Dostałem dziś receptę z pogotowia na antybiotyk i inne leki, w każdym dwutlenek tytanu, przecież tego w suplementach zakazują a w lekach normalnie i co ja mam to żreć....
#zdrowie #nfz #szpital #leki #lekarz #sor
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

palca butonierkowatego


@Gabaryt: Spokojnie Panie. Gdyby coś nie wyszło to masz zawsze dodatkowe 9 palców. Widziałem ostatnio pana żula, który przechylał flaszeczkę bez jednego palca u ręki - spokojna twoja.

Początkowo myślałem, że mają ci coś przeszczepić czy cuś.. Dobrze,że cie teraz to złapało, a nie tysiąc/dwa lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kleopas30: za AI:
Trudno mi zdiagnozować twój stan bez dokładnego badania i znajomości twojej historii medycznej. Objawy, które opisujesz, mogą pasować zarówno do grypy, jak i do innych chorób, w tym tropikalnych.

Z jednej strony:

Gorączka, brak apetytu, zmęczenie i bóle mięśni to typowe
  • Odpowiedz
ja p------e ale mam rozregulowany zegar biologiczny przez nocne surfowanie po internecie
spie od 15-16 do 21, potem moze z 2 godziny od 5 do 7, caly dzien jestem zmeczony i nic mi sie nie chce
co zrobic, dluzej tak nie wytrzymam
#medycyna #sen #lekarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przerabiał ktoś zmianę psychiatry? Można iść do nowego jakby na testy ? Mam wrażenie, że z moim psychiatrą kręcę się w kółko, jeśli chodzi o leki. Jak trafiłem do niego z dobre kilka lat temu , miałem ogromne problemy z depresją, nerwicą. I w sumie to tylko momentami miałem dobre leki, a potem wszystko jakby przestawało działać i brałem je bo brałem ale nie czułem się o OK. Największy mój problem aktualnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lentilek: zwyczajnie nie zapisujesz się na kolejną wizytę do obecnego psychiatry (nie musisz z nim "zrywać") i idziesz do nowego. Tam opowiadasz jak długo się leczysz, co masz zdiagnozowane i co brałeś do tej pory
  • Odpowiedz
@lentilek
Mam teraz trzeciego (bo drugi zmienił placówkę) i cieszę się, że on już tylko jest od tego, żeby może coś pomoc, jeżeli jednak by mi się nie udało odstawić leków.

Pierwszy był moim w ogóle pierwszym psychiatrą i sam nie wiedziałem, jak to ma wyglądać, lecz teraz wiem, że raczej nie tak. Z kolei drugi okazał się dla mnie świetny z paru powodów (chodzi o depresję i teraz doceniam to,
  • Odpowiedz
Ostatnio czuję dosyć niekomfortowy ból stóp oraz kolan i ból jest taki że powoli zaczynam nawet kulec, w pierwszej kolejności kierować się do ortopedy czy odrazu do fizjoterapeuty? (Wiem może trochę głupie pytanie ale nigdy nie chodziłem do lekarzy)

#zdrowie #lekarz #medycyna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki od jakichś 5 miesięcy mam problem z łykaniem różnego rodzaju pokarmów stałych a najbardziej takich co przyklejają się do przełyku tj. ogórek skórki od jabłka itd. nie jest to złudzenie bo czasami udawało się po jakimś czasie taki kawałek odkrztusic nie powiem było to trudne ale się udawało.

Najbardziej się boje tego że taki kawałek odpadnie od przełyku i pójdzie nieświadomie do tchawicy a tam już droga do uduszenia się
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowywinternetach Nie jestem lekarzem ale chętnie bym zobaczył taki opis i jeszcze jakiś wykres z profesjonalnej polisomnografii. Jak Ci się chce to możesz pozakrywać swoje dane i przesłać mi na pw.
Jeszcze raz zaznaczę że nie jestem lekarzem ale może uda mi się coś z tego wywnioskować.
  • Odpowiedz
Refundowane leki to jest jakaś porażka. Rozmowa z córką pacjentki.
-mama zawsze dostawała pradaxe za darmo a teraz 100%
-Tak, refundacja się nie należy bo nie spełnia kryteriów
-Ale mamą brała zawsze
-No tak ale to nie ma znaczenia. Refundacja jest tylko dla pacjentów po przebytej alloplastyce stawow,zakrzepicy i zatorowości płucnej, czy takie choroby były?
-Mam ma migotanie przedsionkow
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ziutek_Grabaz: co krfa? Maja za darmo służbę zdrowia top10 na świecie i jeszcze szczeka urwisko. Przecież taki proletariat jest wiecznym beneficjentem netto NFZ bo nigdy do niego nie wpłaci tyle ile wyjmie. Resztę dopłaca przedsiębiorcy
  • Odpowiedz
Czy to jest nerwica natręctw? Jak wychodzę na dwor to klamek dotykam przez papierek i w domu też jak dotykam klamek to przez papierek. Myje wszystko pod zlewem czyli np myje np zamknietą paczkę z wafelkami albo butelke. Po prostu każdy produkt co z sklepu przyniosłem to biorę pod zlew. Skarpety zmieniam z 3-4 razy dziennie i staram się chodzić w domu po podlodze gdzie inni nie chodzą #nerwica #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech mi ktoś wyjaśni skąd bierze się różnica w modelu pracy lekarza w prywatnym gabinecie i dowolnego innego specjalisty, który przyjmuje klientów.
- na wizytę u lekarza czeka się tygodniami po czym trwa ona parę minut i zawsze mam wrażenie że lekarze są bardziej zainteresowani tym żeby wypełnić wszystkie papiery niż właściwym celem wizyty (analiza wyników, sprawdzeniem co mi jest). Zdarzało się że praktycznie zapomnieli mi powiedzieć o chorobie bo ważniejsze było
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kukold: Ja widzę parę powodów:

1. Obciążenie lekarzy biurokracją
2. Mała konkurencja wewnątrz środowiska - pacjent i tak przyjdzie
3. W curriculum studiów/szkolenia specjalizacyjnego brak zajęć, które uczyłyby rozmowy z pacjentem i jego rodziną. Z resztą w Polsce nie tylko w medycynie umiejętność komunikacji jest traktowana jako bezwartościowa umiejętność, bo "gadać przecież każdy umi".
4. Niewłaściwa selekcja do zawodu. Powoli się to zmienia, ale jest to wciąż zawód, który ilością
  • Odpowiedz
@kukold: Serwisant komputerowy i architekt jako usługa mało mi znana, więc odpuszczam, ale raczej przywołani prawnik i doradca bankowy dla mnie gorzej niż lekarz prywatnie, bo ja na NFZ mam przykre doświadczenie, ale prywatnie ok, taka mocna 4 przy tych na NFZ 2- w skali szkolnej 1-6. 30 minut wizyty średnio, więc w porównaniu do NFZ co kiedyś byłem u lekarza medycyny pracy 3 minuty 8 sekund, nastawiłem stoper, ale
  • Odpowiedz
Pracuje sobie w przychodni. Przychodzi pacjent:
-Dzień dobry, co sprowadza?
-Chory jestem.
-Ok a co się dzieje?
-No chory.
-Boli gardło, kasze, katar, mięśnie?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach