Wpis z mikrobloga

Czy to normalne że wykonawca pokazał mi oferte z hurtowni budowlanej gdzie jest napisane, że za wszystkie towary jest stawka vat 23%? Myślałem, że on to weźmie, nie zapłaci VATu bo bierze to na firme, później doliczy usługę i w sumie zapłace 8% podatku od całości. Czy to tak powinno działać generalnie?

#budujzwykopem #budownictwo #podatki
  • 9
@JACCU: wykonawca płaci 23% vatu w hurtowni a potem może dostać zwrot jak wystawi fakturę i jak dojdzie robocizna i marża to w sumie może się jakoś zmieścić że na tym nie straci
via Android
  • 1
@darek-jg Czyli jesli wziął zapłacił te 23% w hurtowni i mi nie wystawi faktury za robocizne to w sumie ja jestem stratny najbardziej xD on nie musi płacić dochodowego ani składki zdrowotnej a mnie rucha 23% zamiast 8 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za robocizne wyszlo 5k a za materialy 11800 z podatkiem. Czyli powiwnienem zaplacic 8% od 16800k czyli 1280 zl zamiast 23 od 11800 czyli 2710????
@JACCU: tylko na robociznę jest vat 8% za materiały 23% ale wykonawcy wystawiają fakturę za usługę kompleksową bez wyszczególniania materiałów i dzięki temu mogą pobrać od klienta 8% podatku od całej wartości, jednak za materiały zapłacą 23% i tak