Gdzie najlepiej sprzedać kilka srebrnych łańcuszków i bransoletek po babci? Chciałbym wymienić za zgodą rodziców to na jeden grubszy złoty, który przynajmniej będę nosił a tamte tak czy inaczej nie mają aż takiej wartości sentymentalnej. Jest jeszcze inna biżuteria po niej. Coś się w takiej sytuacji oświadcza? Nie mam żadnych papierów jeśli chodzi o spadek bo to wszystko było pomiędzy rodzicami a RIP babcią.

#pytaniedoeksperta #krakow
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja to nie wiem dlaczego więcej ofert najmu jest skierowana do młodych studiujących pracujących p0lek. Wczoraj zatkał mi się zlew w wynajmowanym mieszkaniu więc szybciutko pobiegłem po ten gumowy przepychacz ale i tak trzeba było pomyśleć bo zatkał się dalej i należało też zatkać drugi spust zlewu i ten od przelewu na czas przetykania aby dało to skutek. Znów wcześniej po wprowadzce zauważyłem że pralka w czasie wirowania drgała na tyle, że
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: mi się wydaje, że to dlatego, że dalej jest taki stereotyp, że jak kobieta wynajmuje mieszkanie to wszystko będzie czysto utrzymane, nic się nie porysuje, nikt nie będzie w tym mieszkaniu o---------ł. Facet to zrobi melinę w góra miesiąc aż sąsiedzi będą dzwonić z materiałem dla Uwagi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Hej, mam pytanie dot. faktur za paliwo. Na stacji benzynowej zawsze biorę fakturę za paliwo i następnie odliczam 50% VATu (nie mam auta wprowadzonego do działalności). Dzisiaj na tej samej fakturze, która dotyczy paliwa znalazły się również woda oraz gumy do żucia.

Czy będzie problem z zaksięgowaniem tego tak żeby wziąć pod uwagę tylko paliwo, a tamte pozycje pominąć?

#firma #dzialalnoscgospodarcza #pytanie #podatki #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@straszny_cham: pamiętam jak kilka lat temu z jednej wsi z mazowieckiego ludzie jezdzili do fabryki piwa warka do warki do mycia butelek ze zwrotów.
To byl z 2017 2018 rok. Cale grupy ludzi tam jezdzily. Ciekawe czy to wlasnie tak wygladało i wygląda do dzis
  • Odpowiedz
Hej. jak przeglądacie internet w #tablet na 100% jasności to ten tablet wam się nagrzewa?
Nie żeby obudowa byłą jakoś nadmiernie gorąca ale temperatury w Battery Guru czy AccuBattery są dla mnie niepokojące.
Pewnie przez to przy 100% jasności bateria starcza ledwie na 3,5h przeglądania neta. (na 50% starcza na 8h). Proc to helio 99.

#pytanie
4pietrowydrapaczchmur - Hej. jak przeglądacie internet w #tablet na 100% jasności to ...

źródło: temperatura Screenshot_20250904-185738

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darkinvaider +16
Koniec wakacji czas do szkoły. Aaaa wróć - już nie musze chodzić do szkoły ,teraz tylko będę wstawać rano do roboty przez resztę życia ... Jakieś takiego mema widziałem - trochę zabawne ale raczej smutne jak ktoś nie lubi swojej pracy. Ja akurat uwielbiam swoją pracę i mogę
  • Odpowiedz
@WillyJamess działalność nierejestrowana rozliczasz na Pit 36 czyli zasady ogólne. Więc tak musisz zapłacić w twoim przypadku 32 %. Możesz założyć działalność i ją zarejestrować to wtedy do wyboru - ryczał / zasady ogólne / liniowka
  • Odpowiedz
Wzywam tag #gotujzwykopem na pomoc.

Potrzebuję wszelkich pomysłów i inspiracji na dania z całkowicie białych/kremowych składników, które nie są mdłe ( ͡° ʖ̯ ͡°) im mniej typowo nabiałowych rzeczy (twarogi, kefiry etc.) tym lepiej, bo niebieski nie je.
Nawet przyprawy są istitne czy stopień obróbki (np. Cebula ok, ale nie karmelizowana).

Mam trochę pomysłów, ale już mi
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sasiedzi #sasiad #pytanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie

Proszę o polecenie dobrych długich młotków gumowych, takich aby nie uszkodziły mi tynków na suficie. Mam sąsiada z góry, który nie potrafi zrozumieć, że niesie od niego hałas uderzeniowy i wali mi po podłodze cały dzień kopytami lub zrzuca przedmioty na posadzkę. Idzie oszaleć.

Ps. Widziałem gdzieś, że stosują również masazery w formie pistoleta przyłożonego do sufitu?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #remont

Cześć,

Mam takie drzwi (https://www.castorama.pl/drzwi-wewnatrzklatkowe-windoor-calisto-80-prawe-dab-sonoma/5908443230761_CAPL.prd) jednak uszczelki dostarczone razem z nimi nie spełniają swojej funkcji. Są mocne prześwity. Jak jest ciemno i jest zapalone światło na klatce to wszystko wpada - widać, że uszczelki są nieszczelne. Chciałbym kupić uszczelki i wymienić pytanie czy któreś z tych uszczelek będą dobre? https://okucia24.com/drzwi-zewnetrzne,c25.html?start=0&order=p&dir=a&f=-1&fp%5Bc1%5D%5Bv1%5D=be%C5%BCowy&fp%5Bc2%5D%5Bv1%5D=&fp%5Bc3%5D%5Bv1%5D=&pF=2.73&pT=617.40
Jaki typ będzie pasował?
SebixBezKaryny - #pytanie #remont 

Cześć,

Mam takie drzwi (https://www.castorama.pl...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teoretycznie przynajmniej na zawiasach powinna istnieć możliwość regulacji, która pozwoli przyciągnąć skrzydło drzwi do ościeżnicy i tym samym zmniejszyć szczelinę. W niektórych modelach (choć w tych akurat raczej nie) regulacja bywa też dostępna w miejscu, gdzie język klamki wchodzi w ościeżnicę.

Skoro w specyfikacji podano izolacyjność akustyczną na poziomie 30 dB, to na etapie prototypu drzwi musiały być szczelne – przy nieszczelnej konstrukcji nie da się osiągnąć takiego wyniku.

Zacząłbym wiec od
  • Odpowiedz
#siepomaga #pytanie #oswiadczenie #kiciochpyta Co to za wysyp zbiórek na DMD i Retta? No i te kwoty rzędu 12-19 milionów. Mnie to śmierdzi jakimś scamem, oglądałem kilka zbiórek tych DMD to jakoś za cholerę nie widzę papierów medycznych (z zakrytymi danymi bo RODO), że mają te choroby.

PIC REL: To tylko pierwsze kilka stron najpopularniejszych AKTYWNYCh zbiórek.

Wołam bo w poprzednim nie dodałem tego
PanZuo - #siepomaga #pytanie #oswiadczenie #kiciochpyta Co to za wysyp zbiórek na DMD...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach