Odebrałam przesyłkę z aliexpress po czasie, jaki daje poczta polska na odbiór. Wstrzymałam zwrot. Ale na aliexpress przesyłka jest opisana "Twoja przesyłka nie została przyjęta" i "próba doręczenia nie powiodła się". No bo najpierw faktycznie się nie powiodła, ale później jednak się powiodła. Mam też wrażenie, że to zamówienie z takim statusem już się tak jakby domknęło. Chińczyk ogarnie że jednak odebrałam? Pisać do niego jakoś? Nie chcę żeby myślał, że ma
@underneath żarówki na pilot, bo kiedyś sobie kupiłam, ale tacie bardzo się spodobały, a ostatnio jakaś zniżka była na aliexpress, więc kupiłam też tacie taką żarówkę i potem zobaczył to kolega taty i też chciał, a nie korzysta za bardzo z neta, a czasem nam psa karmi jak nikogo nie ma i zostało ustalone że jemu też zamawiamy w ramach wdzięczności, ale ma daleko na pocztę więc tate mu da, tak będzie
#anonimowemirkowyznania
MIrki mam pytanko, mianowicie Jestem na okresie próbnym (miesiąc dopiero) i sobie projektuję instalacje elektryczne - głównie siedzę na tyłku - no i dziś tak z dupy przyszedł typ i mówi, że gdzieś tam trzeba jechać w delegację na 3 dni i że ja mam jechać. No i ogólnie lipa, bo się dowiedziałem tak z dupy, zero wcześniejszej informacji, no dosłownie nic. Dodatkowo mówi, że tam od 8 i mam tam
#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się co zrobić, mam ponad 2 lata doświadczenia, od początku pracuje w januszexie za grosze(5k brutto) w ch*jowym projekcie z przestarzałymi technologiami i fatalnej jakości kodem, większości jest to czas zmarnowany bo choć nauczyłem się sporo, to teraz ta wiedza nie przyda się bo każda normalna firma pracuje z dużo nowszymi technologiami. Od około 6 msc próbuję znaleźć inną pracę, ale byłem już na chyba 7 rekrutacjach z każdej odpadałem
@AnonimoweMirkoWyznania: Takich ludzi jak Ty jest pełno w IT, znam programistów Java co jebią za podobną kwotę co Ty w Januszexach, ale boją się wychylać. Rada?

Był już tutaj podobny problem, rada jest taka, że jak to w tym zawodzie bywa, że jak chcesz gdzieś przeskoczyć musisz #!$%@?ć po godzinach i podciągnąć braki które wyszły na rozmowach. Pracuj póki co tam gdzie pracujesz, a po robocie #!$%@? kursy typu udemy, cloud
Chce się zwolnić z obecnej roboty, mam odłożone trochę kasy, co pozwoli mi na wegetację przez kilka miesięcy i w tym czasie chciałbym się podszkolić i znaleźć nową, lepszą pracę.


@AnonimoweMirkoWyznania: jak ziomek wyżej napisał, szkól się po godzinach, nie rzucaj nagle pracy

nie wiesz kiedy znajdziesz nową, a jak okaże się, że okres szukania pracy się przedłuży będziesz miał dodatkowy stres

załóż też konto na linkedin, czasem rekruter sam Cię
Dlaczego kobiety są średnio dosłownie we wszystkim gorsze niż mężczyźni? Przecież obecnie są tak samo traktowane (a czasami nawet lepiej). Mimo to nie potrafią rozwinąć w sobie czegokolwiek. Nawet #przegryw wydaje się być lepiej rozwiniętą płcią niż kobieta... I szczerze to mi przykro z tego powodu. Przykro mi, że mężczyźni nie mogą na uczciwych zasadach konkurować z kobietami, bo one i tak będą zawsze poszkodowane. Parytety i dawanie bonusów tutaj nic nie
Dlaczego kobiety są średnio dosłownie we wszystkim gorsze niż mężczyźni?


@fffff3: "średnio dosłownie" są mniej oddane i skupione na jednej rzeczy. Stąd widzisz pojedyncze jednostki facetów którzy są wybitni w tym co robią i znajdziesz takich masę. To tworzy obraz jaki zauważyłeś. Faceci są częściej skłonni do poświęcenia znacznej części życia dla jednej rzeczy. Dodatkowo z natury mężczyźni są chętniejsi do rywalizacji, co tylko nakręca i podnosi poprzeczkę.

