@Herato: samo picie wody potrafi rozruszać (nie na pełny żołądek), natomiast substancje z energetyków (np. kofeina, ta sam co z kawy) rozdrażniają organizm, szczególnie, że ludziska przyjmują często już dawki toksyczne
  • Odpowiedz
Jak to jest, w krzywej cukrowej po 1h do 160 zaś po 2h glukoza spada mi do 42, insulina w normie(po 1h skacze do 57) po 2h do 7, hemoglobina glikowana w normie.

I nie dostanę pasków do glukometru ze zniżką, chociaż zdycham przy glukozie 42.
Do diabetologa nawet nie chcą dać mi skierowania i każą się wypchać.
Czy ktoś ma podobny problem, znalazł jego rozwiązanie ?

#diabetolog #cukrzyca
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Doment, nie jestem lekarzem, ale jako ze sam mam problemy z weglami, to temat draze dosc intensywanie i smiem twierdzic, ze cos na ten temat wiem. Nie znam wynikow innych Twoich badan, wiec ciezko tu o pelniejszy obraz.
Glukoza na czczo idealna. To, co pokazales wskazuja na hipoglikemie reaktywna. Poziom glukoza w tescie obciazeniowym w drugiej godzienie powinnien wrocic do stanu wyjsciowego, i nie byc nizszy niz 70mg/dl.
Po 1 godzinie, Twoja
  • Odpowiedz
#lekarz #nfz #sluzbazdrowia #zalesie

Pojechałem sobie dzisiaj zdjąć szwy i otrzymałem cenną życiową lekcję. Otóż mianowicie, do zdjęcia szwów potrzebne jest skierowanie ¯\(ツ)/¯

Szkoda, że chirurg który mi je zakładał tydzień temu mi o tym nie powiedzial, najwyraźniej uznał, że to wiedza powszechna.

Jak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Wjolka: choruje rzadko, szyty byłem pierwszy raz. Publiczna służba zdrowia to dla mnie czarna magia. Lekarz mi mowi: przyjdź pan za tydzień to przychodzę do niego ¯\(ツ)/¯

Wiedziałem tylko tyle, że skoro raz idziesz do specjalisty to na kolejną wizytę będąca niejako kontynuacją leczenia nie potrzeba już skierowania dlatego mnie to tak zaskoczyło.
  • Odpowiedz
kurde, nie wiem co robić xD w-------m wczoraj mocno na motocyklu, prawą dłonią nie rusze, nie mogę stanąć na lewej nodze (kolano). plan był taki by iść dziś do rodzinnego, skierowanie, jutro albo jeszcze dziś RTG i oby to tylko stłuczenia. a teraz nie wiem, może jechać na SOR i walić scieme, że to sprzed godziny wypadek? wiem jaki jest sor (a szczególnie ten u mnie w mieście) i na 100% mnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielony_goblin: do rodzinnego, rtg i do ortopedy. na sorze pewnie Cie przyjmą, kapną się napewno że to nie jest świerzy uraz. zreszta sory ratują życie i sa od nagłych a szczególnie zagrażającym życiu akcjach
  • Odpowiedz
@DevSharingan mam w rodzinie 2 silnych alergików którym przyjmowanie oleju pomogło oraz kolegę który poczuł różnice po regularnym korzystaniu z sauny więc robię to i to ???? Żadnej teorii naukowej za tym nie ma. Parowa gdyż w takiej jest duża wilgotność i dobrze nawilża drogi oddechowe zmęczone ciągłym smarkaniem i kichaniem. Dodatkowo można sobie skropić jakiś olejek eteryczny.
  • Odpowiedz
@youmpjet Lekarz ma jedynie dostęp do recept, które sam wystawił. Może mieć dostęp do całej historii leczenia, wszystkich recept itp jedynie jeśli go samemu upoważnisz. Tłumaczy to strona gov i nie tylko, a upoważniać można nawet przez konto pacjenta.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wykopowicze. Mam miękki, swędzącą, rożowatą narośl dosłownie granicy odbytu i wyczytałem, że to prawdopodobnie niby wewnętrzny hemoroid. Nie powiększa się ani nie zmniejsza od dłuższego czasu. Mam wizytę u proktologa za jakiś czas, ale do tego czasu chciałbym spróbować maści czy czopków.
Pytanie jest taki, jeżeli to nie jest hemoroid, to czy używanie maści czy czopków na hemoroidy nie pogorszy sprawy albo czegoś nie spieprzy?
Wiem, że tu nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mirko_anonim Są czasami lekarze.
nie powinieneś sobie zaszkodzić maściami bez recepty na hemoroidy - tam w składzie są często substancje działające ściągająco, przeciwzakrzepowo, bakterie.
steryd jest chyba na receptę.
na to proste pytanie czyn to jest może odpowiedzieć lekarz rodzinny.
  • Odpowiedz
#medycyna #lekarz
Pytanie medyczne. Do jakiego lekarza mam z tym jechać.

Ból mięśnia w nodze podczas podnoszenia przedniej części stopy do góry.Tak jak na rysunku. Czuje jakby mięsień przy samym kolanie był za mocno napięty i nie miał więcej 'miejsca'. Do tego lekki ból w stawie skokowym ale to jest spowodowane dość małą mobilnością.

Ból tylko na jednej nodze. Przy normalnych czynnościach jest ok, ale przy większym obciążeniu
Hekun - #medycyna #lekarz
Pytanie medyczne. Do jakiego lekarza mam z tym jechać.

Ból...

źródło: ból

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hekun idź najlepiej na jakąś klinikę gdzie fizjo + ortopeda współpracują.

Ja poszedłem do fizjo, sprawdził i polecił jednego ze swoich ortopedów, który najczęściej zajmował się akurat kolanami. Tam USG, sprawdzenie i dostałem kartkę co mi jest, a z nią znów do fizjo - ćwiczenia + masaż oraz co zmienić w treningach i co dodać
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Znałem przedwojennych felczerów. Porównując do obecnych lekarzy, ich wiedza była większa.
Każdy z nich dokształcał się w każdy możliwy sposób. Wielu miało wiedzę większą od "lekarzy medycyny".
Gdyby teraz kształcono lekarzy fachowców, a nie "lekarzy medycyny" poziom bezpieczeństwa zdrowotnego byłby większy.
  • Odpowiedz
Mirki, mam dosyć pilny problem. Mieszkam w Poznaniu, ale jestem dziś w Lublinie na prywatnej kosluntacji okulistycznej. Profesor powiedział, że muszę stawić się u niego w klinice, żeby zrobić dodatkowe badania. Problem jest taki, że potrzebuję skierowania lekarza NFZ do poradni okulistycznej, żeby tam się dostać. Czy ktoś wie jak to dziś załatwić? Mój lekarz rodzinny już nie pracuje o tej godzinie, czy są inne sposoby? Nie chcę wracać do Poznania i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@visas: @drakan8 @fiddle @corrs @paakcer Zadzwoniłem dziś rano do mojego rodzinnego, u którego nie byłem 10 lat, odebrała bardzo miła pani z Ukrainy i wystawiła skierowanie. Jestem pod wrażeniem jak niektórzy z nich ogarniają język polski i ten cały nasz system zdrowia.
  • Odpowiedz
#sanepid #ksiazeczkasanepidowska #lekarz #badania jeśli lekarz wydał mi orzeczenie badania sanitarno-epidemiologicznego (książeczkę sanepidowską) tylko do 17.06.2023 to znaczy że muszę znów wykonywać badania w sanepidzie czy wystarczy przedłużyć obecne badania u lekarza? Muszę jeszcze raz robić badanie kału czy nie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@darek-jg W razie czego można uzyskać duplikat z sanepidu, ja tak kiedyś niestety musiałam. Przy czym książeczka była "bezterminowa".
Koledzy z terminowymi wiele lat temu ponawiali badania.
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg Dla mnie to zawsze były absurdy. Tak samo jak tylko 'wyłapanie przez sanepid' zachorowania u danej osoby może być podstawą by się przyjrzeć bezterminowej książeczce.
bo na jakiej innej podstawie?
  • Odpowiedz
Siema, orientuje się ktoś gdzie w Warszawie lub okolicy na NFZ dostanę się do ortopedy w ciągu tygodnia? Mam nogę w gipsie i muszę się umówić na kontrole, ale wszędzie jakieś p------e terminy #warszawa #lekarz #ortopeda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej hej, mam pewien problem.
Otóż, dziewczyna pojechała (drugi raz) do okulisty (co istotne - prywatnie). Na DRUGIEJ wizycie dowiedziała się, że ma pojechać do innego miasta zapytać w klinicie (oczywiście też prywatnej) czy jej to zrobią. Oczywiście za obie wizyty zapłaciła.
Tak, wiem, zachowała się jak się zachowała - ale pytanie, co powiedzieć w tej klinice, aby zwrócili za wizyty (bo nie było tam żadnej porady) ew. kolejne były bez opłat?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach