Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

344

Dacia Bigster z polskim cennikiem. To nowy problem chińskich marek

Dacia Bigster z polskim cennikiem. To nowy problem chińskich marek

Ten samochód namiesza w segmencie kompaktowych SUV-ów. Podstawowa wersja ma 140 KM, manual 6b, klimatyzację, elektrykę szyb i lusterek, kamerę cofania, cyfrowe wskaźniki i ekran multimedialny (10,1 cala). Cena? 99 900 zł.

NaMasce
NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 09.01.2025, 14:47:51
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    dacia
  • #
    ciekawostki
  • 389
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Kultura komentowania i manipulowania glosami NaMasce
mostrighteous
z imgur.com
  • 20
Rozumiem że ktoś nie musi chcieć przepłacać za swoje bezpieczeństwo ale naraża tez innych na drodze
nusch
z francuskie.pl
  • -27

Komentarze (389)

najlepsze

hellfirehe
hellfirehe
09.01.2025, 14:57:47 via Wykop
  • 417
I bardzo dobrze, nawet jak to ma ciągnąć nieco w dół wielkość ekranów dotykowych i tym podobnych parametrów, to dziękuję Chińczykom za to że wjechali na rynek europejski i dzięki temu rynek europejski trochę się musi zastanowić czy aby na pewno 200 tys. zł, za wcale nie rewelacyjne auta, to jest prawidłowa cena.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HlHl
HlHl
09.01.2025, 15:47:20 via Wykop
  • 135
@hellfirehe: Sam mam MG, ale obserwuje rynek jak nagle cudownie ceny (szczególnie bezposredniej konkurencji) zjechaly w dół taki Tuscon czy Kia Sportage nagle po 20-30k w dół,
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
09.01.2025, 17:43:39 via Wykop
  • 165
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
proweniencja
proweniencja
09.01.2025, 18:18:52 via Wykop
  • 396
99 900 za Dacie, 700K za kawalerkę, 10 za kostkę masła. Piękne czasy.
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

memmory47
memmory47
09.01.2025, 20:05:10 via Android
  • 159
@proweniencja jeszcze kilka lat i wreszcie będziemy mogli zrobić denominację
  • Odpowiedz
PL47
PL47
10.01.2025, 12:15:30 via Wykop
  • 54
@Brzydka_Prawda: co Ty za 150 wybudujesz? Serio pytam bo to jest niezły bajt
  • Odpowiedz
Afrobiker
Afrobiker
09.01.2025, 16:09:40 via Android
  • 193
Tylko Dacia stoi na barykadach Europy walcząc z chińczykami a reszta co? Sprzedała się za juany.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZostaneMistrzem
ZostaneMistrzem
09.01.2025, 21:24:55 via Wykop
  • 177
i a reszta co? Sprzedała się za juany.


@Afrobiker: Reszta ma zmowę cenową od dawna i liczy na unijny protekcjonizm
  • Odpowiedz
R.....o
R.....o
konto usunięte 09.01.2025, 21:57:35 via Wykop
  • 36
@Afrobiker: ano to że koleś pomstuje na mg że chińskie, a takie Volvo też jest chińskie. Ja się noszę z zamiarem kupna auta długo. I długo się nasłuchałem jak to producenci robią W JAJO delikatnie mówiąc. Kto robi słynne silniki z mokrymi paskami które masowo padają. Chińczycy? Europejska motoryzacja zdziera z konsumenta. Śmieje mu się w twarz. Sobie panowie wymyślili że taki na przykład VW t cros nie wiem wielkości
  • Odpowiedz
Lilac
Lilac
10.01.2025, 10:31:20 via Android
  • 87
Dobrze że Chińczycy wchodzą na europejski rynek może ceny spadną bo jeszcze niedawno europejskie marki tak pewnie się czuli że planowali wprowadzić płatne subskrypcję w autach np podgrzewaną kierownicę itp.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Darko69
Darko69
11.01.2025, 06:03:52 via Wykop
  • 0
@Lilac: Cena i tak za wysoka o 50 tysi
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
10.01.2025, 14:19:14 via Wykop
  • 51
Już widziałem youtuberzy motoryzacyjni chwalący chińskie auta zjeżdżają dacie po całości.
Pieniądze wydane na promocję przez chińczyków widać mocno w polskich mediach.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

n4m3l355
n4m3l355
10.01.2025, 14:44:09 via Wykop
  • 16
@masz_fajne_donice: Byłem tydzień temu oglądać różne auta w salonach, akurat w Bielsku Dacia jest przy MG. Za te pieniądze nie kupiłbym ani jednego ani drugiego. Ceny rzędu 120-140 tys. złotych za te auta to przegięcie. Tak jak piszesz wychwalane MG zrobiło na mnie wrażenie dacii obitej skórą, takie guano zawinięte w papierek i udaje że cukierek. Natomiast duster (i najpewniej również bigster) kojarzył mi się z grande punto 12 lat
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
10.01.2025, 15:07:28 via Wykop
  • 19
@n4m3l355: Faktycznie Dacia w środku to jak auto sprzed 10 lat ale dokładnie dla osób które szukają prostej wytrzymałej i taniej konstrukcji to auto powstało.
  • Odpowiedz
MrSmoker
MrSmoker
09.01.2025, 21:36:25 via Wykop
  • 50
Tylko niech zrobią 4x4 plus automat to biere ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ch1nczyk
ch1nczyk
10.01.2025, 12:12:53 via Wykop
  • 8
@bramborak: Nie ma takiej wersji. 4x4 jest tylko w benzynie bez gazu i z manualem.
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
10.01.2025, 14:25:36 via Wykop
  • 52
@MrSmoker: Nikt w Europie ci takiej wersji nie zaoferuje bo jest sortowanie i z jakichś debilnych pobudek automat i 4x4 to tylko w najwyższej kategorii aut premium. Dla robaka tylko manual/napęd na przód.

