✨️ Jaką baterię i kabinę prysznicową wybrać?
Mirki, jaką baterię i kabinę prysznicową brać? Interestuje mnie: chrom (najlepiej matowy/szczotkowany), 90x90 cm, drzwi otwieranie (nie przesuwne), jak najniższy brodzik. Bateria do ok. 1000 zł, kabina do około 2000 zł. Rea, EasySensea z Leroy Merlin, Grohe, Cersanit, Roca? Ciężko wyłapać rzetelne opinie. #pytanie #remont #zakupy #prysznic #lazienka #remontujzwykopem #budownictwo

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj
mirko_anonim - ✨️ Jaką baterię i kabinę prysznicową wybrać? Ⓘ
Mirki, jaką baterię i k...

źródło: 82f

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli 918 wynosi 7200 to 1200 wynosi ... ?


@JonasKahnwald:
Dowolna liczba (a nawet element czegokolwiek)
Ze zdania fałszywego " 918 wynosi 7200 " wynika każde zdanie, np. 1200 wynosi krzesło.
  • Odpowiedz
Szybkie pytanie - nie mam podłączonego "bolca" do przewodu ochronnego, bo po prostu na tej linii go nie ma.
Chcę pod to podłączyć kuchenkę gazową, żeby mieć odpalanie palników z pozycji kuchenki, a nie bawić się zapalniczką.
Da się? Nie pierdyknie mnie prąd przy jej włączaniu? Dodam że kuchenka do zaboduwy, ale klasyczna z blachy.

PS. Nie pytam jak powinno być "wg. sztuki", bo wien że powinno być podłączone lub conajmniej wyzerowane,
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak uszkodzi się kabel i będzie zwierał z obudową metalową kuchenki, może cię kopnąć. Kabel PE (ochronny) po prostu uruchomiłby zabezpieczenie, które wyłączyłoby obwód po dostaniu się prądu na obudowę kuchenki
  • Odpowiedz
Dlaczego głosuję na KO/PO mimo że nie jestem fanem polityków tej partii? Bo trudno mi znaleźć jakąkolwiek partię która pasuje do moich poglądów.

Moje poglądy trudno wcisnąć w prostą łatkę „prawak” albo „lewak”.

W życiu prywatnym cenię tradycyjny model rodziny - uważam, że to mężczyzna powinien być głową rodziny i zapewniać byt, a kobieta może skupić się na domu, opiece i atrakcyjności. Jednocześnie jestem za pełnią praw dla osób LGBT, w tym prawem do
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gharman: Co w Razem powoduje, że uważasz, że jest za bardzo na lewo? Mi się wydaje, że przestali akcentować "lewackość" i skupili się ostatnio na socjaliberaliźmie właśnie na wzór skandynawski.
  • Odpowiedz
No i zrobili mnie w bambo, i zamiast 0zł przez 6 miesiecy mam 120zl od pierwszego miesiąca. xD

Pierwsza faktura wysłana dzien po ustaniu okresu wypowiedzenia 14 dniowego, więc juz jestem uwiązany umową

Jakie są teraz mozliwości wypowiedzenia umowy? Wyłącznie przy zmianie warunków?

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 3
@KMDZ: i drugie pytanie, co właściwie sie dzieje w takim przypadku jak z tym domem na lubelczyznie teraz? Dom został uszkodzony przez wroga z którym oficjalnie polska ani NATO nie toczy wojny.

Ubezpieczyciel raczej tez sie wymiga z odpowiedzialności finansowej.

Tao wiec czy ktokolwiek finansowo zrefunudje ten uszczerbek finansowy właścicielom tego domu? Państwo polskie? Czy jednak w takim przypadku zamyka sie oczy i udaje ze nic sie nie stało? Właściciel
  • Odpowiedz
@KMDZ: nikt nie twierdzi ze wczoraj to byl atak. Moze medialnie tak, ale wojskowo to incydent.

