#lekarz Witam Mirków, czy lekarz rodzinny może mi wypisać na receptę antydepresant? Leczę się prywatnie u psychiatry, niestety leki skończą się za tydzień a najbliższy termin u lekarza dostępny dopiero w maju. A jeśli tak to co okazać lekarzowi, że się leczę i dostaję takie leki od lekarza leczącego prywatnie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Croll Prosba o zaświadczenie od specjalisty z wpisanym poziomem refundacji i uzasadnieniem.

I nie, lekarz rodzinny może nie mieć wglądu w Twoje leki
  • Odpowiedz
@Viado: tylko wiesz, że te wszystkie wypaisone bryki lekarzy są w leasingu (lekarze pracują na b2b), a jak stopy podnieśli to panowie zaczeli brać dyżur za dyżurem, żeby się na ratę wyrobić. :P
  • Odpowiedz
Jak to jest z nawilżaczami ultradźwiękowymi? Polskie strony mówią że najlepiej ich nie kupować bo rozbijają kamień w wodzie potem my to wdychamy i osady na meblach się robią.
Za to oglądam Koreańskie i Japońskie seriale a tam w pokoju szpitalnym każdy pacjent przy łóżku ma taki nawilżacz. To w końcu jak jest?
#nawilzaczpowietrza #medycyna #lekarz #technologia #szpital
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaozyrys: umyć wystarczy, jeśli w środku nie wyrosły glony, bądź ktoś nie wpadł na genialny pomysł dodawania do wlewanej wody jakichś aromatów zapachowo-uzdrawiających, to nic nie trzeba więcej robić.
  • Odpowiedz
Nie narzekać tylko brać się za naukę,

Sytuacja jest katastrofalna, brakuje nam lekarzy

W Polsce jest najmniej w Europie lekarzy na 1000 mieszkańców


@spere:
Ilość chętnych nawet takich, którzy mają zdolności umysłowe ukończyć trudne studia nie
  • Odpowiedz
Mam pytanie do osób które korzystają z jakichkolwiek wstrzykiwaczy typu ozempic Saxenda i inne takie. Czy po wyjęciu igły macie krew w miejscu wbicia?
Zastanawiam się bo wstrzykuje jakiś czas już i dopiero od niedawna zaczęła się pojawiać krew w miejscu wkłucia. Trochę to niepokojące się wydaje. Nie wiem, igła się mogła przeterminować czy coś? Bo też jak wbijam to mam wrażenie że ciężej przez skórę przechodzi. A kupiłem sobie większy zapas
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03 jest to normalne powikłanie po iniekcji podskórnej. Zmieniaj igłę za każdym razem. Możliwe że akurat przebijasz jakieś naczynie włosowate i po prostu po wyciągnięciu igły pojawia się krew. Nie ma czym się martwić.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrocznyZiemniak: ogólnie początkowo chciałem brać rano ale jak wziąłem raz to źle się czułem strasznie więc przez jakiś czas brałem wieczorem do snu a teraz biorę rano i jest w porządku. Generalnie mam wzloty i upadki co do wagi, początkowo brałem ozempic jak jeszcze był dostępny i mam wrażenie że bardziej hamował apetyt i generalnie lepiej działał ale może to też wynika z tego że miałem z 2 tygodnie przerwy
  • Odpowiedz
@Zoyav: ale to wygląda śmiesznie. Tęczówka się nie adaptuje, często jest troszkę przesunięta na gałce ocznej, przez co robią się zezy. Ogólnie widać od razu, że jest coś nie tak.
  • Odpowiedz
Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba wydać dniówkę przeciętnego zjadacza chleba żeby konował łaskawie przyjął i wypisał receptę. 270 zł za 20 minut czyli 810 zł za godzinę... czyli 6480 zł dniówki, nieźle się bogacicie kosztem innych ludzi. Bo na wizytę na NFZ nie ma szans w sensownym terminie. I nie mówicie że macie strasznie ciężkie studia i zarabiacie dopiero po zrobieniu specjalizacji bo dużo osób
Viado - Nie dziwię że społeczeństwo jest coraz bardziej cięte na lekarzy skoro trzeba...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 265
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podziękujmy POPISowym rządom, NFZ nie działa, lekarzy brakuje to sobie dyktują ceny. No i te durne seriale robiące z lekarzy wielkich Panów xD To jest grupa bardziej roszczeniowa niż górnicy.
  • Odpowiedz
@michal_77: ćwiczenia relaksacyjne z uważnością oddechu (działają cuda naprawdę!), sprawianie sobie przyjemności (może ulubione ciastko?) , przemyślenie tego stresującego wydarzenia na spokojnie i racjonalnie. Najllepszy jednak będzie psychiatra. Powodzenia, trzymaj się! :D
  • Odpowiedz
psychiatra był kiedyś grany..


@michal_77: i nie pomógł? ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam skupić się na sobie, poczytaj o mindfulness (to ta uważność). Też mam nerwicę i pomaga :)
  • Odpowiedz