Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski

Ziuk_Garlinski

Dołączył 2 lata i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 557
  • Znaleziska 12
  • Mikroblog 545
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 7
Das_Ungeheuer_von_Danzig
Das_Ungeheuer_von_Danzig
02.06.2026, 06:06:35
  • 7
jak ludzie bez zenady chodza na te wyjscia/jezdza na wyjazdy integracyjne? po kiego grzyba wam ta integracja do pracy przy kompie, gdzie robota jednej osoby do roboty drugiej 90% czasu ma sie najwyzej tak, ze jeden po drugim sprawdza albo poprawia? rozumiem ludzi, ktorzy tam chodza, ze wzgledu na fakt, ze jak za bardzo staniesz sie odludkiem to zwiekszy sie ryzyko pomijania przy awansach i inne podobne dyskryminacje, ale tak z wlasnej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 02.06.2026, 15:24:33 via Wykop
  • 1
@Das_Ungeheuer_von_Danzig: bo nie jesteśmy aspołecznymi autystykami i po prostu tak się normalni ludzie zachowują. Takie wyjścia dużo bardziej pomagają potem przy awansie niż jak jesteś spokojnym i cichym Kamilkiem co siedzi w domu i nie można z nim o czymkolwiek pogadać
  • Odpowiedz
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 03.06.2026, 11:34:37 via Wykop
  • 0
@Das_Ungeheuer_von_Danzig: przykro mi się to czyta, trzymaj się tam jakoś
  • Odpowiedz
twardy-zawodnik
twardy-zawodnik
twardy-zawodnik
02.06.2026, 14:42:43
  • 0
Nigdy nie pracowalem w jednej firmie dluzej niz 3 lata, ale w koncu nastal ten moment: mam 3 miesieczny okres wypowiedzenia.
Jak ciezko jest znalezc prace majac tak dlugi okres wypowiedzenia? Byliscie w takiej sytuacji? Mieliscie np. problemy z szukaniem pracy bo odrzucali was z uwagi na wasza dyspozycyjnosc?
#korposwiat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 02.06.2026, 15:19:51 via Wykop
  • 0
@twardy-zawodnik: normalnie się da znaleźć jak będziesz dobrym kandydatem to poczekają. Ja mam 6 miesięcy wypowiedzenia i nie było problemu nigdy.
  • Odpowiedz
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 02.06.2026, 15:39:31 via Wykop
  • 0
@twardy-zawodnik: Luksemburg
  • Odpowiedz
elofrytki
elofrytki
02.06.2026, 14:22:36
  • 7
Wiecie co jest najlepsze

Nawet jak wyjdziecie z biedy domu rodzinnego
Gdzie w 4 spało się w jednym pokoju
a ojciec twoim rowerem z komuni dojeżdżał do pracy za minimalną

To
elofrytki - Wiecie co jest najlepsze 

Nawet jak wyjdziecie z biedy domu rodzinnego 
...

źródło: images

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 02.06.2026, 15:21:55 via Wykop
  • 1
@elofrytki: największy problem widzę masz z mentalnością
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
28.05.2026, 03:05:24
  • 47
Wy sobie nie zdajecie sprawy jak cudownie smakuje polski chleb
I jak cieszy, że sąsiad klnie przy aucie, bo mu nie odpala

#powrotzemigracji #emigracja #polska #niebieskiepaski #rozowepaski #oswiadczenie #przemyslenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 28.05.2026, 11:25:11 via Wykop
  • 4
@Schwarzfahrer: z tym chlebem to jest jakiś cope albo po prostu sentyment do czasów dzieciństwa. W całej Europie i w Stanach byłem zawsze w stanie znaleźć mega dobry i smaczny chleb, często dużo lepszy od polskiego.
  • Odpowiedz
jakismadrynickpolacinsku
jakismadrynickpolacinsku
19.05.2026, 10:04:28
  • 1
Czy w Niemczech da się wyrwać jakąś laskę? Niekoniecznie Polke czy Niemke.
Skręca mnie na myśl, ze miałbym tam sam jechać i sam żyć.
#niemcy #emigracja #zagranico
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 19.05.2026, 11:04:52 via Wykop
  • 4
@jakismadrynickpolacinsku: Jak jesteś ogarniętym facetem z dobrą pracą to spokojnie wyrwiesz i Niemkę w dużym mieście i też bez problemu będzie po angielsku z Tobą rozmawiać. Ale jak jesteś robolem z magazynu mieszkającym w hotelu robotniczym to bez szans u jakiejkolwiek nawet Ukrainki xD
  • Odpowiedz
oknoe
oknoe
oknoe
30.04.2026, 08:58:09
  • 0
Ktoś z państwa latał samolotem do Polski w celu zakładania aparatu ortodontycznego? Spora róznica jest w cenie?
#emigracja #ortodoncja #dentysta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 30.04.2026, 12:37:15 via Wykop
  • 1
@oknoe: ja się zastanawiam co w ogóle ludźmi kieruje żeby na jakiekolwiek świadczenia medyczne z emigracji do Polski jeździć. Mieszkałem w UK kilkanaście lat, teraz już prawie 10 lat Luxembourg i zawsze miałem ubezpieczenie normalne i jakieś tam prywatne zawsze było też z korpo i wszystko zawsze było darmowe albo małe opłaty. Młodemu aparat robiliśmy w Luksemburgu bo też ubezpieczenia to pokrywa w części zdrowotne a w części prywatne. O
  • Odpowiedz
kastrator2
kastrator2
kastrator2
17.04.2026, 06:10:57
  • 19
Tak wygląda życie w normalnym kraju. idziesz przed robotą na kawkę za 1 euro z rana, do tego opcjonalnie rogalik za kolejne 1 euro, podczas przerwy z ziomkami na lunch za 4.50 i wracasz do domu komunikacją za 30 centów, a nie żyjesz jak robak niewolnik.

