Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś orientuje się jakim bezpośrednio powodem jest zatkany nos z rana, katar i ciągłe kichanie zaraz po wstaniu?

Ogólnie mam tak od lat ale teraz mi się przypomniało gdy wiosna nadchodzi, bo właśnie pierwszy raz zaraz po wstaniu musiałem iść wysmarkać nos i już pewnie z każdym dniem będzie tylko gorzej :/

Mam uczulenie na roztocza no ale chodziłem na odczulenia, pewnie teraz będę musiał od nowa zacząć chodzić no ale na samą alergię wystarczą jakieś zwykłe tabletki?

#pytanie #alergia #pytaniedoeksperta #lekarz #wiosna #pomocy
  • 5
@Lesrley: Z zatok w nocy spływa wydzielina, która osadza się w nosie/gardle/krtani - wiedza powszechna u każdego rodzica, jak dziecko zaczyna chrumkać, wiadomo że leki wjeżdżają na pełnej ;)

Albo masz infekcję zatok, albo uczulenie.
będę brać tabletki na alergię i będzie git?


@Lesrley:

Będzie trochę lepiej ale może kosztem senności - mnie wszystko na katar sienny trochę usypia.
@Lesrley: Jeśli objawy masz głównie rano to bardzo prawdopodobne, że jest to roztocze. Cała noc na materacu, pod kołdrą czyli w miejscu idealnym dla rozwoju tego gówna robi swoje. U mnie dobry efekt daje prysznic lub chociaż umycie twarzy zaraz po przebudzeniu. Im dłużej masz to na skórze tym dłużej to będzie męczyło.