Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Tommik
Tommik

Tommik

Dołączył 14 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4723
  • Znaleziska 4525
  • Mikroblog 198
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 11

225

Wpływ kofeiny na elektroencefalogram podczas snu

Wpływ kofeiny na elektroencefalogram podczas snu

Subiektywne poczucie dobrego snu nie zawsze pokrywa się z tym, co widzimy w zapisie neurofizjolog. Kofeina może skracać sen lub utrudniać zasypianie, jednak nawet przy pozornie prawidłowej długości snu może zmniejszać aktywność wolnofalową i przesuwać obraz EEG w stronę bardziej "czuwającego" mózgu.

Lifelike
z
umw.edu.pl
dodany: przedwczoraj, 19:51:47
  • 115
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    neurobiologia
  • #
    mozg
  • #
    sen
  • #
    kawa
Tommik
Tommik
Tommik 19 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 8
@dziki-wienczyslaw: tylko że to nie musi mieć przełożenia na ssaki a tym bardziej na ludzi.

534

Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów odroczone.

Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów odroczone.

Pani doktor trafiła do szpitala.

sameowoce
z
radio.rzeszow.pl
dodany: wczoraj, 10:06:09
  • 142
  • #
    zdrowie
  • #
    prokuratura
  • #
    rzeszow
Tommik
Tommik
Tommik 19 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 1
@SHOGOKI: świnia by zachorowała i kłopot.

512

Zwolniono 8000 osób w meta, a wczoraj awaria faceooka

Zwolniono 8000 osób w meta, a wczoraj awaria faceooka

Zuckerberg wyraźnie powiedział inwestorom, że ostatnie zwolnienia Meta były spowodowane pilną potrzebą zrównoważenia ogromnych wydatków na sprzęt i badania nad sztuczną inteligencją, a nie bezpośrednim zastąpieniem ludzkich miejsc pracy przez zautomatyzowane algorytmy.

DriveSpace
z
timesofindia.indiatimes.com
dodany: wczoraj, 08:57:13
  • 97
  • #
    facebook
  • #
    it
  • #
    praca
  • #
    usa
Tommik
Tommik
Tommik 19 godz. i 29 min temu via Wykop
  • 1
@fiksbo: to zrób to samo z tą ich nową stroną
Tommik
Tommik
Tommik 19 godz. i 28 min temu via Wykop
  • 0
@Widur: przeniosą się na instagream

706

Młodzi Polacy wolą studia i biurko w korpo niż pracę fizyczną za większą kase

Młodzi Polacy wolą studia i biurko w korpo niż pracę fizyczną za większą kase

Nie ma mody na naukę "brudnych" zawodów, ale to właśnie tam są pieniądze.

konto usunięte
z
nowiny.pl
dodany: 11.01.2023, 10:37:27
  • 594
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pracaspawaczamnieprzeistacza
  • #
    budownictwo
Tommik
Tommik
Tommik wczoraj, 13:06:44 via Wykop
  • 0
@Arteqq: a co to za praca panie?
Tommik
Tommik
Tommik wczoraj, 13:17:35 via Wykop
  • 0
@unguided1989: siedzę 40 lat na krześle i nic się złego nie dzieje. tylko trzeba umieć siedzieć prawidłowo, wg bhp
Tommik
Tommik
Tommik wczoraj, 13:23:30 via Wykop
  • 0
@unguided1989: pracowałeś w obydwu tych pracach i masz porównanie?
Tommik
Tommik
Tommik wczoraj, 13:37:40 via Wykop
  • 0
@D1_MIRAS: pracuję na frezarce firma 60 osób i jedyną osobą praktycznie nade mną jest technolog, ale on jest moim dawnym kolegą z frezarki obok , więc praktycznie nie ma tu ludzi "z biura". Nie licząc sekretarki i dyrektorki xD. Kierownik to dawny mistrz działu frezarek który sam nieraz stał przy maszynie przy "trudnych przypadkach".

886

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Grafik 3D przekonywał KAS, że jego modele to sztuka, a komputer to po prostu "współczesne dłuto". Wszystko po to, by płacić 5,5% podatku zamiast 14%. Skarbówka była jednak innego zdania. Czy czeka nas fala "nowych artystów" uciekających przed podatkami i ZUS-em?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 06:19:11
  • 150
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
Tommik
Tommik
Tommik 09.06.2026, 07:42:51 via Wykop
  • -25
@odomdaphne5113: a plik .word?

1001

Poseł zaapelował o to, aby zaprzestać masowego sprowadzania imigrantów

Pokaż treści 18+

Poseł Witold Tumanowicz podczas posiedzenia Sejmu zabrał głos na mównicy, gdzie przywołał postać Wiktorii Herun z lubelskiego ratusza i jej przechwałki o sprowadzaniu "studentów" z Afryki wraz z całymi rodzinami. Całą wypowiedź skwitował apelem o zaprzestanie sprowadzania Afrykańczyków do kraju.

Makavlani
z
x.com
dodany: 27.05.2026, 09:09:28
  • 186
  • #
    polityka
Tommik
Tommik
Tommik 28.05.2026, 22:35:22 via Wykop
  • 1
@manichejskakloda: Skoro jesteś z Lublina to czy faktycznie sprowadzają rodziny? studenci a więc chodzi o rodziców?? ta Ukrainka nie mówiła czasem o studentach z Ukrainy którzy sprowadzają rodziny? materiał zmanipulowany pod nacjonalistyczne nastroje?
Tommik
Tommik
Tommik 28.05.2026, 22:37:24 via Wykop
  • 0
@CipakKrulRzycia: przecież biała Europa , a Polska to już na pewno, wymrze śmiercią naturalną. Dla Polski data jest 2600r. a jestem pewien że dużo wcześniej to nastąpi. myślisz że kto wtedy zasiedli ponownie nasz kraj?
Tommik
Tommik
Tommik 30.05.2026, 15:20:21 via Wykop
  • 0
@GeraltRedhammer: to chyba słabo znasz polskie frazeologizmy

513

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Tomek Kopyra brutalnie o dzisiejszym konsumpcjonizmie.

SoLUffka
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:12:08
  • 191
  • #
    tomekkopyrazblogublogkopyracom
  • #
    kopyra
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    pieniadze
Tommik
Tommik
Tommik 28.05.2026, 22:47:49 via Wykop
  • 0
No to mi ulżyło bo ja jestem oszczędny. Pracuję jako frezer cnc i zarabiam 5000 na rękę w Poznaniu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

859

Dr Szewko wyjaśnia dlaczego słowo "murzyn" jest neutralne w języku polskim

Pokaż treści 18+

"Czyim on jest no murzyn on jest" ( ʖ )

51431e5c08c95238
z
streamable.com
dodany: 28.05.2026, 14:52:10
  • 112
  • #
    szewko
  • #
    jezykpolski
  • #
    heheszki
  • #
    ciekawostki
Tommik
Tommik
Tommik 28.05.2026, 22:00:48 via Wykop
  • -3
@kjungst: m----n to także synonim słowa niewolnik, więc nie można mówić że zawsze to słowo jest neutralne

1700

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Iryny Zaruckiej w pociągu uznany za niezdolnego

Pokaż treści 18+

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Iryny Zaruckiej w pociągu uznany za niezdolnego

...do stawienia się przed sądem. Bezdomny mężczyzna oskarżony o bestialskie zamordowanie Iryny Zarutskiej , 23-letniej Ukrainki, w pociągu kolei miejskiej w Charlotte, został uznany za niezdolnego do kontynuowania postępowania w sprawie zarzutów morderstwa. Według wniosku złożonego...

robert-kuzba
z
nypost.com
dodany: 09.04.2026, 18:42:35
  • 159
  • #
    irynazarutska
  • #
    usa
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    prawo
Tommik
Tommik
Tommik 10.04.2026, 16:02:17 via Wykop
  • 0
@ocynkowanyodpornynahejt: wypuszczali go bo ma schizofrenie. inni kryminaliści siędzą latami w pierdlu
Tommik
Tommik
Tommik 10.04.2026, 16:24:51 via Wykop
  • 2
Tommik

źródło: sciz

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

449

Błaszczak: Legalna migracja jest koniecznością dla Polski

Pokaż treści 18+

Błaszczak: Legalna migracja jest koniecznością dla Polski

W rozmowie dla Radia WNET https://youtu.be/vVlQJ1OEhAc?si=Ajij9x9obFbdPwVO (od 21:30) Błaszczak twierdzi, że legalna migracja jest koniecznością, by polska gospodarka się rozwijała, a to nielegalna jest problemem. Niczego się nie nauczyli. W podobnym tonie wypowiadał się ostatnio Czarnek.