Ale w kraju z dykty, gdzie karafka kranówy 750ml to k---a produkt premium, a za latte się płaci 35 PLN bo właściciel musi spłacić leasing na
kastrator2 - Tak wygląda życie w normalnym kraju. idziesz przed robotą na kawkę za 1 ...

źródło: screenshot

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 17.04.2026, 12:09:57 via Wykop
  • 1
@kastrator2: gdzie ten lunch za 4.50? Chyba w jakiejś dziurze w Chorwacji albo Czarnogórze w 2015 roku. W dużych miastach na tzw zachodzie lunch to 15-20 EUR.
  • Odpowiedz
matt___
matt___
12.04.2026, 21:55:48
  • 0
Czy mając pracę zdalną w dużym korpo mogę bez obaw pracowac z zagranicy jeśli wewnętrzny regulamin tego zabrania? Korpo np. w UK, a chciałbym popracowac z PL przez jakiś czas. Ktoś to sprawdza? Zaczne się świecic w HR na czerwono?
#korposwiat
#pracait
#kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 14.04.2026, 17:26:02 via Wykop
  • 0
@matt___: problemem są kwestie ubezpieczenia chorobowego i np. jakiegoś wypadku. Co się stanie jak zachorujesz albo złamiesz nogę będąc w kraju gdzie nie masz ubezpieczenia. Ogólnie do zrobienia ale jak masz umowę o pracę to jest prawnie skomplikowany temat i większość korpo się nie chce w to bawić i po prostu jest ban na coś takiego.
  • Odpowiedz
Snowflake_
Snowflake_
09.04.2026, 18:04:49
  • 0
Dostałem w marcu nowy projekt, i trafiła się w nim kobieta po 50-tce (jeśli to ma znaczenie), która jest po prostu na wszystko narzeka ^^. Głównie na ludzi, każdy według niej się nie nadaje, wszyscy robią źle (oprócz jednej osoby, która jest z tego samego kraju co ona). Jestem przekonany, że za moimi plecami również mnie obgaduje, czasami dając na spotkaniach do zrozumienia, że spodziewała się czegoś innego. Sama przy tym jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 09.04.2026, 20:52:44 via Wykop
  • 0
@Snowflake_: nic nie robić bo to nie twój obowiązek jeśli nie jesteś jej przełożonym. Musisz umieć pracować z różnymi ludźmi, nawet trudnymi, popracuj nad social skills i wyluzuj trochę bo to nie twoja firma, nie jesteś właścicielem
  • Odpowiedz
matt___
matt___
04.04.2026, 11:51:42
  • 4
#pracbaza #korposwiat #zarobki #bankowosc
To pomyłka czy realne zarobki? Robota w PL.
matt___ - #pracbaza #korposwiat #zarobki #bankowosc
To pomyłka czy realne zarobki? Ro...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 04.04.2026, 12:25:38 via Wykop
  • 0
@matt___: kwota roczna na pewno
  • Odpowiedz
Metylo
Metylo
31.03.2026, 10:40:11
  • 5
Czy tylko polska bańka IT jest taka obrzydliwa?
#praca #pracbaza #korposwiat #korpo #programista15k #it #programista25k #programista30k
Metylo - Czy tylko polska bańka IT jest taka obrzydliwa?
#praca #pracbaza #korposwiat...

źródło: 1000033838

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 31.03.2026, 12:36:34 via Wykop
  • 6
@Metylo: całe życie pracuje za granicą, najpierw prawie 15 lat Londyn, od 9 lat Luksemburg. Jestem prawnikiem. Nigdzie nie ma czegoś takiego jak w Polsce z tym IT jak tu na wykopie czytam to się za głowę łapie. Wszędzie gdzie pracowałem to dział IT to byli zwykli szeregowi pracownicy, może mieli 10-20% wyższe pensje ale często też takie same jak legal czy inne działy. Tylko w Polsce to wyrosło do
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
25.03.2026, 10:45:57
  • 1
✨️ Czy warto emigrować do Czech? Ⓘ
Co sądzicie o #emigracja do #czechy? Jak wygląda życie tam vs Polska obecnie? Bo zawsze wydawało mi się że są bardziej cywilizowani od nas. Obecnie nawet sporo korpo tam działa. Ktoś mieszka/mieszkał i ma porównanie do Polski?

#praca #korpo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 28.03.2026, 13:22:37 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: taki sam postkomunistyczny kraj jak Polska, moim zdaniem nie warto
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
27.03.2026, 07:08:57
  • 5
✨️ Problemy z pracą i inflacją po powrocie do Europy Ⓘ
Pracowałem w #usa przez 5 lata - na wizie h1b - i zostałem zwolniony 10 miesięcy temu. Od tego czasu wysłałem około 250 cv i miałem 3 rozmowy, zero ofert. Siedziałem w stanach jeszcze przez parę miesiecy ale po utraceniu h1b musiałem wyjechać z usa i wrócić do Europy. Na początku szukałem codziennie, siedziałem na linkedin, wypełniałem te głupie internal
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 28.03.2026, 13:21:24 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: 45 zł to kosztuje kilogram kurczaka przemysłowego z Lidla albo innego dyskontu xD lepszy kurczak to 17-20 EUR za kg
  • Odpowiedz
f9JXBEArQ2H4TKl
f9JXBEArQ2H4TKl
f9JXBEArQ2H4TKl
26.03.2026, 09:38:27
  • 100
Ceny paliw wywala w kosmos, a my dalej codziennie pompujemy miliony litrów ropy stojąc w korkach po to, żeby dojechać do biura i odpalić... Teamsy. Czy tylko dla mnie to jest jakiś absurd?

Czy w obecnej sytuacji #pracazdalna nie powinna zostać odgórnie wymuszona na pracodawcach (tam, gdzie pozwala na to specyfika pracy)? Zróbmy prostą matematykę, bo przecież to są same plusy dla całej gospodarki:

Dlaczego to ma sens (i ratuje portfele nas
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 26.03.2026, 16:18:10 via Wykop
  • 0
@f9JXBEArQ2H4TKl: możesz jeździć komunikacją miejską jak paliwo za drogie dla Ciebie, to tylko i wyłącznie twój problem ze musisz dojeżdżać
  • Odpowiedz
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 27.03.2026, 08:12:10 via Wykop
  • 0
@f9JXBEArQ2H4TKl: to dalej tylko i wyłącznie twój problem
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
26.03.2026, 15:03:48
  • 3
✨️ Niepokój związany z rynkiem pracy – co nas czeka? Ⓘ
Czy nie czujecie niepokoju związanego z rynkiem pracy? Wrażenie że czeka nas kryzys i bieda w najbliższych latach?
Większość moich rówieśników jest po studiach i chyba każdy pracuje w jakimś biurze, korpo. Ostatnimi czasy fala zwolnień, przenoszenie procesów do Indii, AI i wszyscy mają problem niezależnie czy to księgowy, analityk czy inny spec. I wiecie każdy jakaś rodzina, kredyty, mieszkania, itp. i
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 26.03.2026, 16:17:33 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: polecam znaleźć pracę w realnej gospodarce z realnymi umiejętnościami
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
26.03.2026, 16:10:06
  • 0
jak w pracy gnoić decyzje przełożonego który myśli że jest najmądrzejszy ale ty jesteś mądrzejszy od niego i to wiesz i to wychodzi w tym co on proponuje?

#praca #pracbaza #korposwiat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 26.03.2026, 16:16:42 via Wykop
  • 8
@pearl_jamik: nic nie robić tylko wykonywać to co mówi, to nie twój problem
  • Odpowiedz
K.....z
K.....z
konto usunięte 15.03.2026, 09:44:32
  • 11
Jaką frustrację teraz musi czuć kuc któremu wydawało się że będzie potężnym tytanem intelektu - rozszerzona matura z informatyki, matematyki, fizyki. Studiowanie na Politechnice informatyki. Bicie konia i poświęcanie wolnego czasu na naukę kosztem życia towarzyskiego. Po tylu latach wyrzeczeń i poświęceń jak on się musi czuć kiedy na rozmowie rekrutacyjnej na programistę traktują go jak potencjalnego oszusta, krętacza? Jak się on czuje że potem dostaje kontrakt B2B na okres pół roku
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski
Ziuk_Garlinski 16.03.2026, 11:31:33 via Wykop
  • 1
@Ksiega_dusz: a jeszcze najlepsze że ich menegerem jest często Kamilek po europeistyce albo inna Julka po kulturoznawstwie która im przez całe studia nie chciała dać xD to musi być ciężkie psychicznie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Ziuk Garlinski

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 24.09.2023

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 24.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia