Jaki język obcy zapewni mi łatwe zdobycie pracy bez doświadczenia? Zależy mi na pracy w zawodach, gdzie jest ograniczony kontakt z ludźmi. Mam rok czasu na nauczenie się jakiegoś języka, który ulatwi mi rozwój zawodowy, biorę pod uwagę ew. emigrację.

Myślę nad nauką niemieckiego, by spróbować tam sił w IT (rynek tam nie jest przesycony).

#pracbaza #jezykiobce #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@_atreides: Jak chcesz zostać w kraju to tylko i wyłącznie niemiecki, znając ten język na B2+ zakładam, że znajdziesz pracę w tydzień lub szybciej i to nie w obsłudze klienta w dodatku bez żadnych innych umiejętności, mam na linkedinie wpisany niemiecki podstawowy i dostaję po kilkadziesiąt ofert miesięcznie typu junior accountant with german, data administrator i inne tego typu.
  • Odpowiedz
@_atreides: Tylko i wyłącznie niemiecki. W automotive nawet jak nie jesteś inżynierem, ale ogarniasz trochę Excela, masz gadane i trochę doświadczenia w biurowych pracach to cię z pocałowaniem w dupe przyjmą wszędzie. Poza tym tak jak wyżej pisali, mnóstwo ofert z księgowości, jakichś callcenter typu Concentrix, jakichś Help Desków sresków i innych gówien, no w c--j tego jest z niemieckim językiem. Sam znalazłem prace, a raczej to ona sama znalazła
  • Odpowiedz
Gdybyście w ramach swojej pracy mogli przeprowadzić sie do dowolnego miejsca na świecie i dostać lokalny odpowiednik waszego wynagrodzenia, to jaki kraj i miasto byście wybrali?

Nie bierzemy pod uwagę pracujących zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracbaza #korposwiat #emigracja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przechodzę do nowej pracy i będę zarabiać 12400 brutto miesięcznie i dostałem do wypełnienia wniosek o zastosowaniu wyższej stawki podatku. I planowałem go wypełnić tak, żeby zaczęli pobierać 32% podatku w miesiącu kiedy przekroczę prób 120 000. No i z moich obliczeń wynika że będzie to w październiku, ale internetowe przeliczniki pokazują mi że będzie to dopiero grudzień i nie wiem już w sumie jak to liczyć. Czy ja czegoś nie zauważam?
hoppbakke - Przechodzę do nowej pracy i będę zarabiać 12400 brutto miesięcznie i dost...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoppbakke: Z wynagrodzenia brutto musisz jeszcze odjąć koszty uzyskania przychodu (250 lub 300 zl) i pracownicze składki społeczne. Dopiero ta różnica jest brana pod uwagę do progu 120k
  • Odpowiedz
@hoppbakke: Różnica wynika z odliczenia kosztu uzyskania przychodu oraz kwoty wolnej od podatku. Stąd wchodzisz w II próg dopiero w grudniu.

Jeśli nie chcesz, żeby niższa pensja w grudniu cię dobiła (czynnik psychologiczny), to popros księgowość w firmie, aby zaliczkę na podatek odprowadzali w kwocie uśrednionej dla całego roku. Wówczas ty też będziesz otrzymywał uśrednione wynagrodzenie (dochód roczny podzielony przez liczbę miesięcy).

Nadpłaty odzyskasz w PIT.

Niby nic, ale naprawdę
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: ponieważ będą to po prostu godziny nadliczbowe rozliczone w okresie w jakim u was przypada czy to miesiąc czy kwartał, nic to nie zmieni jeżeli między zmiana a i b będzie 11h przerwy.
  • Odpowiedz
Młody lekarz w PRL po skończeniu studiów:
-mieszkanie służbowe,
-nowy fiat 125p

Młody lekarz po studiach teraz:
-5k na rękę, które ledwo starczy na wynajęcie trzypokojowego mieszkania w Warszawie
jmuhha - Młody lekarz w PRL po skończeniu studiów:
-mieszkanie służbowe, 
-nowy fiat ...

