Na studiach (czyli kiiilka lat temu) ostatni raz uczyłem się i używałem angielskiego. Ostatnie wakacje uświadomiły mi, że uwsteczniłem się totalnie, tzn. co chciałem to załatwiłem, ale było słabo i przychodziło to zbyt trudno. Po powrocie ambicjonalnie odświeżyłem czasy, trochę słówek i okazało się że przychodzi mi to dość przyjemnie łatwo ;) Stwierdziłem, że w ramach #samorozwoj zacznę regularnie szlifować angielski lecz chciałbym to robić z jakimś planem. Podpowiedzcie proszę
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
#anonimowemirkowyznania
Witam z tej strony Mirek 31lvl.
Z racji, że ostatnio mam w weekend trochę więcej wolnego czasu i chciałbym się rozwijać, myślę nad powrotem na studia.
Od dawna bardzo interesuję się zagadnieniami związanymi z psychologią, jako że mam już jedne studia skończone, natrafiłem na studia z tego gatunku z indywidualnym tokiem nauczania, gdzie w krótkim czasie byłbym w stanie zrobić z tej dziedziny magistra.
Interesują
Witam z tej strony Mirek 31lvl.
Z racji, że ostatnio mam w weekend trochę więcej wolnego czasu i chciałbym się rozwijać, myślę nad powrotem na studia.
Od dawna bardzo interesuję się zagadnieniami związanymi z psychologią, jako że mam już jedne studia skończone, natrafiłem na studia z tego gatunku z indywidualnym tokiem nauczania, gdzie w krótkim czasie byłbym w stanie zrobić z tej dziedziny magistra.
Interesują
@AnonimoweMirkoWyznania: moze sie zajmij czyms praktycznym, po czym jest robota
@AnonimoweMirkoWyznania: czesc Mirek
- 1
#samorozwoj #rozwojosobisty
Macie 15 tysięcy, uznajecie że nie warto inwestować tych kokosów, więc jedyne zabezpieczenie co macie to jakieś 2 koła w frankach szwajcarskich w skarpecie. Postanowiliście, że całą resztę zainwestujecie w siebie - waszym celem jest zwiększenie zarobków, w perspektywie 2-3 lat. Pracujecie w księgowości. Studia licencjackie - niezwiązane z księgowością, angielski B1/B2, czeski A2. W co inwestujecie?
Macie 15 tysięcy, uznajecie że nie warto inwestować tych kokosów, więc jedyne zabezpieczenie co macie to jakieś 2 koła w frankach szwajcarskich w skarpecie. Postanowiliście, że całą resztę zainwestujecie w siebie - waszym celem jest zwiększenie zarobków, w perspektywie 2-3 lat. Pracujecie w księgowości. Studia licencjackie - niezwiązane z księgowością, angielski B1/B2, czeski A2. W co inwestujecie?
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Zakładając że chciałbym w przyszłości wiązać pracę z językami to jakiego drugiego języka powinienem się nauczyć oprócz angielskiego?
#pracbaza #samorozwoj #jezykiobce
#pracbaza #samorozwoj #jezykiobce
@AlMasia: javy, c , sql. Naucz się czegoś żebyś miał cokolwiek istotnego do powiedzenia, a potem sie zastanawiaj w jakim języku to będziesz sprzedawal
@AlMasia: Taki, który Ci z jakiegoś powodu siądzie. I nie mówię tylko o łatwości przyswajania, ale i o konkretnej motywacji do nauki danego języka
- 0
Mirki, jakieś narzędzie do "planowania spotkań" czy coś tego typu? Żeby np w 3-4 osoby ustalać czas wspólny, kiedy wszyscy mają czas? Taki jakby kalendarz czy coś w tym rodzaju?
Chodzi mi o to, że na przykład zaznaczam, że w danym dniu mam wolne 10:30-15:00 albo ze jestem zajęty 8:00-10:30 i 15:00-20:00? I wtedy te pozostałe osoby też sobie zaznaczają tak cały tydzień czy nawet miesiąc i widać że np w dniu
Chodzi mi o to, że na przykład zaznaczam, że w danym dniu mam wolne 10:30-15:00 albo ze jestem zajęty 8:00-10:30 i 15:00-20:00? I wtedy te pozostałe osoby też sobie zaznaczają tak cały tydzień czy nawet miesiąc i widać że np w dniu
Siemka Mireczki.
Jakby ktoś chciał sobie posłuchać wieczorem mega kawałków z Klubu Ekwador to polecam.
Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje. Z pozdrowieniami dla całej Polonii.
PS 1 to jest zapis live a nie live.
PS. 2 Nie jestem profesjonalnym dj-em gram bo lubię i najważniejsza była dla mnie atmosfera i uśmiech ludzi.
Cały czas się uczę więc nie hejtujcie mnie jak przejście nie jest idealne itd - nauczyłem się grać w 1,5 miesiaca i jeszcze
Jakby ktoś chciał sobie posłuchać wieczorem mega kawałków z Klubu Ekwador to polecam.
Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje. Z pozdrowieniami dla całej Polonii.
PS 1 to jest zapis live a nie live.
PS. 2 Nie jestem profesjonalnym dj-em gram bo lubię i najważniejsza była dla mnie atmosfera i uśmiech ludzi.
Cały czas się uczę więc nie hejtujcie mnie jak przejście nie jest idealne itd - nauczyłem się grać w 1,5 miesiaca i jeszcze
- 2
Mirki i Mirabelki potrzebuje jakieś rady od was
Stoję przed kilkoma wyborami i w sumie nie wiem co robić, nie mam kogo się poradzić. Mianowicie, stoję przed wyborem swojej ścieżki (kariery zawodowej?) i mam kilka opcji:
Poszukać ogłoszenia z przyuczeniem do zawodu: elektryk, hydraulik, ślusarz, glazurnik ,monter meblowy
tylko nie wiem który wybrać
Stoję przed kilkoma wyborami i w sumie nie wiem co robić, nie mam kogo się poradzić. Mianowicie, stoję przed wyborem swojej ścieżki (kariery zawodowej?) i mam kilka opcji:
Poszukać ogłoszenia z przyuczeniem do zawodu: elektryk, hydraulik, ślusarz, glazurnik ,monter meblowy
tylko nie wiem który wybrać
@rajchuxz: Wyklucza się twoje życzenie, we wszystkich tych zawodach będziesz j---ł jak osioł nie mając życia prywatnego jak chcesz mieć średnie pieniądze bo jak chcesz dobre to dom sobie pooglądasz przez skype.
Spawacz, meblarz i podobne oznaczają z-----------e na janusza. Glazurnik, elektryk i hydraulik pozwala pracować dla wielu klientów na raz i rozwijać biznes - wybór jest oczywisty chyba
Spawacz, meblarz i podobne oznaczają z-----------e na janusza. Glazurnik, elektryk i hydraulik pozwala pracować dla wielu klientów na raz i rozwijać biznes - wybór jest oczywisty chyba
- 2
@Przypadkowy: @suqmadiq2ama: Próbowałem ostatnio działalności(elektryk here), od razu wtopiłem na dwóch pierwszych firmach, nie dość że przeciągali to 1/3 nie wypłacili, sprawy sądowe w toku. Wróciłem na umowę, kasa nie taka dużo gorsza a przynajmniej wiem że 10 zawsze jest wypłata na koncie i nie muszę się bawić w tę całą papierologię.
Most of us struggle throughout our lives by giving too many fucks in situations where fucks do not deserve to be given.
link do artykułu autora nt. książki (także w formie audio). polecam
#ksiazki #filozofia #samorozwoj
link do artykułu autora nt. książki (także w formie audio). polecam
#ksiazki #filozofia #samorozwoj
źródło: comment_1638789427yeBPQRPuIDvs8JPOIjxfds.jpg
Pobierz@gabrysianowa: Jego pierwsza książka (Models) jest lepsza.
@gabrysianowa: “Man suffers only because he takes seriously what the gods made for fun.”
Macie 20k zł, które możecie zainwestować w siebie, żeby zacząć dobrze zarabiać. Jakie kursy wybieracie?
#pracbaza #samorozwoj #kiciochpyta
#pracbaza #samorozwoj #kiciochpyta
- 3
@jason_bourne: serio myślisz, że to tak działa, po prostu wydasz pieniądze na jakiś kurs i zaczniesz być cenionym i dobrze opłacanym specjalistą? Nawet nie napisałeś czym się interesujesz, po prostu chcesz dobrze zarabiać.. jeżeli wykopki polecą żeby zostać audytorem w księgowości a ty zawsze czułeś się "humanistą" to się przemożesz, ukończysz kursy i będziesz całe dnie rył w tabelkach obcych firm?
ja polecam kurs spawacza podwodnego, 20k powinno wystarczyć, pasuje
ja polecam kurs spawacza podwodnego, 20k powinno wystarczyć, pasuje
@jason_bourne: Ja bym poszedł na roksę. Ty a nie czekaj
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SamWieszK0t: Tak się składa że odmieniło, obecnie jestem w trakcie monk mode ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli miałbym stwierdzić czy warto robić... to tak, zdecydowanie. Poza zwiększoną pewnością siebie, skupieniem, jakimś poczuciem szczęścia i motywacji to oczywiście czuję się bardziej "czysty". Mózg nie myśli ciągnie o jednym i mogę się skupić na samorozwoju czy tak natarczywie pożądanym dzisiaj spokoju. Muzyka jest wyrazistsza, emocje lepiej odczuwalne, czuję
@SamWieszK0t: Zacząłem z dnia na dzień, po odkryciu Nofapu. Ale polecam przejrzeć Reddita, Nofap.com, yourbrainonporn.com i na YT też poszukać. Sporo tego
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój komentarz, a miałem kiedyś podobnie, jest następujący - dużo lepiej na tym wyjdziesz, jeśli pójdziesz na terapię.
