Czy jeżeli jestem studentem, mam w tym roku 22 lata i pracowałem w poprzednie wakacje na umowie zlecenie to muszę składać zeznanie podatkowe? Bo wszędzie gdzie czytam, to jest napisane, że osoby do 26 r. ż. są zwolnione z podatku i nie muszą składać zeznania. Ogólnie to nie byłoby dla mnie problemem to zrobić, gdyby nie to że profil zaufany jest jakiś s---------y i nie mogę go założyć. Nie udaje mi się
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@chcialbymbycnormalny: profil zaufany nie działał chwilę, spróbuj teraz założyć konto powinno śmigać
- 0
@LukaszTV: Nadal mam witryny nieosiągalne kiedy próbuję wybrać jakiś ze sposobów założenia profilu
#biedanonim
Cześć Mirki,
jako, że poniosłem stratę na giełdzie to przydałoby się ją rozliczyć, ale tutaj mam zagwozdkę czy muszę coś zmieniać. Mianowicie dostałem PIT8c z XTB, PIT38 został automatycznie uzupełniony, ale zastanawia mnie kwestia rozliczenia tej straty, czy jest to dobrze wypełnione? Bo jeśli chciałbym np. dodać straty z ubiegłych lat to jest to wartość z pozycji 28, a tę w podglądzie aktualnego PITa mam pustą
#gielda #xtb
Cześć Mirki,
jako, że poniosłem stratę na giełdzie to przydałoby się ją rozliczyć, ale tutaj mam zagwozdkę czy muszę coś zmieniać. Mianowicie dostałem PIT8c z XTB, PIT38 został automatycznie uzupełniony, ale zastanawia mnie kwestia rozliczenia tej straty, czy jest to dobrze wypełnione? Bo jeśli chciałbym np. dodać straty z ubiegłych lat to jest to wartość z pozycji 28, a tę w podglądzie aktualnego PITa mam pustą
#gielda #xtb
źródło: ggg
Pobierz- 0
✨️ Autor wpisu (OP): @rynth_: Omg, po twojej odpowiedzi chyba olśnienia dostałem, czyli to pole poz 28. nie oznacza miejsca do którego się odwołuje, tylko sam to deklaruje, a w nawiasie na ostatnim ss oznacza, że tu zostanie wpisane, a nie stąd pobierana jest wartość? Po prostu martwiło mnie to 0.
To moze być warunek nie
Oczywiście warunek to zyski w przyszłych latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To moze być warunek nie
@mirko_anonim: ładnie zdywersyfikowane oszczędności
2
Duże zwroty z PIT wyssały pieniądze z budżetu, ale dały zastrzyk ludziom pracy.

W ciągu trzech miesięcy tego roku rząd pozyskał z podatku PIT o 4,7 mld zł mniej niż przed rokiem. Według danych opublikowanych przez ministerstwo wpływy z PIT po trzech miesiącach były mniejsze o ponad 29 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.
z- 21
- #
- #
- #
- #
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: mój zeszłoroczny jest w:
https://www.fillup.pl/online/?#/moje-dokumenty
https://www.fillup.pl/online/?#/moje-dokumenty
- 1
- 0
Mam dodatkowy dochód z różnych stocków ze zdjęciami typu istockphoto, shutterstock od którego zapłaciłem podatek w Polsce w ramach DG + dodatkowo w USA potrącili mi 10% które chciałbym odzyskać z racji że jest ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania. W kreatorze infaktu czy e-pity jak wypełnię PIT/ZG to mi dolicza dodatkowo przychód z zagranicy do przychodu z DG a przecież dochód z zagranicy miałem już wliczony do dochodu z DG. Przez to
Kolega pyta, czy kupując kartą debetową z konta polskiego w walucie PLN coinsy w grze online ( siedziba Korea xD ) da się jakoś ominąć podatek, na przykład korzystając z VPN, czy może automatycznie dolicza tę dodatkową kwotę?