źródło: 1000008335

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolegiusz: to wpis humorystyczny każdy wie że biedny lekarz to ten który ma tylko jedno porsche a pierwsze kilka lat że zarobią trochę tyle co korposzczur tylko że w przeciwieństwie od korpo mają już mieszkanie i mercedesa pod blokiem od starych, też lekarzy
  • Odpowiedz
Dlaczego tyle jazgotu wywołuje u starszych Januszy i Grażyn stwierdzenie, że ja jako pracownik też mam koszta?
Jeżeli pracodawca chce, żebym wrócił z pracy zdalnej do biura, to są to dla mnie koszta dojazdu. I chce, żeby Janusz je pokrywał.
I wiecie, gadka starych pracusi co zwykle robili fizycznie, typu umoralnianie, umniejszanie, "uczenie" pokory (szkoda, że Janusze biznesmeni nie mają ani pokory ani często honoru).
Skąd ta głupota z-----------y? Jak ma być
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego tyle jazgotu wywołuje u starszych Januszy i Grażyn stwierdzenie, że ja jako pracownik też mam koszta?


@jakismadrynickpolacinsku: I widzisz. Ponieważ według pewnej dość niestety licznej grupy społecznej to tylko i wyłącznie pracodawca jest pokrzywdzony bo ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracownika. Totalnie nagminnie pomija się to, że ten pracownik wypracowuje zyski dla pracodawcy.
  • Odpowiedz
#pracbaza Mireczki, czy warto zapłacić jakieś profesjonalnej firmie za ogarnięcie CV czy to zwykły scam? Bo kurczę to aż dla mnie niesamowite, że jeszcze kilka lat temu kompletnie bez zadnych umiejętności twardych; wystarczył mi miesiąc zęby zmienić pracę i miałem masę rozmów a teraz mimo nabycia umiejętności stricte twardych jest kompletna cisza mimo wysyłanych cv xD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@nairoht: Wiesz co szukam striche pod analityke, więc tam gdzie będe mógł uzywac sql/power w excelu, daleko mi do programisty, wiec myslalem ze az takiego problemu nie bedzie
  • Odpowiedz
@GoldenJanusz: ja poszedłem, bo byłem mega podjarany i lubiłem to robić. Po ok. 6-7 latach już mnie to tak nie jarało. Jak ktoś idzie bez zainteresowania to chyba po 1-2 latach się wypala w takim razie.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kobiety płaczą na niskie zarobki. Też kobiety - wybierają kierunki studiów, po których trudniej znaleźć pracę lub które zazwyczaj wiążą się z niskimi zarobkami, takie jak socjologia, dziennikarstwo, humanistyka (filologie, historia, filozofia), Sztuki (np. sztuki piękne, muzyka, kulturoznawstwo). Na kierunkach humanistycznych i społecznych kobiety stanowią około 70% studentów. W dziedzinach takich jak sztuki piękne czy pedagogika ten odsetek wynosi nawet 80%!

Kierunki wybierane przez mężczyzn, wiążą się z lepszymi
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kobiety płaczą na niskie zarobki. Też kobiety - wybierają kierunki studiów, po których trudniej znaleźć pracę lub które zazwyczaj wiążą się z niskimi zarobkami, takie jak socjologia, dziennikarstwo, humanistyka


@mirko_anonim:

