Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu: Jak szukasz pracy cywilizowanej, na miarę człowieka XXI wieku, to nie wybrzydzaj i bierz taki rodzaj umowy, jaki proponują, bo przyjmą kogoś kto zgodzi się pracować na zleceniu. UoP z punktu widzenia socjalnego i bezpieczeństwa jest najlepszy na pewno, ale też najdroższy dla pracodawcy, więc firmy niechętnie go proponują osobom na niższych stanowiskach. B2B ma sens tylko w usługach, nie wyobrażam sobie, żeby na taśmę w kołchozie czy do
  • Odpowiedz
Hej, w aktualnej firmie pracuję 1,5 roku na UoP. Niestety na umowie mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia (nie mogłem z tego zrezygnować). Czy kodeks pracy jest ponad tą umową i faktycznie mam tylko 1 miesiąc czy 3 tak jak jest na umowie? #pytanie #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czekanigdynieucieka: vademecum piszą że w umowie można to ustalić i że niestety jak już się zgodziłeś to w sądzie jak ci się pracodawca uprze mogą cię dojechać http://www.vademecumkadrowego.pl/artykul_narzedziowa,1355,0,22926,ustalenie-dluzszego-niz-ustawowy-okresu-wypowiedzenia.html

chodzi o to, że ocena czy to było dla ciebie korzystne czy nie domniemanie zachodzi w chwili kiedy się na to zgadzasz, gdyby to nie było korzystne to byś się nie zgodził na taki zapis w umowie

tym może podeprzeć cię pracodawca
  • Odpowiedz
✨️ Przekręty w Pracy: Czy To Powszechne Zjawisko?
Mirki, ciekawi mnie ile w waszych pracach widzicie stricte przekrętów - ustawiania przetargów, płacenia pod stołem lub kopertą, lub układzików w rodzaju "darmowa gra dla wielmożnego pana youtubera recenzenta, pod warunkiem dobrej recenzji". Wpis celowo z anonima byście mogli bez strachu o bycie zidentyfikowanymi gwizdnąć w gwizdek. Niekoniecznie z nazwą firmy, ale z porządnym opisem zjawiska.

#pytanie #oszustwa #przekrety
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iifeform: nie prosiłem o mądrosci. Często ludzie tu blokują pod wpływem impulsu (już kilka odblokowań zaliczyłem). Nie ma nic dziwnego w tym, że chcę wiedzieć czym podpadłem. Zwłaszcza osobie, z którą mam coś wspólnego. To takie dziwne? Jak tak bardzo podlegasz na szacunku, to uszanuj temat poruszany we wpisach, w których się wypowiadasz i jeśli nie masz zamiaru się angażować, to się po prostu nie udzielaj.

To, że się spytam
  • Odpowiedz
Pytanie trochę ogólne, ale zachęcam do zaznaczenia jednej z opcji.

Dodam, że celem jest znalezienie tam pracy i życie powiedzmy na poziomie takim jak wcześniej w Polsce lub lepszym jeśli się ma odpowiednie umiejętności na rynku pracy.
#ankieta #pytanie #pytaniedoeksperta

Gdybyście mieli opuścić Polskę to z własnego doświadczenia/wiedzy jaki kraj byście wybrali?

  • Niemcy 1.8% (1)
  • Czechy 16.4% (9)
  • Austria 16.4% (9)
  • Dania 7.3% (4)
  • Holandia 9.1% (5)
  • Belgia 5.5% (3)
  • Hiszpania 10.9% (6)
  • Portugalia 5.5% (3)
  • UK 7.3% (4)
  • USA 20.0% (11)

Oddanych głosów: 55

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MightandMagic: ale opuścić w celach życia zarobkowego czy życia sobie bo jestem bogaty? Niemcy/Czechy/Dania/holandia/belgia/uk to raczej mało ciekawe kraje. Usa/hiszpania/portugalia to już ciekawiej bo można sobie żyć na poziomie w ciepełku bez zimy. Jak pracować to już inna kwestia czy się ma rodzinę itd. Wtedy Niemcy/Austria/Holandia.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: kanada ma swoje problemy ni to usa ni to europa, dużo ludzi na małych przestrzeniach i duże przeludnienie a na północ brak infrastruktury.
Ja bym jako swój numer 1 miejsca docelowego nie wybrał ale jak masz stamtąd już ofertę pracy i możesz sobie porqdzić z wysokimi kosztami życia tam to jasne że yo dobry wybór.
  • Odpowiedz
kupiłem Android TV sticka z AliExpress. Zainstalowałem aplikację Orange TV i po jej uruchumieniu pojawia się błąd: "Twoje urządzenie zostało zrootowane". Ktoś coś?
stapi86 - kupiłem Android TV sticka z AliExpress. Zainstalowałem aplikację Orange TV ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Dlaczego wiele biur pośrednictwa pracy które wysyłają ludzi do Holandii ma siedzibę w Opolu?
Słyszałem teorię, że wiele osób na Opolszczyźnie ma niemiecki paszport/dowód osobisty (jest tam spora mniejszość niemiecka i wiele osób ma korzenie niemieckie). Zanim Holandia otworzyła w pełni rynek pracy dla nas, wielu Polaków jeździło tam do pracy jako obywatele Niemiec. Podobnie teraz robią to teraz Mołdawianie jeżdżąc do Holandii jako obywatele Rumunii.
Ktoś może potwierdzić/zanegować tę teorię? Jestem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek_g: agencje nie ograniczają się tylko do Holandii, ogólnie jest tu sporo agencji pracy z ofertami głównie na rynek niemiecki, holenderski i austriacki. Wydaje mi się, że to kombinacja wielu czynników. Niemiecki paszport już nie ma znaczenia, skoro Polska jest w UE, ale:
- łatwiej tu o pracownika ze znajomością języka niemieckiego, co przyciąga agencje pracy z ofertami z Niemiec
- opolskie raczej nie jest bogatym województwem, jest tu dużo
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: Nowe budownictwo to jest straszny rak w którym wszystko słyszysz dookoła bo ściany z kartonu, mało miejsc parkingowych, ciężko wyjechać z osiedla w godzinach szczytu bo dojazd wąski a blok usrany koło bloku. Mały dom parterowy 75-100m2, nowoczesny piec typu pompa ciepła albo pellet, który ładujesz raz na dłuuuugi czas i działa tak jak sobie zaprogramujesz, dobra izolacja, okna trzyszybowe i w domu masz ciepło i cicho a chuop
  • Odpowiedz
Ja lubię przebywać na zewnątrz, tylko, że mieszkanie mi to też umożliwia - biorę rower i jazda gdzieś do lasu. Spacer, cokolwiek też spoko


@HuopWsiowy: Ty mówisz o spędzaniu czasu na zewnątrz, a nie przebywaniu jako takim.
Przebywanie na zewnątrz w przypadku domu polega na tym, że wychodzisz z kawą do ogrodu i siedzisz z książką albo dłubiesz przy rowerze na trawniku, anie na małym balkoniku czy na parkingu przed
  • Odpowiedz
Cześć, pamiętam że chyba gdzieś na wykopie był wątek odnośnie tworzenia dodatkowych maili na spam (coś w stylu jan.kowalski@gmail.com, jan.kowalski1@gmail.com...), przez co mogliśmy sprawdzać skąd przychodzi do nas spam. Czy ktoś mógłby podzielić się tym wątkiem lub podać namiary na instrukcję jak to zrobić? #gmail #poczta #spam #pytanie #pytaniedoeksperta #internet
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HBVST tak jak @CH3j i @o__0, dodajesz po plusie co chcesz. Możesz tego też użyć jak chcesz w jednym serwisie kilka kont na jednego maila założyć. Zmieniasz wartość po „+” i generujesz konta do woli
  • Odpowiedz
@Chekatomba @o__0 @CH3j @ev3r
Szkoda tylko że coraz więcej serwisow uniemożliwia zakładania kont na maile z +
Kiedyś prowadziłem korespondencję z adminem takiej strony, powoływałem się na standardy RFC, ale ostatecznie poległem bo: "ja tu jestem adminem, w---------j" (koloryzowane)
  • Odpowiedz