Makavlani
z
dorzeczy.pl
dodany: 21.08.2025, 08:51:15
  • 164
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    pis
  • #
    bekazpisu
Tommik
Tommik
Tommik 21.08.2025, 22:18:58 via Wykop
  • 0
@Bambosz321: żaden m----n z iq 70 nie będzie w stanie legalnie dostać wizy do polski po drugo nie będzie go stać na podróż

298

Czekolada w sklepach droższa o ponad 40%

Pokaż treści 18+

Czekolada w sklepach droższa o ponad 40%

Na gwałtowny wzrost cen wielu słodkości z czekolady ma wpływ wyższa cena kakao, która utrzymuje się od miesięcy. O tym, że ten surowiec znacznie podrożał było wiadomo już w 2024 roku. Mimo upływu czasu, jego cena wiele się nie zmieniła. A czekolada skoczyła w górę!

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 20.08.2025, 12:44:52
  • 115
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
Tommik
Tommik
Tommik 20.08.2025, 21:37:03 via Wykop
  • 0
Kakao podrożało z powodu upałów które zniszczyły część upraw
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

394

Pijany policjant z narkotykami na hulajnodze.

Pokaż treści 18+

Pijany policjant z narkotykami na hulajnodze.

Policjanci zatrzymali na terenie Gniezna funkcjonariusza swojej formacji. Poruszał się on hulajnogą, będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. Zatrzymany policjant od 1,5 roku jest zawieszony w służbie.

blastocysta
z
o2.pl
dodany: 16.07.2025, 07:45:54
  • 33
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    gniezno
  • #
    narkotykizawszespoko
  • #
    heheszki
  • #
    alkoholizm
Tommik
Tommik
Tommik 18.07.2025, 21:44:31 via Wykop
  • 0
Na hulajnodze odpychanej?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

747

Milka mniejsza, cena większa. Konsumenci czują się oszukani. Foodwatch mówi o "r

Milka mniejsza, cena większa. Konsumenci czują się oszukani. Foodwatch mówi o "r

Organizacja Foodwatch przyznała w Niemczech niechlubną nagrodę Goldener Windbeutel firmie Mondelez producentowi czek

dlahandlu
z
dlahandlu.pl
dodany: 16.07.2025, 12:23:55
  • 234
  • #
    shrinkflacja
  • #
    milka
  • #
    czekolada
  • #
    slodycze
Tommik
Tommik
Tommik 18.07.2025, 21:35:47 via Wykop
  • 0
@Xinesis: nie kłam było po 6zł jest po 12zł. po drugo czekolada wedel 64% kosztuje 12zł a wawel 64% 6.40zł. prawie 2 razy droższa jak to możliwe?

495

Nie możesz dotykac murzynki a do tego kobiety! Szarpanina z Policjantami.

Pokaż treści 18+

Kobiety złapane na kradzieży dzielnie walczą o prawa mniejszości i kobiet!

ZolniezMordoru
z
youtube.com
dodany: 09.07.2025, 12:10:25
  • 71
  • #
    policja
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    murzynkiboners
  • #
    pieknokobiet
  • #
    usa
Tommik
Tommik
Tommik 10.07.2025, 21:44:22 via Wykop
  • 0
Masz internet od wczoraj?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2957

40C na hali produkcyjnej w Fiskars, klimatyzacja tylko dla biur?

40C na hali produkcyjnej w Fiskars, klimatyzacja tylko dla biur?

Jeden z pracowników firmy Fiskars twierdzi, że warunki pracy na hali produkcyjnej są skrajnie trudne temperatura ma przekraczać 40 stopni. W tym samym czasie kierownictwo przebywa w klimatyzowanych pomieszczeniach biurowych. Zgłoszenie to budzi pytania o bezpieczeństwo i równe traktowanie pracowni

trenboloneacetate
z
wykop.pl
dodany: 02.07.2025, 19:02:10
  • 677
  • #
    fiskars
  • #
    kolchoz
  • #
    praca
  • #
    januszebiznesu
Tommik
Tommik
Tommik 05.07.2025, 18:03:03 via Wykop
  • 0
@groundcontrol: w przepisów minimalna temp. pracy na hali to 14 stopni
Tommik
Tommik
Tommik 05.07.2025, 18:05:25 via Wykop
  • 0
@Marcinnnnp: ja też pracowałem u Janusza w każdą porę roku start o 6 a firma pracowała 8h dziennie xd
Tommik
Tommik
Tommik 05.07.2025, 18:09:17 via Wykop
  • 0
@cielak44: 30 stopni na hali? na lajcie wszyscy robią. łąćznie z emerytami. u mnie w pracy

443

Dziennikarze TVN Turbo oskarżeni o gwałt w mieszkaniu w Katowicach

Pokaż treści 18+

Dziennikarze TVN Turbo oskarżeni o gwałt w mieszkaniu w Katowicach

- Oskarżeni, wykorzystując upojenie alkoholem dwóch kobiet, doprowadzili je do obcowania płciowego.

razorn3
z
katowice.wyborcza.pl
dodany: 04.07.2025, 09:38:34
  • 279
  • #
    tvn
  • #
    tvnturbo
  • #
    telewizja
  • #
    motoryzacja
  • #
    przestepczosc
Tommik
Tommik
Tommik 05.07.2025, 17:04:20 via Wykop
  • 0
@cabis: pokaż. ale jego wypowiedź a nie dziennikarza jakiegoś innego
Tommik
Tommik
Tommik 05.07.2025, 17:07:01 via Wykop
  • 2
@DzonySiara: po co oni tam jechali?

226

Na bezrobociu czeka się już ponad rok. O pracę coraz trudniej

Na bezrobociu czeka się już ponad rok. O pracę coraz trudniej

W ubiegłym miesiącu do urzędów pracy łącznie trafiło 65 tysięcy ofert pracy. Tak podają dane. Z pozoru dużo, ale to aż 5

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 30.06.2025, 12:41:04
  • 105
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    informacje
  • #
    polityka
  • #
    wiadomosci
Tommik
Tommik
Tommik 01.07.2025, 21:53:53 via Wykop
  • -1
@Icon_of_sin: mi załatwił i pracuję w tej firmie 8 lat
Tommik
Tommik
Tommik 01.07.2025, 22:05:58 via Wykop
  • 0
@filippo-maldini: nie ma takich kursów bo to niemożliwe. pracuję na frezarce cnc nauka nowego pracownika do poziomu w miarę samodzielnego zajmuje ok. 2 lata

1804

Polska wprowadza kontrole na granicach.

Polska wprowadza kontrole na granicach.

Od 7 lipca Polska przywraca kontrole na granicach z Niemcami i z Litwą. Ma to związek z pojawiającymi się od kilku dni sygnałami o migrantach przewożonych z Niemiec do Polski. Rząd zamierza wysłać na granice dodatkowych strażników granicznych, policjantów i żołnierzy.

awres
z
rmf24.pl
dodany: 01.07.2025, 10:29:28
  • 382
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    imigranci
  • #
    informacje
  • #
    granica
  • #
    polityka
Tommik
Tommik
Tommik 01.07.2025, 21:44:45 via Wykop
  • 4
@Pas-ze-mna-owce: to dot. tylko studiów w języku polskim

1266

Nie żyje zaatakowana przez Wenezuelczyka 24-latka

Pokaż treści 18+

Nie żyje zaatakowana przez Wenezuelczyka 24-latka

Kim była zamordowana Klaudia z Torunia? Jej osiągnięcia naukowe robią wrażenie

SagaRun
z
fakt.pl
dodany: 30.06.2025, 15:35:51
  • 226
  • #
    torun
  • #
    zabojstwo
  • #
    imigranci
  • #
    wenezuela
Tommik
Tommik
Tommik 30.06.2025, 21:50:08 via Wykop
  • 0
Jaki był motyw? pewnie się nie dowiemy
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

446

Emerytka wygrała w sądzie z ZUS. ZUS odmówił ponownego przeliczenia świadczenia

Emerytka wygrała w sądzie z ZUS. ZUS odmówił ponownego przeliczenia świadczenia

Była nauczycielka przeszła na wcześniejszą emeryturę nauczycielską w 2006 r. a w 2017 r. (po ukończeniu 60 lat) na emeryturę powszechną. Jej nowa emerytura okazała się niższa od poprzedniej. ZUS odmówił ponownego przeliczenia, więc sprawa trafiła do sadu. Emerytka wygrała w obu instancjach.

bropek
z
finanse.wp.pl
dodany: 18.06.2025, 07:54:07
  • 105
  • #
    polska
  • #
    emerytury
  • #
    zus
Tommik
Tommik
Tommik 18.06.2025, 21:29:16 via Wykop
  • 2
@Lisaros: ty na pewno byś solidarnie odmówił wyższej emerytury
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.05.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking