Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@AnonimoweMirkoWyznania: Od siebie mogę polecić zadbanie o higienę snu, medytacja powinna też pomóc (podobno mindfullnes jest dobra), no i ograniczenie internetu co ostatnio staram się wprowadzić w życie, ale z marnym skutkiem na razie XD
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie bardzo duzo dalo ograniczenie kawy tylko do tej porannej. wczesniej potrafilem walnac 4-6 kubków.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Yakooo: każdy to dno i kilometr mułu (Mauricz i Costa, Kot rownież)
Nie ma żadnego kursu, z którego dowiedziałbyś się coś innego niż z netu
Nie ma żadnego kursu, z którego dowiedziałbyś się coś innego niż z netu
żeby móc z takiego kursu wyciągnąć jak najwięcej dla siebie i być może w przyszłości, gdy sam dojdę do czegoś co mnie usatysfakcjonuje, przekazywać wiedzę zdobytą na tym kursie / oraz swoim doświadczeniu innym.
@Yakooo: Tak jak @Kasahara: napisał... Nie ma co liczyć na jakąś wiedzę, po za tym o jakiej wiedzy my mówimy w kilka/kilkanaście godzin.
Szczerze mówiąc jest parę kwestii, które mnie interesują, natomiast w sieci jest
szukam jakiegos nowego hobby i zajawki, czegos co moglbym robic w wolnym czasie, ale nie wiem co moglbym robic. wezcie napiszcie co wy lubicie, czym sie interesujecie, co lubicie robic w wolnym czasie :D moze cos od was podpatrze bo wydaje mi sie ze ja po prostu nie wiem o istnieniu czego co mogloby mi sie spodobac i mnie zainteresowac
cale zycie mialem kompleksy ze nie mam jakiejs takiej zajawki o ktorej
cale zycie mialem kompleksy ze nie mam jakiejs takiej zajawki o ktorej
@grizzly-man: Siłka, do tego kupiłem sobie motocykl i znalazłem jakąś grupę na fb i co weekend się z nimi bujam, dodatkowo okazjonalnie wolontariat.
@grizzly-man: Mam to samo, wszystko wydaje mi się nudne i bezsensowne więc koniec końców kończę gapiąc się cały dzień bezmyślnie w kąkuter
- 0
Znacie jakieś książki o zmianie myślenia, nastawienia?
#samorozwoj
#samorozwoj
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
Moje środowisko - głównie #korpo i każdy po pracy coś ciśnie. Siłka + jakieś hobby poboczne, wyjazdy co weekend, dodatkowe szkolenia czy jakiś handmade.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale to jest wlasnie bycie NPC, tylko troche lepiej oskryptowane. powtarzalne czynnosci, obowiazki od ktorych nie mozna uciec i rutyna.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam wszystko od tego jegomościa
https://www.youtube.com/c/AndrewHubermanLab/videos
https://www.youtube.com/c/AndrewHubermanLab/videos
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie podbijam polecenie kolegi @Korinis . Dodatkowo zamiast kawy spróbuj zielonej japońskiej herbaty typu sencha kagoshima albo macha.
Wspomniane już wyżej chrapanie czy bezdech senny to też killer pamięci i koncentracji
Wspomniane już wyżej chrapanie czy bezdech senny to też killer pamięci i koncentracji
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze to zapewne tylko ci się wydaje, że jesteś taki wyjątkowy. W ogóle mówienie tekstów typu "kompletnie niszczyć oponenta" czy nawet myślenie w takich kategoriach, świadczy raczej o szukaniu wyjątkowych cech w twojej małostkowej i nie oszukujmy się, pretensjonalnej osobowości. Przyjmując jednak ten śmieszny punkt widzenia, polecam wkręcić się w jakieś towarzystwo na "poziomie", gdzie "przegadanie kogoś" będzie trudniejsze. No, chyba, że nie dasz rady się wkręcić (
@AnonimoweMirkoWyznania: nie potrzebujesz książki, tylko terapii.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro masz pracę to może odłóż hajs i na początek wyjedź gdzieś sam w dalsze rejony na jakieś 2-4 tygodnie. Często chcemy tego co nie mamy, a gdy już to dostajemy - to okazuje się, że to nie to.
Kluczem w życiu jest znalezienie pasji, a co to będzie - to już kwestia człowieka. Nie wszystkim się udaje niestety znaleźć przez całe swoje życie. Oczywiście rodzina, żona czy dziewczyna
Kluczem w życiu jest znalezienie pasji, a co to będzie - to już kwestia człowieka. Nie wszystkim się udaje niestety znaleźć przez całe swoje życie. Oczywiście rodzina, żona czy dziewczyna
- 5
IskrzacyObywatel: @De_Fault: nie uzalezniaj swojego zycia od posiadanie kobiety. Probowałeś znaleźć sobie jakies fajne pasje?
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Mirki i Mirabelki potrzebuje jakieś rady od osoby mądrzejszej ode mnie. Stoję przed kilkoma wyborami i w sumie nie wiem co robić, nie mam kogo się poradzić. Mianowicie, stoję przed wyborem swojej ścieżki (kariery zawodowej?) i mam kilka opcji:
1. Pójść do pracy, zapewne jakiś magazyn za 20zl brutto i zaocznie zrobić studia o przyszłościowym kierunku jakieś IT, robotyka i automatyka, logistyka. Z tych kierunków co wymieniłem najbliżej mi do IT, ale od
1. Pójść do pracy, zapewne jakiś magazyn za 20zl brutto i zaocznie zrobić studia o przyszłościowym kierunku jakieś IT, robotyka i automatyka, logistyka. Z tych kierunków co wymieniłem najbliżej mi do IT, ale od
@exyvL: Ja bym stawiala na punkt 2, poduczysz sie i mozesz zgarniac dobre siano i na zachodzie, i tutaj.
@exyvL: Sluchaj ja bym szedl w cokolwiek co wymaga dobrej reki i bedzie Ci sie podobac: hydraulik, glazurnik, elektryk (!!), malarz pokojowy, mechanik samochodowy, slusarz, typ od robienia szyb/luster, mebli na zamowienie itp.
Jest taki przesyt magistrow debili i niedobor zawodow manualnych, ze za kilka lat bedzie tak samo jak za granica - 100 zl za samo przyjscie a potem np. 200 zl za gniazdko, 500 zl za metr plytek
Jest taki przesyt magistrow debili i niedobor zawodow manualnych, ze za kilka lat bedzie tak samo jak za granica - 100 zl za samo przyjscie a potem np. 200 zl za gniazdko, 500 zl za metr plytek
Polecacie jakąś książkę o tym jak być dobrym managerem? Jak zarządzać i pracować z ludźmi?
#samorozwoj #ksiazki #zarzadzanie #pytanie #nauka
#samorozwoj #ksiazki #zarzadzanie #pytanie #nauka
#anonimowemirkowyznania
Większość komentujących zgodziła się, że warto znać drugi język w finanse i teraz finałowa edycja czyli który?
Krótkie podsumowanie: kilka lat w #finanse (GL reporting), praca do tej pory tylko w ang, Katowice, otwarty na zmianę stanowiska w przyszłości (ale nie chce zamieniać stanowiska na słuchawkę!), otarty nawet na #emigracja, są języki które bardziej i mniej mi się podobają ale generalnie zawsze lubiłem uczyć się
Większość komentujących zgodziła się, że warto znać drugi język w finanse i teraz finałowa edycja czyli który?
Krótkie podsumowanie: kilka lat w #finanse (GL reporting), praca do tej pory tylko w ang, Katowice, otwarty na zmianę stanowiska w przyszłości (ale nie chce zamieniać stanowiska na słuchawkę!), otarty nawet na #emigracja, są języki które bardziej i mniej mi się podobają ale generalnie zawsze lubiłem uczyć się
- 2
BiałyŚwirus: > praca na emigracji w kraju
@AnonimoweMirkoWyznania: OP chcesz powiedzieć, że klepiesz jak małpa w SSC/BPO i myślisz, że wyjedziesz z takim doświadczeniem xD?
Chyba na zbieranie winogrona do Francji co najwyżej
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: OP chcesz powiedzieć, że klepiesz jak małpa w SSC/BPO i myślisz, że wyjedziesz z takim doświadczeniem xD?
Chyba na zbieranie winogrona do Francji co najwyżej
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
- 3
ŁadnaSamica: Wojtku jesteś zadowolony ze zmiany wojsko na korpo? Polecisz tak ogólnie zostanie żołnierzem?
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: z doświadczenia wiem że ci co wyjechali "na chwilę" zostali na dłużej i mimo planów się bynajmniej nie kształcili.
@AnonimoweMirkoWyznania aha i mowa o DE
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czasem codziennie, czasem co kilka dni upijam się
Spędzam kilka h na chlanie i oglądanie głupot codziennie
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zastanawiam się co zrobić żeby mniej przegrywać.
Fajne masz wyparcie, takie nie za małe.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania: wiadomo robaczek ma pracować 8 godzin (dojazd w te i spowrotem powiedzm 1h) zjeść i jeszcze a--------ć na drugą zmiane. A potem 30 lat dobry chłopak ale zawał
- 8
SłodkaProgramistka: Ale awanse i podwyzki w korpo to się załatwia głównie polityką a nie z---------m XD
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
#anonimowemirkowyznania
Często padają pytania jak się przebranżowić na IT więc chciałbym zadać podobne pytanie - jaką ścieżkę mogę obrać pracując do tej pory w finansach w BPO/SSC? Jest jakiś dział/stanowisko/ścieżka, które łączą finanse i IT? Chciałbym spróbować coś nowego. Ewentualnie jakie wy macie doświadczenia w pracy w finansach - czy dalej to robicie czy obraliście jakąś nową ścieżkę? Oczywiście biorąc pod uwagę aspekt finansowy i warunki (#big4 odpada).
#
Często padają pytania jak się przebranżowić na IT więc chciałbym zadać podobne pytanie - jaką ścieżkę mogę obrać pracując do tej pory w finansach w BPO/SSC? Jest jakiś dział/stanowisko/ścieżka, które łączą finanse i IT? Chciałbym spróbować coś nowego. Ewentualnie jakie wy macie doświadczenia w pracy w finansach - czy dalej to robicie czy obraliście jakąś nową ścieżkę? Oczywiście biorąc pod uwagę aspekt finansowy i warunki (#big4 odpada).
#
@AnonimoweMirkoWyznania: a co robisz obecnie? w jakim dziale pracujesz w finansach? Jakiś czas temu sam zastanawiałem się co mogę zrobić, żeby wskoczyć w jakieś IT przez finanse i ciężko było mi cokolwiek znaleźć oprócz jakiegoś analityka biznesowego gdzie zacznie się coś z VBA itd. I ostatecznie doszedłem do wniosku, że chyba prościej brnąć dalej w drabince finansów (controlling - kontroler/dyrektor finansowy) niż próbować szczęścia w IT. Ale może się mylę
najlepiej jeszcze znajomość kont księgowych 5'tek i bodajże 7.
@obieq: Jeszcze jak :D integracje z SAPem to była katorga, schemat bazy danych po niemiecku, i wiesz że jedno to jest konto księgowe, różnicy jako programista nie zainteresowany tematem nie znasz więc więcej się uczysz niemieckiego i logiki domenowej niż samego aspektu technicznego
#anonimowemirkowyznania
Rok temu skończyłem szkołę, zdałem maturę ale nie wybieram się na studia. Z racji młodego wieku nie mam żadnych twardych umiejętności, prawa jazdy ani nic innego żeby się pokazać na rynku pracy, więc muszę się łapać pierwszej lepszej roboty. Problem w tym, że w takiej prostej pracy to dostanę ledwo 3000PLN, no chyba że pójdę w budowlankę to wtedy trochę więcej, a jednak wynająć samemu mieszkanie trochę kosztuje, może
Rok temu skończyłem szkołę, zdałem maturę ale nie wybieram się na studia. Z racji młodego wieku nie mam żadnych twardych umiejętności, prawa jazdy ani nic innego żeby się pokazać na rynku pracy, więc muszę się łapać pierwszej lepszej roboty. Problem w tym, że w takiej prostej pracy to dostanę ledwo 3000PLN, no chyba że pójdę w budowlankę to wtedy trochę więcej, a jednak wynająć samemu mieszkanie trochę kosztuje, może
- 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanów się co chcesz w życiu robić i zacznij to robić ;) i to wcale nie jest żart. Każdy ma predyspozycje do czego innego. Jeden woli cicho siedzieć w korpo przy kompie a inny musi działać na własną rękę bo nie akceptuje przełożonych. Tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie dobre i Ty musisz na to wpaść. Jeśli nie wiesz co robić to rób cokolwiek i sprawdź co jest
- 4
Tylko znów taki pracownik fizyczny nie ma łatwej pracy, ....a w korpo stres, deadline czyli najczęściej jakieś prochy, wizyty u psychiatrów.
@AnonimoweMirkoWyznania: walisz tu jakieśmentalne kalki z wypokow. Weź zacznij cokolwiek , rozejrzyj sie zamiast
sobie karierę do emerytury układać z pomocą kołczów z wypoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Dar. 12 lekcji, dzięki którym odmienisz swoje życie" zna ktoś albo poleca coś w tym stylu? Ewentualnie czy takie książki to syf i po prostu pójść do psychologa? Bylem u dwóch lekarzy psychiatrii i w sumie nic mi nie zdiagnozowali i właśnie bardziej zalecali jakieś terapie u psychologa (raz byłem, ale nie mogłem słuchać tej typowej gadki typu: możesz sobie odpuścić, nie każdy jest idealny i każdy odnosi porażki i tego typu).
- 15
- 11
@PakujWalizki: ostatnio jak widziałem to próbował bajerować po angielsku ale sądząc po ilości polubień słabo coś idzie. Ten cały kołczing miał wzięcie jak gospodarka miała się trochę lepiej :)
@Nie_bo_ty: sprzedawca marzeń. Trochę to było jednak śmieszne jak katolicki naród papieża dawał się nabierać na fałszywych proroków znanych z biblii, tyle były warte nauki kościoła co nic (⌒(oo)⌒)


























Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Ja miałem nieuświadomione kompleksy i dlatego czułem się niewystarczająco dobry. Chciałem przez to nadrabiać i rekompensowałem sobie stawianymi celami i związanymi z tym osiągnięciami (inni robią to poprzez parcie na status, szkło, hajs, ilość kobiet, opinię o sobie itd.). Wkręciłem się mocno w rozwój osobisty i cisnąłem temat ok. 10 lat. Potem