Wpis z mikrobloga

Cześć. Prowadzę działalność nierejestrowaną. Mam takie pytanko. Wiem, że na L4 nie można zarabiać. Firmy za opłatą wykupują reklamę na mojej stronie internetowej. Ja zawsze kasę za reklamę biorę z góry i wystawiam fakturę proforma. Czasami mi firmy płacą na drugi dzień, czasami po tygodniu a czasami po 2 tygodniach. I ogólnie reklama startuje po opłaceniu faktury. A co w sytuacji jak dostanę kasę jak będę przez 2-3 dni na L4? Muszę wtedy odesłać pieniądze klientowi? No bo faktura proforma była wystawiona powiedzmy jak nie byłem na L4 a kasę dostanę przykładowo będąc na L4. Co w takiej sytuacji?

#prawo #praca #l4 #ksiegowosc #podatki
  • 7
@kuncfot: ale ogólnie chodzi o to, że data wystawienia ma być później niż data przelewu? Bo z tego co się orientuję data sprzedaży musi się pokrywać z datą przelewu.
@kuncfot: No właśnie, ale czy to jest sposób? Bo nawet czytałem, że Zus patrzy głównie na to czy jest przelew podczas l4 czy nie. Zapytam może tak. Jaka by była szansa, że to wykryją jeśli jestem jeszcze na L4 płatnym przez pracodawcę?