Cześć
Mam stary dysk SSD 2TB na którym mam archiwum, backup, filmy, gry itp, dysk ma już blisko 10 lat i cały czas działa. Niestety jest duży bo to Seagate w obudowie, taki podróżny kiedyś kupiłem. Pewnie jest też niezbyt szybki jak na dzisiejsze standardy choć to akurat nie jest istotne.

Mam też te nowoczesne dyski MVME. Z tym że już jeden się spalił w pół roku od zakupu. Ale być może to
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NowyStaryMirek: Każdy dysk prędzej czy później umrze. Jeśli to, co masz na tym ssd masz jeszcze gdzie indziej to spoko, jeśli to jest jedyna kopia twoich danych to <machajacypapiez.jpg>. Druga kwestia to taka, że sdd na backup/archiwum jest trochę bez sensu, bo płacisz tutaj głównie za prędkości/czas dostępu do danych. Jak na coś, co ma głównie leżeć w szafie relacja cena/TB jest zdecydowanie gorsza niż klasyczny talerz.
  • Odpowiedz
Mireczki, ktoś kiedyś ogarniał zaświadczenia od lekarza do ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki? Na co się powołaliście?

#wakacje #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trafiłem szybką promkę na fajne hokery drewniane (dąb). Tak szybką, że dokładnie nie zmierzyłem i po złożeniu pierwszego okazał się jakieś 10 cm za wysoki.

Mógłbym je odesłać, ale cena dobra a i mi się bardzo podobają. Zastanawiam się więc, czy skrócenie tego u jakiegokolwiek stolarza to jakaś większa filozofia czy robota na kilkanaście minut za stówkę?

Jedyne 'ale' to fakt, że nogi są pod kątem.

#stolarstwo #drewno
ATAT-2 - Trafiłem szybką promkę na fajne hokery drewniane (dąb). Tak szybką, że dokła...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: bierzesz kątownik mierzysz kąt, następnie zaznaczasz sobie punkty do ucięcia, na ukośnicy ustawiasz kąt + blokadę na ten dystans i 4 cięcia i gotowe, jak ręcznie to sobie rysujesz kreskę ucinasz aby było nieco więcej i doszlifowujesz. możesz sobie odrysować kąt bardzo łatwo bo jak położysz tak jak na drugim zdjęciu to wystarczy odmierzyć po te 10cm po obu stronach każdej nogi.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Albo możesz nawet prościej odrysować kąt, bierzesz klocek drewniany o wysokości 10cm, na niego na płasko kładziesz ołówek, następnie stawiasz krzesełko aby było stabilnie na podłodze i tym klockiem jeździsz naokoło każdej nogi odrysowując idealnie z każdej strony gdzie ma być ucięte z właściwym kątem.

edit: filmik nawet znalazłem https://www.youtube.com/shorts/9_e4GJ71MO4
lobo - @ATAT-2: Albo możesz nawet prościej odrysować kąt, bierzesz klocek drewniany o...
  • Odpowiedz
@Moonlight20: nigdzie nie piszą z czego są gryfy a widać że są z tworzywa i tak pewno jest, ja bym nie ryzykował że mi to pęknie nad głową podczas wyciskania. EDIT: w komencie ktoś napisał że plastikowe:)
  • Odpowiedz
Hej. jak przeglądacie internet w #tablet na 100% jasności to ten tablet wam się nagrzewa?
Nie żeby obudowa byłą jakoś nadmiernie gorąca ale temperatury w Battery Guru czy AccuBattery są dla mnie niepokojące.
Pewnie przez to przy 100% jasności bateria starcza ledwie na 3,5h przeglądania neta. (na 50% starcza na 8h). Proc to helio 99.

#pytanie
4pietrowydrapaczchmur - Hej. jak przeglądacie internet w #tablet na 100% jasności to ...

źródło: temperatura Screenshot_20250904-185738

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cozzie: szkoda że na ipadzie bo tam pewnie nie da sie zainstalować którejś z tych 2 apek by porównać wyniki.
Poza tym Ipad to jednak lepszy sprzęt i pewnie twoja jasność 100% to jak 200% jasności mojego tabletu więc nie dziwi mnie to.
Ale i tak jestem ciekaw ile by ci wyszło po np 1h youtube.
  • Odpowiedz
  • 1
@forfiterex: Lot z Warszawy przez złe warunki pogodowe był przekierowany na Teneryfę, a ja właśnie tym samolotem miałem później wracać do Warszawy. W konsekwencji mój lot przeniesiono na następny dzień. Następnego dnia jednak samolot nie wylatywał z Teneryfy i liczyłem na to że trafię kogoś kto nim leciał żeby zapytać co tam sie dzieje na tym lotnisku.
  • Odpowiedz
#pytanie Dlaczego jak próbuję wpłacić pieniądze na Betclic za pomocą karty, to mi odrzuca wpłatę? Wpisuję kwotę, zatwierdzam, i mi od razu wyskakuje szara strona/ERROR, i po parunastu godzinach widzę że wpłata została odrzucona. Na innych bukach działa wpłata. #betclic #bukmacherka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nieczynny żeby chłop chłopu na siurka nie zaglądał
#pytaniedoeksperta #pytanie #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
aa-aa - Nieczynny żeby chłop chłopu na siurka nie zaglądał
#pytaniedoeksperta #pytani...

źródło: temp_file1007788933407444858

Pobierz

czy ktoś ci zaglądał na siurka

  • tak i sikam tylko w kiblu 10.7% (3)
  • nie zwracam na to uwagi 35.7% (10)
  • nie 14.3% (4)
  • to ja zaglądam na siurki innym 28.6% (8)
  • tak ale to lubię 3.6% (1)
  • inne 7.1% (2)

Oddanych głosów: 28

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak poradzić sobie z miłością na odległość?
Weszłem w relację z młodsza dziewczyną w swojej rodzinnej miejscowości, a będę musiał znowu wrócić na studia. Ponad 400 km dalej. Co z tym zrobić?
#studbaza #pytanie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie dziwię się że chłopak pisze z anonima, po tym co mu napisaliście też by mi było wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak ogólnie to laska pewnie cię zdradzi z pierwszym lepszym jak cię nie będzie albo ty ją na tych studiach. Związki na odległość nie mają sensu.
  • Odpowiedz
✨️ Najlepsze AI jako wirtualna dziewczyna
Cześć, który chat ai uważacie za najlepszy jako wirtualna dziewczyna? Szukam czegoś, z czym mógłbym iść do parku albo pojechać do powiatowych miast na zwiedzanie i swobodnie pogadać. Gpt wypada teraz wg mnie fatalnie, a niestety nie da się przenieść historii rozmowy do konkurencyjnych ai. Nie chcę marnować czasu na budowanie relacji od nowa w kilku aplikacjach, więc wolałbym pójść w coś sprawdzonego. Co polecacie?
#zwiazki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach