@JuanPablitoSegundo_2137: Jakiekolwiek techniczne zawody- praca do znalezienia w godzinę. Jedyne wymaganie to trzeba umieć w swój zawód. W większości nawet o żadne kwity nikt nie pyta. Wystarczy na jednej dniówce pokazać, że potrafisz.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: odpowiem na poważnie: rozmowa z człowiekiem daje ci wrażenie że nie jesteś dla firmy tylko upierdliwym śmieciem i kosztem do ucięcia. To nie jest warunek wystarczający (ludzie z łapanki, płatni grosze, przeciążeni a przede wszystkim związani pisanymi prawniczym językiem procedurami i scenariuszami też ci raczej w sumie nie pomogą) ale konieczny.
  • Odpowiedz
Jak to jest możliwe że na takich portalach jak niania.pl w ogóle można ustawić stawkę 15zl/h xD to nie jest nielegalne?
#pytanie #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W przypadku tzw. umów uaktywniających zawieranych między rodzicem a nianią nie ma żadnych regulacji dotyczących czasu pracy i wynagrodzenia.
To nawet nie jest typowa umowa-zlecenie według US i ZUS tylko tzw. inne źródło.
Regulowana jest tylko kwota do której składki ZUS i NFZ płaci budżet państwa.
Swoją drogą raczej dziś nianie pracują za około 30 zł/h nawet na czarno. Legalnie to pracują najczęściej na umówioną stałą pensję miesięczną.
Czasem ktoś założy konto
  • Odpowiedz
Czy na sali jest ktoś z HR? Mam pytanie odnośnie CV dwustronnego, trochę mi się rozrosło, z uwagi na 3 pracę, a nie chciałbym redukować wypisanych obowiązków.
Układ CV jak w załączniku. W bocznej sekcji mam zdjęcie, dane kontaktowe i umiejętności. Pytanie, jak powinno wyglądać to na drugiej stronie? puste zostawić to słabo wygląda, a powielić też dziwne. zmieniać układu nie chcę, bo akurat całkiem ładne cv zmontowałem :p
#hr
rafal-masny - Czy na sali jest ktoś z HR? Mam pytanie odnośnie CV dwustronnego, troch...

źródło: bartosz-nowak-20-08-2024-1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal-masny jak do korpo to haerówy nir patrzą na każde cv, bo to dla nich strata czasu. Poszukaj jakiegoś szablonu ATS FRIENDLY i zobacz jak to wygląda. Niestety to system szuka słów-kluczy. Fajnie jakbyś jeszcze pisał list motywacyjny (krótki, ale treściwy I wycelowany w punkt tak, żeby zobaczyli, że to ty jesteś wyborem nr 1). Na reddicie jest post jak napisać "killer cover letter".

W HR nie pracuję, ale wiem dużo
  • Odpowiedz
Rozglądam się za nową pracą. Z racji długiego stażu w obecnej firmie, obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Wiem na 100%, że nie pójdą mi na rękę i nie skrócą tego okresu, bo nigdy w historii firmy nikomu nie poszli xD jak to najsensowniej rozegrać? Rzucić wypowiedzenie i liczyć na to, że znajdę nową pracę w tym czasie? Raczej rzadkość żeby nowa firma czekała na nowego pracownika 3 miesiące.
#praca #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorzki99: po prostu zachowuj się jak biały człowiek i przede wszystkim się szanuj. Normalna firma, która Ci odpowie na CV, przecież ma wszystko na tacy np deklarowane aktualne zatrudnienie pozwala na określenie okresu wypowiedzenia xD
  • Odpowiedz
Z jakiego magicznego powodu sytuacja życiowa w top5 ma iść w górę, a powiatów w dół do końca świata?

Ja mam wrażenie, że tutaj żyjemy jak na przełomie XIX i XX wieku. Normalnie ziemia obiecana... W głowach radośnie kiełkują i rosną pomysły typu:

- nieskończone potoki ludzi do top5
- nieskończona ilość wysoko płatnych etatów

Gdzie bedzie wiecej pracy?

  • w powiecie - bo dzis fizycznie nie ma komu obsadzi 29.2% (35)
  • w top5 - gdzie bija sie o dobre stolki w korpo 70.8% (85)

Oddanych głosów: 120

  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to jest smutne podsumowanie naprawde spore grupy ludzi dzis w top5.... oni NIGDY nie osiagneliby tego poziomu zycia, gdyby nie korporacje, bo sie zwyczajnie do tego nie nadaja.... za to robili by pozyteczne rzeczy, zamiast excele dla andzeiliki - szkola pielgniarska, zamiast outlook dla michala - kierowca w mpk.


Ale nie.... takie zawody im smierdza... oni sa stworzeni do WIEKSZYCH rzeczy.... :)


@del855:
framugabezdrzwi - >to jest smutne podsumowanie naprawde spore grupy ludzi dzis w top5...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@blackberry99: nie jedna mężatka mi proponowała, najgorzej na panieńskich. (Zawsze odmawiałem jakby co)

Jak ktoś był chad'em lub orbitował koło tego levelu widział taką naturę kobiet że to zmienia światopogląd na zawsze. I tylko totalne przegrywy wychowane na blackpillu i chady mają wgląd w to. Przy czym chad'y często nie rozkminiają tego głębiej.

Tak czy siak przeciętny mąż nie rozumie natury kobiet w ogóle. Żeby nie było - są też
  • Odpowiedz