Chłopaki, ja nie deweloper, ale od niedawna pracuję w sprintach w tej Jiirze całej, a ja przecież wsparcie wewnętrzne support od wszystkiego i co ja mam tam wpisywać niby, że klucz PGP wymieniłem bo ważność stracił bez sensu ile to ma mieć story pointów niby :(

#pracait
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arbeiter: dziwne.
Jira w administracji powinna być używana do taskow I projektów które mają się wydarzyć w przyszłości. Czyli do planowania rzeczy nad którymi chcesz pracować. To nie służy do dokumentacji nad czym pracowałeś.

Nie wiem czy tak powinno być w każdej firmie ale w mojej jeśli ktoś zajmował się operations to po prostu albo miał dużego taska operation s przypisany albo po prostu miał prawo do mniejszej ilości sp
  • Odpowiedz
W firmie zaproponowali mi przejscie z b2b na umowe o pracę. To co teraz dostaję netto na b2b to dostawałbym brutto na umowie o pracę. Ma to sens?

I pytanie o urlopy. Nie mam inżyniera. Zakończyłem edukację na 2 roku studiów. Ile mi przypada dni urlopowych? Czy ilość przepracowanych lat ma znaczenie? Ale znowu, cały czas pracowałem na b2b.

#programista15k #pracait #jdg
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@takiMirek29: no jak. jaki to ma sens.. dostajesz netto po odliczneiu podatkow niech będzie 10 tys. a na uop brutto 10 tys to jakies 6500 zł chyba.. więc.. wtf. dni urlopowych 26 dni jak masz studia lub pracujesz min 10 lat.
  • Odpowiedz
@Czokoszok69: mam podobne odczucia, dodatkowo z racji stażu pracy - dostaje pytania "Dlaczego w 2017 roku po 10 miesiacach pracy w firmie X zmienił Pan pracę" XDDDD
  • Odpowiedz
Odpaliłem się też


@Czokoszok69: dokładnie tak wyobrażałbym sobie połowę piwniczaków wykopowych. Nie zawiodłeś mnie. Generalnie pretensjonalnym podejściem uwalacie zapewne większość rozmów obojętnie co byście umieli.
  • Odpowiedz
Przyznam, że niezbyt podążam za internetowymi znawcami programowania. Poza tym, lista osób, które mają realnie coś do zaoferowania jest krótka - Linus Torvalds, Bjarne Stroustrup, Casey Muratori, Matt Godbolt oraz Alex Stephanov (który jest już na zasłużonej emeryturze dobrych kilka lat).

No i właśnie przez przypadek trafiłem na ciekawy wywiad z Godboltem, gdzie wymienia materiały o tym jak naprawdę działa x86.

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait
groman43 - Przyznam, że niezbyt podążam za internetowymi znawcami programowania. Poza...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43:
Bjarne który niedawno się obudził że trzeba zacząć coś robić bo mu Rust wchodzi z butami na dywan to tak średnio do tego grona pasuje, ale co kto lubi.
A za sam materiał plusik, bardzo ciekawy
  • Odpowiedz
Czy jest jakiś Mirek #programista15k, który chciałby za kilka lat startować na Prezydenta RP? Fajnie byłoby mieć przedstawiciela tagu jako głowę Państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W mojej firmie już tak oszczędzają, że devovi nie chcą odnowić licencji na IntelliJ IDEA Ultimate i musi jechać na fallbackowej wersji, co nie obsługuje nowych składni we frameworkach frontendowych. #programista15k #pracait
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka forma pracy jest dla ciebie najlepsza?

  • Stacjonarna 10.2% (49)
  • Hybryda 4 dni z biura w tyg 2.3% (11)
  • Hybryda 3 dni biuro w tyg 3.5% (17)
  • Hybryda 2 dni biuro w tyg 4.8% (23)
  • Hybryda 1 dzień z biura w tyg 6.4% (31)
  • Hybryda <1 dzień z biura w tyg 7.3% (35)
  • Zdalna 65.5% (315)

Oddanych głosów: 481

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo:

Programista dziś [...] Korporacje same przeprowadzają sobie egzaminy wstępne w postaci wieloetapowych testów, live codingów i zadań.


Tak było i 15 lat temu, więc czemu mówisz, że dziś? A 5-etapowy proces trafił mi się nawet podczas największego covidowego
  • Odpowiedz
Byłem dziś na rozmowie o pracę jako programista cnc.

Przyznam że trochę z------m w sumie oni też, myślałem że to jest taka praca przy biurku. W ogłoszeniu wymagali obsługi cada 3d. To mówię sobie ogarnę jakiś tutorial na rozmowę a jak pracę dostanę to będę się uczył na bieżąco.

A tu chodziło o kogoś kto będzie stał przy maszynie i ją ustawiał. Mówię sobie e tam spróbuję, najwyżej po miesiącu odejdę. Ale okazuje się
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: No tak dlatego tez myslales, ze cada 3d sobie ogarniesz, moze rysunek techniczny tez w 5 minut, tak w w ogole google sie popsulo. Do spawania swiatlowodow kupisz google lub maske i rekawice? Bedziesz spawal migomatem?
  • Odpowiedz
  • 4
Wywalanie testerow w pierwszej kolejności to dość krótkowzroczne podejście


@Worm91: jak to? Mniej błędów będzie w aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@login-znaki-alfanumeryczne:
Mam prawie 40 lat, a moje życie wydaje się być w martwym punkcie. Od ponad roku szukam pracy jako programista, ale każdy dzień przynosi tylko kolejne rozczarowania. Wysyłam dziesiątki aplikacji, piszę listy motywacyjne, które nikt nie czyta, i przerabiam CV, jakby to miało magicznie otworzyć drzwi do jakiejś firmy. Kiedyś myślałem, że doświadczenie i umiejętności wystarczą, ale teraz czuję, że jestem niewidzialny. Rynek IT, który kiedyś wydawał się ziemią
  • Odpowiedz
@fukinloner: Problem jest taki, że kto miał trochę oleju w głowie to mógł zrozumieć już lata wstecz że IT, praca w tym tempie, zmienność trendów, technologii, praca w korporacji to droga na krótką metę, na szybki zarobek jak jesteś młodym byczkiem 20-30 lat. Potem jak masz rodzinę, dzieci, inne hobby to wypada się z obiegu bo już nie masz tyle czasu i organizm się starzeje (nie jesteś w stanie tak
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracabaza #praca #pracait

Od pół roku nie umiem poradzić sobie ze stresem i nie wiem już co robić.
Lvl 33, od 4 lat prowadzę firmę (powiedzmy że firma zajmuje się dystrybucją urządzeń - okolice IT) ze wspólnikiem, wcześniej byłem PM oraz wdrożeniowcem. Obecnie firma którą prowadzę przechodzi kryzys, od pół roku jest zastój z projektami a nowe zaczynają się w 4Q25. Jedziemy na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co można robić wymagającego uprawnień/ studiów gdzie zarobki są fajne a konkurencja dość niska, jak przechodzą w #korposwiat tych kołchozach po 6 etapów chcąc zmienić pracę to ch..j mnie strzela, medycyna odpada bo się nie nadaje, jestem stosunkowo młody jeszcze, 6 lat do 30, albo może jakaś fizjoterapia? Coś co można bez problemu też na swoim robić
#pracbaza #praca #rozowepaski #niebieskiepaski #
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeżeli w wieku 24. lat pytasz o takie rzeczy i nie masz skończonych studiów to mam dla ciebie złe wiadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MajsterZeStoczni: dlaczego? Nie masz znajomych, którzy przebranżowili się np. w okolicach 30stki?
  • Odpowiedz
No i poleciało wypo, 3 miechy okresu wypowiedzenia mnie czekają. Managerka trochę zdziwiona była, ale prędzej czy później oni by mnie zwolnili za ch*jowy performance. Jak tak sobie wszystko przemyślałem, to wniosek mam jeden – wypaliłem się. Nigdy nie byłem materiałem na programistę, ale cisnąłem, bo wierzyłem, że będzie ten mityczny #programista15k.
Generalnie wytwarzanie oprogramowania średnio mi idzie, zajmuje mi więcej czasu niż moim kolegom, co przekłada się na
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zakręcę przy administrowaniu.


@czarny_piotrus: Jesli myslisz, ze przy administracji nie ma glowkowania, to pomyliles.
Swoja droga, jesli nie nadajesz sie do twartedo programownaia, to mozesz to wykorystac idac w bardziej miekkie rzeczy, menager, product owner i takie tam. Bardziej biznes po prostu. Wtedy ktos, kto mial techniczne podloze to zajebisty ziomek, bo nie opowiadal glupot i rozumie zargon programistyczny, jesli trzeba cos ustalic.
  • Odpowiedz
@GAJEWSKY: lubię cię ziomek i ogólnie uważam że działasz w dobrej wierze ale jednak nie jestem wstanie dać ci piony co do tej inicjatywy bo:

1. Firmy mają naprawdę w dupie że ktoś nie może znaleźć pracy przy obecnej liczbie kandydatów. Działa tu czysty kapitalizm
2. Pokazując się na tym kanale pokazujesz słabość, może to działa jak jesteś ładną Julka i się poplaczesz przy okazji ale w przypadku gdy facet
  • Odpowiedz