Czy myślicie, że jeśli będę leki, które powinny być na co dzień w lodówce, przewoził prze, kilkanaście, do 20 godzin w zwyczajnej walizce, to coś im się stanie?
#pytanie #lekarz #medycyna #leki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@viciu03 Po pierwsze zależy od leku. Po drugie zależy jaki transport (auto? luk bagażowy w którym jest lodowato?).
są przecież torby termoizolacyjne.
  • Odpowiedz
  • 1
@viciu03 Otworzyłam ulotke/chpl. masz tam jasno napisane odnośnie przechowywania. Skoro piszą o temp poniżej 30st po pierwszym użyciu amuplki to niska temperatura ma zapewnić przedłużenie ważności leku do tych gwarantowanych 30mies.
  • Odpowiedz
dostalem skierowanie na mri, ale bez informacji, ze ma byc z kontrastem. Mialem kiedys robione mri i lekarz stwierdzil, ze powinienem zrobic je jeszcze raz z kontrastem, bo bylo niejednoznaczne. Nie chce placic 2x za badanie, czy dobrym pomyslem jest zrobienie tego mri od razu z kontrastem? Wiem beka, szukanie porad zdrowotnych w internecie xD #lekarz #zdrowie #ortopedia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dostalem skierowanie na mri,


@heater: długo czekasz ze idziesz prywatnie? przecież masz skierowanie. Co do kontrastu to chyba możesz od razu robić tylko z nim, tylko badania na nerki potrzeba chyba wcześniej, kreatynina mocznik gfr. Lepiej widać z kontrastem więc po co robić i z i bez.
  • Odpowiedz
@gracilis: mojej mamie pękł pęcherz płodowy około 30 tc i odpływały wody. Musiała leżeć 2 miesiące w szpitalu, praktycznie stale w łóżku. Donosiła ciążę do bezpiecznego terminu i jestem ja, bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. To było 36 lat temu.

Lewicowe organizacje i media znów naginają prawdę i procedury medyczne żeby ugrac kapitał polityczny. Robia przy tym ogromną szkodę kobietom i medykom.
  • Odpowiedz
Mam spuchnięte oczy po dużej ekspozycji na słońce podczas wędrówki górskiej. Są już zamknięte do połowy jak po walce bokserskiej. Jaki lek można zastosować żeby pomogło? Okłady z rumianku wiele nie pomagają

#zdrowie #lekarz #medycyna #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rzadko się tu udzielam, szczególnie odkąd zmieniono oprawę graficzną, ale jestem już zdesperowany i może przeczyta to ktoś, kto będzie umiał mi pomóc. Dwa miesiące temu pijąc napój przez metalową słomkę wypraną w zmywarce, połknąłem ciało obce, które utknęło mi w przełyku. Było ono zrolowane w tej słomce, i wyprostowało się mi w przełyku. Jest to płaska, okrągła, najpewniej plastikowa etykietka mająca ok. 3 cm średnicy.
Dwukrotnie miałem robiony rentgen, który nic nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje studia kosztował podobno 1mln złotych, a ja zrezygnowałem z zawodu po 6msc.
Najlepsza decyzja w życiu. Leczenie polaka do zbrodnia przeciwko ludzkości.

Pozdrawiam was i pozostawiam z tą myślą, że przeżarłem tyle forsy które mogło pójść na kogoś z POWOŁANIEM xD

