Mój dziadek wychował 5 chłopa. Każdy dostał od niego działkę, wsparcie na start i podobno żyli ze sobą całkiem normalnie. Jednak żaden z synów nie zaopiekował walącym się od kilku lat pomnikiem. To ja i mój brat, którzy w zasadzie dziadka nie poznaliśmy (Dziadek umarł gdy miałem ~3 lata, więc ledwo co go pamiętam) musieliśmy w końcu coś z tym zrobić, żeby kogoś nie przywaliło. Wszyscy wujkowie z własnymi firmami w budowlance.
Wyobraźcie sobie osobę, która przez lata chodzi po samorządowych korytarzach z niewidzialnym dyplomem MBA przypiętym do marynarki. Która zasiadała w radzie nadzorczej spółki, mimo że jak wynika z dokumentów nie spełniała ustawowych wymogów.
@michalson18: to nie pierwsza lepsza gmina wiejska ale jedna z bogatszych od lat gmin na obrzeżach miasta wojewódzkiego i granicy z niemcownia. Niby wieś ale znaczaca
Na stacjach paliw Orlen wynagrodzenia kasjerów wynoszą zazwyczaj od 3,7 tys. do 5 tys. zł netto miesięcznie, a wysokość pensji zależy głównie od lokalizacji stacji oraz właściciela.
@Miszczu_wszystkiego: kto mówi że masz w detalu? Jeśli masz jednego producenta produktu który kreuje podaz to jak chcesz mieć cenę ustalona wolnorynkowo? Chciałeś błysnąć Januszu ekonomii a sam się zblazniles
Nie wiem z jakiej paki Kanada była faworytem w meczu z gośćmi co wywalili Włochów xd nie wiem może jeszcze zaskoczy ale tu mi pachniało wygraną Bośni już przed meczem xD #mecz
#zachodniopomorskie #szczecin Bede w szczecinie pare dni i szukam jakiegos fajnego miasteczka/wioski gdzies do póltorej godziny pociagiem od szczecina, cos fajne historycznie, nie mam mozliwosci pojechac samochodetm tylko pociag, cos fajnego polecacie
Siedzą te mendy z zarządu UEFA i udają że te grające małpy ich interesują, a tak naprawdę myślą już o pomeczowym melanżu i rozsypanym koksie na pośladkach latynoskiej k---y #mecz
Trzej bandyci z Kazachstanu, Ukrainy i Turcji porwali dwóch młodych Ukraińców i więzili ich w piwnicy restauracji na Starym Mieście we Wrocławiu. Po uwięzieniu siłą wymusili przekazanie haseł do aplikacji bankowych oraz zaciąganie pożyczek u znajomych.
@Shaun_x_Boswell: ceny używek rzeczywiście popierdzielilo ale prawda jest taka że kupno ponad 10 letniej klasy premium za te pieniądze to też beka. Wielu ludzi kupuje samochód za to ile ma pieniędzy zapominając o tym że te auta premium w serwisie to często bezsensowne zarzynanie budżetu. I nie 10 letnie auto nawet klasy premium to nie jest "wymienię olej i jeżdżę" tylko regularne dokładanie w serwisie dużych kwot. Już lepiej za
Wynik z matematyki na maturze nie będzie brany pod uwagę przez komisję rekrutacyjną na medycynę na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Do tej pory oprócz chemii i biologii, był. Wielu odpadało, a brakuje lekarzy więc przymkną oko na słabszą matmę. Dobrze to czy źle?
Protestujących przed placem budowy urzędników inwestor zignorował. Nie wpuścił nawet ściągniętej na miejsce straży miejskiej i policji. - Nie będziemy tego komentować. Mamy swoje sposoby postępowania - Przekazała przez telefon przedstawicielka firmy dewelopera RJS House z Legionowa.
@MiKeyCo: ujęcie sprawcy, niszczenie dowodów w przypadku przestępstwa lub wykroczenia. Wycinka bez zezwolenia jest zastrzeżona grzywna ale nie na podstawie kk czy kw a kompetencji wójta starosty lub prezydenta na podstawie innej ustawy. To de iure kara administracyjna i w tym wypadku policja nie ma nic do gadania tak jak nie ma nic do gadania w kwestii sporów sąsiedzkich. Zresztą nawet policja nie ma jak weryfikować takich rzeczy bo to
@MiKeyCo: pierdzielenie trochę. Władza samorządowa w takich wypadkach często działa sprawnie. Inną rzeczą jest fakt że urzędnicy gminy nie są w stanie sami na bieżąco kontrolować wszystkiego ale jak jest sprawą zgłoszona lub ewidentna to sprawa zostanie załatwiona choćby ze względu na to że urzędnik zarabiający trochę ponad minimalna krajową nie będzie ryzykował zarzutów prokuratorskich. Inna sprawą jest oczywiście kwestia kar czy narzędzia jakie mają ale póki urząd będzie ktoś
@MiKeyCo: Ja nie twierdzę, że jest idealnie. Twierdzę, że gadasz głupoty, że policja powinna reagować w takich sytuacjach bo nie powinna bo są po prostu inne narzędzia które działają dobrze i sprawnie. Inna sprawa czy ustawodawca dał te kary na tyle wysokie by się deweloperom odechciało. Ale nawet jeśli w twoim mniemaniu są za niskie to proszę o informacje jaka by była dostateczna kwota. Aha przypominam o konstutycyjnej zasadzie równości
"Najwięcej za uszami ma mieć 52-letnia Beata I.P.. Kobieta, będąc pracowniczką I US w Rzeszowie, miała sprawdzać w bazach danych informacje, objęte tajemnicą skarbową. Były to m.in. informacje o indywidualnych danych zawartych w deklaracjach. Następnie miała udostępniać je osobom nieuprawnionym"
@Sikor12: Przecież taka jest i urzędnik odpowiada do 12-krotności pensji gdy zwykły kowalski do 3. W latach 2016-2019 zasądzono od funkcjonariuszy publicznych 213 mln złotych. Fakt, że wiele z tych spraw ciągnie się latami, ale to kwestia dużego grona spraw tego typu.
Wy wykopki po prostu chcecie by urzędnik który zarabia niewiele więcej powyżej minimalnej, mniej od kasjera z lidla odpowiadał materialnie za każdą niekompetencję. Ale tak
@spac_jesc_pracowac: aha fajnie ale ja nie o tym pisałem tylko odnosiłem się do bzdury jakoby nie było odpowiedzialności materialnej urzędników. Zreszta jak przepisy masz niedokładne pisane na kolanie a orzecznictwo potrafi być rozbieżne w różnych regionach jeśli chodzi o WSA to jak samorządy mają mieć jednakowe podejście w całym kraju? Poza tym potrzeby samorządów są różne więc i decyzję różne w zakresie interpretacji przepisów prawa. Nie ma w tym nic
Kupili od gminy działkę pod dom, dostali pozwolenie na budowę i wydali ponad 400 tys. zł. Gdy mieli już kłaść dach, okazało się, że prac dokończyć nie można, bo zbyt blisko budynku przebiega linia energetyczna.
@konkarne: a skąd twierdzenie że gmina wprowadziła w błąd? Bo interwencja tak napisała? Skoro wiedzieli że jest linia i dostali informacje od gminy że jest do skanowania to mieli wszystkie informacje podane tylko nie wyciągnęli wniosków.
@lapps: dokładnie zresztą znając interwencje i ich poprzednie rzeczy na temat budowlanki to raczej większe prawdopodobieństwo że szukanie taniej sensacji a wszystko było zgodnie z przepisami tylko inwestor zawalił. Tak czy siak jednoznacznie bez dokumentów nie można powiedzieć kto zawalił tym bardziej taki @konkarne jest Januszem widząc tu odpowiedzialność gminy która nawet pozwolenia na budowę nie wydawała xd