Nie mogę teraz
@Fizjowypok: To nie jest wprost konkurencja. To jest szukanie tzw. niszy, bo przecież nie każdy do FAME się nadaje, a Rozpara chyba chce zmienić trochę target i Szczena mógłby walczyć u nich na 1,2, a nie teraz. Najman kontraktując Szczenę, trafił. To samo z Antykonfidentem, który naprawdę umie walczyć. W sumie FAME MMA nie traktują ich jak konkurencję i w 2 stronę to samo. Zobaczcie, że w narożniku Krystiana stał Polak,
Link do repo z kodem

Mam sobie apkę napisaną w #python z pseudogui w konsoli, używaną w pracy. Jak mogę dostosować kod żeby zawsze te kratki się skalowały do długości stringa? Obecnie jest to wpisane na sztywno, i o ile daje to rady w przypadku "Wybierz co chcesz zrobić", tak w przypadku dynamicznie zmieniających się stringów trochę się sypie.

#pytanie #programowanie
źródło: comment_1624363629lym3k3vEHdcStBjzpxxCDe.jpg
Słuchajcie, z racji tego, że pewien #rozowepaski uczepiła się mnie za to co zrobiłem, chciałbym zapytać się Was czy dobrze postąpiłem.
Niech lud zdecyduje!
A więc:
Umówiłem się kiedyś na randkę #tinder w kawiarni. Świetnie się rozmawiało w internecie, na zdjęciu oceniłbym na 7/10.
Niestety w rzeczywistości, okazało się, iż kobieta waży +/- 20kg więcej oraz no jednak diametralnie odbiega urodą od retuszowanych zdjęć - realnie oceniłbym ją jednak na 4/10(nie uwzględniając

Czy dobrze zrobiłem uciekając ze spotkania?

  • Tak 58.0% (782)
  • Nie 42.0% (567)

Oddanych głosów: 1349

Ostatnio lubuje sie w ogladaniu seriali ktore pokazuja działania celników na granicy. Różne kraje ale ostatnio #uk sobie wlaczylam bo w końcu zagranico xD

I co? Papieroski przemycane w bagażu? Polacy. Papieroski zakamuflowane w vanie i obłożone tackami aluminiowymi zeby rentgen nie wykryl (XD)? Polskie blachy na aucie. Podejrzewany przemyt - pies sie zainteresował tirem - jakie blachy? No polskie.

Jeszcze wczesniej to sie dziwilam ze jak to tak rasizm na granicy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@PaulStanley: wożenie papierosów do UK, nawet w małych ilościach typu 3-4 wagony zwracało często koszty biletów.
Nie wspomnę co się działo, gdy UK jeszcze było w EU i ludzie do siatek pakowali na bezcłowym po 10 wagonów w siatkę i nikt tego nie sprawdzał. Chyba, że ktoś już na bezczela szedł załadowany pod kołnierz wagonami to wtedy ktoś pytał.
Czołem Mirasy!

Wczoraj moja Babcia miała dziwny telefon z #orange. Nie wiadomo dlaczego ale po kilkunastu latach zadzwoniła do niej konsultatnka z nową ofertą (miała bezterminową). Rewelacyjne 29zł/mies. zrobiło na mojej 70 letniej Babci dość duże wrażenie, a z racji tego, że straciła ostatnio swojego męża to jest trochę zagubiona. Tak więc podała wszystkie dane uprzejmej pani i zakończyła połączenie telefoniczne. Konsultatnka oczywiście powiedziała, żeby oczekiwała na kuriera.

Na szczęście zaraz
10 najlepszych zawodów w 2021

Lista #!$%@? related:

HR Generalist

Product Manager

Asset Manager

Fit-out Coordinator

Key Account Manager

E-commerce Manager

Czy ktoś mi może to #!$%@? wyjaśnić, czy ich #!$%@?ło konkretnie na tych #!$%@? serwisach? Jak można coś takiego #!$%@? opublikować?! Może mieszkam w Polsce B i pracuję w Januszexie, ale takiego bełkotu to dawno nie słyszałem. Po prostu tej Warszawce to się tak w dupach poprzewracało że #!$%@? mnie strzela.
Cumple, mam pytanie - jak się nie pocić na ryju? Na paszki używam ałuna, jakieś antyaspiranty, i pod koszula świeżość, koszula sucha, wszystko git.
Ale czoło? No leci jak z fontanny i co chwile się wycieram bo cały ryj mokry jakbym z basenu sie wynurzył. Polećcie proszę jakąś dietę i coś do łykania (może perspiblock, używał ktoś? Godny polecenia?)
Nawadnian się regularnie, jakiś Izotonik, sok z ogórków/ kapusty kiszonej, sok pomidorowy.
Jedyne
źródło: comment_1624347050E1Nfq4qC34z6nF3H3E2wrX.jpg
@Mirush: "problem" tureckich wyrobów to brak akcesoriów innych niż te, które dostarcza producent (przynajmniej na razie) - jeśli więc chcesz mieć szynę, jakąś fikuśną kolbę od Magpula albo inne, podobne ubranko to się musisz zastanowić. Pomijając ten aspekt to - kup taką która jest tania i ci się podoba - Doruk zdobył w kraju kwitnącej cebuli dużą popularność i już ceny na przestrzeni pół roku poszły do góry o 200-300 zeta.
Halo Mirki,
chcę się zabawić w krypto, ale mam kilka pytań odnośnie portfeli, bo z tego co rozumiem, to każdy portfel znajduje się w blokchainie, a my generując go dostajemy tylko jego numer (klucz publiczny) i hasło do niego (klucz prywatny). Do wygenerowania tych kluczy stosuje się seedy, które można potem wykorzystać do odtworzenia portfela w różnych aplikacjach i tu nie rozumiem:

- co nam daje portfel sprzętowy, skoro i tak ten
Seed w postaci mnemonik phrase czyli 12/24 słów to ustandaryzowana reprezentacja bardzo dużej liczby, którą twój portfel wylosował dla ciebie. Szansa że ktoś inny wylosuje taką samą liczbę jest nieskończonie mała.

Ta liczba służy do wygenerowania drzewa kluczy prywatnych, z których generowane są klucze publiczne, uzywane jako adresy. Ten proces to branżowy standard, dlatego z jednego seeda można obsłużyć wiele kryptowalut.

To klucze prywatne służą do podpisywania transakcji a nie seed. On
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
W sumie, po tylu latach w końcu udało mi się to w miarę zwerbalizować, a to też dla mnie ważne, znalezienie lepszego rozumienia tej kwestii:

Czy jest tu ktoś, kto od urodzenia(odkąd pamięta) miał i ma takie poczucie(ale z którego sobie przez większość życia nie zdawał sprawy), że jakby nie należy do ludzkości, nie jest człowiekiem, nie rozumie ludzi, nie ma z nimi wiele wspólnego.
I że widział też świat tak jakby
Grupa B zamknela rozgrywki. Który mecz grupy B uważasz za najlepszy?
#euro2020 #mecz #pilkanozna #ankieta #pytanie
źródło: comment_16243081319u7aCOiRStNIvJDD5Be9DR.jpg

Który mecz grupy B uważasz za najlepszy?

  • Dania - Finlandia (0:1) 4.7% (8)
  • Belgia - Rosja (0:3) 2.9% (5)
  • Finlandia - Rosja (0:1) 0% (0)
  • Dania - Belgia (1:2) 9.4% (16)
  • Rosja - Dania (1:4) 82.4% (140)
  • Finlandia - Belgia (0:2) 0.6% (1)

Oddanych głosów: 170

Runda 945
Śląskie zmierzy się z warmińsko-mazurskim
Miasteczko Śląskie vs Mikołajki

Ciekawostki:
Miasteczko Śląskie - Instytucje kultury: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kulturalne Grupa Poetycka „Nieregularni", Biblioteka Miejska, Stowarzyszenie „Góra Jerzego” w Miasteczku Śląskim.

Mikołajki - W Mikołajkach znajduje się Stacja Hydrobiologiczna Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Głosowanie do 22.06, do godziny 21.10

Nie bierzemy jeńców i plusujemy! Bitwy na poduszki, zgryźliwe komentarze,
źródło: comment_1624302788WiAKqutyM3qkuBWbvGnGZ7.jpg

Który herb w twojej ocenie wygrywa?

  • Miasteczko Śląskie 55.6% (208)
  • Mikołajki 44.4% (166)

Oddanych głosów: 374

Runda 944
Podlaskie zmierzy się z zachodniopomorskim
Lipsk vs Koszalin

Ciekawostki:
Lipsk - Zabytki: układ przestrzenny z drugiej połowy XVI wieku, neogotycki kościół parafialny, cmentarz żydowski z XIX wieku, cmentarz parafialny z I połowy XIX wieku, Kopiec Wolności z lat 20. XX wieku, Dom katolicki z XX wieku, schrony bojowe należące do umocnień Linii Mołotowa.

Koszalin - Miasto jest większym ośrodkiem kulturalnym w regionie, w którym znajdują się teatry, kina, filharmonia, amfiteatr
źródło: comment_1624302473GrSYFDSAweBOd216LLQXeW.jpg

Który herb w twojej ocenie wygrywa?

  • Lipsk 47.7% (189)
  • Koszalin 52.3% (207)

Oddanych głosów: 396

Pierwsza od czasów Dreamcasta zabawka do gier zakupiona ( ͡ ͜ʖ ͡) Konsola dotarła, pad dotarł, ładowarka dotarła. I tu pierwszy zgrzyt - kabel HDMI dołączony do konsoli ma długość typowo japońską - za krótki, trza było dokupić znacznie dłuższy. Drugim zgrzytem okazało się wsparcie dla bezprzewodowych słuchawek od Sony (model "coś tam, coś tam") gdyż nie istnieje w ogóle. Konsola jest bardzo duża, niekoniecznie można zaliczyć
źródło: comment_1624298741bbQACVzhYnc3zDMRf0M8mI.jpg