Runda 945
Śląskie zmierzy się z warmińsko-mazurskim
Miasteczko Śląskie vs Mikołajki

Ciekawostki:
Miasteczko Śląskie - Instytucje kultury: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kulturalne Grupa Poetycka „Nieregularni", Biblioteka Miejska, Stowarzyszenie „Góra Jerzego” w Miasteczku Śląskim.

Mikołajki - W Mikołajkach znajduje się Stacja Hydrobiologiczna Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Głosowanie do 22.06, do godziny 21.10

Nie bierzemy jeńców i plusujemy! Bitwy na poduszki, zgryźliwe komentarze,
źródło: comment_1624302788WiAKqutyM3qkuBWbvGnGZ7.jpg

Który herb w twojej ocenie wygrywa?

  • Miasteczko Śląskie 55.6% (208)
  • Mikołajki 44.4% (166)

Oddanych głosów: 374

Runda 944
Podlaskie zmierzy się z zachodniopomorskim
Lipsk vs Koszalin

Ciekawostki:
Lipsk - Zabytki: układ przestrzenny z drugiej połowy XVI wieku, neogotycki kościół parafialny, cmentarz żydowski z XIX wieku, cmentarz parafialny z I połowy XIX wieku, Kopiec Wolności z lat 20. XX wieku, Dom katolicki z XX wieku, schrony bojowe należące do umocnień Linii Mołotowa.

Koszalin - Miasto jest większym ośrodkiem kulturalnym w regionie, w którym znajdują się teatry, kina, filharmonia, amfiteatr
źródło: comment_1624302473GrSYFDSAweBOd216LLQXeW.jpg

Który herb w twojej ocenie wygrywa?

  • Lipsk 47.7% (189)
  • Koszalin 52.3% (207)

Oddanych głosów: 396

Pierwsza od czasów Dreamcasta zabawka do gier zakupiona ( ͡ ͜ʖ ͡) Konsola dotarła, pad dotarł, ładowarka dotarła. I tu pierwszy zgrzyt - kabel HDMI dołączony do konsoli ma długość typowo japońską - za krótki, trza było dokupić znacznie dłuższy. Drugim zgrzytem okazało się wsparcie dla bezprzewodowych słuchawek od Sony (model "coś tam, coś tam") gdyż nie istnieje w ogóle. Konsola jest bardzo duża, niekoniecznie można zaliczyć
źródło: comment_1624298741bbQACVzhYnc3zDMRf0M8mI.jpg
Help, zapłacze się chyba. Nie sądziłam, że mi tak mocno zlapie ten szary kolor :( miałam już taki brzydki rozjaśniony blond i liczyłam na to, że zrobi się lekko srebrny. A wyszło gówno. Jest bardziej szary niż na tym zdjęciu. Powiedzcie mi tylko czy to się jeszcze zmyje? przed nałożeniem farby jeszcze rozjaśniałam włosy. Szampon przeciwłupieżowy pomoże czy już pozostało mi tylko rozjaśnienie? ()
#wlosy #pytanie #rozowepaski
źródło: comment_1624295002mkktgJyLOyxDAoSUoCI7qy.jpg
#anonimowemirkowyznania
W gorących popularne pytanie czy coś ludzie osiągneli w życiu i ile mają lat.

Wszystkie osoby poniżej 30 że nie ma już nadzei (też bym nie miał patrząc na nadchodząca zagładę klimatyczna)

A wszystkie osoby powyżej 30 są super szczęśliwe. Dlaczego super szczęśliwe? Bo przez 10+ lat zapieprzali w #pracbaza by mieć "dobre życie" i zrobili sobie bombelka.

Ani jedna, ani druga strona nie napisała że jest szczęśliwa bo zwiedziła świat,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ludzie są różni. Niektórzy wolą wolniejszy tryb życia, a pracę traktują jako zło konieczne. Inni w takim korpo #!$%@? odnajdują się jak ryba w wodzie, odczuwają satysfakcję z rozwiązywania problemów i chętnie poświęcają czas na rozwijanie swojej kariery.
Nie ma jednej recepty na szczęście. Nie ma też jakiegoś zestawu obiektywnych kryteriow ktorymi można by je zmierzyć - każdy z nas ma inne wyobrażenia i oczekiwania.

Wracajac jeszcze do tych odpowiedzi
Witajcie, gdzie wybrać się we dwoje na weekend? Interesuje mnie południe Polski.
Najlepiej okolice: Kłodzko, Głuchołazy, Katowice, Kraków, Szlak orlich Gniazd, Bielsko-Biała
Interesują nas góry, potoki, spacery, zwiedzanie, miasta np jak Kraków. Chcemy wyjechać na 2 dni.
#wakacje #wczasy #urlop #gory #las #zwiedzajzwykopem #niebieskiepaski #rozowepaski #pytanie #pytaniedoeksperta
źródło: comment_1624261207e94PCkIzVyBJ7gYh1ogcRh.jpg
Czy wysyłał ktoś telefon na gwarancji zakupiony na Aliexpress do Centrum Serwisowego CCS?

Znalazłem taki poradnik jak poniżej:
https://www.czajna.pl/elektronika/telefony-i-akcesoria/darmowy-serwis-gwarancyjny-produktow-xiaomi/?fbclid=IwAR2uhcqnqIAB4QKOBVh-1zSkTox-i4uz-BjDv-ihQgG2w7efIIV8On4DLkQ

Tu jest strona tego Centrum Serwisowego
https://www.ccsonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=28

Według niego na telefony z Aliexpress jest tam do wykorzystania gwarancja ale wymagają jakiegoś dowodu zakupu. Może być takim dowodem screen aukcji? Miał ktoś może taką sytuacje?

Padł mi telefon całkowicie, sam z siebie nagle się wyłączył i nie chce się włączyć - POCO M3.
#
@dlugi8: TL;DR telefon już naprawiony, wymieniona płyta główna naprawa ekspresowa
Szerzej mówiąc do naprawy w CCS potrzebny jest numer IMEI telefonu, nie chcieli za bardzo dowodu zakupu, Pani na infolinii powiedziała jedynie, że jak będą potrzebowali to zwrócą się o dowód zakupu mailowo. Można do nich również napisać podając nr IMEI czy telefon jest objęty gwarancją i serwisem u nich.
Wypełnia się formularz, opisuje wszystko po kolei po czym dostaje się
źródło: comment_16246428896UavwhqVJcwf7hV3Q6TYoz.jpg
Hej Wykop, poważne pytanie

Czy jak przyjeżdżają do was goście albo koleżanka czy kolega to oddajecie im na noc własną sypialnie czy śpią na kanapie np. z funkcją spania ?

Do mojej różowej przyjechała koleżanka więc na noc oddała jej naszą sypialnie bo kanapa niby twarda a my jesteśmy do niej bardziej przyzwyczajeni.

Dla mnie to trochę dziwne bo ten pokój wydaje mi się miejscem prywatnym ale pytam was bo może to
#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirko,
Pisze do was z zapytaniem o te słynne seksy. Jestem z różowa od trzech lat, oboje 22lvl, studiujemy w jednym mieście, natomiast nadal mieszkamy z rodzicami. Na początku związku seks był mega. Różowa była zawsze chętna, mega otwarta na propozycje, sama inicjowała seks. Robiła tego słynnego loda, nawet sama z siebie, a zdarzyło się ze i kilka razy dziennie. Po kilku miesiącach zaczęliśmy się docierać w łóżku i przez
Jestem z różowa od trzech lat

tabletki antykoncepcyjne ale bierze je od ~5 lat

(byłem jej pierwszym)


@AnonimoweMirkoWyznania: ? xD

Co robić :(?


No proste, jak się na takie zachowanie nie godzisz i ona nic z tym nie chce zrobić to odchodzisz. ew. możecie dalej marnować swój czas i obudzicie się z rękoma w nocniku po 30-stce.

No i z tym seksem kilka razy w tygodniu w długim związku to trochę
Byłem dzisiaj na komuni, kto to widział robić komunię w czerwcu, lol.
34 stopnie i dzieciak zasłabł, ksiundz dymił tym kadzidłem przez całą mszę. Gowniak blady jak ściana, pytam czy dzwonić po pogotowie. Ojciec mówi twardo, że nie ale z dzieckiem zero kontaktu, majaczy. A matka go podnosi z trawnika żeby przyjął komunie bo to jest najwazniejsze xD. Olać zdrowie syna, ma przyjąć mieszankę wody z mąką bo tak. Zadzwoniłem po pogotowie,
Wiadomo, że wszechświat (według obecnej wiedzy) cały czas się rozszerza. Czy istnieje jakaś oficjalna nazwa na "przestrzeń" na którą wszechświat nie zdążył się jeszcze rozszerzyć? Pustka? Nicość? Są w ogóle teorie, że takie coś istnieje?

Mówiąc obrazowo to tak jakby dmuchać balon (wszechświat) w słoiku. Czym jest słoik?

#fizyka #astronomia #pytanie #nauka
#anonimowemirkowyznania
Ojciec postanowił sprzedać ostatnią wolną działkę i szybko znalazł się kupiec. Teraz męczy go, czy nie powiedział za mało.

- 200 metrów od jeziora. Niedawno gmina zrobiła tam plażę, są też miejsca na połowy ryb
- linia zabudowy 7 nowych domków jednorodzinnych biegnie od jeziora do ulicy, ta działka na sprzedaż jest najbliżej drogi
- mała wieś 1500 mieszkańców, 3 km do miasteczka z usługami
- za rok ma zacząć się
źródło: comment_1624218257e4nS8P2VlWgZbSK05D5bfR.jpg
Mam problem z magazynowaniem linków z internetu.
Jak przeglądam wykop to często zapisuję strony w zakładkach, albo zostawiam otwarte karty - bo są w danym wątku informacje które w pewnych momentach życia okażą się przydatne.
Jak nazbieram już tego tyle że zaczyna się robić śmietnik to albo to przerzucam to z kupki na kupkę - albo wycinam screenshoty i wklejam do pliku worda, albo grupuje zakładki, albo dodaje do ulubionych.
W domu
@interpenetrate: Mam coś podobnego. Jak przeglądam internet to non-stop otwieram jakieś artykuły, posty, cokolwiek w nowych kartach i kończy się na tym, że na safari pracuje mi w tle 20 kart XD Oczywiście głównie jest tak, że tych stron z linków nie czytam i czekają tak przez czasem miesiąc. Potem dodaję to wszystko do ulubionych na safari (wiec ta lista jest taka sama na kompie i na telefonie), otwarte karty zamykam
@interpenetrate: Ja gromadzę informacje w OneNote. Od paru miesięcy robię tak, że "ciekawostki" lądują w notesie, który nie jest codziennie widoczny - otwieram go do przejrzenia raz na jakiś czas. Wtedy okazuje się, że większość "ciekawostek" nie jest wcale aż tak fascynująca i je wyrzucam.
Jest to o tyle fajne, że gdy te pierdoły widuję bardzo rzadko, to nie stanowią dla mnie dystrakcji np. w czasie pracy.

Do tego podstawa -
#anonimowemirkowyznania
Fascynuje mnie inny mężczyzna. Czy to możliwe, że zmieniła mi się orientacja? A może to chwilowy stan spowodowany samotnością? Opiszę w czym rzecz. Pracuję w zagranicznym korpo, niedawno zatrudnili młodego Azjatę. Nie ukrywam, że podobają mi się Azjatki, a obecnie jestem sam. Ten mężczyzna jest idealny z twarzy i ciała, jak tylko go zobaczyłem nie mogłem oderwać od niego wzroku. Ma niesamowite rysy twarzy, duze, skośne oczy, ładną lubię włosów, proporcjonalną