#medycyna #lekarze #zdrowie #lekarz #szpital #nfz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Miguelos tylko jak już się wykurujesz tak że skończy się ropniem czy inną anginą ludwiga to przynajmniej idź na SOR o ludzkiej godzinie i daj się ludziom wyspać w nocy.
  • Odpowiedz
Miałem dzisiaj dziwną i nietypową sytuacje, chciałbym się dowiedzieć co to mogło być. 2 tygodnie temu miałem leczonego zęba, okazało się, że potrzebna będzie kanałówka bo ząb zaczął wczoraj mocno boleć. Dodatkowo dzisiaj pojawiła się opuchlizna tak jakby w okolicy zatoki szczękowej, dziąsło niby ok, ale ta opuchlizna gdzieś jednak była. Poszedłem na "wizytę", byłem 10min, dostałem znieczulenie w dziąsło które nie zadziałało, później dostałem do środka zęba, myślałem że się zesram
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@chaszczyk lekarz mnie już nienawidzi bo widzi mnie średnio raz na 2 tygodnie :/ z tą nerwica coraz gorsze objawy się pojawiają, dosłownie jakbym miał mieć zawał tylko bez pieczenia w mostku. już chyba wszystkie objawy miałem aż się boje nastepnych
  • Odpowiedz
@HxRT0301 nie znam Cię i lekarza też ale wydaje mi się że przez nerwice możesz po prostu tak błędnie odbierać swojego lekarza. Raczej marna szansa żeby Cię nienawidził. Od tego jest żeby się z Tobą regularnie widywać także lecz
  • Odpowiedz
Co myślicie o podjęciu studiów medycznych w wieku 29 lat? Nie jest już dla mnie za późno?

Od zawsze chciałem iść na studia medyczne i zostać lekarzem by pomagać ludziom w chorobach. Tyle się słyszy u mnie w okolicy że brakuje lekarzy, że ktoś jest chory a nikt nie może mu pomóc itd, a ja zawsze chciałem takim osobom pomagać.

W wieku 20 lat myślałem że takie studia to dla mnie „za wysokie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: nigdy nie jest za późno na takie rzeczy. Pytanie jak z Twoim życiem, czy stać Cię teraz na wieloletnią przerwę w życiorysie i utrzymanie przez ten czas z oszczędności.
  • Odpowiedz
Hej #lekarz #medycyna #zdrowie #leki
Pytanko. Standardowa recepta na ważność 30 dni i to jest czas, w którym można ją wykorzystać. Czy lekarz może wystawiając receptę wydłużyć jej datę ważności, żeby np była ważna trzy miesiące, nie miesiąc? Chodzi mi tutaj szczególnie o receptę transgraniczną.
#pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pan_Orama jest się czego bać jak mam takie objawy? myślałem że wcześniejszą nerwica to jest masakra ale tym razem samo siebie to przerasta coraz gorsze te objawy
  • Odpowiedz
Skoro u mnie w pobliżu miast termin na NFZ na rezonans to minimum 1,5msc to mogę pojechać do miasta oddalonego 4h ode mnie gdzie termin to około 10 dni? Bo prywatnie rezonans to 600zł no a bilety w obie strony 100zł, można tak? Oraz czy bym musiał jechać odebrać wyniki?
#lekarz #pytanie #medycyna #nfz #lekarze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@its_over_for_chlop: nie ma czegoś takiego, przynajmniej wśród ludzi z minimum rozumu. Btw pediatria to bardzo ciężka specka, dzieci długo po sobie nie pokazują objawów. O internie nie wspomnę, podręcznik do interny jest wielkości książki telefonicznej, a to tylko jedna książka.
  • Odpowiedz
Mirki a raczej mirabelki.

Jak usunąć drugi podbródek? to mój spory kompleks, nie jest jakiś ulany bo mam 93 kg (prawie 2 metry wzrostu) a i tak mam podbródek, miałem trochę cofniętą szczękę więc to pewnie dlatego ale jak naciągnę sobie tam skórę to wygląda git.

Raczej jakieś mechaniczne usuwanie skóry? Tłuszczu? W żadne lasery czy inne wymysły żeby drenować pieniądze się nie chce bawić. Polecicie jakiś konkretny zabieg? Konkretnego chirurga? Cała
BananowyKrol - Mirki a raczej mirabelki.

Jak usunąć drugi podbródek? to mój spory ko...

źródło: d12f2d7ce2438

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach