Ulga na dziecko z PITu - ja z różową nie w związku małżeńskim, ja ten próg ponad 50 tys dochodu przekraczam więc ulgi nie dostanę, ale różowa nie przekroczyła, z tym że nie przekroczyła też 30 tys więc jest zwolniona z podatku. Czy mimo tego może odliczyć ulgę na bombla? #pytanie #pit #podatki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Wykop!
W ubiegłym roku wszedłem w krypto z zamiarem trzymania tego przez dłuższy czas na giełdzie #binance na kwotę łącznie 5850 zł.
W tym roku chcę złożyć PIT-36 i wykazać tam te koszty, aby na przyszłość moc je odliczyć od podatku od ewentualnego (HEHE) zysku. Wpłaty robiłem przez bezpośredni system wpłat Binance za pomocą karty (była więc odtrącana prowizja).

Czy jako dowód tych wpłat wystarczą potwierdzenia przelewów/płatności kartą z
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jah00: możesz uważać jak chcesz. Wiem jakie i w jakich przypadkach otrzymywali wezwania od US moi klienci w tym roku. Rozumiem, że masz "wtyki" w US i wiesz jak to wyglądało w Polsce skoro mówisz to z taką pewnością ale Twoja wiedza jeśli aktualna na zeszły rok już nie jest aktualna.

@damian44__ transakcje te pewnie są niezaraportowane w tym zestawieniu, w przypadku zakupów kartą są one widoczne w innym
  • Odpowiedz
Z wypłaty za luty -> wypłata 10 marca na konto -> zostały ściągnięte środki na PPK i do dnia dzisiejszego mam 0 na koncie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ppk #podatki #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@turbine @PapaSar Jak coś to najpewniej przez to że 15 był w sobotę, składki z marcowej wypłaty powinny być dziś lub jutro. Sam jestem od początku w PPK i zawsze miałem składki na koncie między 10 a 15 dniem, a marcowych też jeszcze nie mam.
  • Odpowiedz
#podatki #pit

Jestem za bogaty na ulgę prorodzinną... Lepiej zarabiać minimalną i resztę pod stołem. Wtedy państwo wspiera
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opłaca się czekać na pisowskie kredyty 2% żeby wziąć jakąś nieruchomość na kredyt w #warszawa albo inny #wroclaw i najmować studenciakom? Czy lepiej inwestować kasę w coś innego? Zastanawiam się, ponieważ nie wiem co robić z nadwyżkami pieniędzy, mam do wyboru fotowoltaikę w firmie (zysk długoterminowy plus wzięcie sobie w koszty = optymalizacja podatkowa, ale to może poczekać), kredo na mieszkanie w wojewódzkim jak wyjdą pisowskie kredyty 2%
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@michal0110: A jeśli zamelduję się w przedpokoju i domelduję dwóch studenciaków? Kto to sprawdzi i w jaki sposób? Nie mam żadnych nieruchomości ani praw do żadnej nieruchomości, więc mogę tam "mieszkać". A że prowadzę firmę, to bywa, że siedzę tam 24/7 przez np miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Euph0: Nieruchomości zakupionej z tym kredytem nie możesz komuś wynająć i masz w niej mieszkać. Innymi słowy nie możesz mieć z niej przychodu, a takie stałe wpływy na konto łatwo skontrolować - No chyba że chcesz komuś wynająć bez umowy i zbierać hajs w gotowce - powodzenia
  • Odpowiedz
Rok temu zamówiłem nowy samochód. Wczoraj dostałem informację że za tydzień będzie do odbioru. Tak się to przeciągało że już nie chcę tego samochodu... W międzyczasie cena samochodu wzrosła o prawie 20 tys. zł. Dla mnie pozostała cena z dnia zawarcia umowy. Tak sobie pomyślałem, że zamiast rozwiązywać umowę to może wystawię na otomoto/olx ofertę "odstąpienia" kolejki i tą oszczędnością podzielę się po połowie z kupującym któremu ustąpię miejsca, dzięki czemu dostanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AbsolwentAGH: Wystaw na OLX taki samochód, zobaczysz jakie jest zainteresowanie.
Jeśli ktoś zadzwoni to wytłumaczysz sytuację.
Problem w tym, że chyba większość samochodów jest brana przez różnego rodzaju finansowanie co może być problematyczne.
  • Odpowiedz
memcen każdemu programiście "doradzał", że jego praca to praca badawczo rozwojowa


@miku555: problemem krytyków Mentzena takich jak ty, jest to, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem, Na szczęście programiści w większości nie mają takiego problemu. Podejrzewam, że dlatego tak wielu korzysta z jego usług.

Ten filmik to raczej beka z jego konkurencji...
  • Odpowiedz
Mam trochę głupie pytanie, ale chodzi to za mną od dawna.

Jak w praktyce wygląda prowadzenie firmy z innego państwa? Tzn. znam gościa który głośno chwali się tym że ma firmę w Czechach ale prowadzi stacjonarny sklep w Polsce i zatrudnia ludzi w Polsce.

Jak takie coś może być ogarnięte prawnie?

#jdg #prawo #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie mogę przeczytać jakieś podsumowanie dot. podatków, ceł i innych haraczy do zapłaty przy zamówieniu czegoś do Polski z UK po Brexicie? albo może ktoś wie co mi naliczą od ceny netto (bez VAT) podanej na stronie sklepu i kto to będzie naliczał? #brexit #londyn #podatki #ksiegowosc #uk
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie warunki trzeba spełnić żeby można się było rozliczyć jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
#pit #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie jakiś sposób na niższe podatki, najlepiej na niższy zus? Albo składkę zdrowotna.. To 9% od dochodu mnie dobija, na jdg płacę taką sumę, że pewnie wypłatę by pokrył komuś. Do lekarza nie chodzę bo terminy za kilka lat albo idę prywatnie.. Szlag może człowieka trafić.

#podatki #jdg #pis # złodzieje #ksiegowosc #firma #pieniadze #zus
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Marty_Mcfly87: Nie mogę, siedzę za granicą i więcej pier***enia by było z tym. By mnie musial zatrudnić, ubezpiecznie, pozwolenie a1 itp... Już przykombinwać łatwiej na fakturach :D
  • Odpowiedz