Sprawa wygląda tak, że kupując bezpośrednio coinsy od developera za Yeny, płaciłbym mniej, niż robiąc to za USD czy też EUR przy automatycznym przewalutowaniu każdej z tej walut, ale przy zakupie naliczony jest VAT
Sprawa wygląda tak, że kupując bezpośrednio coinsy od developera za Yeny, płaciłbym mniej, niż robiąc to za USD czy też EUR przy automatycznym przewalutowaniu każdej z tej walut, ale przy zakupie naliczony jest VAT
- 2
Czy to jest normalne że księgowa oprócz tego że kasuje 250 pln na miesiąc to jeszcze chce dopłat za rzeczy typu rozliczenia roczne, jakieś wnioski o zwroty vat i inne normalne rzeczy? Kiedyś miałem innego księgowego (bez infakt) to on za mnie wszystko robił w ramach opłaty, a teraz jak mam księgową z infakt to ona sobie bierze dopłaty za rzeczy które wiadomo że księgowość i tak musi zrobić żeby przedsiębiorca nie
źródło: u11NRqN
Pobierz@Viado przecież jej to wszystko program księgowy wylicza a ona sobie za to życzy 200 zł netto, ładne koszenie frajerów xD
@Anakee: 100 zł to było o rozliczeniu zdrowotnej.
250zł za księgowość to absolutna norma.
@Niedogonisz ogólnie można powiedzieć, że we wszelkich infaktach i wifirmach pracują Grażynki osiedlowe, które działają w podwykonawstwie, więc się łudź, że trafiłeś do kogoś lepszego.
Żeby ocenić, czy i co tak drogo od Ciebie wołali musiałbyś powiedzieć co to za dokument za 10 zł, jaka forma działalności, ogólnie ile papierów. Bo na razie to tak
250zł za księgowość to absolutna norma.
@Niedogonisz ogólnie można powiedzieć, że we wszelkich infaktach i wifirmach pracują Grażynki osiedlowe, które działają w podwykonawstwie, więc się łudź, że trafiłeś do kogoś lepszego.
Żeby ocenić, czy i co tak drogo od Ciebie wołali musiałbyś powiedzieć co to za dokument za 10 zł, jaka forma działalności, ogólnie ile papierów. Bo na razie to tak
Chciałbym wysłać do urzędu skarbowego deklarację wynajmu okazjonalnego.
No i jak to zrobić?
W epuap jest cały katalog spraw do załatwienia ze swoimi formularzami wśród których nie ma mojej (albo nie umiem jej znaleźć)
W podatki.gov.pl bardzo podobnie to wygląda.
Jest
No i jak to zrobić?
W epuap jest cały katalog spraw do załatwienia ze swoimi formularzami wśród których nie ma mojej (albo nie umiem jej znaleźć)
W podatki.gov.pl bardzo podobnie to wygląda.
Jest
@hellfirehe
Wyślij zgłoszenie jako pismo ogólne. Chyba tak to się nazywa. Kilka lat temu też miałem jakąś sprawę, której nie było w ich katalogu.
Wyślij zgłoszenie jako pismo ogólne. Chyba tak to się nazywa. Kilka lat temu też miałem jakąś sprawę, której nie było w ich katalogu.
- 1
@AdamES: dzięki, coś takiego znalazłem
Sprawy ogólne -> Pisma do urzędu -> Pismo ogólne do podmiotu publicznego
I tam napisałem co mi na sercu leży ;)
Sprawy ogólne -> Pisma do urzędu -> Pismo ogólne do podmiotu publicznego
I tam napisałem co mi na sercu leży ;)
Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwość kiedy robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem :D
Fun-fact:
Sporo biur księgowych i doradców podatkowych wykupuje naszą usługę by kliknąć "importuj" i skasować klienta za wykonaną pracę. No ale know-how jak coś można ułatwić też jest w cenie.
Oczywiście mają w nosie licencjonowanie, które na to nie pozwala ale wolimi skupić się na funkcjonalnościach dla ogółu a
Fun-fact:
Sporo biur księgowych i doradców podatkowych wykupuje naszą usługę by kliknąć "importuj" i skasować klienta za wykonaną pracę. No ale know-how jak coś można ułatwić też jest w cenie.
Oczywiście mają w nosie licencjonowanie, które na to nie pozwala ale wolimi skupić się na funkcjonalnościach dla ogółu a
Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwość kiedy robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem :D
@kalkulatorgieldowy: sorki ale nie orientuje się, czemu akurat teraz przy końcu kwietnia niż bardziej niż za tamte miesiące?
Masz na myśli że to podobna patologia jak z używaniem waszej usługi pośród ludzi, co do tego że czeka się jakoś do ostatniej chwili jakby nie można było wcześniej,
- 1
robi się podatki to od piątku mamy ruch większy niż przez cały luty i marzec razem
@interpenetrate: termin jest do 2 maja i szczególnie jeśli ktoś ma zyski woli zapłacić podatek później niż wcześniej. Dochodzi do tego strach przed podatkami i wizja straconego weekendu albo i kilku.
Trochę jak za czasów szkolnych ludzie odkładają nieprzyjemne zadania na koniec. Ale automatyzacja pewnie trochę to zmieni. Acz płacenie podatku zawsze będzie nieprzyjemne.
- 0
Hejo. Pytanie odnosnie #pit #ksiegowosc.
Rozliczałam na stronie pitax ze względu na przywiązanie do tej strony i na końcu miałam odniesienie do subkonta, na które mam uiścić brakującą kwotę z tytułu niedopłaty. Opłata wykonana na początku kwietnia, jednak na stronie gov.pl widnieje adnotacja, że kwota pozostaje do zapłaty. Czy to się nie aktualizuje czy ta strona jest zryta?
#podatki
Rozliczałam na stronie pitax ze względu na przywiązanie do tej strony i na końcu miałam odniesienie do subkonta, na które mam uiścić brakującą kwotę z tytułu niedopłaty. Opłata wykonana na początku kwietnia, jednak na stronie gov.pl widnieje adnotacja, że kwota pozostaje do zapłaty. Czy to się nie aktualizuje czy ta strona jest zryta?
#podatki
- 0
@zibizz1: tak tak, tylko na stronie jest jakaś adnotacja, że trzeba zaakceptować rozliczenie, a ja nic takiego nie widzę niestety i się zastanawiam czy to może świadczyć o tym, że nie rozliczono mi wpłaty.
Najwidoczniej póki co trzeba olać. Zapłacone jest :c
Najwidoczniej póki co trzeba olać. Zapłacone jest :c
@jafik: Na jakiej stronie masz napisane "trzeba zaakacpetować rozliczenie"? Może chodzi o to że trzeba wysłać PIT bo narazie jest w wersji roboczej
@cotozazycie ale po uj rejestrować telewizor
konto usunięte via Wykop
- 3
@cotozazycie: tak
MIT! Zakupiony odbiornik TV umożliwia odbiór telewizji. Ustawa określa domniemanie użytkowania – domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. Zgodnie z obowiązującym prawem należy go zatem zarejestrować.
https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/5719460,abonament-rtv-kontrole-poczta-polska-wyjasnia-kto-i-jak-moze-prowadzic-kontrole.html
Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji, tylko np. seriale z płatnej platformy z filmami
MIT! Zakupiony odbiornik TV umożliwia odbiór telewizji. Ustawa określa domniemanie użytkowania – domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. Zgodnie z obowiązującym prawem należy go zatem zarejestrować.
https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/5719460,abonament-rtv-kontrole-poczta-polska-wyjasnia-kto-i-jak-moze-prowadzic-kontrole.html
#gielda #podatki #kalkulatorgieldowy
mógłby ktoś podpowiedzieć, czy dobrze planuje rozliczyć dywidendę od Asbis, która wpłynęła na moje konto w ING Makler? Nie byłem świadomy, że ING nie rozlicza takich rzeczy w PIT i dopiero dziś zobaczyłem od nich info, gdy chciałem klepnąć PIT-38 na portalu e-PIT.
Z tego co wyczytałem, muszę wziąć kurs z dnia poprzedniego, przeliczyć i od tego zapłacić 19%. Historia pokazuje mi, że
mógłby ktoś podpowiedzieć, czy dobrze planuje rozliczyć dywidendę od Asbis, która wpłynęła na moje konto w ING Makler? Nie byłem świadomy, że ING nie rozlicza takich rzeczy w PIT i dopiero dziś zobaczyłem od nich info, gdy chciałem klepnąć PIT-38 na portalu e-PIT.
Z tego co wyczytałem, muszę wziąć kurs z dnia poprzedniego, przeliczyć i od tego zapłacić 19%. Historia pokazuje mi, że
- 0
Siema mirasy. Czy ktoś wie czy pracownik skarbówki który ma kontakt z petentem jeżeli chcę z nim szczerze porozmawiać bo prawdopodobnie dałem ciała w jednym miejscu to on generalnie jest osobą która od razu to gdzieś zgłasza lub powinna zgłosić czy osobą która ma mi pomóc i doradzi jak się zachować w danej sytuacji. Ma ktoś kogoś takiego w rodzinie albo wie?
#podatki #urzadskarbowy #polska?
#podatki #urzadskarbowy #polska?
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest że muszę płacić podatek mimo że ogółem z giełdy (no właściwie opcji ma metale szlachetne) byłem stratny?
#podatki #gielda #pit
#kalkulatorgieldowy ( @kalkulatorgieldowy ) wyliczył mi z poniższej tabelki podatek 1343PLN.
#podatki #gielda #pit
#kalkulatorgieldowy ( @kalkulatorgieldowy ) wyliczył mi z poniższej tabelki podatek 1343PLN.
źródło: px
Pobierz@Assailant dostałem maila i jutro z rana to ogarnę :)
- 0
@kalkulatorgieldowy: ok, dziękuję
jak to jest ze minela mi ulga na start gdzies kolo wrzesnia a dalej jak rozliczam ZUS na tej stronie PUE ZUS to kaze mi placic tylko ubezpieczenie zdrowotne (wg tych stawek ryczaltowych, bo jestem na ryczalcie), a spoleczne nie? zmienilem kod ubezpieczenia wtedy we wrzesniu z 054000 na 057000 (na ta 2 letnia ulge teraz).
i jak sie doplaca do tych stawek ubezpieczenia zdrowotnego, bo przekroczylem prog 60k przychodu wiec za
i jak sie doplaca do tych stawek ubezpieczenia zdrowotnego, bo przekroczylem prog 60k przychodu wiec za
@SmugglerFan: z takim poziomem wiedzy, to będzie piękna katastrofa.
Nawet nie będę mówił co i jak, bo po co? To jedno zrobisz dobrze, ale w----------z się na następnej sprawie, o której nie masz w tym momencie pojęcia.
Znajdź sobie biuro, płać jak człowiek, za święty spokój i porządek w papierach.
Nawet nie będę mówił co i jak, bo po co? To jedno zrobisz dobrze, ale w----------z się na następnej sprawie, o której nie masz w tym momencie pojęcia.
Znajdź sobie biuro, płać jak człowiek, za święty spokój i porządek w papierach.
@SmugglerFan nie przepisuj tylko użyj Import KEDU czy jakoś tak. Rozliczenie roczne wypełnia się chyba składając deklaracje za kwiecień
17
Tyle fiskus zabiera nam z pensji. OECD: Klin podatkowy rośnie w wielu krajach
Według zestawienia OECD klin podatkowy w Polsce jest nieznacznie poniżej średniej, która wyniosła 34,6 proc. To łączne obciążenie dochodów podatkami i składkami na ubezpieczenie społeczne przeciętnego pracującego singla.
z- 12
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Czy to normalne że w PIT8C od XTB nie są uwzględnione rzeczy z giełd zagranicznych?
W raporcie akcje notowane na GPW znajdują się na picie, natomiast Amerykańskie już nie.
W prowadzacie to ręcznie jako: Inne przychody, w tym uzyskane za granicą oraz odpłatne zbycie walut wirtualnych art. 30B ust. 1A ustawy ?
Po co XTB wystawia niecałościowy PIT8C i jednocześnie podaje raport gdzie wszystko jest rozpisane tz. gdzie co wpisać w PIT38?
W raporcie akcje notowane na GPW znajdują się na picie, natomiast Amerykańskie już nie.
W prowadzacie to ręcznie jako: Inne przychody, w tym uzyskane za granicą oraz odpłatne zbycie walut wirtualnych art. 30B ust. 1A ustawy ?
Po co XTB wystawia niecałościowy PIT8C i jednocześnie podaje raport gdzie wszystko jest rozpisane tz. gdzie co wpisać w PIT38?
@2152: 8C jest tylko dla GPW i CFD, cała reszta nie jest wysyłana do US. Musisz to sam rozliczyć, a XTB dla ułatwienia ci tego podaje w jakich rubrykach masz wpisać jakie wartości.
@2152: w bonusie nie ma też dywidend zagranicznych ale to akurat jest ok bo w PIT-8C się ich nie uwzględnia.
XTB dało mi pracę z przeliczaniem swoich raportów a nawet próbowałem ich przekonać by poprawili swój raport na przyjaźniejszy z PIT-ZG ale mnie olali.
XTB dało mi pracę z przeliczaniem swoich raportów a nawet próbowałem ich przekonać by poprawili swój raport na przyjaźniejszy z PIT-ZG ale mnie olali.
- 26
Ostatni wpis o optymalizowaniu kredytu hipotecznego. Wskazaliśmy wiele obszarów, w których można zmniejszyć finalne koszty.
Cena zakupu nieruchomości w ciągu ostatnich 10 lat drastycznie wzrosła. W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 4 krotnie wzrósł koszt kredytu hipotecznego. Z 2-2.5% do ponad 9%. Dlatego skupmy się na wyższych kwotach. Ostatnio wskazałem dwa kluczowe momenty, gdy możemy refinansować kredyt:
1. Działanie interwencyjne, gdy opłacalna jest stała stopa procentowa. Szacunkowa oszczędność 3% na najbliższe 3 lata.
2. Przejście
Cena zakupu nieruchomości w ciągu ostatnich 10 lat drastycznie wzrosła. W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 4 krotnie wzrósł koszt kredytu hipotecznego. Z 2-2.5% do ponad 9%. Dlatego skupmy się na wyższych kwotach. Ostatnio wskazałem dwa kluczowe momenty, gdy możemy refinansować kredyt:
1. Działanie interwencyjne, gdy opłacalna jest stała stopa procentowa. Szacunkowa oszczędność 3% na najbliższe 3 lata.
2. Przejście
- 5
Wołam plusujących poniższych treści:
https://wykop.pl/wpis/71035907/jak-ubezpieczenie-wplywa-na-koszt-kredytu-wyroznia#251485791
Lista wygenerowana za pomocą Mirkowołacz
https://wykop.pl/wpis/71035907/jak-ubezpieczenie-wplywa-na-koszt-kredytu-wyroznia#251485791
Lista wygenerowana za pomocą Mirkowołacz
Komentarz do wołania na następne wpisy. Tym razem zawołałem wszystkich także przepraszam jeśli ktoś się tego nie spodziewał plusując wpis.
@droetker4: co ty za glupoty piszesz REALNIE KREDYT 2 % TO W ŻECZYWISTOŚCI JEST 5 % BO BANK DOLICZA MARŻE!!!!
























należna zaliczka XI i XII
zapłacona zaliczka XII
na tę chwilę mam jak na screenie - jest to poprawne? czy powinna
źródło: image
Pobierz