Proszę udowodnić, że w obu przypadkach to były te same kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuncfot: pracuję w zagranicznej korpo, choć na stanowisku produkcyjnym i nie zamieniłbym tego na pracę u prywatnego przedsiębiorcy (już to przerabiałem). Wygoda, którą daje praca w dużej firmie, regularne podwy,ki, mnóstwo benefitow (choćby głupia prywatna opieka zdrowotna, czy dotacja do studiow) oraz poszanowanie kodeksu prawa w 100% jest nieporównywalne z kulturą pracy u prywaciarza.
  • Odpowiedz
Mam doświadczenie w logistyce i transporcie. Mam doświadczenie w analizie danych - SQL, Power BI, Excel, Power Query. Utknąłem trochę w #depresja i mam czarną dziurę w głowie. Całkowicie nie mam pomysłu na dalszy rozwój, a chciałbym jakoś ruszyć dalej. Cel - 10k na rękę z pracą zdalną lub hybrydową z jak najmniejszą ilością dni w biurze. Podrzuci ktoś jakiś pomysł? #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja pracuje juz kilka ladnych lat jako analityk i konsultant procesow w logistyce i nie spotkalem sie jeszcze z pelnym home office. Jak cos to wal pw.
  • Odpowiedz
  • 0
@cycu9696: a teraz mi w końcu wpadł do głowy pomysł na SQL developera. Widzę że da się ogarnąć to zdalnie i 10k na łapę po kilku latach powinno być. Mam już doświadczenie w jako analityk z SQL przy tworzeniu zapytań, tabel, transformowaniu danych... może to by siadło. Tylko muszę zobaczyć co konkretnie jeszcze tam wymagają i jak bardzo to się różni od zakresu obowiązków które miałem jako analityk.
  • Odpowiedz
#przegryw #pracbaza Nudzę się już na tym bezrobociu. Każdy dzień taki sam. Poszedłbym sobie gdzieś chociaż na czarno dorobić, aby kase dostawać do ręki po każdym przepracowanym dniu, ale nawet ofert rozdawania ulotek nie ma u mnie na zadupiu. A te oferty na olx praca z komputerem nawet 5000 netto bez wychodzenia z domu to zwyłe scamy.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu paradoksalnie, ja tak mam z pracą, awansu nie dostanę, jestem popychadłem, ale zbyt biednym, żeby z tego rezygnować; każdy dzień taki sam; na neetcie chodziłbym pewnie na spierdotripy rozmaite, tylko kasa by się skończyła szybko;
  • Odpowiedz
Policjanci w petycji do premiera chcą podwyżek i powiązania budżetu policji z PKB

Drugim postulatem jest zmiana ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym. Jak przekazał Łukasik, chodzi głównie o skrócenie stażu służby wymaganego do uzyskania prawa do emerytury policyjnej, czyli mundurowej – z 25 lat do 18 lat.

Czy ja dobrze widzę, że kasztany nie wnoszące nic do społeczeństwa rozpoczynające karierę w wieku lat 18 domagają się by umożliwić im przejście na emeryturę w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rachuneksumienia ja jestem za. Służby mundurowe powinny zarabiać jak najwięcej żeby kompetentni ludzie chcieli w nich pracować. Według mnie policja powinna być zajebiacie dofinansowana policjanci perfekcyjnie przeszkoleni i wyedukowani a w ich szeregi powinna wstępować ambitna elita. W innym wypadku będzie tak jak jest teraz czyli ogromne braki kadrowe rozpadające się radiowozy brak dobrego sprzętu do pracy i beznadziejne zarobki biorąc pod uwagę z jaką odpowiedzialnością i ryzykiem wiąże się ten
  • Odpowiedz
@Reanef patusiarnia piszącą takie głupoty o policjantach narzeka na zwiększenie finansowania policji bo nowe pały będą ich bardziej bolały przy interwencji. Innej opcji nie widzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
K---a już nie mogę z tym szukaniem roboty. Czy to normalne, że 90% "pracodawców" nawet się nie odzywa, tak jakby CV leciało w próżnię? Zero jakiegokolwiek feedbacku ani punktu zaczepienia co robić dalej.

Dodam, że interesuje mnie jakakolwiek praca biurowa. Znam angielski na B2/C1, jestem po prawie (bez aplikacji), mam prawo jazdy, potrafię obsługiwać podstawowe programy typu MS Office, SAP. U poprzednich pracodawców nie odwalałem żadnej lipy, nawet pojedynczego L4 nie wziąłem.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach