Czy ktoś może mnie oświecić, gdzie w deklaracji podatkowej on-line mogę znaleźć PIT-O i dodać dowody wpłaty na internet? Ja wiem, że oni specjalnie utrudniają cały proces, a żaden ich FAQ, samouczek czy inne pomoce nawet słowem się nie zająknęły, ale może ktoś to rozkminił.
Na razie jedyne co, to mogłem w oknie "ulgi" zadeklarować zwrot 760 zł, ale tam nie ma miejsca na załączniki. Zakładka dokumenty też bez interakcji.
#pit
wolviex - Czy ktoś może mnie oświecić, gdzie w deklaracji podatkowej on-line mogę zna...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-23 195340

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pit #zus #podatki
w podatki.gov.pl mam automatycznie wypełniony PIT-37 z kwotą jak wydaje mi się za zasiłek chorowy.

Kwota przychodu w PIT-37 różni się od przelewu który dostałem z ZUS. Przelew z zus dostałem o 42 zł mniejszy jak w polu przychód, automatycznie wypełnionego PIT-u 37, końcówka z groszami się zgadza. To jakiś podatek, jakaś opłata która sprawiła że te kwoty się różnią?

Mam JDG z
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jednak szewc nie chodzi bez butów!
Wreszcie sam się rozliczyłem z #pit38
W zeszłym roku robiłem to w ostatni weekend więc jest postęp!
Fajny by był czynny żal "nie zdążyłem bo....no...tego....rozliczyłem setki osób z PIT-u i zapomniałem o swoim" xD

Tylko 3 razy wywaliło mnie z błędem z podatki.gov.pl przez wysłaniem PIT-u.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kalkulatorgieldowy: wprowadzasz w błąd, jak nie chcesz rozliczyć strat z lat poprzednich, to na podatki.gov masz policzony pit38 automatycznie z pit przesłanych z polskich dm. jak nie zatwierdzisz, automatycznie zostaje on zatwierdzony i wysłany w dniu terminu.
musisz ewentualnie sam policzyć, jak masz w zagranicznych dm, które nie rozliczają i wysyłają pit do polskiego us
  • Odpowiedz
Zarabianie duzo ma swoje plusy szczegolnie jesli pracujesz na dwoch etatach (pensja typowa dla programisty +15k) ale tez minusy kiedy trzeba zaplacic sporą niedoplatę podatku :( Ah boli, aaah boli
#kasa #zycie #kariera #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rcpkr7500: oczywiście że tak, jest to w Twoim interesie chyba że wspierasz mafię Vateusza. Jeżeli masz problem z rozliczeniem zapraszam do filmu. No chyba że masz zamiar wypłacać "poza systemem" to już musisz sam zdecydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zyjlepiejzkrypto - @rcpkr7500: oczywiście że tak, jest to w Twoim interesie chyba że ...
  • Odpowiedz
No i obiecane #rozdajo zasady są jasne, wśród wszystkich plusujących o 22:00 rozlosuję nieograniczany pakiet na rozliczenia.
Ciekawostka: mój klient, którego dopadła skarbówka za poprzednie lata nie musiał zapłacić kary a jedynie podatek i odsetki.
Oprócz tego musiał przedstawić szczegółowe wyliczenia jak wyliczył podatek (kursy walut itp.)
Gdy zapytał się o deklarację za rok 2017 to usłyszał, że "i tak przedawni się do końca roku ale mamy już dane
kalkulatorgieldowy - No i obiecane #rozdajo zasady są jasne, wśród wszystkich plusują...

źródło: za-darmo-to-uczciwa-cena

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracait #podatki #programowanie

W 2022 mialem JDG ryczalt 12% i od połowy roku rozpocząłem też jednocześnie pracę na UoP dla firmy z zagranicy.

Czy składam sam jeden PIT-36 czy PIT-36 i PIT-28 osobno?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W poprzednich wpisach dyskutowaliśmy jak zoptymalizować kredyt hipoteczny pod względem ubezpieczeń oraz co najbardziej wpływa na łączny koszt kredytu. Dziś przedstawię sposoby jak obniżyć ratę i łączny poziom odsetek biorąc pod uwagę refinansowanie, nadpłaty czy bilansowanie.

Lata 2019-2023 przyniosły hossę na rynku nieruchomości, pomimo dużego chaosu w sektorze bankowym. Zaczynaliśmy od WIBORU na poziomie 1.7%, potem był okres zerowych stóp procentowych, a teraz ostateczne podwyżki do poziomu 6.5%. Oprócz tego mieliśmy nowatorskie dosypanie
droetker4 - W poprzednich wpisach dyskutowaliśmy jak zoptymalizować kredyt hipoteczny...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-19 o 14.20.29

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Xianth2

Bilansowanie jest elastyczne. Czasami po kilku latach z hipoteką ludzie spłacają ją dla komfortu psychicznego, nie chcą dłużej zarządzać tym kapitałem, bo mają inne środki. Osobiście uważam, że nie warto spłacać hipoteki, to bardzo tani pieniądz. Wszystko zależy oczywiście od oprocentowania. Pod kredyt po prostu warto odkładać żeby mieć poduszkę bezpieczeństwa, która jest z nim bezpośrednio skorelowana. Do momentu aż jej wartość wystarczy na spłatę jednorazową. Jedni zainwestują w kolejną
  • Odpowiedz
@Xianth2: ta analiza jest właściwie ze stricte finansowego punktu widzenia, i to jest fajne. Powodów dla których miałbyś wcześniej spłacać jest kilka, natomiast główny jest taki, że daje Ci to pewnego rodzaju spokój (czyli wchodzimy w psychologię) bo nie masz na głowie kredytu tylko sam czynsz i w razie czego nie musisz się nim martwić. Kolejny powód to to, że inwestycje niosą ze sobą ryzyko, np. spadki na giełdach lub
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję porady osoby z #ksiegowosc która jest mi w stanie powiedzieć czy jak rozliczam PIT i chce skorzystać z ulgi za internet to dostanę nadpłatę w wysokości tych 760 zł czy to tak nie działa? Za internet przez cały 2022 płaciłem miesięcznie 79,90 tj. 958 zł za cały rok, ale wiem, że zwrot nie może być większy od tej kwoty powyżej. Mam w chwili obecnej nadpłatę wyliczoną przez US ok.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy z tymi kodami PKD mogę wystawić fvat za domenę internetową na giełdzie premium.pl ?
W ramach mojej JDG wystawiam faktury za programowanie. Nie chcę dokładać kodów PKD bo teraz mam ryczałt 12% podatku, a gdybym dodał kody i wystawił fvat za domenę wtedy musiałbym zapłacić więcej podatku?

Moje kody:
Przeważający kod
62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy z tymi kodami PKD mogę wystawić fvat za domenę internetową na giełdzie premium.pl ?


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: nie wiem, nie wiem też co to znaczy "za domenę" to jakaś usługa it czy handel? Nie przejmowałbym się za mocno.

W ramach mojej JDG wystawiam faktury za programowanie. Nie chcę dokładać kodów PKD bo teraz mam ryczałt 12%


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: jedno nie ma związku z drugim. To jakie masz PKD, nie wypływa
  • Odpowiedz