#biedanonim
W jaki sposób odlicza się #internet, mając jednoosobową #dzialalnoscgospodarcza #jdg i rozliczając się przez #ryczalt?

Przykładowo, załóżmy, że jako #firma podpisuję umowę na pakiet TV+internet za 151 zł/mc brutto (gdzie na fakturze TV jako bonus kosztuje 1 zł, a internet 150 zł, czyli rocznie 151*12=1812 zł. Telewizji pewnie nie odliczę, ale mogę coś odliczyć z internetu, za który płacę
mirko_anonim - #biedanonim
W jaki sposób odlicza się #internet, mając jednoosobową #d...

źródło: XsnktkpTURBXy8wNjMxZjljNTY2MjA3MzlmMDRiNDI2ZjA0NDVjOTgwNC5qcGeSlQMAzIvNEVzNCcOTBc0EsM0CWA

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie odnośnie podatku od dywidendy. W poprzednim roku otrzymałem dywidendę od zagranicznej spółki, natomiast na moje konto w xtb wpłynęła już przewalutowana kwota w złotówkach. Teraz mam zapłacić podatek od tej przewalutowanej kwoty czy od kwoty w oryginalnej walucie przeliczonej po kursie z dnia poprzedzającego dzień wypłaty dywidendy? Bo tu pojawia się lekka różnica.

Z moich obliczeń wynika, że powinienem zapłacić 147 zł (przed zaokrągleniem 147,14 zł), a według otrzymanego od
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kalkulatorgieldowy: Dzięki. A jeszcze mam jedno szybkie pytanie, w poz. 47 kwota powinna być zaokrąglona do pełnych złotych, ale nie robi się to automatycznie i jest końcówka z groszami, więc powinienem sam zaokrąglić już w poz. 45?
  • Odpowiedz
W instrukcji dla #revolut na #kalkulatorgieldowy jest pokazane, żeby wybrać okres od grudnia do grudnia. To powoduje, że wyświetlają mi się, czyli kalkulator wczytuje również dywidendy z grudnia poprzedniego roku. Tak ma być? Nie będę przez to płacił większego podatku?

Wołam mirka @kalkulatorgieldowy - zaszalałem i kupiłem ten najniższy pakiet. W poprzednich latach byłem zbyt leniwy, żeby kliknąć Ci kawę, to teraz traktuję to jako abonament również
wonsz_smieszek - W instrukcji dla #revolut na #kalkulatorgieldowy jest pokazane, żeby...

źródło: revolut-eksport-zyskow-strat

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonsz_smieszek: algorytm bierze pod uwagę tylko transakcje/dywidendy wliczające się w dany rok podatkowy. Nawet jeśli zaczytasz wszystko od roku 2014 to nadal wyliczenia za 2022 będą identyczne.
Powód, dla którego w instrukcjach pokazuję, że należy wczytywać dane od grudnia jest taki, że:
- transakcje zamykane np. 29 grudnia 2021 wliczają się już podatkowo na rok 2022
  • Odpowiedz
Pytanie odnośnie #podatki i #gielda
1. Czy jeśli mam zyski na rachunku maklerskim, to muszę je uwzględniać w rozliczeniu nawet jak nie wypłacam kasy z rachunku? Podobno skarbówka nie ma dostępu do rachunków maklerskich, więc raczej tego nie sprawdzą (chyba, że mają dostęp), a więc dopóki nie wypłacam kaski, to powinno być git?

2. Czy jeśli mam rachunek maklerski w polskim domu maklerskim i kasę wypłacę na zagranicznego konto bankowe,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OktawianAugust
1. Nie wypłacenie nie ma znaczenia a skarbówka wie wszystko z CRS.
2. W tym przypadku skarbówka dokładnie wie ile masz zapłacić i czeka na przelew podstkowy, nic nie musisz wypłacać w inne miejsca. Jedynie Polskie dywidendy są rozliczone.
3. Tak, nawet jak założysz poza UE to się dowiedzą z np. CRS, Facta, CySec lub innych systemów.
  • Odpowiedz
chciałem rozliczyć w pit-36 sprzedaż rzeczy ruchomej, którą sprzedałem ze stratą jednak gdy w rubryce wpisuje 0,00 nie pojawia się to na podglądzie pitu da się coś z tym zrobić ?
#podatki #pit #epit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podatek należny w pit to przepisanie "zaliczka pobrana przez płatnika" ? z pit11?

I czy da się jakoś inaczej wypełnić pit36 niż przez ten program rządowy?

#pit #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Herm1t: czasem jest policzone dobrze ale czasem nie a ty masz wpisać dokładną liczbę bo ci zakwestionują i bedziesz musiał iśc do skarbówki i poprawić tracąc czas
  • Odpowiedz
Nie mialem jak odebrac listu (i kolejne zapewne tez), w ktorym zapewne przyszla wysokosc oraz konto na ktore wyslac podatek od nieruchomosci. Idzie jakos sie dowiedziec tego? Probowalem dzwonic i pisac email do urzedu miasta wydzial nieruchomosci ale zero odzewu
#podatki #nieruchomosci #wroclaw
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki
Ej mircy, jak w zeszłym roku nie mialem dochodu w Polsce, bo pracuje ze granica, to muszę skladac jakis pit zerowy czy nic nie skladam?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#biedanonim
Hej wytłumaczcie mi coś bo chyba jestem debilem. Ostatnio składałem PIT-2 u pracodawcy (mam jednego pracodawcę) i w bloku C zaznaczyłem kwotę zmniejszającą podatek o 300 zł. Dostałem wypłatę i no nie jest 3 stówy większa. Czy w następnym miesiącu będzie już powiększona o te 300 złotych?

#mirkoanonim #finanse #praca #pracbaza #podatki #ksiegowosc

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: No jezeli to jest kwota zmniejszjaaca podatek, a podatek PIT w drugim progu to 32% to wtedy 32% * 300 zł = 96 zł i o tyle więcej powinno wyjść (ewentualnie w pierwszym progu PIT to 12% więc 12%*300 zł = 36 zł)
  • Odpowiedz
Który pit wypełnić jeśli w 2022 osiągnąłem tylko przychody z google adsense? Łapie się to na ulgę dla młodych bo już kompletnie tego nie rozumiem xd
Wystarczy PIT37 i wpisany przychód w "inne źródła" czy już PIT36 jako dochód z zagranicy.. przelewy niby z konta pl w złotówkachale nadawca Google Ireland
#pit #podatki #pytanie #ksiegowosc #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń