Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Felixu: Jak szukasz pracy cywilizowanej, na miarę człowieka XXI wieku, to nie wybrzydzaj i bierz taki rodzaj umowy, jaki proponują, bo przyjmą kogoś kto zgodzi się pracować na zleceniu. UoP z punktu widzenia socjalnego i bezpieczeństwa jest najlepszy na pewno, ale też najdroższy dla pracodawcy, więc firmy niechętnie go proponują osobom na niższych stanowiskach. B2B ma sens tylko w usługach, nie wyobrażam sobie, żeby na taśmę w kołchozie czy do
konto usunięte via Wykop
- 3
@Isouwa: Tylko że w pracy cywilizowanej nie będą oferować śmieciówek, bez sensu.
@Czekanigdynieucieka: vademecum piszą że w umowie można to ustalić i że niestety jak już się zgodziłeś to w sądzie jak ci się pracodawca uprze mogą cię dojechać http://www.vademecumkadrowego.pl/artykul_narzedziowa,1355,0,22926,ustalenie-dluzszego-niz-ustawowy-okresu-wypowiedzenia.html
chodzi o to, że ocena czy to było dla ciebie korzystne czy nie domniemanie zachodzi w chwili kiedy się na to zgadzasz, gdyby to nie było korzystne to byś się nie zgodził na taki zapis w umowie
tym może podeprzeć cię pracodawca
chodzi o to, że ocena czy to było dla ciebie korzystne czy nie domniemanie zachodzi w chwili kiedy się na to zgadzasz, gdyby to nie było korzystne to byś się nie zgodził na taki zapis w umowie
tym może podeprzeć cię pracodawca
@Czekanigdynieucieka: Wyroki sądów są takie że 3 mce są korzystniejsze dla ciebie i pracodawca może cię dojechać xd więc warto się dogadać. Jak nie wierzysz napisz na tagu #prawo
✨️ Przekręty w Pracy: Czy To Powszechne Zjawisko? Ⓘ
Mirki, ciekawi mnie ile w waszych pracach widzicie stricte przekrętów - ustawiania przetargów, płacenia pod stołem lub kopertą, lub układzików w rodzaju "darmowa gra dla wielmożnego pana youtubera recenzenta, pod warunkiem dobrej recenzji". Wpis celowo z anonima byście mogli bez strachu o bycie zidentyfikowanymi gwizdnąć w gwizdek. Niekoniecznie z nazwą firmy, ale z porządnym opisem zjawiska.
#pytanie #oszustwa #przekrety
Mirki, ciekawi mnie ile w waszych pracach widzicie stricte przekrętów - ustawiania przetargów, płacenia pod stołem lub kopertą, lub układzików w rodzaju "darmowa gra dla wielmożnego pana youtubera recenzenta, pod warunkiem dobrej recenzji". Wpis celowo z anonima byście mogli bez strachu o bycie zidentyfikowanymi gwizdnąć w gwizdek. Niekoniecznie z nazwą firmy, ale z porządnym opisem zjawiska.
#pytanie #oszustwa #przekrety
- 0
wytworny-innowator-78: Prawie wcale ale działam w skali b2b ze spółkami a nie januszami z olx
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
- 0
✨️ Autor wpisu (OP): @ odpowiedzialny-odkrywca-21 bardzo to przykre. To znaczy, mam na myśli to co piszesz, wydaje się to prawdą.
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
Czy mógłby ktoś zapytać @washington czemu mnie bloknął? Smutno mi. Nikt mnie nie lubi chyba #pytanie
- 0
@Iifeform: nie prosiłem o mądrosci. Często ludzie tu blokują pod wpływem impulsu (już kilka odblokowań zaliczyłem). Nie ma nic dziwnego w tym, że chcę wiedzieć czym podpadłem. Zwłaszcza osobie, z którą mam coś wspólnego. To takie dziwne? Jak tak bardzo podlegasz na szacunku, to uszanuj temat poruszany we wpisach, w których się wypowiadasz i jeśli nie masz zamiaru się angażować, to się po prostu nie udzielaj.
To, że się spytam
To, że się spytam
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
źródło: temp_file5119880794714052214
Pobierz@Siateczkasrodplazmatyczna: moze cis pospolity
@bartosz007: thuja szmaragd strzyżona
Pytanie trochę ogólne, ale zachęcam do zaznaczenia jednej z opcji.
Dodam, że celem jest znalezienie tam pracy i życie powiedzmy na poziomie takim jak wcześniej w Polsce lub lepszym jeśli się ma odpowiednie umiejętności na rynku pracy.
#ankieta #pytanie #pytaniedoeksperta
Dodam, że celem jest znalezienie tam pracy i życie powiedzmy na poziomie takim jak wcześniej w Polsce lub lepszym jeśli się ma odpowiednie umiejętności na rynku pracy.
#ankieta #pytanie #pytaniedoeksperta
Gdybyście mieli opuścić Polskę to z własnego doświadczenia/wiedzy jaki kraj byście wybrali?
- Niemcy 1.8% (1)
- Czechy 16.4% (9)
- Austria 16.4% (9)
- Dania 7.3% (4)
- Holandia 9.1% (5)
- Belgia 5.5% (3)
- Hiszpania 10.9% (6)
- Portugalia 5.5% (3)
- UK 7.3% (4)
- USA 20.0% (11)
@MightandMagic: ale opuścić w celach życia zarobkowego czy życia sobie bo jestem bogaty? Niemcy/Czechy/Dania/holandia/belgia/uk to raczej mało ciekawe kraje. Usa/hiszpania/portugalia to już ciekawiej bo można sobie żyć na poziomie w ciepełku bez zimy. Jak pracować to już inna kwestia czy się ma rodzinę itd. Wtedy Niemcy/Austria/Holandia.
@niedasieukryc: kanada ma swoje problemy ni to usa ni to europa, dużo ludzi na małych przestrzeniach i duże przeludnienie a na północ brak infrastruktury.
Ja bym jako swój numer 1 miejsca docelowego nie wybrał ale jak masz stamtąd już ofertę pracy i możesz sobie porqdzić z wysokimi kosztami życia tam to jasne że yo dobry wybór.
Ja bym jako swój numer 1 miejsca docelowego nie wybrał ale jak masz stamtąd już ofertę pracy i możesz sobie porqdzić z wysokimi kosztami życia tam to jasne że yo dobry wybór.
- 0
#orange #orangetv #orangetvgo #iptv #androidtv #telewizja #pytanie #pomoc #it #firestick
Mam firestick, nowa umowa z orange więc chciałbym skorzystać z ich aplikacji. Wersji apk nie mogę znaleźć, w play store dostępne dopiero od wersji androida 10 (fire tv max 4k 1 ma android 9), jest jakakolwiek szansa na skorzystanie z tego? warto
Mam firestick, nowa umowa z orange więc chciałbym skorzystać z ich aplikacji. Wersji apk nie mogę znaleźć, w play store dostępne dopiero od wersji androida 10 (fire tv max 4k 1 ma android 9), jest jakakolwiek szansa na skorzystanie z tego? warto
@a665321: poczytaj o apce F-droid. To jest "sklep" z darmowymi appkami open surce.
Tam znajdziesz kolejny "sklep" o nazwie Aurora.
Ten 2 sklep to apka z starymi wersjami aplikacji. Może Znajdziesz tam starą app orange tv i będzie ci chodzić na firesticku.
Ja tak mam Disneya na starym tv boxie.
Tam znajdziesz kolejny "sklep" o nazwie Aurora.
Ten 2 sklep to apka z starymi wersjami aplikacji. Może Znajdziesz tam starą app orange tv i będzie ci chodzić na firesticku.
Ja tak mam Disneya na starym tv boxie.
źródło: Screenshot_2025-09-09-14-35-25-533_org.fdroid.fdroid
Pobierz- 1
@sandal Neverwinter Night albo KotOR. Klasyczki
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Dlaczego wiele biur pośrednictwa pracy które wysyłają ludzi do Holandii ma siedzibę w Opolu?
Słyszałem teorię, że wiele osób na Opolszczyźnie ma niemiecki paszport/dowód osobisty (jest tam spora mniejszość niemiecka i wiele osób ma korzenie niemieckie). Zanim Holandia otworzyła w pełni rynek pracy dla nas, wielu Polaków jeździło tam do pracy jako obywatele Niemiec. Podobnie teraz robią to teraz Mołdawianie jeżdżąc do Holandii jako obywatele Rumunii.
Ktoś może potwierdzić/zanegować tę teorię? Jestem
Słyszałem teorię, że wiele osób na Opolszczyźnie ma niemiecki paszport/dowód osobisty (jest tam spora mniejszość niemiecka i wiele osób ma korzenie niemieckie). Zanim Holandia otworzyła w pełni rynek pracy dla nas, wielu Polaków jeździło tam do pracy jako obywatele Niemiec. Podobnie teraz robią to teraz Mołdawianie jeżdżąc do Holandii jako obywatele Rumunii.
Ktoś może potwierdzić/zanegować tę teorię? Jestem
@marek_g: prawda
@marek_g: agencje nie ograniczają się tylko do Holandii, ogólnie jest tu sporo agencji pracy z ofertami głównie na rynek niemiecki, holenderski i austriacki. Wydaje mi się, że to kombinacja wielu czynników. Niemiecki paszport już nie ma znaczenia, skoro Polska jest w UE, ale:
- łatwiej tu o pracownika ze znajomością języka niemieckiego, co przyciąga agencje pracy z ofertami z Niemiec
- opolskie raczej nie jest bogatym województwem, jest tu dużo
- łatwiej tu o pracownika ze znajomością języka niemieckiego, co przyciąga agencje pracy z ofertami z Niemiec
- opolskie raczej nie jest bogatym województwem, jest tu dużo
- 2
Czy jak zapłacę za indywidualne tablice rejestracyjne to w cenie mogę wziąć też trzecią czy trzeba będzie za nią kolejny tysiąc dopłacić?
#prawojazdy #samochody #pytanie #tablicarejestracyjna #xdspotting
#prawojazdy #samochody #pytanie #tablicarejestracyjna #xdspotting
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@HuopWsiowy: Nowe budownictwo to jest straszny rak w którym wszystko słyszysz dookoła bo ściany z kartonu, mało miejsc parkingowych, ciężko wyjechać z osiedla w godzinach szczytu bo dojazd wąski a blok usrany koło bloku. Mały dom parterowy 75-100m2, nowoczesny piec typu pompa ciepła albo pellet, który ładujesz raz na dłuuuugi czas i działa tak jak sobie zaprogramujesz, dobra izolacja, okna trzyszybowe i w domu masz ciepło i cicho a chuop
Ja lubię przebywać na zewnątrz, tylko, że mieszkanie mi to też umożliwia - biorę rower i jazda gdzieś do lasu. Spacer, cokolwiek też spoko
@HuopWsiowy: Ty mówisz o spędzaniu czasu na zewnątrz, a nie przebywaniu jako takim.
Przebywanie na zewnątrz w przypadku domu polega na tym, że wychodzisz z kawą do ogrodu i siedzisz z książką albo dłubiesz przy rowerze na trawniku, anie na małym balkoniku czy na parkingu przed
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@stevenhunter: @Pasterz30 Nie na tym polegało pytanie czy warto dziecko rodzić. Pytanie to dlaczego wykopki jadą z teorią spiskową że to żymianie nas sabotują jak widać większość sama ma taką opinię że dzieci robić nie warto.
@masz_fajne_donice: ma taka opinie bo ktos lub cos go na nia nakierowalo
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@HuopWsiowy: Fruit of the Loom Iconic
- 0
@Gomiss: O cos takiego mi chodzilo, dzieki
Ta rybka to z hodowli czy połowu w końcu? Bo napisali tak: "Salmo Salar / wyhodowane, obszar połowu Północno-wschodni Atlantyk FAO 27"
Nie rozumiem, wyhodowane ale połowione z Atlantyku? Czy to samo sobie nie przeczy?
#pytaniedoeksperta #pytanie #jedzenie #ryby #gotujzwykopem
Nie rozumiem, wyhodowane ale połowione z Atlantyku? Czy to samo sobie nie przeczy?
#pytaniedoeksperta #pytanie #jedzenie #ryby #gotujzwykopem
źródło: temp_file4094559748535539136
Pobierz@HumanBeing Farmy są w takich dużych klatkach w oceanie, co by woda się samoczynnie filtrowała. Zobacz sobie w necie. Niektóre testują nawet lasery n------------e w pijawki
- 0
Cześć, pamiętam że chyba gdzieś na wykopie był wątek odnośnie tworzenia dodatkowych maili na spam (coś w stylu jan.kowalski@gmail.com, jan.kowalski1@gmail.com...), przez co mogliśmy sprawdzać skąd przychodzi do nas spam. Czy ktoś mógłby podzielić się tym wątkiem lub podać namiary na instrukcję jak to zrobić? #gmail #poczta #spam #pytanie #pytaniedoeksperta #internet
@Chekatomba @o__0 @CH3j @ev3r
Szkoda tylko że coraz więcej serwisow uniemożliwia zakładania kont na maile z +
Kiedyś prowadziłem korespondencję z adminem takiej strony, powoływałem się na standardy RFC, ale ostatecznie poległem bo: "ja tu jestem adminem, w---------j" (koloryzowane)
Szkoda tylko że coraz więcej serwisow uniemożliwia zakładania kont na maile z +
Kiedyś prowadziłem korespondencję z adminem takiej strony, powoływałem się na standardy RFC, ale ostatecznie poległem bo: "ja tu jestem adminem, w---------j" (koloryzowane)
- 1


































Bus z Warszawy do poznania jakiś jezdzi spod adresu pod adres?
@haabero nie będę z bydłem jeździć
@Reretos to