Mireczki moje najmilejsze,

Pytanie zdrowotne - ale uprzedzając ewentualne komentarze byłem już u lekarza.

Mam problem z chrapanie, temat ostatnio trochę się nasilił. Byłem u laryngologa, przegroda nosowa spoko, w zatokach bez specjalnych problemów. Zasadniczo Pani doktor nie dopatrzyła się przyczyny.

Zatem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: U mnie wygląda to tak, że nigdy nie budzę się w nocy, śpię twardo jak kamień, ale problem jest z samym zaśnięciem. Może śpij po prostu mniej? Ja śpię mniej więcej 5 - 6h dziennie (w zależności jak szybko uda mi się zasnąć) za to w weekend odsypiam po 10 - 12h i już tak nauczyłem się funkcjonować.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ana77: optymalne jest te 18C, przynajmniej dla mnie. Wyżej jest już ciepło, a tak pod przykryciem jest przyjemnie, w dodatku koty przychodzą się ogrzać
  • Odpowiedz

W lato spiecie ze swoją dziewczyną/chłopakiem w jendym łóżku czy osobno?

  • Śpimy razem 54.9% (39)
  • Śpimy osobno 12.7% (9)
  • Nie mieszkamy razem / Nie mam dziewcyzny/chłopaka 32.4% (23)

Oddanych głosów: 71

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@smieszek321: zasypiam około 23-1. W sumie 1/2 szklanką wody popijam tabletki przed snem. Tak jakoś po 20 bardzo mało piję już. Ale testowałem np. odcinanie o 21 picia i to nie było siku w nocy czasem mam noce, że się wiele razy wybudze i ani razu na siku, Sprawdzałem też glukozę czy nie mam jakiegoś hipo podczas wybudzeń
  • Odpowiedz
@Kasahara: gratulacje że Ci się udało, zostawię dla Ciebie i potomnych może ktoś skorzysta, jest taki pan Mateusz Majchrzak (linkedin, instagram, facebook) jest on expertem snu, warto go zaobserwować, mówi fajne rzeczy o snie, można jeszcze u niego skorzystać z konsultacji jak ktoś ma problemy
  • Odpowiedz
Szukam materaca 160x200, byłem sobie potestować w Ikei i najbardziej podpasował mi VÅGSTRANDA (https://www.ikea.com/pl/pl/p/vagstranda-materac-sprezyny-kieszeniowe-twardy-jasnoniebieski-30450751/).
Jest on wart swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś w sklepach stricte z materacami?
Mam 185cm i ważę 85kg, głównie śpię na boku, ale sporo się wiercę.

#materac #materace #pytanie #ikea #sen #lozko
KrysztalowyMick - Szukam materaca 160x200, byłem sobie potestować w Ikei i najbardzie...

źródło: 71nVX2PZ3FL._AC_UF1000,1000_QL80_

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może to durny pomysł, pytać na wykopie, ale już nie mam pomysłu

Mam od nastolatka problem ze snem, przede wszystkim z wybudzaniem się co 20-30 minut. Dosłownie po 10 wybudzeń czasem, jak miałem 20 lat jakoś mi to średnio przeszkadzało, teraz idąc do 40stki bardziej

- Wyniki krwi, wszelkie od A do Z, badam się co 4-12 msc od 10 lat - perfecto
- EKG/Echo serca - perfecto. Ciśnienie 100-110 / 65-75. Tętno spoczynkowe w
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potrzebuje nowej poduszki.
śpię na boku (nie uda się zmiana na spanie na plecach), boli mnie kark, drętwieją ręce, jakieś postrzyknięcia, że ostatnio plaster musiałam sobie przylepiać, napięciowy ból głowy i obolała potylica, no emerytka ze mnie po spaniu, jeszcze od razu z humor popsuty. Zmieniłam zwykła poduszkę na superfancy z gryki, ubijam to gniazdo, a boli jeszcze bardziej i dodatkowo niewygodnie XDDDD

na czym się teraz śpi, żeby nie wstawać jak
lunaria - potrzebuje nowej poduszki.
śpię na boku (nie uda się zmiana na spanie na pl...

źródło: Zrzut ekranu 2024-11-14 120200

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cos w tym jest, ja po #40plusclub wciąż miewam sny ze jestem na polibudzie i jutro egzamin a nie ma notatek nawet skserowanych, kolokwium zaliczeniowe za godzinę albo praca do pisania. albo coś w tym stylu,
najczęściej jeszcze w śnie nadchodzi jednak ten moment ulgi ze skoczyłem z jakimś cudem polibude 20 lat temu. #szkola #koszmar #sen #dziwnesny #heheszki
lajsta77 - Cos w tym jest, ja po #40plusclub wciąż miewam sny ze jestem na polibudzie...

źródło: IMG_6186

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lajsta77: mi się nawet podstawówka śni co jakiś czas. I fakt, że po przebudzeniu ogromna ulga. Szkoła to była męka, bo musiałeś uczyć się rzeczy często które cię zupełnie nie interesowały. W dorosłym życiu wybierasz czego chcesz się uczyć
  • Odpowiedz
@lajsta77: ja co jakiś czas jak siedzę i marnuję czas przed kompem to mnie nagle przeszywa taka myśl "kurde dobrze było by już napisać tę pracę dyplomową" a potem se przypominam, ze już studia skończone
  • Odpowiedz
#zdrowie #ortopedia #sen #sypialnia
Poleci ktoś fajną, wygodną poduchę do spania?
Kupiłem swego czasy takie coś, i była na początku bardzo wygodna, ale z czasem zaczęła się odkształcać i już nie da się na niej spać.
Drugim minusem jest to, że ta pianka dość mocno się nagrzewa nawet przez grubszą poszewkę.
Chciałbym znaleźć coś w podobnym kształcie, ale aby nie było z tej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja pieprze, poszedłem spać niecałą godzinę temu i obudził mnie głośny pisk w lewym uchu. Jest podobnie jak wtedy https://wykop.pl/wpis/78095927/ja-pierdziele-od-dwoch-dni-znaczaco-mi-sie-pogorsz a niedlugo po tym wpisie w miarę mi sie poprawiło, aż do teraz ale, od dwóch dni zauważyłem że po nawet lekkiej kąpieli wzmaga mi się pisk. Czy prysznic wolywaa jakoś na krążenie?

Druga sprawa to siostra znowu przyjechala z dzieckiem do domu rodzinnego i mnie budzi każdy dzień po około 2-3h
@essos 0
Ja pierdziele, od dwóch dni znacząco mi się pogorszyły szumy uszne, na tyle że teraz po tym jak zostałem obudzony przez skrzypiące drzwi, po około 3,5-4h spania, pisk był tak zdumiewająco duży ze nie mogłem nawet próbować spać dalej (ogólnie zauwazylem ze przy takim wybudzaniu pisk jest zwiększony,
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: po kąpieli bo zalewasz sobie ucho wodą, a być może przesadnie je czyścisz, możesz też stosować opaski na uszy takie jak do biegania, np. takie z Decathlonu, żeby było cieplej w uchu - mi pomagają, a na start spróbuj z czapką, choć może cię przegrzać, opaska najlepsza.
  • Odpowiedz
  • 1
@LeVentLeCri Może faktycznie to na tle nerwowym. Chyba już coś kilka lat temu miałem takiego w nocy, ale wtedy miałem ciężki czas problemów zdrowotnych i depresji. Minęło. Teraz niby nie mam takiego czasu, jakieś drobne smutki jak już, ale wróciło
  • Odpowiedz