Ja miałem nieuświadomione kompleksy i dlatego czułem się niewystarczająco dobry. Chciałem przez to nadrabiać i rekompensowałem sobie stawianymi celami i związanymi z tym osiągnięciami (inni robią to poprzez parcie na status, szkło, hajs, ilość kobiet, opinię o sobie itd.). Wkręciłem się mocno w rozwój osobisty i cisnąłem temat ok. 10 lat. Potem
Ja miałem nieuświadomione kompleksy i dlatego czułem się niewystarczająco dobry. Chciałem przez to nadrabiać i rekompensowałem sobie stawianymi celami i związanymi z tym osiągnięciami (inni robią to poprzez parcie na status, szkło, hajs, ilość kobiet, opinię o sobie itd.). Wkręciłem się mocno w rozwój osobisty i cisnąłem temat ok. 10 lat. Potem
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: Od siebie mogę polecić zadbanie o higienę snu, medytacja powinna też pomóc (podobno mindfullnes jest dobra), no i ograniczenie internetu co ostatnio staram się wprowadzić w życie, ale z marnym skutkiem na razie XD
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie bardzo duzo dalo ograniczenie kawy tylko do tej porannej. wczesniej potrafilem walnac 4-6 kubków.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Yakooo: każdy to dno i kilometr mułu (Mauricz i Costa, Kot rownież)
Nie ma żadnego kursu, z którego dowiedziałbyś się coś innego niż z netu
Nie ma żadnego kursu, z którego dowiedziałbyś się coś innego niż z netu
żeby móc z takiego kursu wyciągnąć jak najwięcej dla siebie i być może w przyszłości, gdy sam dojdę do czegoś co mnie usatysfakcjonuje, przekazywać wiedzę zdobytą na tym kursie / oraz swoim doświadczeniu innym.
@Yakooo: Tak jak @Kasahara: napisał... Nie ma co liczyć na jakąś wiedzę, po za tym o jakiej wiedzy my mówimy w kilka/kilkanaście godzin.
Szczerze mówiąc jest parę kwestii, które mnie interesują, natomiast w sieci jest
szukam jakiegos nowego hobby i zajawki, czegos co moglbym robic w wolnym czasie, ale nie wiem co moglbym robic. wezcie napiszcie co wy lubicie, czym sie interesujecie, co lubicie robic w wolnym czasie :D moze cos od was podpatrze bo wydaje mi sie ze ja po prostu nie wiem o istnieniu czego co mogloby mi sie spodobac i mnie zainteresowac
cale zycie mialem kompleksy ze nie mam jakiejs takiej zajawki o ktorej
cale zycie mialem kompleksy ze nie mam jakiejs takiej zajawki o ktorej
@grizzly-man: Siłka, do tego kupiłem sobie motocykl i znalazłem jakąś grupę na fb i co weekend się z nimi bujam, dodatkowo okazjonalnie wolontariat.
@grizzly-man: Mam to samo, wszystko wydaje mi się nudne i bezsensowne więc koniec końców kończę gapiąc się cały dzień bezmyślnie w kąkuter
- 0
Znacie jakieś książki o zmianie myślenia, nastawienia?
#samorozwoj
#samorozwoj
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
Moje środowisko - głównie #korpo i każdy po pracy coś ciśnie. Siłka + jakieś hobby poboczne, wyjazdy co weekend, dodatkowe szkolenia czy jakiś handmade.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to jest wlasnie bycie NPC, tylko troche lepiej oskryptowane. powtarzalne czynnosci, obowiazki od ktorych nie mozna uciec i rutyna.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam wszystko od tego jegomościa
https://www.youtube.com/c/AndrewHubermanLab/videos
https://www.youtube.com/c/AndrewHubermanLab/videos
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie podbijam polecenie kolegi @Korinis . Dodatkowo zamiast kawy spróbuj zielonej japońskiej herbaty typu sencha kagoshima albo macha.
Wspomniane już wyżej chrapanie czy bezdech senny to też killer pamięci i koncentracji
Wspomniane już wyżej chrapanie czy bezdech senny to też killer pamięci i koncentracji
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze to zapewne tylko ci się wydaje, że jesteś taki wyjątkowy. W ogóle mówienie tekstów typu "kompletnie niszczyć oponenta" czy nawet myślenie w takich kategoriach, świadczy raczej o szukaniu wyjątkowych cech w twojej małostkowej i nie oszukujmy się, pretensjonalnej osobowości. Przyjmując jednak ten śmieszny punkt widzenia, polecam wkręcić się w jakieś towarzystwo na "poziomie", gdzie "przegadanie kogoś" będzie trudniejsze. No, chyba, że nie dasz rady się wkręcić (
@AnonimoweMirkoWyznania: nie potrzebujesz książki, tylko terapii.




































Mam wrażenie, że stałem się ostatnio mało produktywny i przestaje nadążać za tym co dzieje się na świecie. Macie może jakieś wskazówki jak temu zaradzić?
#samorozwoj #praca