Zielone ludziki pokonamy sami czy z wsparciem sil szybkiego reagowania paru sojusznikow, takze to nie problem.
Nikt nie bedzie niczego udawal. To Polska zdecyduje czy powolamy sie na art 5 czy nie bedzie takiej potrzeby.
A jak sie powolamy to kazdy kraj NATO sam zadecyduje jaka pomoc wyslac.
  • Odpowiedz
@6th_Sense: wystarczy że debile wstawiają zdjęcie zwłok do internetu wraz z numerem seryjnym na ogonie i wiedzą dokładnie który gdzie leży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy to normalne że 20.08 dowód został wysłany z wytwórni do urzędu ale do dziś tam nie dotarł? Dzwoniłem do urzędu czy to nie jakiś błąd systemu to miła pani przekazała mi te same informacje które widzę w mObywatelu (wniosek zrealizowany, dowód wysłany, nie ma go w urzędzie). Jutro deadline...
#dowodosobisty #dowod #urzad #polska #pytanie
qbaqbaqba - Czy to normalne że 20.08 dowód został wysłany z wytwórni do urzędu ale do...

źródło: Screenshot 2025-09-11 at 08-56-32

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_herbu_sKoryBut_Wisnioweczka: @projektant_doktorant

@qbaqbaqba dobrze napisał że dowody dostarczane są przez policję. A dokładniej przez policyjną pocztę specjalną do komend miejskich/powiatowych, a z komend wyznaczone osoby (policjanci) dostarczają przesyłki do urzędów. Im mniejsza gmina i liczba przesyłek to tym rzadziej policja je dostarcza. W małych gminach jest to zazwyczaj jeden dzień w tygodniu.
  • Odpowiedz
mirki polećcie proszę "najtańszy z dobrych" kamień do pizzy lub alternatywne rozwiązanie
wcześniej nie bawiłem się w wypiekanie pizzy, ale pierwsze próby w piekarniku na odwróconej blasze były obiecujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pizza #gotujzwykopem #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qbek: w kamieniu do pizzy chodzi o pojemność cieplną. Na początek spróbuj z patelnią stalową, jeśli ją masz. Taka zwykła, wykonana w całości ze stali nierdzewnej, bez żadnych plastikowych rączek czy innych śmieci.
Potem pomyślimy o kamieniu, ale jak coś to kup szamotowy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
✨️ Czy warto walczyć w sądzie o alimenty?
Cześć moja mama pozwała mnie do sądu o odebranie mi alimentów, problem jest że w samym pozwie jest tyle bzdur na mój temat że tu się w głowie nie mieści. W treści pozwu jest napisane że robię studia podyplomowe, problem jest taki że robię studia pierwszego stopnia w trybie dziennym i są to moje pierwsze i jedyne studia, druga sprawa jest taka że pojawia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytaniedoeksperta #pytanie #noze #nozekuchenne

Hej, zna się ktoś na ostrzałkach do noży, głównie kuchennych? Obecnie mam jakąś taką jeszcze ruską z metalowymi kółkami do przeciągania, niby coś daje radę, ale bardziej się ślizga niż ostrzy, a jak mocniej docisnąć, to prawie rękę rozharatałem. Teraz mam kłopot, bo zacząłem przeglądać i nie wiem nic w tej materii, a wybór z grubsza nic mi nie mówi,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gabaryt: Powoli :D

Szwagier sporo lat byl szefem kuchni i znal sie na tym co robi. Zawsze jak mialem pytania to do niego jak w dym.

Dowiedzialem sie (miedzy innymi) ze noz
  • Odpowiedz
Sprzedając obecnie telefon warty kilkaset PLN na olx można się jakoś wkopac? Ludzie podpisują jakieś umowy kupna sprzedaży? Jakby potem ktoś uzyl takiego telefonu do Bog wie czego to może mi coś grozić? Czy są jakieś jeszcze inne opcje aby go sprzedac?

#prawo #olx #allegro
#telefony #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: Wystaw bez przesyłki olx, odmawiaj wysyłki za pobraniem, tylko przelew na konto albo odbiór osobisty. Ignoruj potwierdzenia przelewu, jakąkolwiek komunikację przez Whatsapp oraz linki we wiadomościach, prośby o podanie maila i propozycje zorganizowania kuriera przez kupującego.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach