✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy są tu jakieś matki? Albo pediatrzy?

Mam dziecko, ma teraz 7 miesięcy ale niestety urodził się przedwcześnie, w 29 tygodniu. Lekarze mówią, że rozwija się prawidłowo jak na wcześniaka.

Mnie jednak martwi, że nie potrafi jeszcze raczkować. Jak patrzę na YouTube albo Instagrama to tam, rzuci w wieku 5 miesięcy już raczkują a nawet więcej. Wiem, że trzeba korygować wiek ale nawet po korekcie nie robi tego co 5
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nie wszystkie dzieci raczkują. Nawet zdrowe. A jak bardzo się martwisz to ogarnij rehabilitację. Ci ludzie mają kontakt z takimi dziećmi i czasami są lepsi od pediatrów w wyłapywaniu niedociągnięć.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wywal instagrama i wszystkie social media w tematyce dziecięcej (innej w sumie też) bo wpędzisz się w kompleksy na każdym etapie dziecka. Mój zaczął raczkować koło 11 miesiąca, po prostu któregoś dnia sam zaskoczył. Jeśli jesteście pod opieką pediatry i chodzisz regularnie do ortopedy i nie widzą przeciwwskazań to absolutnie się nie przejmuj. Z chodzeniem to samo, niektóre dzieci zaczynają chodzić na półtora roku i to jest w pełni normalne.
  • Odpowiedz
Pół roku temu #sibo (potwierdzone testem oddechowym) wyleczone ryfaksyminą. Teraz nawrót i objawy zaleczone ziołami. Badania krwi wątrobowe i trzustkowe ok poza trochę przekroczonym cholesterolem. Badanie USG poniżej. Pytanie czy warto się szarpnąć na rezonans jamy brzusznej, czy pokaże lepiej wątrobę lub jakieś inne nieprawidłowość? Chciałbym odłożyć gastroskopie w czasie tym bardziej czytam ze przy Sibo rzadko kiedy coś pokazuje.

#watroba #mri #usg #
Turkotka - Pół roku temu #sibo (potwierdzone testem oddechowym) wyleczone ryfaksyminą...

źródło: IMG_8693

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#medycyna #lekarz

Pamiętacie te wszystkie lekarskie otwierane niedawno na gwónouczelniach? No to ma odbyć się do końca maja audyt i kierunki, które nie będą spełniać wymagań będą zamykane. Zapytacie pewnie, a co z biednymi studentami, którzy wybrali te śmieszne szkółki za kasę? Otóż mają trafić na normalne uczelnie :D Starczyło się zapisać do takiej szkółki i pod warunkiem zaliczenia pierwszego roku w prezencie na drugi
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#medycyna #lekarz

Pamiętacie te wszystkie le...

źródło: 712496e8aaac7b5bcac0410c2004b5b3

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mam sporo wypełnień (tzw. plomb) robionych rok temu. Myślę, że jest ich z 12. Wiadomo za każdym razem były szlifowane tak, żeby dopasować zgryz. Czy wszystkie były idealnie - nie wiem, natomiast teraz już się chyba przyzwyczaiłem. Co w przypadku jeśli teraz zdecyduję się na aparat? Czy po 2 latach wszystko ze sobą będzie „pasować”?

Drugie pytanie: czy aparat jest w stanie zlikwidować minimalnie cofnięty podbródek? Moje zęby nie są jakoś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blackol12: w takiej sytuacji często trzeba zrobić najpierw deprogramację, a po orto przebudowę zwarcia.

Co masz na myśli pisząc zlikwidować minimalnie cofnięty podbródek? Dolny łuk powinien być cofnięty względem górnego. A jak masz tylozgryz to to czy się zmienią rysy twarzy zależy od stopnia zaawansowania wady. W zdecydowanej większości przypadków nie ma zmian albo są bardzo małe.
  • Odpowiedz
@Lujaszek niech pani zrobi zrzutkę, 1 godzina i będzie po sprawie

tylko niech będzie legitna weryfikacja organizatora albo niech ktoś pomoże samej lekarce to zrobić
  • Odpowiedz
  • 12
@Rasteris jest to w zasadzie kłamstwo. Filiżanka kawy dostarcza więcej magnezu niż go wypłukuje. Za odczuwanie skurczów które towarzyszą piciu większych ilości kawy odpowiada uwalnianie wapnia do przestrzeni międzykomórkowych
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oficjalne_konto: To zależy jaki jest twój wiek, tętno spoczynkowe, stan zdrowia, masa ciała itp., do tego co oznacza osoba przeciętnie wysportowana, bo jednak przeciętny tucznik z siłowni a przeciętny biegacz/kolarz to dwa zupełnie inne typy "wysportowania".
Przy przeciętnym tętnie spoczynkowym 60-70 pewnie z 90-110 dla dorosłego, zdrowego człowieka
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur: Nie nakręcaj się, bardzo możliwe, że to efekt nocebo. Ja zszedłem z jeszcze większej dawki wenlafaksyny do kompletnego 0 w jeden dzień i kompletnie nic się nie stało, nie miałem nawet wahania nastroju a co dopiero jakichś innych przypadłości. Tobie oczywiście zalecam powolne schodzenie z tego antydepresantu, ale bez paniki, że będzie jakaś "jazda bez trzymanki" bo to zależy od człowieka tak naprawdę.
  • Odpowiedz