Planuje zakup kołdry do nowego łóżka, rozmiar kołdry 160x200

potrzebuje kołdry względnie przewiewnej, mam tendecję do pocenia się w nocy
Raczej celuje w kołdre całoroczną, dodatkowo chciałbym także nie musieć jechać specjalnie by ją prać w pralni, wolałbym coś co można wyprać w domu.

budżet nie jest zbyt duży do pewnie ok. 200 - 300 zł.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Irfrit kupiliśmy z moją kołdrę puchową w Auchan chyba nawet w tym samym rozmiarze i mogę szczerze polecić, nie pamiętam ile kosztowała (droga nie była), puchu w domu nie wypierzesz, ale jest cienka, lekka i trzyma fajnie temperaturę. Moja różowa akurat grzeje lepiej niż dobry niemiecki piec i jest za ciepło, ale jakbym spał sam to by była elegancka
  • Odpowiedz
Prawdziwy szczęściarz to ten, co odziedziczył nieruchomości. Najlepiej jak jeszcze jesteś jedynakiem i wszystko dziedziczysz sam.
Możesz być kompletnym głąbem/leserem i niczego się nie dorobisz, a w pewnym momencie swojego życia zgarniasz cały majątek liczony w milionach.

#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie #polskiedomy

A Ty coś odziedziczyłeś/-aś lub wydarzy się to w przyszłości?

  • Tak, odziedziczyłem kilka nieruchomości 2.6% (2)
  • Tak, niebawem to się wydarzy 9.2% (7)
  • Niestety dostałem w spadku tylko puszkę gwoździ 88.2% (67)

Oddanych głosów: 76

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: Dziedziczenie to jedna z największych niesprawiedliwości tego świata. Możesz być przeciętną osobą, bez studiów, z prostą pracą – a i tak żyć wygodnie tylko dlatego, że „spadło ci z nieba” mieszkanie w takiej Warszawie albo majątek. Wtedy jedyne, na co naprawdę musisz pracować, to wakacje czy nowe auto.

A obok ktoś inny – ambitny, pracowity, inwestujący czas i energię w edukację – przez całe życie walczy o podstawy. Stara
  • Odpowiedz
@Dentoray: myślę że to błąd poznawczy. tacy ludzie są głośni i zwyczajnie wydaje się że jest tego więcej. To jak z opiniami o sklepach w Internecie. Wygląda jakby każdy chciał cię oszukać bo ci niezadowoleni piszą komentarze a ci obsłużeni dobrze i zadowoleni raczej nie.

Jak to się mówi: kiedyś tylko rodzina wiedziała żeś debil. Internet sprawił że wszyscy wiedzą.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Monitoruj regularnie parametry nerkowe, poziom białka w moczu i ciśnienie krwi. Przewlekła niewydolność to nierzadkie powikłanie. A problemy z nerkami nierzadko są wtórnie do nadciśnienia.
  • Odpowiedz
Chciałbym kupić pierwszy odkurzacz pionowy - czy reklamowany #dyson jest rzeczywiście wart swojej ceny i poradzi sobie z codzienym brudem i sierścią? Na Media expert tyle samo dobrych opinii co i słabych. Jaki model jest wart uwagi? Czy może lepiej zainteresować się polecanymi tutaj odkurzaczami Dreame?
#odkurzacz #pytanie #pytaniedoeksperta #sprzatanie #odkurzacze #agd #odkurzaczpionowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamerio: Jak masz odkurzacz na kablu, to ma on większą moc ssania niż topowy Dyson, który wśród akumulatorowych ma największą. W akumulatorowych dużą rolę odgrywają turboszczotki. Ciężko dostać uczciwą opinię, bo jak ktoś jakiś kupi to raczej jest zadowolony i nie ma innych do porównania. Ja posiadam Dysona v15 od 3 lat i jest git, ale nie miałem żadnego innego i ciężko mi się odnieść. Nie mam zwierząt, więc nie
  • Odpowiedz
@szczurek_87: co ty gadasz, CarPlay jest teraz dużo lepszy, chyba że to zależy od samochodu. U mnie na pewno na plus zmiana, lepsza rozdzielczość/skalowanie apek teraz jest przez co więcej widać i jest wygodniej
  • Odpowiedz
Ciężko teraz o pracę w #holandia czy #niemcy przez agencję? Jako że w moje zadupie zawitało duże bezrobocie i ciężko nawet się załapać do lokalnego kołchozu za minimalną, to pomyślałem o #emigracja do pracy tymczasowej tak jak kiedyś ludzie robili w takiej sytuacji.

#praca #pracazagranica #wychodzimyzprzegrywu #pytanie #ankieta #bezrobocie

Ciężko tera znaleźć pracę zagranicą typu kołchoz?

  • Tak 32.9% (27)
  • Nie 67.1% (55)

Oddanych głosów: 82

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bosayerba: W Prenzlau, tam jeździł tankować testowany w Szczecinie autobus na wodór.

W Szczecinie nie ma jeszcze infrastruktury do tankowania wodoru. Takie stacje planowane są przy ul. Hangarowej (miasto wspólnie z Grupą Polsat) i ul. Gdańskiej (Orlen). To jednak dopiero przyszłość. Na razie testowany autobus będzie musiał jeździć na tankowanie do niemieckiego Prenzlau.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: nigdy nie używałam, ale pierwsza lepsza instrukcja sugeruje, że tuż po umyciu włosów się to nakłada i trzeba jednak trzymać 20 minut, jeśli efekt ma się trzymać do 3-4 myć, a nawet 45 minut dla efektu do 8 myć. Przejrzyj sobie jakąś drogerię online, zobacz jakie preparaty koloryzujące mają w ofercie i w opisie poczytaj instrukcje, może trafisz na coś wymagającego jeszcze mniej czasu. Ja osobiście farbuję henną, ale
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Jak będziesz krócej trzymał, to przyciemnisz zamiast całkowicie zafarbować, ale moim zdaniem to bez sensu. Nie widzę sensu kryć się z dbaniem o siebie, Ja o takich rzeczach mówię (czy też piszę, jak widać) zupełnie otwarcie.
  • Odpowiedz
#pytanie
#gry
#pga
Mireczki powiedzcie co ciekawego się dzieje na pga?
Zastanawiam się żeby jechać pierwszy raz ale nie wiem czy będę się nudził. Jestem głównie nintendo fanem. Jakieś stoiska gdzie można kupic gry albo gadżety będą?
Jakaś retro strefa?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka, za półtora miesiąca wybieram się do #stanyzjednoczone
- ogarnąłem ESTĘ
- kupiłem ubezpieczenie.

Czy coś z kwestii "formalnych" jest mi jeszcze potrzebne? Oraz jak wygląda kwestia z kartami kredytowymi?
Nie do końca rozumiem działania tych kart (nigdy ich nie używałem) - a chyba są one konieczne, aby móc wynajać auto / dać depozyt za nocleg. Czemu właściwie zwykła karta im nie wystarczy, tylko musi być kredytowa? No i czy mieliście jakiś problem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

usługodawcy w koło nosa lata czy to kasa banku

@Catmmando: chyba jednak nie skoro kredytowa często jest wymagana. Nawymajmowałem się samochodów po świecie. Ostatni raz tydzień temu bo gości mam i potrzebowali. Jutro go zwracam z resztą. Zawsze jest tak samo. Kredytowa albo dużo wyższy depozyt więc chyba jest różnica
  • Odpowiedz
@Catmmando: sprawdziłem to teraz troche głębiej i wychodzi na to, że główny problem jest taki, że blokada środków na zwykłej karcie ma limit czasowy. Najcześciej kilka dni tylko. W przypadku kredytowej mogą zabezpieczyć środki nawet na cały miesiąc (jesli wynajem trwa na przykład tyle). Dłużej sie nawet nie da chyba bez odnowienia umowy co miesiac wlasnie z tego powodu (wiem, bo po przeprowadzce na krete pierwsze 4mc wynajmowałem auto i
  • Odpowiedz