem sobie jedno mieszkanie i niezobowiązująco zarezerwowałem je ustnie na tydzień. Deweloper daje taką opcję, by dać czas do namysłu i podjęcia decyzji. W mieszkaniu podoba mi się wszystko poza ceną, toteż próbuję rozgryźć rynek i przygotować się do ewentualnych negocjacji.

Problem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PRWL: Nie masz, bo w różnej fazie sprzedaży są różne ceny transakcyjne. Równie dobrze dane mieszkanie może być sprzedane na etapie dziury w ziemi czyli pewnie jakieś 2 lata przed finalnym przeniesieniem aktu własności, a data aktu na deweloperuchu będzie w tej samej okolicy co osoby które kupiły mieszkania w końcowej etapie prac.

Różny etap prac to w teorii też inna negocjacja ceny, w zależności od dewelopera.
  • Odpowiedz
Jak to możliwe, że budowanie takich placów zabaw jest w ogóle legalne? (jest?)

Minimalna powierzchnia placu zabaw dla dzieci wynosi co najmniej:
1) 1 m2 na każde mieszkanie - w przypadku gdy w budynku lub zespole budynków znajduje się od 21 do 50 mieszkań;

2) 50 m2 - w przypadku gdy w budynku lub zespole budynków znajduje się od 51 do 100 mieszkań;
Czoso - Jak to możliwe, że budowanie takich placów zabaw jest w ogóle legalne? (jest?...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arivederczi: a ja lepiej powiem: to jaki musi byc rozkład pensji w waw, skoro tu "wszyscy" zarabiaja min 10k netto, a do tego co drugi jest managerem, kierownikiem, kozakiem lub fakirem co za mniej niz 15k netto z łóżka nie wstaje?

Bo taka jest wykopwa prawda ekranu, a prawda prawda jest taka, ze owszem - jest grupa ludzie dobrze i bardzo dobrze zarabiających i w 2 mln miescie bedzie ich
  • Odpowiedz
@Arivederczi: Też pewnie jest jakiś podział na truchło które mało ktoś chce (e.g. wielka płyta) a nowe w dobrych lokalizacjach. Wiem za to, bo sam szukam, że na domach jest potężna odklejka gdzie ludzie za stare padło do grubej generalki liczą sobie tyle ile za nowy dom.

Gościu chyba przez sentyment nie rozumie że jedyne co tam jest cenne to działka a dom najchętniej to bym wyburzył i postawił nowy.
  • Odpowiedz
@Arivederczi: Co bardziej dziwi jest to że nie jest to żaden wysoki standard z dębami i marmurem tylko często taniocha ale chyba faktycznie sentyment zaburza świadomość. Jeszcze dochodzi bonus w postaci klasy energetycznej i tego że wiele z nich może być w ogóle niesprzedawalna bez gigantycznego remontu jak wejdą te przepisy UE.

Choć jak mówisz dużo częściej lepiej byłoby wyburzyć i postawić od 0 niż się babrać w remonty bo
  • Odpowiedz
Cześć! Kupował ktoś może ostatnio, bądź przymierzał się do zakupu mieszkania od Atalu? (Atala) Przymierzam się do zakupu mieszkania trzypokojowego od nich i zastanawiam się na ile idące negocjacje ceny wchodzą w grę, czy ktoś próbował zbijać cenę/dogadywać jakieś miejsca postojowe czy coś w cenie, jeśli tak to mógłby się podzielić jak mu się udało coś ugrać, będę wdzięczny za każde info ;)
#nieruchomosci #deweloperka #deweloperuch
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na Wykopie wisi już znalezisko z artykułem Infor.pl o tym badaniu, ale jego autor całkowicie pominął jeden kluczowy szczegół. Chodzi o chamską manipulację wizualną na głównym wykresie.

https://wykop.pl/link/7944905/polacy-nie-chca-katastru-tylko-20-jest-za

Trzy pierwsze odpowiedzi uzyskały dokładnie ten sam wynik (30%), jednak słupek przy opcji "dopłaty lub ulgi podatkowe" (które de facto pompują ceny mieszkań) został w magiczny sposób wydłużony, by sprawiać wrażenie zdecydowanego lidera rankingu.

Ja
Famine - Na Wykopie wisi już znalezisko z artykułem Infor.pl o tym badaniu, ale jego ...

źródło: temp_file4151065902727133963

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielka szkoda, że UOKiK przez lata ignorował manipulacje na wykresach, sztuczne nakręcanie FOMO i niejasne zasady rezerwacji. Niestety, urząd zdecydował się na interwencję dopiero w momencie, gdy zagrożone zostały interesy pośredników. Trudno nie odnieść wrażenia, że dobro konsumenta zeszło tu na dalszy plan.

#nieruchomosci #polska #gospodarka #mieszkaniedeweloperskie #deweloperuch
Famine - Wielka szkoda, że UOKiK przez lata ignorował manipulacje na wykresach, sztuc...

źródło: temp_file7906159164413361463

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Famine:

Hasło "to jest panstow teoretyczne" jest wciąż obowiązujące. Dlaczego? Zapytaj wyborów dlaczego nie potrafia wymusić zmian za pomoca SWOICH posłów. Zasugeruje im ze WLASNY POSRL, Z JEGO WLASMYM OSOBISTYM GLOSEM go oszukuje i zwodzi - to sie zagotuje i obróci na piecie ;)

I tak oto panstwo teoretyczne trwa.
  • Odpowiedz
@Janexpol: Pokaz tych co maja w dupie kolejki w nfz, albo sprawy wojskowe - jest pełny konsensu ze sprawy nie wyglądają tak jak powinny - co sie zmiania?
  • Odpowiedz