@groman43: A nigdy nie debugowaliście w ten sposób?
Shotgun Debugging - strzelasz "na oślep" w różne miejsca kodu, mając nadzieję, że coś zadziała.
Hope-driven development - zmieniasz coś "z nadzieją", że to pomoże.
"Trial and error" development -próbujesz losowych zmian i patrzysz na efekt.

Mystery monkey coding - jak małpa przy klawiaturze, która losowo uderza
  • Odpowiedz
@wyszopek129: co znaczy "postawi"? Ogarnie z tutoriali i chata GPT? No to junior.
Zrobi tak, że będzie to śmigać na produkcji w jakiejś firmie? No to senior.

Mid to jest taki koleś, który jak dostanie taska z Jiry, to go doprowadzi bez głupich pytań do końca. Wyrżnie się jednak, gdy będzie musiał zaprojektować jakiś moduł systemu, zrobić analizę architektoniczną, przekonać do czegoś biznes. Takie rzeczy robią seniorzy.

Obecnie: 0 do 3-5 lat
  • Odpowiedz
Oho kołchozy już zaczynają dzwonić do mnie. Już im nie przeszkadza powoli luka w CV, że byłem na szarpanych pracach. Do 150zł/h b2b.
Bez pyskowania, że 150zł nie jest do negocjacji tylko tyle mają dać na tym czystym b2b, oczywiście Panie, jasne niech będzie 150zł.
Trochę zgnita, bo jeszcze parę miesięcy temu to by na mnie pluli.
Dodam, że typ dzwonił z kontraktorni, zeby robić dla innej kontraktorni, w której pare miesięcy temu Julka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k

Nie wyczymie zaraz chyba rzuce papierami przez to legacy gunwo

Myslalem ze w 2 tygodnie uda mi sie to zmodernizowac ale tyle jest haczykow ze jeszcze ze 2 tygodnie mi zejdzie chyba zeby cala funkcjonalnosc ogarnac

Jak uda mi sie to skonczyc to bede chlal przez kolejne 2 tygodnie i licze na solidny bonus
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czokoszok69 Ten przykład co podałeś to autentyk xD Jeszcze mnie polski PM z----ł, że przed klientem pajeetem kamerki nie włączyłem (sam miał wyłączoną całe spotkanie i pewnie miał to w p-----e xD)
  • Odpowiedz
Czołem #programista15k, czy są u Was jakieś zwolnienia pojedynczych osób/zwolnienia grupowe? Stabilnie czy jednak chu*owo? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rmpr_: środowisko IT się bardzo zmieniło, jest bardziej przyjazne dla nie-nerdów. IT jokes już nie śmieszą prawie nikogo, tylko wywołują politowanie ¯\(ツ)/¯ Ale to chyba nieuchronne, bo przy tak dużym rozwoju branży, powstawało mnóstwo platform i narzędzi dla ludzi z ulicy, które upraszczały i przyspieszały pracę, że 'zajawka' na branżę przestała być potrzebna, żeby ogarnąć swoją robotę. Tacy śmiertelnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest po
  • Odpowiedz
#programowanie #programista15k #pracait #kryzysit #sztucznainteligencja

Widze że na wykopie nic się nie zmieniło. Dalej specjaliści od JavaScript, Javy, CRUDów, klepacze generycznego kodu ramie w ramie z Hindusami negują postęp AI. Od stycznia używam tylko i wyłącznie AI do pracy, Cursor + Claude 3.5, 3.7, 4.0 i praktycznie nie pisze sam kodu. Pytam z 5 razy o to samo podobnym promptem i czasem
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #pracait #kryzysit #sztucznainteligenc...

źródło: Ekspert

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek: świat się nie kończy na IT, a gdyby ludzie myśleli w sposób taki jak Ty, to dalej siedzieliby w jaskiniach, bo przecież w sumie to to samo co w domu, ważne że na głowę nie leci.

Ale przynajmniej już wiem dlaczego jesteś AI entuzjastą XD
  • Odpowiedz