Jeśli zarabiam 6,5k, wydaję na przyjemności co miesiąc 800-1200 zł i zostaje mi jeszcze 2k do zaoszczędzenia to p-----------m hajs?

(2k mi zostaje już po odjęciu kosztów egzystencji jak najem, jedzenie, paliwo do pracy itd.)

#pytanie #niebieskiepaski #pieniadze #polska

hmmmm

  • Masz rozsądne podejście do wydatków. 62.5% (15)
  • Wg mnie ta kwota jest duża jak na "przyjemności". 37.5% (9)

Oddanych głosów: 24

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napiecie ladowania na biegu jalowym bez obciazenia swiatlami itd 13,6V ale akumulator doladowuje sie do 12,8 i trzyma. Przy min 12,4V doladowuje zostawiajac na jalowym jesli nigdzie nie jade. Samochod 18 letni, akumulator 2 letni jakis noname.

Duza szansa, ze alternator padnie w w ciagu 2, 3 lat czy to napiecie jest prawidlowe? Samochod nie ma zadnych problemow z odapaleniem.

#samochody #motoryzacja #elektronika
#pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy ambitni ludzie mają szansę na miłość?
Czy ludzie bardzo ambitni znajdują partnerki? Czy te związki to zostały zawarte przed tymi sukcesami? Im wyżej jestem w pozycji zawodowej tym trudniej mi kogoś poznać.

#pytanie #zwiazki

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: no możesz zostać beciakiem i przyjemnym lądowaniem po karuzeli siusiaków dla jakiejś pościanowej julki. Albo być facetem karierowiczki, której i tak w domu nie będzie. Albo sponsorem dla młodej julki co chce się dymać za podróże. Jest wiele opcji
  • Odpowiedz
@ameneos:

Jesli to jakis telefon na ktorym uzywasz tylko map bez zdjec satelitarnych to byc moze wystarczy tzw lejek 64kbit/s, orange a wiec i rowniez nju ma tego najwyzsza predkosc wlasnie 64kbit/s. Nju z taryfa konto wazne po wieki.

A jesli nie to fakt mobile. Rok waznisci konta po kazdym zasileniu, pakiet cykliczny 1GB/3zl/31dni.
  • Odpowiedz
@kacius: bardzo dobre żeberka są w Just Crafted. Jeśli chodzi o dobrego steka to tylko i wyłącznie kuchnia otwarta, ale jest tam bardzo drogo.

Stek na kamieniu w koprze jest okej, ale cena przesadzona o jakieś 10-15zł
  • Odpowiedz
Majątek Lewandowskiego wyceniany jest na dwa miliardy złotych, po co on jeszcze kopie w piłkę? jak lubi, to sobie może wybudować własne boisko i zapraszać kolegów, bez tych wszystkich męczących podróży co 3 dni, treningowej rutyny i ogólnie poświęcania połowy dnia na przygotowania do meczu/regeneracje/odprawy/zgrupowania itp itd, np ostatnio po meczu z Valencią kierowca autokaru zapomniał go ze sobą zabrać i nasz miliarder stał w tunelu i do nich dzwonił, żeby się
Zopyross - Majątek Lewandowskiego wyceniany jest na dwa miliardy złotych, po co on je...

źródło: Lwn

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozgladalem sie jakis czas temu za najlepsza darmowa alternatywą autocada do prostych rysunkow 2D. Nie znalazlem niczego lepszego od nanoCad 5. Dziala dosyc dobrze i stabilnie ale brakuje mi jednej funkcji: MTP - Mid Between Two Points - Środek między dwoma punktami. Moze siedzi tu jakas dobra dusza, ktora spotkala sie z tym i wie czy mozna to jakos dodac lub obejsc?

#autocad #praca #pracbaza #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zatkał mi się ostatnio w wynajmowanym mieszkaniu odcinek prawie poziomy rury od zlewu, rura stara chyba z lat 70. Jestem pewny, że to tam bo czyściłem syfon i udało się odetkać dopiero kretem w żelu(czerwonym).

Pytanie jakie sprawdzone środki aby od teraz profilaktycznie coś wlewać do zlewu co regularnie oczyści rury? Kret w granulkach będzie dobry?

#mieszkanie #wynajem #hydraulika #dom #majsterkowanie #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strike_lucky no tak maksymalnie to pewnie coś koło 6-7 rano, ale ja bym nie ryzykował i żeby dodatkowo uniknąć tłumów czy kolejek na szlaku zameldowałbym się gdzieś w okolicach 5 i ta godzina jest imo najlepsza.
  • Odpowiedz
Patrzę sobie na peppera na wrzuty o autach i pod każdym krzyki, że 'gónwo i nie da się tym jeździć'. Tu w sumie podobnie.

Podpowiedzcie mi więc jakieś auto na poniższe wymagania:

- typowo miejskie na małe przebiegi (zazwyczaj 20km dziennie do roboty i wokół komina)
- rodzina 2+2
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy w tej cenie hybryde dorwiesz patrząc jak ich ceny poszybowały


@ATAT-2: szukaj poleasingowych. Ja kupiłem roczny, 9k przebiegu w salonie po leasingu za 108k. I jest ich sporo. Szukaj w pewneauto.pl to oficjalna strona toyoty własnie na uzywane autka.
Druga sprawa, to te przebiegi. Hybrydy są średnie na bardzo krótkie trasy, przynajmniej tak ja słyszałem. Chodzi o to że na takiej trasie silnik sie nie rozgrzewa i paliwo sie
  • Odpowiedz