Dlatego wjeżdżają Chińczycy i automat dają bez marudzenia (bo są przyzwyczajeni do robienia na amerykański eksport - tam manuał to dziwoląg), pozostaje jeszcze czekać na więcej opcji chińskich z 4x4
  • Odpowiedz
SpasticInk
SpasticInk
10.01.2025, 14:41:07 via Wykop
  • 39
Ja p------e, jeszcze kilka lat temu, ok 2017/2018 można było kupić za ok 100k VW Passata w kombiku, ze "średnim wyposażeniem", a teraz jakąś Dacię :/ WTF?!
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzikWesolek
DzikWesolek
10.01.2025, 16:14:54 via Wykop
  • 51
@midpoint: Inflacja? Ja pamiętam że ceny samochodów w------o pod pretekstem przerwania łańcuchów dostaw w pandemii. Po roku wszytko wróciło do normy, a ceny już zostały.
  • Odpowiedz
SpasticInk
SpasticInk
10.01.2025, 16:35:31 via Wykop
  • 6
@abpl: nie wiem co twoja żona konfigurowała, ja zamawiałem w 2017 roku, w VW Rybnik Passata w manualu 1.5 TSI, kombi, wyposażenie bodajże Trendline, czyli nie golas, ale bez specjalnych wodotrysków, na fakturze mam chyba za sam pojazd 94 000 + dokupiłem pakiet gwarancyjny i przeglądów za chyba 2500 + ubezpieczenie, jakieś pierdoły i wyszło mi ok 100 000. W 2022 kupiłem znowu Passka Kombi w wersji Elegance, też 1.5
  • Odpowiedz
g.....e
konto usunięte 10.01.2025, 12:49:29 via Wykop
  • 28
czekam na dacie smallster
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

znikam5
znikam5
10.01.2025, 14:14:41 via Wykop
  • 5
@grafixautozine: Dacia Sandero Stepway. Kompakt kreowany na crossovera.
  • Odpowiedz
amperrowwer
amperrowwer
10.01.2025, 17:20:16 via Wykop
  • 1
smallster


@grafixautozine: Minister
  • Odpowiedz
m.....4
m.....4
konto usunięte 10.01.2025, 14:28:50 via Wykop
  • 17
"... wersję LPG. Opiera się ona na doładowanym silniku benzynowym o pojemności 1,2 litra, który generuje 140 koni mechanicznych i 230 niutonometrów. Wariant ECO-G pozwala osiągać setkę w 10 sekund. Zużywa 7 litrów gazu lub 5,5 litra benzyny."

No i brawo. Duże brawo. Można nie iść w skomplikowane i awaryjne diesle. Można nie iść w kretyńskie elektryki (nie wszystkie są kretyńskie). Szkoda, że też poszli trochę w wielkie dotykowe ekrany dotykowe, których
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Izanagi013
Izanagi013
10.01.2025, 16:59:36 via Wykop
  • 6
@marekmarecki44: podstawa jest na przyciskach, ekran to tylko tak naprawdę jest by wyświetlić sobie mapę z telefonu. Do sterowania muzyką masz pilot z przyciskami przy kierownicy pod dynksem do wycieraczek
  • Odpowiedz
WuBe
WuBe
WuBe
10.01.2025, 21:01:18 via Wykop
  • 5
mapę z telefonu? A w takiej Dacii nie ma wbudowanej nawigacji?


@Gej: uznali, słusznie, że już tak mało osób z tego korzysta, że lepiej dać android auto i obniżyć cenę.
  • Odpowiedz
boobass
boobass
10.01.2025, 14:22:09 via Wykop
  • 17
Zrobili by 4x4 benzynę 2.0 lub turob diesla i byłby hit sprzedażowy, a tak jedynie 1,2 hajbrit...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

johny-bravooo
johny-bravooo
10.01.2025, 14:46:09 via Wykop
  • 12
@boobass: Cena skoczyłaby do 150k i by było po hicie.
  • Odpowiedz
ja_jeti
ja_jeti
ja_jeti
10.01.2025, 14:51:11 via Wykop
  • 28
@boobass: mi by się marzyła 2.0 benzyna+LPG. Żeby w UE naprawdę chodziło o ekologię to by forsowali LPG.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak
4053
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
Skandaliczny materiał TVN o nieruchomościach. Podstawiona pracownica dewelopera
3775
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
Na kole zapasowym nie ma śladów. Linia obrony Sebastiana M. upadnie?
2551
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
Włączasz telewizor i reklama. Użytkownicy Hisense wściekli na nową funkcję
2504
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
Skandal w Słupcy: Wyrysowali działkę pod hotelarza, by ominąć przetarg?
2378
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #carboners
  • #mechanikasamochodowa
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #wykop
  • #samochodyelektryczne
  • #polskiedrogi
  • #heheszki
  • #bmw
  • #prawojazdy
  • #auta
  • #kiciochpyta
  • #prawo
  • #kierowcy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking